Fórum - Zobrazit téma - dotaz - symbol v R3 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - dotaz - symbol v R3
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

dotaz - symbol v R3
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 7:16 am    Předmět: x Citovat

Filio: vidíš a přesně tenhle přístup měl Damao na mysli! Laughing

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 12:36 am    Předmět: Citovat

Ahoj.A přesně to mněl Damao na mysli.Když někdo umře v a má to karmicky daný, tak se tě to týká. To je ten vesmírný řád. Třeba to ani nemusíš cítit, ale tvý duši to jedno není a něco jí to učí. Tak to funguje Filio. Všechno ve tvém okolí jsi si vybral před narozením a to tě učí, aby jsi splnil své poslání. Promiň, ale zámněrně jsem nadsadil, aby jsi pochopil, že neznáme hranice, co se nás už týká a za co nemůžeme. Někteří říkají, že proto muselo zemřít tolika Židů za druhé světové války, protože si nesli karmu národa za něco,co udělali před 2000 lety. A já si to taky myslím.
Základem meditace je být v současnosti, žít teď, v této vteřině. Soustředit se na danou chvíli a poslouchat svou intuici.Pak se nemůže stát, že zapomenu předat mistrovský symbol.Být mistr je povinost a zodpovědnost.Já jsem v současnosti sklerotik, tak nemůžu moralizovat.Mnění se mi život a hledám svou parketu,učím se zžívat s novou rodinou, hledám práci,rychle se to kolem mne hýbe a proto jsem nesoustředěný. Vzhledem k nové rodině se snažím být dokonalý, ale ... to jsou jen nepodstatné výmluvy, ale vím, že v dané situaci ani nepracuji jak já to nazývám s dušema.Vše chce svý, a zasvěcení je obrovská zodpovědnost.Má mistrová, když jí požádám, dá zasvěcení do tzv. mistr učitel ne jen na základě peněz, ( 100 000kč a plně s tím souhlasím ), ale nejdříve musí požádát svého zasvěcujícího mistra o souhlas, že mne zasvětí,pak se poradí ještě s několika mistry a zeptá se svého orákula,kyvadla či karet, zda mě může zasvětit.Pak s ní musím několik mněsíců spolupracovat,pomáhat jí, aby sama zjistila jestli jsem na potřebné výši,jak prakticky a vědomostně, tak hlavně lidsky. A pak mi to zasvěcení dá. To je zodpovědnost před svým mistrem.Ale já vím, že nevím Filio, tak hájím tvého mistra.Nikdo neví, proč druhý udělal to či ono, protože neznáme jeho důvody.A mnohdy by jsme je ani nechtěli zažít.Ale v souladu s vesmírným řádem se to mnělo stát a ty jsi to mněl zažít.Proč, to už nikdo nezjistí a není to ani důležité.Důležité je jenom jedno, a to jsi ty Filio.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 1:32 pm    Předmět: Citovat

JJ.Aspoň jsme se v něčem shodli! Laughing Možná jsou názorové rozdíly v tom, že Evropské spiritistické kruhy jsou prosyceny výchdní tradicí.Můj mistr studoval indiany, prehistorické civilizace, Egypt, Atlantidu,....Tak to se samozřejmě odrazí v jeho vyučovacích metodách.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Co je vlastně východní filozofie.Kdesi jsem četl při studiu cvičení starých keltů (wydy), že vychází ze stejných kořenů jako joga, že mají stejné kořeny.Keltové žili i tady v Evropě. Někdo říká, že původní šamanismus pochází ze sibiře.Je dnes dokázané, že již v době egypta byl navázán kontakt s předkolumbovskou amerikou.Možná bych připomněl, že na světě je mnoho bohů, ale jen jeden je pravý. Všichni vyznávají toho pravého, ale stvořitel je jen jeden, jenom jsme mu dali tisíce jmen.
Proč je tomu tak.Protože každý má své zkušenosti a vyrůstá v jiných poměrech,zná jiného učitele a mněl jiné rodiče a proto má i jiný názor.Ale i jeho názor je skutečně pravdivý.Já nezkoumám odkud nebo kde se vzal ten určitý názor, ale jak mne oslovuje u srdíčka.Co je mi blízké.Já se cítím být keltským šamanem v křestanském rouchu, ale už jsem zažil i pár meditací s indiánskými šamany( prostě mne při meditaci oslovily a něco ukázali) a mněl jsem...Možná je to pro mé dobro, že mám takto různobarevné meditace, ale jsou to jen mé meditace a jiný má jiné, ale mně to pomáhá si uvědomovat, že jsem člověk na matičce zemi.Nic víc nejsem a nic víc nebudu. Tak že i naše hodnocení vychází pouze z toho, co známe a jsme zažili.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že původně bylo jedno "náboženství", které se posléze rozšířilo do různých koutů světa a bylo přizpůsobeno místním podmínkám a začlo se vyvíjet ve vlastní větvi. V současné době ty společné kořeny jsou už značně zaprášené a není je dobře vidět. A tak vznikla na první pohled odlišná náboženství, víry a bohové... Třeba u slova bůh vnímám několik různých rovin (nenapadá mě lepší slovo) toho, co tím bylo a je označováno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 9:36 am    Předmět: Citovat

Když se to tady zvrhlo k náboženství, tak přidám svůj náhled na to, jak jednotlivá náboženství fungují:

Připomíná mi to skupinu lidí, která viděla jednu událost, pak se rozešli domů a tam o ní vykládali. Každý samozřejmě tak jak to viděl a jak to pochopil (toto chápu jako hlavní náboženské větve). Lidé co to doma slyšeli, tak to zase vykládali dál. Každý z nich soustředil pozornost na jinou část příběhu a tak vznikly různé směry a odnože původních náboženství.

Možná, že to není přesné nebo pravdivé, ale mě se to líbí a cítím, že by to tak nějak mohlo být...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 11:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj .
Nechci se Vám do toho míchat,ale vzaly jste si velké téma na konzultaci.
Je to fajn.
Mějte se
r
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

no měla bys ho mýt ,tento simbol se používá hlavně k zasvěcení a nahrazuje i dvojkové simboli,tento simbol je hlavně pro tebe aby se sním dobíjela ty já osobně ho při léčení používám jen u lidí co jsoů na energiji reiki zvyklí on je docela dost silnej a stalo se mi že klienti pak druhej den měli krátkodobí zhoršení po ránu ,ale pak bylo líp já dostal 2 mistroský simboli tradyční a netradiční a pak uzemnovací simbol ale ten je zase jen k zasvěcení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
agni
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 11:11 pm    Předmět: Reiki 3 stupně Citovat

ahoj :Jsem tady poprvé a pročítám otázky i odpovědi.Zasvěcuji již 10 let do reiki všech stupnů.Co se týče mistrovského symbolu - má být v každém případě předán na semináři reiki 3.Jeho použití jsem zaznamenala,že je u někoho nesprávné.Mistr.symbol se nepoužívá při léčení,ale používá se pro léčení.To znamená,že ho neužíváme na klienta v průběhu působení,ale do něho vstoupíme nejlépe již ráno a poprosíme,aby jeho síla k nám sestoupilav průběhu celého dne,kdykoliv zahájíme kontakt s reiki./ne tedy jak uvádí jedna dívenka,že ho používá na někoho a na jiného ne,protože je to pro někoho silné/Tím již můžeme předávat silnější mistrovskou energii při působení.Použití při dálkovém působení je:od rána mám na sobě dai-ko-mio, tak vysílám minimálně 3základní léčivé symboly a končím symbolem mistrovským.Tím získávám velkou mistrovskou pyramídu/větší síly/. můžeme samozřejmě použít i více symbolů,které uzavřeme symb.mistrovským.K rituálům zasvěcení.Můj postoj je k tomuto
takový.Víme,že sami o sobě zasvěcení neprovádíme,ale provádět určitý rituál si myslím, že je pro přítomné větším osobním zážitkem a pokud toto činím s láskou,mám potřebu jim to dopřát.Neberu zasvěcení jen jako formalitu, ale jako předání daru a k tomu tedy přizpůsobím i atmosferu a vždy prosím přítomné bytosti,aby opravili mé event.chyby či nedostatky při zasvěcení.K čištění prostor-záleží kde se zasvěcení provádí/hotel,jiné nebytové prostory.Zde je předpoklad negací,které tam předchozí lidé zanechali.Čou ku rei i Hosana jsou tedy k čistění vhodné.Také na 1 stupni,když nevíte,kdo vám přijde je čistění vhodné -někdy čistím i na počátku semináře opět.Ne každý příchozí se již duchovnem zabývá a většinou si 1 stupeň dělají lidé nemocní,nebo s nespracovanými postoji a emocemi a může se vám stát,že se cítíte napjatí,hledáte slova a pod.je to signál,že v přítomných je třeba uložená agrese,mocenské postoje a pod.
zhoršené reakce i jinek jak je nazýváte nejsou jen výsadou zkušených mistrů.Může se to stát každému z vás.Zhoršení,pláč,úzkost mohou být již v průběhu zasvěcení,ale i později.Také pocity dušnosti,silného třesu,nejsou vyjímkou.Je to tím,že každý opravdu nemusí mít svůj osobní život uspořádaný a zasvěcením se odstraňují tyto bloky.Stejné zhoršení může vznikat i po léčbě/sezení/ reikiobzvláště u lidí s probléy s páteří a psychikou.Na dnes to stačí - tak zase příště AGNI Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

No, přijde mi to hodně komplikované a mám zkušenost, že to jde jednodušeji. DKM je prostě klíčem ke všemu, kam mistr hodlá vstoupit. Může být i klíčem k terapii, ale neuvědomuji si žádný důvod, proč by to tak mělo být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
agni
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
No, přijde mi to hodně komplikované a mám zkušenost, že to jde jednodušeji. DKM je prostě klíčem ke všemu, kam mistr hodlá vstoupit. Může být i klíčem k terapii, ale neuvědomuji si žádný důvod, proč by to tak mělo být.
.

Samozřejmě,že to jde jedonodušeji,ale je k tomu potřeba čas a zkušenosti.Začátečník z R 3 ,by se měl opravdu vědomě nejdříve zaměřit nejen na rýsování symbolů,ale i na jejich náplŇ.Pokud takto vědomě pracuješ-usadí se ti do podvědomí/jako násobilka/ a později už stačí jen vyslat myšlenku a poprosit.Omlouvám se,ale můj odkaz jsem směřovala právě pro ty,kteří začínají.Jesli chci předat dále kvalitní informace,měl by si každý projít základy.Víš,ono to záleží na člověku.Pokud jsou již duch.principy v něm zabudovány s naprostou důvěrou,má v sobě přijatu cestu, že se mu děje jen to,co si sám do tohoto zrození přinesl,aby to změnil, má emoce absolutního přijetí a naprosto věří v to co vysílá -tam ho intuice k jednoduchosti přivede rychleji.Ale mnoho lidí potřebuje nějakou dobu tu berličku-rituál-obřad,aby přesvědčil sám sebe,že to opravdu funguje.Reiki je dar a opravdu si neklade žádná omezení - ty si vytváří lidé i lektoři sami.Dělám ještě jiné techniky a lidé se na mě obracení den,co den a tak se setkávám s absolventy všech stupňů reiki - i lektorů- od různých mistrů a mnohdy žasnu,jak jsou omezováni co se smí a co se nesmí.Třeba,že po zasvěcení nesmí nikomu dávat teiki 30 dnů,nebo že mistrovský symbol nesmí používat-přesto, že jsou absolveni R3- pý až budou lektoři.Že bez přímého souhlasu klienta nemohou reiki vysílat, křížení končetin,že brání v toku reiki a pod.Z praxe vím,že pokud lidé z počátku věnují čas vysílání reiki a díky symbolů řešení i dalších situací, i pozornost/lásku/,jsou z nich velice láskyplní a obětaví lidé.A k tomu si myslím by cesta vlastního poznání měla směřovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

Clověk, který byl zasvěcen v Reiki 3 by asi neměl být začátečník, nebo? To může mít za následek pouze snaha o vydělávání peněz některými učiteli a s duchovnem to nemá nic společného. Psát pro absolventy Reiki 3 pokyny jako pro nedouky mi připadá absurdní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund