Fórum - Zobrazit téma - Větší síla při zaměření na jedince???? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Větší síla při zaměření na jedince????
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Větší síla při zaměření na jedince????
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 11:43 am    Předmět: Větší síla při zaměření na jedince???? Citovat

Krásný den Smile))

Stále mi vrtá hlavou jak to je? Když posíláme energii jedinci, je tato síla větší (zaměřenější) než při posílání všem bytostem???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 11:39 pm    Předmět: Citovat

Mohu mluvit jen za sebe.Můj názor je,teda zkušenost, že není důležité u reiki, kolika lidem a kolik toho jednotlivec potřebuje.Energie sama pozná a teče tak moc, kolik toho dotyčný snese a potřebuje. To znamená, že posílám deseti lidem reiki a ani to moc necítím, ale není to proto, že by jim to pomáhalo méhě, ale proto, že to tolika nepotřebovali. A také každý z těch deseti si veme někdo víc a někdo méně.A pak někdy posílám jednomu a ten si vezme hodně, protže to hodně potřeboval.Přirovnal bych to k nádrži u auta.Každý doplní nádrž a víc si neveme.A někdy doplňujeme prázdnou nádrž a někdy dolijeme jenom pár kapek.
Daleko důležitější je, aby člověk nechtěl vědomně dávat více lidem více energie.Déj energii svobodu ať sama demokraticky rozhodne, kolik ji kdo potřebuje.Věřící si mohou pomoci třeba slovy: "Posílám vám energii reiki a vemte si tolik kolik potřebujete, aby jste splnili svůj úkol tady na zemi.Bože, děj se vůle tvá,ty víš co je pro nás nejlepší".
Taky bych se zmínil o úloze průvodců reiki.Oni nám pomáhají, vedou energii a i když třeba neudělám všechno správně, třeba jsem spletl symbol, oni to domalují za nás.A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na naše anděle strážný, kteří nám pomáhají z nezištné lásky a i oni mohou ovlivňovat množství energie dodané.
Když bych vědomně chtěl dávat někomu hodně energie, mohu třeba ovlivnit něco, co se mnělo stát a nestane a ten dotyčný to neprožije.
Skutečně to mnohdy cítíme, že třeba některá čakra je oslabená tak tam přiložíme ruku a ona sama si bere tolik kolik potřebuje a pak energie přestane téci.
Na druhou stranu jsme schopni posílat energii celému vesmíru najednou a ani to nemusíme cítit.My jsme jen otevřený kanál a necítíme jak rychle energie námi protéká, do kolika míst najednou, ale cítíme jak silnou energii dáváme.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:16 am    Předmět: x Citovat

Napadlo mě takové přirovnání. Člověk má konev vody.
Když jí vyleje do moře (pošle všem živým tvorům), jistě to má smysl ve prospěch celku.
Když ji vyleje do rybníka (pošle cílené skupině lidí), určitě se smysl objeví a bude silnější, konkrétnější než to moře.
Když ji vezmeme a zalejeme záhonek smutných kytiček před domem (zaměříme na něco u sebe nebo u konkrétních lidí), pomůžeme sice jednomu konkrétnímu človíčku s problémem, ale on se stane veselejší, odrazí se to třeba na jeho okolí a ten odraz může putovat dál jako vlna na vodě až třeba...
Asi má všechno smysl, ale mám pocit, že konkrétní zaměření je důležité a podle mého pocitu bysme měli být víc lidi praxe. Země ano, člověk ano, ano, ano.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím se Samanem.
Je možné posílat více lidem najednou.
Jen je otázkou jestli oni o to stojí a tudíž jestli nejde jen o spasitelský syndrom u reikisty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

U nás při posílání více lidem používáme formulku: Pro jejich nejvyšší dobro... Very Happy

Spíš mi šlo o to, že když člověk posílá energii jedinci, tak může vědět o jeho problémech a třeba se na ně lépe zaměřit...
Při posílání všem bytostem těžko víme, co každou jednotlivou bytost trápí...

Question Může ubýt nekonečné enegie??? Asi ne... Takže by měla být stále stejná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Máte pravdu.A tu větíčku pro jejich dobro je samozřejmostí.Ale tak úplně si nemyslím, že když budu posílat více lidem, tak někteří to nepřijmou. Většinou žádný z nich to neví, že mu posílam reiki, ale nechávám to na jejich podvědomí, na vyšším já, aby sami rozhodli, jestli to v zájmu jejich vývoje přijmou či ne.Takhle.V případě zemětřesení vlastně posílám všem postiženým lidem.Teda i mrtvým lidem.A o to jde. Jako šaman vím, že na tu cestu tam jejich duše hned neodejde, ale chvíli váhá, má strach, jde do neznáma, a reiki ji dá klid, dodá ji sebedůvěru a čas se v klidu rozhodnout, zda tu má ještě povinosti, nebo jestli již může odejít.Každá duše zde na zemi potřebuje energii pro sebe.Vím, slyším odmítnutí mistrů reiki, že dáváním reiki je připoutávám k životu a bráním jim odejít.Znám ten názor, ale moje zkušenost je jiná.Pracoval li jsem s nimi před smrtí a pak nezávisle jsem posílal energii reiki úplně někumu jinému, tak přesto přišli a já jim ji dal.Přišli během posílání reiki a já se teprve tam dozvěděl,že odchází.Nikdy bych neodmítl jim energii dát.
A má to taky obrovskou výhodu.Když znám něčí problémy, tak vědomně vedu energii tam,kam to nejvíce potřebuje.Ale kdo zodpovědně ví, že to jsou skutečné příčiny nemoci.Banální příklad.Někoho bolí koleno a já mu na něj dám reiki a vůlí ji vedu do kolena.Vím, je inteligentní a doteče do ledvin, které s koleny souvisí.A já ji svou neznalou vůlí brzdím v její účinnosti.A hrozí nebezpečí, že při horlivé snaze pomoci to nevědomně natáhnu do své aury.Já to dělám tak že rukama jedu nad pacientem a ony mi sami řeknou kde a jak dlouho mám zůstat stát.Teprve pak říkám ,hele cítím tvoje ledviny, žaludek,tvoje pýcha je už mrtvý pták chlapáku.A když posílám energii celé planetě, tak se neptám, kdo to přijme ale posílám ji bez omezení.Ale není to úplná pravda.Používám omezující větu.Posílám energii reiki všem kdo ji potřebují ,nebo chtějí pro svůj vývoj.To používám i při posílání andělum.A jestli někdo energii reiki přijme nebo ne, neřeším.A syndrom pomoci reikisti určitě mají.A jsem rád,že chceme pomoci všem lidem a všechny zachránit.Jdeme jen ve stopách člověka, který léčil zástupy lidí a snažil se všechny lidi světa.kteří o to stáli, zachránit.O co víc, on bojoval za jejich duše už zde na zemi.Určitě víte koho myslím.Říkali mu Ježíš Nazaretský.
Matka Tereza mněla taky spasitelský syndrom.Žádný potřebný od ní neodešel bez pomoci,chtěla spasit celý svět a zakládala další cenrta pomoci.
No a mi reikisti se ani nemůžeme rovnat s takovými velikány, tak se aspoň snažíme spasit své okolí...tohle byla trochu ironie.Vím jak jsi to myslel.Ani Ježíš nechtěl spasit celý svět sám.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Spasitelský syndrom... Pokud to tak človek cítí a má k tomu prostředky, tak určitě může pomáhat všem Smile
Matka Tereza i Ježíš jsou velikáni a jejich myšlenky přetrvají věky...
Proč by ale jakýkoliv Reikista, když dělá vše s čistými srdcem a úmysly nemohl dosáhnout jejich úrovně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

Proč?
Protože to ve většině případů je jen zástupná léčba.
Chceme-li pomoci ostatním tak musíme nejdřív pomoci sami sobě.
Je rčení když chceme změnit svět změňme nejdřív sami sebe, poté zjistíme že nic víc už měnit není nutné.
Prostě to co je ve uvnitř je i navenek.
A pokud máme v sobě chaos tak s tím venku nic nezmůžeme.

Každá člověk může dosáhnout "božské" úrovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Pojďme si to sami procítit. Domluvíme se ,např. , že pošlu konkrétnímu místnímu jedinci a nádledně pošlu celému společenství reikiwebu. Konkrétní příjemce - dostane energie podvakráte - nám sám může následně pocity popsat. Nebo jinak? M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 5:15 pm    Předmět: Ahoj Šamane. Citovat

saman napsal:
A syndrom pomoci reikisti určitě mají.


Možná...kdo ví? Šamane.
Někdo na začátku, někoho to třeba drží déle. Smile

saman napsal:
A jsem rád,že chceme pomoci všem lidem a všechny zachránit.Jdeme jen ve stopách člověka, který léčil zástupy lidí a snažil se všechny lidi světa.kteří o to stáli, zachránit.O co víc, on bojoval za jejich duše už zde na zemi.Určitě víte koho myslím.Říkali mu Ježíš Nazaretský.


No....Šamane, nebyla bych s tím srovnáním a stopami zas tak hrr. Smile

Ježíš Kristus se o nic nesnažil. Přišel "jen" naplnit svoji Misi na Zemi.
Ono léčení lidí nebylo prvoplánovité. V té době a místě Ježíšova působení bylo jen třeba více „zázraků“ tomuto prostému lidu….
Naplněním onoho Poslání Kristus - bytost karmicky nezatížená, přišell na Zemi, aby zde ukázal příležitost k novému rozměru života, možnost pochopit, že nejsme tělem.

Navždy tak obohatil obal celé této planety o zcela novou „dimenzi“, tj. nesrovnatelně (oproti době před Kristem) usnadnil člověku přístup k Možnosti poznat jeho pravou Podstatu a tak se také osvobodit od „svého jha“ - připoutanosti ke hmotě.
A jestli vůbec „přistoupíme“ - tedy staneme se tomuto Poselství přístupní, toť už otázka jiná.

saman napsal:
Matka Tereza mněla taky spasitelský syndrom.Žádný potřebný od ní neodešel bez pomoci,chtěla spasit celý svět a zakládala další cenrta pomoci....Ani Ježíš nechtěl spasit celý svět sám.Šaman.


Šamane,
matka Tereza vykonávala službu. Zhlediska východního Učení jógického, by se dalo říct, že se dala cestou Karmajógy, resp. přímo niškám karmy, ne-sobeckého počínání, prostě sloužila těm ze všech nejpotřebnějším. To, co se děje z hlediska samotného karmického vyrovnání konkrétní bytosti, asi rozebírat netřeba.
S jakým nasazením a odhodláním to dělala, dala tak světu zároveň poznat, co dokáže jedna malá drobná ženská s takovouhle vnitřní silou, soucítěním, napřením a nezbytnou vírou i pokorou.
Těžko dnes najdeme zemi, kde by o Matce Tereze nic nevěděli. Smile
Takže, ona pracovala většinu života převážně rukama a tohle naše filozofování na Reikiwebu by s velkou pravděpodobností hnala tzv. svinským krokem. Wink A pokud by jsi ji chtěl poznat a dostal by jsi se do jejího akčního pole, je velká šance, že bys dostal do ruky kýbl a hadr, abys byl tomu světu taky nějak víc platnej.
Takže houby spasitelský syndrom, milý Šamane.
Oni si ti tak zvaní „spasitelé“ totiž hrozně neradi ohýbají svá záda a mozoly na rukou jim připadají jako poměrně dost neestetická záležitost.
Smile
…a propos… Šamane, viděl jsi někdy ruce Matky Terezy?

Tak se na mne Šamane nezlob, jestli jsem ti nějak nabourala představy o Matce Tereze, nebo snad o Kristu, ale nějak mi to nedalo se k tomu textu tvého příspěvku nevyjádřit.

Pěkný zbytek dne. Smile
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

okenko: Skvělý nápad Smile Proč to nezkusit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2007 7:29 am    Předmět: x Citovat

Taky chápu termín "spasitelský syndrom" jako něco jiného než dělala Matka Tereza. Spasitelský syndrom je cosi nemocného, kdy člověka popadne jakási podivná vize, některé i taková že je na něm vyléčit celý svět nebo alespoň každého kdo mu přijde pod ruku. Neustále kolem sebe rozdává "moudro" a snaží se "léčit" a napravovat vše co nestačí utéct. Popř. se neustále zapojuje do různých šílených projektů...
Matka Tereza to nedělala. Pomáhala velmi prakticky těm, kteří přišli, dokázala sehnat peníze na konkrétní projekty, nebyla žádná ulítnutá vizionářka, ale podle toho co jsem slyšela, tak velmi přísná žena praxe.
Tohle není spasitelský syndrom, to je člověk, který nekecá, ale dělá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 3:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Omlouvám se, ale je to dobře,že jsem to napsal.MATKA TEREZA A SPASITELSKÝ SYNDROM.Skutečně vím co byla a jeji ruce jsou stejné jako ruce mojí maminky, když celý život dělala těžkou práci aby nás uživila.A její život a způsoby pomoci znám a obdivuji. kéž by jsme i my dokázali mít tak pevnou víru.Ale napsat jsem to musel, abych provokoval,aby jsme se zamysleli, a díky vám se zamýšlím i já.Ono je to skutečně těžké i pro nás samotné určit, kdy je to spasytelské gesto, a kdy je to akt eutuziasmu.Sami jsi to vždycky zdůvodníme, ale je to skutečně tak. Taky plně souhlasím,že božství si každý nese v sobě, a skutečná pomoc není v odstranění nemoci a bolesti, ale nalezení příčiny, dokázat dát duši mír,klid a poznání jediněčnosti každého z nás a hlavně ...
nevím jak to napsat, slova jsou jen prostředníkem.Snad poznání toho, že naše štěstí a požehnání je všude tam, kde zrovna jsem,že vše co vnímám a zažívám je moje výhra v tomto životě.A taky je pravda, že si musíme zamést v sobě a vymést to ven.Zase trochu zaprovokuji, ale Ježíš byl 40 dní v poušti, meditoval a nejedl, udělal si úklid a pak se rozhodl.Nejdříve v klidu přemýšlejme,zastavme se a pak jednéjme.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 3:29 pm    Předmět: Citovat

saman napsal:
Zase trochu zaprovokuji, ale Ježíš byl 40 dní v poušti, meditoval a nejedl, udělal si úklid a pak se rozhodl.Nejdříve v klidu přemýšlejme,zastavme se a pak jednéjme.Šaman


Tak pod tuhle provokaci se klidně taky podepíšu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt říjen 04, 2007 7:52 pm    Předmět: Citovat

saman napsal:
Ale napsat jsem to musel, abych provokoval,aby jsme se zamysleli, a díky vám se zamýšlím i já.

Šamane,
třeba se příště zamyslíš ještě před tím než začneš psát. Smile

saman napsal:
Ono je to skutečně těžké i pro nás samotné určit, kdy je to spasitelské gesto, a kdy je to akt eutuziasmu.

Když se malinko zamyslíme, tak jistě přijdeme i na další možné motivace,
viď, Šamane. Wink

saman napsal:
Snad poznání toho, že naše štěstí a požehnání je všude tam, kde zrovna jsem,že vše co vnímám a zažívám je moje výhra v tomto životě.


Tak to je. Tohle poznání, když už tedy doopravdy je, to je za všechny před tím. Very Happy

saman napsal:
Zase trochu zaprovokuji, ale Ježíš byl 40 dní v poušti, meditoval a nejedl, udělal si úklid a pak se rozhodl.Nejdříve v klidu přemýšlejme,zastavme se a pak jednéjme.


Šamane,
tak nevím, co přesně z tohohle má být tou provokací, ale s tím co Ježíš dělal a jesltli se potřeboval o něčem rozhodovat....to bych nechala koňovi, a nebo to chce se prostě zastavit a v klidu o tomu rozjímat.....tedy, v případě, že by se o to jeden nějak vážně zajímal.

Smile
Ahoj
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund