Fórum - Zobrazit téma - Vztahy v rodině ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztahy v rodině ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztahy v rodině ?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 5:43 pm    Předmět: Vztahy v rodině ? Citovat

Very Happy Zdravím Vás.

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo stejný problém jako já a jak ho řeší...
Narodil jsem se do rodiny, které duchovno tařka nic neříká. Nemohu jim třeba ani říci, že jsem byl znovu na kurzu Reiki. Pracuji velmi často s drahými kameny, dělám automatickou kresbu, posílám energii....

Rodina má názor, že jsou to blbosti k nepotřebě.

Je to tak, že si člověk vybírá rodinu, aby jí mohl něco předat???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

... aby mohl něco předat, aby něco získal sám .. řekla bych, že to tak funguje Smile vnímám, že všechno má nějaký svůj smysl, jinak by to neexistovalo. Jde o to, jak tu danou věc člověk vnímá a zda ten smysl hledá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 11:56 pm    Předmět: Re: Vztahy v rodině ? Citovat

vlada napsal:

Narodil jsem se do rodiny, které duchovno tařka nic neříká. Nemohu jim třeba ani říci, že jsem byl znovu na kurzu Reiki. Pracuji velmi často s drahými kameny, dělám automatickou kresbu, posílám energii.... Rodina má názor, že jsou to blbosti k nepotřebě. Je to tak, že si člověk vybírá rodinu, aby jí mohl něco předat???

Není.
Je to jako u štafety - nepředáváš kolík zpátky, ale neseš ho vpřed.
Duchovnost se neměří počtem absolvovaných kurzů a tím, jaké ezoterické techniky ses naučil, ale tim, jak vycházíš s ostatními v rodině, zda k nim máš úctu a jednáš s nimi laskavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 9:14 am    Předmět: Re: Vztahy v rodině ? Citovat

vlada napsal:

Rodina má názor, že jsou to blbosti k nepotřebě.

Je to tak, že si člověk vybírá rodinu, aby jí mohl něco předat???


Tak u toho tu rodinu nech, at si mysli co si mysli. Nepomuze zadne presvedcovani a hlavne ne doma. To snad, kdyby s tim samym prisel nekdo jiny ... Cool

Netlac na ne, nech je zit a oni nechaji zit tebe.

Ostatne lide delaji tolik nepotrebnych veci jen ze zajmu ..... radsi nebudu jmenovat, nebot to, co pripada nepotrebne mne, muze byt pro nekoho velmi dulezite ba zasadni Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 12:32 pm    Předmět: Re: Vztahy v rodině ? Citovat

Zbultran napsal:
vlada napsal:

Rodina má názor, že jsou to blbosti k nepotřebě.

Je to tak, že si člověk vybírá rodinu, aby jí mohl něco předat???


Tak u toho tu rodinu nech, at si mysli co si mysli. Nepomuze zadne presvedcovani a hlavne ne doma. To snad, kdyby s tim samym prisel nekdo jiny ... Cool

Netlac na ne, nech je zit a oni nechaji zit tebe.

Ostatne lide delaji tolik nepotrebnych veci jen ze zajmu ..... radsi nebudu jmenovat, nebot to, co pripada nepotrebne mne, muze byt pro nekoho velmi dulezite ba zasadni Very Happy .


Naprosto souhlasím. Hlavně se nesnaž nikoho přesvědčovat, že Tvoje cesta je správná. To má kontraproduktivní výsledky. Nepřeháněj to s informacemi, co děláš, proč to děláš, jak to děláš, stejně to chápat nebudou (resp. nebudou se o to ani snažit). Později může nastat situace, že začnou projevovat zájem. Například v době nemoci. Pak přijde Tvoje doba. Toto "obrácení" jsem kdysi zažil sám na sobě.
Mám ve svém okolí taky lidi, kteří se nemohou dozvědět o tom, že mám Reiki. Když k nám mají přijet, pečlivě uklízíme všechny stopy. Beru to tak jak to je a neřeším to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 4:09 pm    Předmět: Re: Vztahy v rodině ? Citovat

mrjohn888 napsal:
Mám ve svém okolí taky lidi, kteří se nemohou dozvědět o tom, že mám Reiki. Když k nám mají přijet, pečlivě uklízíme všechny stopy. Beru to tak jak to je a neřeším to.

I když naprosto rozumím tomu, proč to děláš - také jsem si touto etapou prošel - nakonec jsem usoudil, že když dokážu přijímat já je, takové, jací jsou, že to snad bude fungovat i naopak.
Podivil jsem se, když toto rozhodnutí odhalilo, že takové to "zametání stop", o jakém píšeš, vyplývalo v podstatě ze stavu zpracování mého postoje k nim - v podvědomí jsem nakonec odhalil tajné přání, aby mě viděli jako duchovně pokročilého. Jakmile jsem toto přání ze sebe vykořenil, najednou zmizela potřeba "zametání stop" ale také jakýkoliv problém s tím, jak budou oni reagovat na mě a na to, co mě zajímá - i mých reakcí na jejich životní styl. Pochopil jsem, že mi byli po celou dobu dobrým zrcadlem k sebeuvědomění. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 11:23 am    Předmět: x Citovat

Podle mých zkušeností je nejlíp dělat si svoje a nikomu nic nevnucovat. Pochopitelně si rodina všímá a vnímá co děláš. Úplné utajování může vést okolí k obavě, že jsi pod vlivem sekty a kdo ví co se v tvém životě děje hrozného. Je možné stručně a jednoduše - když je vhodná konstelace -informovat a když je zájem (nebo se později projeví) dá se víc popovídat. Hlavní průšvih je s lidma materiálnějšího typu mluvit stylem - i vy neduchovní jedinci a zahrnovat je různými duchovně - odbornými výrazy.
Tutovka jak si zajistit u rodiny i přátel nechuť ke všemu co zavání ezoterikou.
Pokud se člověk věnuje takovým věcem, stejně se to v jeho životě i okolí nějakým způsobem projeví.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 7:37 am    Předmět: Citovat

Vláďo, to, o čem píšeš, vnímám jako takovou zkoušku, kterou si tady a teď, v České republice 2007, máme asi projít všichni. Není to dobře, není to špatně, je to něco, co si chceme vyzkoušet a tak nám to vesmír vytvořil.
V našich krajinách proběhl obrovský radikální řez, který nás oddělil od "staré" duchovnosti. Ten řez provedli duše našich prarodičů a rodičů i části našich vrstevníků tím, že odmítli tradiční náboženství. Vnímáme to období jako "ateismus", ale oni vlastně vytvořili prostor pro vznik a rozvoj nové duchovnosti, nové spirituality. Vše, co dělají, nám umožňuje, hledat a tvořit naprosto svobodně, bez těch strachů, které nás svazovaly v minulosti.
Když v každém okamžiku života projevuješ to, kým skutečně jsi, děláš i pro své nejbližší to nejlepší, co můžeš. Nemůžeme změnit nikoho na světě, kromě sami sebe.
I lidé, kteří jsou na duchovní cestě, často projevují nepochopení pro lidi na jiných duchovních cestách. takže pokud ten problém vnímáme u svých blízkých, máme ho sami. To je zrcadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 10:01 am    Předmět: Citovat

zase ty zrcadla......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 12:07 pm    Předmět: x Citovat

Hmmm začínám mít pocit, že zrcadlo je IN odpověď na všechno.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 12:18 pm    Předmět: Citovat

=>maj ted v hypernově zrcátka ve výprodeji......no nekup si alespoň jedno....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
petr_svetylko
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.3. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

Určitě jak tu bylo napsáno na ně netlačit ja měl v rodině podobný problém ale řesil jsem to tak že když jsem viděl že s jejich materialností nepohnu tak ať si věří taky čemu chtějí, to co dělám je moje volba. No a oni oni časem duchovně taky "změkly" a pak je to začalo i trochu zajímat, nicméně to k tomu trvalo několik let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 5:21 pm    Předmět: TO BUDE ONO, vesničko má.... Citovat

Ahoj Zetiku! Wink

zeto napsal:
zase ty zrcadla......


Jo, jo..."Přijdu až nastavěj zrcadlo."

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 6:46 pm    Předmět: Citovat

Tooro vítej doma Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 7:35 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Krabasi za to milé přivítání. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund