Fórum - Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Velká prosba o pomoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Velká prosba o pomoc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

Šamane a máš určitě pravdu. "Žádná setkání nejsou náhodná"
a přesně tuhle větu mi jednou vzkázali ti z hora Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:06 pm    Předmět: Citovat

BATHORY: Rád se připojím Very Happy Very Happy Very Happy
_______________________________________________________________
BTW> Promiňte mi Reikisti, ale kde je ten původní elán a nadšení?
Stávají se z Vás docela pesimisti. Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Vlado.
Díky moc, budu s tebou počítat Very Happy
Docela mě zklamal přístup lidí tady, myslela jsem si, že by snad člověk s tímhle darem ani takovou žádost o pomoc pro někoho, kdo neví jak sám by si pomoci mohl, neodmítli. Ale co, nějak se to zvládne Very Happy
Už se pár hodných lidí našlo, včetně tebe. Ještě jednou díky moc, zase svitla další naděje Very Happy Very Happy Very Happy
Pak se ozvu. B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 9:10 pm    Předmět: Citovat

vlada napsal:


BTW> Promiňte mi Reikisti, ale kde je ten původní elán a nadšení?
Stávají se z Vás docela pesimisti. Proč?


Jo,jo, Vláďo. Tuhle otázku jsem si taky už párkrát kladla...když jsem o tom tak přemýšlela, tak v mém případě snad ani nezmizel elán ani nadšení. Jen jsem dozrála do stádia, kdy si začínám uvědomovat, že si musím především zamést před vlastním prahem. Že těžko mohu pomoci tam, kde mi dochází, že nemám vyřešeno své.

Víš, dřív jsem se na všechny a všechno vrhala s obrovským nadšením, chtěla pomáhat a do každého na potkání doslova cpát Reiki (vždyť je jí všude tolik zapotřebí!) Že ji mám nejvíc zapotřebí já, to jsem nějak přehlížela. Když u někoho bylo působení Reiki s odezvou, byla jsem já ten "borec". Když se odezva nekonala, tak za to mohl ten dotyčný, protože nebyl asi hodný toho daru. A taky se dostavily pochybnosti o Reiki. Nakonec jsem měla obrovské štěstí, že mě "něco" doslova dokopalo k přemýšlení. Reiki měla efekt tam, kde jsem ani já neměla problém a naopak. Možná i tohle uvědomění je hlasem, který mě nenechá zasahovat do každé situace, která se naskytne. Hlas, který mne přinutí použít nejdřív Reiki pro vyřešení mého problému.
Tady vůbec nejde o nedostatek víry, sebevědomí apod. Naopak. Potkávám stále nové dušičky, které mi nastavuji zrcadlo, v němž vidím, kolik toho ještě nemám zpracováno.
Možná k reiki přidávám i kus sebe (přibarvuji ji) , proto ten výsledek? Nevím. Ale určitě není zanedbatelný fakt, že k předání reiki je nutný člověk. Myslím, že na tohle téma už tady kdysi byla diskuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Proč pesimisté.Je správné, že člověk v určíté chvíli musí zapochybovat, to ho vede k zodpovědnosti k sobě i k druhým.Nejdu do všeho bezhlavě. ale s rozumem.Mamko, není proč se omlouvat,jen málo léčitelů sí přizná, tady nepomůžu, ale jiný ano, tak jdi k němu.Je to jen tvá cesta ke tvému rozvoji a nic není důležitějšího.U mne je to naopak.Já mám pomáhat lidem(i když v minulém příspěvku to mohlo vyznít jinak)ale je to zase jen moje poslání.Důvod není pro vás důležitý.
Sto různých lidí a sto názorů.Je to o zodpovědnosti před vlastním svědomím.Když něco cítím takhle a je to v souladu s mím přesvědčením, tak je to správné.Znáte to MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO JAKO SEBE SAMA.tak že nejdříve se musíme sami milovat a pak můžeme milovat druhé.A jak by jsme se milovali, když by jsme před sebou mněli víčitky svědomí.Kdyby každý dělal věci tak zodpovědně jako mi, to by byla politická utopie.Šaman. Neděkuj Batory, mi máme děkovat, když dáváme někomu dar za to, že ho přijal.Tím si vykupujeme své hříchy( a své svědomí,snad).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

Mamko, kdybychom už měli všechno vyřešené, tak bychom tady už nemuseli být. Účinně pomáhat můžeme i takoví, jací jsme, jde-li to ze srdce. To, že reiki funguje jen tehdy, když problém, s nímž pomáháme, máme vyřešený nejprve my sami v sobě, mi přijde jako omezující myšlenkový konstrukt. Vždyť to přece nejsme my, kdo pomáhá, jak píše Bathory.

Pokud jde o právo zasahovat, tak ani tady Tvůj postoj nechápu. Jestliže nemám možnost se toho člověka přímo zeptat, tak mu přece mohu reiki nabídnout, poslat je se záměrem, že pokud chce, ať je přijme a v míře v jaké si přeje. Kromě toho, Bathory píše, že ten člověk o pomoc i sám požádal.

Rozhodně nesouhlasím s názory, že tomu člověku nepomůžeme, že se má uzdravovat sám. Jistě, že i on pro to musí něco dělat, aby léčení bylo úspěšné, ale podpora druhých k uzdravení výrazně přispěje.O tom nepochybuji.

Nenech se odradit Bathory. Dělej, jak Ty sama to cítíš. A i já se k léčení přidávám. Hodně štěstí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 11:09 pm    Předmět: Citovat

Mám dojem, že tady došlo asi k nedorozumění. Vůbec nemám v úmyslu Báthory nějak odrazovat nebo zpochybňovat její snahu pomoci kamarádovi. Naopak jí držím palce, ať je její pomoc pro toho chlapce opravdu účinná. Jen jsem se jí snažila vysvětlit jeden z důvodů, proč se nehrnou davy pomáhajících. Je to jen a jen můj důvod.

Ano, Mirku, můžu mít myšlenky, které mě omezují. A vím, že tomu tak občas je. Samozřejmě, že nemůžeme mít všechno vyřešené, a proto taky nemůžeme pomoci každému a ve všem.
A že to nejsme my,kdo pomáhá? Kdo nakonec rozhodne, jestli reiki zprostředkuji nebo ne? Proč jsme pro předání reiki důležití? Jseš si jistý, že svůj nevyřešený problém "nepřibalíš" k pokusu o nastolení harmonie u druhého? Tedy v případě, že se má řešit stejná věc. Jestli na tohle znáš odpověď, tak by mne opravdu zajímala.
Jen aby nedošlo k mýlce. Když pracuju s reiki, tak se určitě podobnými myšlenkami nezabývám. To už nastupuje "děj se vůle tvá, ne má".

Citace:
Rozhodně nesouhlasím s názory, že tomu člověku nepomůžeme, že se má uzdravovat sám.

Ten člověk se musí uzdravit sám. My mu jen můžeme pomoci najít způsob. Ale ty říkáš MY? Vždyť podle vašich reakcí my ne. To reiki. Jak začneme do toho zatahovat sebe, pak už to přece není jen záležitost reiki. Chápeš, jak to myslím? Reiki existuje všude kolem, ale na nás záleží, zda, komu a v jaké podobě bude nasměrována. Opravdu nezáleží na nás a na tom, jak to máme s životem srovnané?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 7:24 am    Předmět: Citovat

Moc si vážím názoru a souhlasím s tím co napsal sunnyi. Odradit se určitě nenechám Very Happy , i když před časem bych asi zaváhala, ale teď už ne.

A mamko, i když jak píšeš reiki nejsme my a tak to sice je, ale když Milan požádal o pomoc a o energiích nic neví, tak mám pocit, že i přesto pomoc od nás potřebuje, je logické, že sám vůbec neví, jak by měl, nebo mohl z čeho čerpat. Já sama ještě před časem vůbec netušila že nějaké Reiki vůbec je, a už vůbec by mě nenapadlo, že něco takového dokážu. A to je ten důvod, proč bychom měli pomáhat druhým. Vždyť kde by sme byly my sami, kdyby někdy, někdo nepodal tu první pomocnou ruku nám.
Měli by sme být za to vděční a s vděčností pomáhat druhým. Ten dar sme nedostaly pro nic za nic.
Ale je mi jasné, že mnoho lidí se mnou vůbec nemusí souhlasit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 8:27 am    Předmět: Citovat

BATHORY napsal:

Já sama ještě před časem vůbec netušila že nějaké Reiki vůbec je, a už vůbec by mě nenapadlo, že něco takového dokážu. A to je ten důvod, proč bychom měli pomáhat druhým. Vždyť kde by sme byly my sami, kdyby někdy, někdo nepodal tu první pomocnou ruku nám.
Měli by sme být za to vděční a s vděčností pomáhat druhým. Ten dar sme nedostaly pro nic za nic.
Ale je mi jasné, že mnoho lidí se mnou vůbec nemusí souhlasit.


Bathory, musím souhlasit spíše s mamkou, podle mého názoru tady už moc zevšeobecňuješ... Myslím, že o čem píšeš, je individuální záležitost, rozhodnutí každého, a že to tvé výše zmíněné MY zde neplatí. Kdybys místo něj napsala JÁ, nemám žádné výhrady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 8:43 am    Předmět: Citovat

Báthory, zkusím ještě rekapitulaci.

Tvůj kamarád tě požádal o pomoc (myslím, že to bylo slovy - konečně ses ozvala?). Požádal tebe, protože cítí, že mu můžeš pomoci.
Ty jsi požádala ostatní, protože si nejsi jistá, že reiki, kterou zprostředkuješ, bude stačit (energie, které je plný vesmír a je údajně na lidech naprosto nezávislá).
Nastalo tvé rozčarování nad tím, že se přidalo jen málo lidí.
Snažila jsem se ti vysvětlit, proč se zrovna a jen já, nepřidávám.
Teď přemýšlím, proč jsem to vlastně udělala? Co to o mně vypovídá? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 9:06 am    Předmět: Citovat

Já sem nepožádala o pomoc z toho důvodu, že by energie zprostředkovaná jen mnou nestačila, ale proto, že si myslím, že on té energie potřebuje opravdu hodně, je mi taky jasné že jí bude dostávat přesně tolik, kolik bude potřeba, ale jak už jsem psala, myslela jsem si , že kdyby pomáhalo více lidí současně, mohl by se stát zázrak a třeba by už nemusel usednout na vozík a stačili by mu jen ty berle a po čase, kdo ví... Chtěla jsem od vás pomoc alespoň ze začátku. To je vše.
Docela dost mě zamrzel přístup některých z Vás. Myslela jsem si že tyhle stránky navštěvují lidé s dobrým srdcem a dobrými úmysli, ale bohužel jsem se zmýlila.

Mrtvý Brouku, kde jsou ty řeči o tom, jak chceš zmněnit svět, sama si napsala, že se na všechno díváš jen s láskou. Teď mi to zní jako prázdná slova. Ale nemusíš nic odepisovat. Pár lidí s dobrým srdcem se našlo a když budeme pracovat s dobrým úmyslem a s láskou v srdci, tak věřím že to dokážeme.

Nechci zde nikoho urážet nebo soudit, je to jen váš názor.

Ještě jednou moc děkuji Všem, kteří nabídly svou pomoc Milanovi,
a děkuji i těm, kteří ji nenabídli a alespoň napsali svůj názor.
Jen mě trochu mrzí, že sem se v jednom z Vás hodně spletla. Čekala jsem že právě ta osoba bude jedna z prvních která pomoc nikdy neodmítne. Ale co, to je život, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Amalka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.4. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 9:56 am    Předmět: Citovat

Bathory, nepřišlo mi, že by ani jedna z těch odpovědí neměla za sebou dobré srdce. Někdy je mnohem laskavější a mnohem větším projevem lásky nepomáhat.. Přidala bych se k posílání, ale nejprve bych si ráda vyměnila pár e-mailů s Milanem.. Zkušenost mi říká, že je spousta lidí, kteří prosí o pomoc - ale ve skutečnosti jen chtějí, aby to někdo vyřešil za ně. Ale takhle to nefunguje. Přeci si přeješ pomoci mu trvale.

Určitě je Milanovi prospěšné, že jste se setkali, že tvým prostřednictvím se do jeho života vmísila reiki. A vůbec jí nemusí být mnoho. Buď s ním, mluv s ním, buď jeho průvodcem na cestě za poznáním a vnitřním pochopením souvislostí.. Ale nespěchej a neabsolvuj tu cestu za něj - nemělo by to požadovaný účinek.

A až přijde ten správný čas, zjistíš, že vůbec není potřeba mnoha lidí pro podporu jeho uzdravování..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 11:24 am    Předmět: Citovat

BATHORY napsal:

Mrtvý Brouku, kde jsou ty řeči o tom, jak chceš zmněnit svět, sama si napsala, že se na všechno díváš jen s láskou. Teď mi to zní jako prázdná slova. Ale nemusíš nic odepisovat. Pár lidí s dobrým srdcem se našlo a když budeme pracovat s dobrým úmyslem a s láskou v srdci, tak věřím že to dokážeme.


Bathory, je mi líto, že nevidíš důvody, které mě vedly napsat to co jsem napsala. Pokud bych psala sama za sebe, tak já v současné chvíli nemám žádné léčitelské ambice a energii směřuji tam, kde si myslím, že je potřeba nejvíce. Směr o kterém píšeš ty tam teď není a já nebudu překračovat své vnitřní vedení. Prostě ne. Je mi líto, že tento můj záměr není ve shodě s tvými představami, ale nemůžeš nikomu vnucovat co má dělat a už vůbec ne to co si ty myslíš, že je správné. Doufám, že časem za tím co jsi popsala mými prázdnými slovy, také uvidíš jistý obsah. Přeji tobě i Milanovi, ať se vše vyřeší nejlépe pro všechny zúčastněné. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 11:31 am    Předmět: x Citovat

Milá Bathory,
proč se tolik zlobíš? Nechci tě kritizovat, jen se ptám.
Možná se pletu, ale vnímám z této "kauzy" strašně moooooooc chtění.
Jakoby jsi chtěla tomu člověku pomoci za každou cenu a běda tomu, kdo se nechce účastnit tvé svaté euforické mise.

Nevím, kam tolik spěcháš (nehrozí tady prodlení) a nechceš nechat čas ostatním na rozmyšlenou. Časem a zkušenostmi jsme si mnozí potvrdili: než se do něčeho pustíme, nejdřív pouvažujeme jestli máme a co nám k tomu řekne naše intuice. Ty jsi v tomto případě hodně citově zainteresovaná, ale dej nám ostatním, prosím, čas na rozmyšlenou.
Není žádnou povinností nikoho z nás, jakmile někdo zavelí, slepě poslouchat a jít do čehokoliv, jen abychom nebyli před ostatními málo duchovní, hezcí, reikističtí, nebo dost nalakovaní na růžovo, nevypadalo to že nemáme dobré srdce. Pokud necítím, že se mám účastnit, pak to neudělám ať si okolí myslí co chce, nejsem na něm závislá.

V tomto případě ještě nejsem rozhodnutá. Je dobré mít informace.
Pokud je člověk na vozíčku nebo v jinak těžkém stavu může být ve hře spousta věcí. Byla bych osobně opatrná ve vizích s tím vyskakováních z vozíčku, to je ovšem jen můj osobní názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 11:39 am    Předmět: Citovat

Mrtvýbrouku: Copak já tady někoho nutím? Tohle téma je prosba o pomoc, jak sis mohla všimnout.Rozhodně nikomu nic nevnucuji, naopak. Napsala sem, ať sem napíší ti lidé, kteří jsou společně se mnou ochotni Milanovi pomáhat a né: musíte všichni pomoci.
Takže Vás opět žádám, ti kteří chcete pomáhat tak sem napište a oba Vám budeme za to vděční ale vy, kteří se chcete jenom hádat, tak prosím respektujte tohle téma a raději to ani neřešte. Opravdu dokáže člověka otrávit, jak se tady téměř každé téma zvrtne v hádku.

A je pravda MB, že tě vůbec neznám a nic o tobě nevím a v žádném případě nechci, abys překračovala své vnitřní vedení. Je každého věc, jak k té žádosti přistoupí a já to respektuji. Nechci se opakovat, ale je to pouze žádost o pomoc.

A ráda bych ukončila tyhle debaty, které k ničemu nevedou.
S pozdravem B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund