Fórum - Zobrazit téma - Kdo zasvětil Usuiho??? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdo zasvětil Usuiho???
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo zasvětil Usuiho???

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:37 pm    Předmět: Kdo zasvětil Usuiho??? Citovat

Krásný den Very Happy

Kdo vlastně zasvětil pana Usuiho na "hoře koňského sedla" a jaké vlastně prováděl meditace???

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dočetl jsem se, že ho zasvětil Sluneční Buddha a prováděl jitřenkové meditace... Ale jak to je?
V poslední době mi chodí, že ho zasvětil Buddha Medicíny - Lékařství ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 11:35 pm    Předmět: Citovat

Je ptaní se na otázku KDO ten správný druh otázky?

Co dělal pan Usui ve svém životě aby nakonec dosáhl osvícení?
Zasvěcení už byla jen jeden z nástrojů, který učitelé nabízeli zvým žákům. Z jiných zdrojů je možno se domnívat, že sám Usui nic, co by se dalo připodobnit dnešnímu zasvěcení nepoužíval.

Usui nebyl zasvěcen, ale něčeho dosáhl. Co je to čeho dosáhl, bez ohledu na to jaké cesty ho k tomu dovedly. Co se opravdu snažil předat lidem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 7:19 am    Předmět: x Citovat

Narya: přesná trefa hřebíčku na hlavičku!!!

Teorií je mnoho, málokdo se ale dívá na pana Usuiho a jeho život jako celek. Tedy na to, co se v něm dělo (bez ohledu na různé varianty téhož) než se k reiki dostal.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 7:26 am    Předmět: Citovat

Vlado:

Obavam se, ze odpoved na svou otazku nikdy neziskas Confused A kdyby ti nekdo odpovedel, byt tebou dost bych o tom pochyboval.

Ale myslim si, ze se s tim da zit (bez te odpovedi). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:16 am    Předmět: Citovat

No aby se mne žáci nezeptali a já nemusel obcházet
kláštery a házet 21 šutráků z Milešovky Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:21 am    Předmět: Citovat

Mám hodně podobné přesvědčení, jako Narya. Usui určitě usiloval o otevření nových možností harmonizace těla i ducha - zdá se, že rozvojem cvičení připomínajících či-kung. V rámci tohoto úsilí bylo otevřeno nové morfické pole - pole Reiki.
Story o meditací na hoře, kde proběhlo první zasvěcení, je amerického původu, stejně jako třeba pověra o nutnosti čtyř individuálních zasvěcení. Byly vytvořeny s velkou pravděpodobností až Texasu ve společenství Universalistické církve, kde Takata hledala podporu svého úsilí učit v USA Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 9:49 am    Předmět: Citovat

Myslím, že Usui dosáhl napojení na Reiki prostřednictvím svých meditací, cvičení a určitě mu intuice přihrála spoustu nápadů. Zvídavost a víra ho hnaly dál poznat a pracovat s tím co se mu objevilo. A hlavně přesvědčení, že to je to ono co hledal. Těžko se to popisuje. Může si to představit asi ten, komu se podobné věci při uvolnění, meditaci, nějakém energetickém léčení stávají. Objeví se různé barvy, které těžko na paletě seženete, tvary, symboly, které neznáte.A znáte přitom jejich význam pro vás a že jsou pro vás určeny. Někomu se zas zjeví jeho duchovní průvodci. Jsou lidi, kteří se o tom začnou bavit a jsou lidi, kteří si to nechají jako osobní poselství a pro vysvětlení okolí použijí něco běžného, jednoduššího.
Všichni jako Ježíš, Buddha, Mojžíš, získaly určité indície, informace a schopnosti po půstu a pobytu - což byla určitě meditace na opuštěném místě.
Tak jak to bylo, se nikdy nedovíme. Ale myslím, že to není podstatné.
Když se tě Vláďo tví žáci zeptají na něco podobného, myslím, že tě to jako Mistra určitě nedegraduje, když odpovíš co sám víš, jaká jsou vysvětlení a že pokud ten dotyčný chce, může svoje úsilí namířit výzkumem předmětu svého dotazu. To, že něco nevíš nebo si něčím nejsi jistý přece neznamená, že nemůžeš být výborný Mistr Reiki. Kdo ví odpověď na každou otázku a má vysvětlení? Velikost je i v přiznání, že jsou věci, které zkrátka nevím. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Hodně tenký led.Těžko se to dá vysvětlit.Nebyl zasvěcen.On sám to tak necítil.Jemu jenom přišlo poznání.On jenom ve snaze pomoci trpícím a ve znalostech vědomostí svých předků, se na jejich vědomosti spolehl,stoprocentně uvěřil tomu,co o jejich léčení věděl.Ale neznal způsob.Tak odešel do ústraní a meditoval.Určitě musel zažít hodně zkoušek a pokušení, ale jeho víra byla sylnější než pochybnosti, a proto byl odmněněn poznáním.Toť vše.Není důležité. kdo dá poutníkovi napít a ukáže cestu, vždy záleží na poutníkovi jestli dojde cíle. Není důležité jakou meditací, kde a kdy se to přihodilo.Věz že meditace jednoho není meditací druhého.Meditace je jenom jedna.Ale cest k ní je tisíce, ale né každá je pro mne, ale všechny nás dovedou do cíle.Pak je i podřadné, jestli mu to dal budha a nebo jak jsem cítil já, tak průvodci.Je to jenom cesta poutníka. Je to jenom můj pohled na zakřivenou realitu.
Prosím, toto je jenom můj názor,nevím a ani si neodvažuji odhadnout, co cítí jiný lidé.Já to hodnotím skrze své poznání.
A až jednou se mne někdo zeptá, tak mu odpovím, jdi a vyzkoušej to a pak mne přijdi poučit.Skutečný mistr se učí od svých žáků. Oni mu nastavují zrcadlo.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 9:58 am    Předmět: JE TO DAR Citovat

Byl to DAR. A víc to rozvádět nebudu, aby se zdejší čertíci moc nečertili a slabší povahy nelapaly po dechu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund