Fórum - Zobrazit téma - dotaz - symbol v R3 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - dotaz - symbol v R3
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

dotaz - symbol v R3
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:05 am    Předmět: dotaz - symbol v R3 Citovat

Známá byla zasvěcena do R3, reiki mistr, dle Usuiho, ale neobdržela mistrovský symbol. Uvažuji o R3 a ráda bych znala zkušenosti a názory, nakolik je používání symbolu potřebné a nezbytné? pro práci v Reiki. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

pip: Zřejmě došlo k nějakému opomenutí Sad
Ať se obrátí na svého učitele a ten jí ho jistě předá. Může najít na Internetu i v knihách různé mistrovské symboly, které jí samozřejmě budou fungovat...
Je ale lepší používat ten, který má v auře dán při zasvěcení.

Idea Někdy se může stát, že najde symbol, který se jí bude lépe kreslit ...

Ze začátku ho asi každý používá, časem člověk přijde na to, že ho kreslit nemusí... Že stačí záměr Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

Hele, jestli to byl symbol jako je např.:Day-ko myo, tak to vůbec nevadí.Můj misrt mi ho taky zapoměl předat, ale když jsem ho kontaktoval řekl , že on osobně používá tento symbol pouze k zasvěcování.Dal mi spoustu jiných velmi dobrých symbolů jako např.:Halu, Zonar, Yod, Harth,......
Nedělal bych si s tím těžkou škebly Laughing

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Mistr jí nepředal žádný nový symbol, má pracovat s těmi z R2. Je to obvyklé? Myslela jsem, že postupy u zasvěcování jsou dané, tedy i předání určitého symbolu. Mám se tedy svého mistra předem podrobně vyptat, "co dostanu"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 11:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Můj názor je, jsem konzervativní,že žádný mistr by nemněl mněnit sám od sebe zaběhnutý rituál.Když já mám pocit, že mistrovský symbol budu používat jen při zasvěcení, je to moje věc, ale mněl bych ho ostatním předávat.Já mám pocit, že tradice v reiky je obzvlášť důležitá.Mi při svém zasvěcení dostávame přístup k energii našich předků.Skrze nás působí svým způsobem i oni.Myslím všichni mistři před námi.Tak že když dostávám zasvěcení a jsem trináctý mistr v řadě, znamená to, že skrze mne působí i energie 12 mistrů přede mnou.Jak říká mistr zen-budhismu:
Nejdříve jsem viděl moře, hory,řeky pak jsem studoval naši filozofii a zjistil jsem, že hory nejsou hory,řeka není řeka a moře není moře a dnes když už jsem mistr vím, že hora je hora,řeka je řeka a moře je moře.
Proto je dobré ze začátku používat symboly od mistra a až to zpracuji, mohu používat jakýkoliv, který mi pomůže.
Ale z hlediska vývoje jedince ve společnosti, každý dostává to co si zaslouží, to co si vybral před narozením.Když jsi si vybrala tohoto mistra, je to správné.Něco jste si tím oba dva řešili.Ale není psáno, že až dospějěš, nemůžeš mít mistrů několik.Je to dneska běžné, že žák navštěvuje více škol.Dříve to nebylo možné, člověk jednu školu studoval celý život.Je potřeba si uvědomit, co s námi udělala vědeckotechnická revoluce v minulém století.Vem si,že na začátku roku 1900 většina lidí četla ještě nahlas, aby se slyšeli a pochopili význam toho co čtou.A dnes je normální, že nikdo neslabykuje a nepředříkává si to co čte.
Jak říkám, klid ticho a soustřeď se na svůj šestý smysl a on už tě povede.Máš li z něčeho dobrý pocit, běž do toho a nemusíš se ptát.Ale je dobře,když se člověk zeptá a využívá zkušeností jiných.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:08 am    Předmět: x Citovat

Souhlasím se samanem. Mistrovský symbol je o něčem jiném než je Halu, Zonar a ty další.
Měl by se dodržovat danný rituál, má svůj smysl a význam. Je dost divné "zapoměl mi předat mistrovský symbol". Otázka je, co vlastně svému žáku "nezapoměl předat". Moje zkušenost ovšem je ta, že velmi záleží na tom, o jaký kurz jde. Jestli není účelem hry dále žáka zaháčkovat na tzv. reiki 3a, 3b, 3xxxxx. Tedy ne aby se osamostatnil a měl v ruce všechno co potřebuje. Chce to zeptat se danného mistra a vysvětlit si to. Napřed si zjistit o co jde, jestli skutečně bude účelem předání mistrovského symbolu nebo jen jakési připravné aktivity!

šamanka


Naposledy upravil samanka dne po říjen 01, 2007 11:15 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Myslím si, že na úrovni Reiki 3 by se měly školy Reiki sejít tak, aby jejich žáci měli zhruba stejnou platformu pro svůj osobní a duchovní růst. Proto je dobré, když učitel žákům předá - nejlépe iniciací - všechny symboly, které mu při jeho osobním růstu pomohly - samozřejmě také s vysvětlením a praktickou ukázkou, jinak by to bylo jen vršení jedné informace na druhou - s malým efektem.
Nedovedu si představit, že by nebyl předán symbol Day-Ko-Myo, protože on je na určité úrovni, představované symboly Reiki ČKR, SHK a HŠZŠN, jakýmsi klíčem k další cestě. Souhlasím zcela se šamankou, že rituály, které dnes - často z nedostatku pokory a pyšného furiantství - podceňujeme, mají svůj nenahraditelný význam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

Není zde specifikováno jestli se jednalo o izolované zasvědcení do R3 a nebo o jen začátek procesu vzniku nového mistra reiki - mistrovského výcviku.
V druhém případě tomu plně rozumím.
Je dva - tři roky na nového mistra moc?
Dle prapůvodního japonského reiki je to směšně málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 7:06 pm    Předmět: Citovat

Lidi, mě mistr symobl Day-ko-myo předal jen na něj zapomněl.A na nějáké řády z vysoka ......(tím chci říct můj mistr).Je vyznavač chaos magie a jehoblíbencem je Alaister Crowley.

Filio


Naposledy upravil Filio dne po říjen 01, 2007 8:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

Filio, promiň, ale to sem trochu nepochopila. Jak ti ho mohl předat a přitom na něj zapomenout Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

Bathory:
On na něj zapomněl, ale později mi ho předal.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Ahoj, děkuji vám za vaše názory, moc mi to pomohlo v rozhodování. Je to dobrý pocit, když se má člověk kde poradit. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Lidi, mě mistr symobl Day-ko-myo předal jen na něj zapomněl.A na nějáké řády z vysoka ......(tím chci říct můj mistr).Je vyznavač chaos magie a jehoblíbencem je Alaister Crowley.
Filio

Určitě je Ti to sympatické a proto se od něj učíš. Jednou, až se zastavíš, si třeba uvědomíš, co vlastně se učíš. Takový postoj, přezíravý k řádu Vesmíru a řádu Božímu, není ničím nový, jenže Ty jsi vlastně režim, co chtěl poroučet větru a dešti ať to stojí, co to stojí, nezažil, možná proto Ti to připadá tak lákavé. Vnímám ale, že js vše, jak má být., Tak ať se Ti daří na Tvé cestě co nejvíc pochopit. O tom ty cesty jsou především....!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

Ještě dodám: také chaos má svůj řád a je také součástí řádu řádu Vesmíru. Je to dobře "promyšleno" a stvořeno.
Takže - ať tudy nebo jinudy, nakonec se zase všichni sejdeme... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak Damao, ale nesouhlasil bych s tím"poručíme větru děšti, ať to stojí co to stojí."Když má člověk tu možnost a opravdu se mu to hodí tak proč toho nevyužít?A nějáké bláboly o tom, že děti z toho budou mít radost a staří z toho budou umírat mě absolutně nezajímají.Jestli má nějaký člověk zemřít kvůli mnou vyvolanému teplu, tak tím splatí svůj karmický dluh.Ale rozhodně za to nebudu moct já, jestli má umřít, tak umře.Je to tak jak jsi řekl, vše je dokonale promyšlenoí!

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund