Fórum - Zobrazit téma - Jak meditovat? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak meditovat?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak meditovat?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 10:45 am    Předmět: Jak meditovat? Citovat

Většina z nás se více či méně úspěšně pokouší meditovat. Každý máme nějakou metodu, ať již vyzkoušenou nebo právě zkoušenou. Zkusme se podělit o vzájemné zkušenosti, jak co nejlépe postupovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 11:41 am    Předmět: Citovat

zavřít oči, sedět nebo ležet uvolněně, pozornost věnovat svému dechu, svým pěti smyslům.

převážnou část svého života upínáme svoji pozornost na mysl - myšlenky, meditace by nám měla pomoci tento návyk a nepoměr redukovat a harmonizovat. Mysl má zůstat jasná a otevřená novým vjemům, postoje a lpění na specifickém typu myšlenek nám ji omezuje a zakaluje.

největší frajeřinou je meditace během celého dne, ve všech situacích. Lze se k tomu dostat maximálním probuzením (vědomé vnímání) - žitím přítomného okamžiku (to je to nejtežší). Jsou to propojené nádoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
frbu
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 24.8. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já meditovat ještě neumím, daří se mi dobře pouze kvatilní relaxace a programování se. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po září 24, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

No řekl bych, že totální machrovina ja totálně rozdrtit vědomí a žít jenom nevědomím Laughing Laughing .Ale není podmínkou meditovat.Meditujou jenom na Východě.Podívejte se třeba na slovanskou magii .Nikdo tam nikdy nemeditoval.Ale třeba šel obejmul strom a ten stro mu dal to co nám dává meditace.


Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 9:11 am    Předmět: Citovat

Kdo jsem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Filio, meditace na západě doporučuje církev.Opakování modliteb, ámen je mantra atd. Keltové, aspoň co jsem poznal z jejich cvičení wydy, používali cviky a metody, které byli předchůdci jógy.Bylo by to na dlouho. Přistup ke stromu a nic,přistup ke komukoliv s otevřenou a klidnou myslí a zažiješ zázrak.Meditace je klid mysli, bez myšlenek a teprve když nemyslím na sebe mohu vnimat a slyšet jiné.Víš je to nádherné přistoupit ke stromu a vnímat jeho kůru,vůni,jeho sílu,jeho energii,slyšet šumění listů, zpěv ptáků.Stojí to za to. Ale taky můžeš přistoupit k někomu, kdo tě vnímá,bere tě jako někoho sobě rovného a když se ztišíš tak uslyšíš co říká. A je to stejný strom. Já vím, myslel jsi to jinak, ale neodpustím si to. Destrukce mysli není to pravý ořechový. Jedině láska a ne destrukce.Miluj sebe tak moc, že zapomeneš na to, že ti něco chybí,nemáš potřeby,nemáš přání,prožívéj nejhlubší lásku a není místo pro nic jiného.Zamilovaný člověk má pouze potřebu být s tou osobou aby si mohli dávat lásku.Kurňa to je meditace.
Pro nás zápaďáky je podle mne nejvýhodnější začínat dynamickými meditacemi OSHA.Pohybem unavým tělo a tím si vyčistím hlavu a následné zklidnění mi přinese klid v duši a hlavu bez myšlenek.Praktikují to lidé propagující cestu lásky reiki.Jsou rádi když začneš navštěvovat jejich seance.Vyvětlí začátečníkovi co a jak a nic jiného od tebe nepožadují.A nemusíš mít reiki nebo něco jiného.
Relaxace vede k meditaci, ale kdo z vás dovede relaxovat tak hluboko,že přestane vnímat tělo.
Dobrá metoda je pro lenochy těla.Relaxace těla a následné pozorování třeba skvrny na zdi.Upřeně ji pozorovat ale nevidět v ní nějakýho motýla.Musíš být soustředěný a vidět jen tu skvrnu.Je to o soustředění a vnímání jen jediné věci. To je pak jen krůček k meditaci prací.Umíme to všichni, ale nevědomky.Třeba se začteš do knížky a zapomeneš na svět a čas.Neslyšíš,že tě někdo volá. Nauč se dělat cokoliv tak, že tvá mysl zůstane s tebou,nebudeš myslet na tu vyvintou kočku od vedle, ale tvou mysl vyplní pouze tvá práce.Při takovém soustředění si i odpočineš. Když jdeš vidíš a slyšíš,protože jsi zůstal v přítomném čase.Myšlenky patří tomu co bylo, nebo tomu co bude, ale v přítomnosti není myšlenek, pouze tvůj mozek plně registruje tvou činnost, ale zároveň maximálně využívá svých smyslů.a časem se do toho zapojí tvůj šestý smysl.Budeš cítit to co nevidíš,třeba bolest tvorů kolem tebe, uslyšíš trávu růst a ucítíš všudepřítomnou lásku a stane se z tebe šaman a trochu podivín.
Kolid je lidí na světě,tolik je metod meditací.Potěšil jsem tě Filio.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Můj duchovní učitel mi vyprávěl o hluboké tiché meditaci, které se zúčastnil v komunitě druidů v Anglii. Zajímal ho jejich duchovní život a podařilo se mu získat mezi ně pozvání. Meditace je přirozenou součástí jejich života.

Podle indické tradice existuje něco, čemu se říká guru šakti. Ta vzniká a udržuje se duchovním životem učitele, jeho vlastní meditační praxí atd. Z toho důvodu je potřebné, aby lidé, kteří učí meditaci, sami též meditovali. Je to podobné, jako při zasvěcení do reiki. Vždy, když nám můj učitel předával novou meditační techniku, tak hovořil o zasvěcení. Jde o zprostředkování napojení se na meditativní vědomí, a po zasvěcení s tím člověk může pracovat již samostatně.

Po tom, co mi vyprávěl o svých vlastních obtížných začátcích i o začátcích jeho spoluhledajících kdysi v padesátých letech minulého století, kdy jen málo lidí na Západě umělo opravdu meditovat a ještě méně umělo meditaci učit a předávat, tak bych to nepodceňoval. Meditace není o tom, že nám někdo řekne, jak to máme dělat nebo že si o tom přečteme v nějaké knize. Říkal mi, že někteří lidé meditují naprosto přirozeně, u většiny je však ten prvek zasvěcení zásadní. Je to člověk obrovského rozhledu a zkušeností, který měl ve svém několik uznávaných mistrů - rovněž indických jogínů a budhistických mnichů. I moje vlastní učitelská praxe mi jeho slova potvrzuje.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 6:57 pm    Předmět: Citovat

saman:
Přesně tohle dělám taky, s tím stromem je to pecka.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 8:52 am    Předmět: Citovat

Ještě mne napadla jedna docela dobrá metoda jak meditovat. Je to jednoduché. Prostě se nesystematicky pohybuj po místnosti,sem tam, cik cak,v protisměru, jak tě napadne ale bez řádu,bez sytému. A úplně stejně bez jakýhokoliv systému začni při chůzi blekotat.Jako dítě.Beze slov ale nahlas.Udělej si svuj vlastní jazyk, nesmí tam zaznít žádné slovo které znáš.úplně zblbni mozek, žvatléj jak dítě.Trochu nahlas, trochu chvilku potichu, chvilku rychleji.Prostě v ničem nesmí být systém.Ten chaos ti po 15 až 30 minutách přinese roztříštění myšlenek a pak si sedni nebo lehni a uklidni se. Pamatuj že i spánek je meditace(odpočinek) pro tvé tělo.
Souhlasím,že když někdo pravidelně medituje,tak ticho je meditace.Meditace tichem muže být naší denní součástí a pak se stane že nechápeme k čemu nám jsou hudební nosiče. Jedině klid,ticho,soustředění přináší klid, ticho a soutředění mysli.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

Jestli nejsi v meditacích zběhlý tak bych spíš doporučil najít si někde blízko meditační centrum nebo tak něco takového kde se pořádají meditace.
Zbytečné je se v tom plácat v začátcích sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Souhlasím,že nejlépe naučí učitel.To platí i o meditacích.Jen malé varování mé mistrové.Když jdu meditovat, zjisti si kam a ke komu.Při meditaci je naše myls otevřená a my můžeme být třeba i nevědomky a nebo i vědomně programováni.Nechci odrazovat, ale jen důvěřuj ale prověřuj.Opatrnost matka moudrosti.Kdybych to tak mohl říci o sobě..Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:45 pm    Předmět: Citovat

Často si říkám, že je lepší jít svou vlastní cestou. I v případě vymýšlení svých vlastních postupů a meditací...
Chodím, kde se dá a snažím se učit. Mnohokrát zjišťuji, že používají to samé k čemu jsem došel já... Jen pro to mají své názvy ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Milos_Slunicko
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.8. 2003
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

Každý má svou cestu.
Stejně tak se člověk může učit dejme tomu číst bez učitele. Potrvá mu to ne rok ale třeba 5 let. Je to každého svoboda.
Svoboda najít si svou vlastní cestu.

Je-li žák připraven mistr se vždycky najde.
A nejlepší mistr je v nás.
Jenže v začátcích ho neumíme poslouchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 1:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Skutečně každý má svou cestu, ale trochu mi to připomnělo ten vtip. Na Moravě byli povodně a v jednom domku koukal děda s okna v 1 patře a s okolo jedoucí loďky ho chtěli zachránit, on odmítl, protože se modlí a Bůh ho zachrání.Voda stoupala dál a děda když už byl na střeše, tak jeli okolo požárníci a chtěli ho zachránit.Děda odmítl se slovy, že se modlí k Bohu a on ho zachrání.Voda stoupala dál a děda se už držel jenom komína, když jéj chtěli zachránít s vrtulníku tak odmítl se stejnými slovi.Utopil se a když přišel do nebes, obořil se na Boha, proč nevyslyšel jeho modlidby.A Bůh mu odpověděl, co jsem mněl dělat víc.Vždyť jsem ti poslal loďku,požárníky a vrtulník.Neodmítejme pomoc a halvně zkušenosti jiných.Proč objevovat objevený, když můžeme začít tam, kde druzí skončily.Toto nás v poslední době strašně rychle dostává dopředu.A taky ne všechno jsme schopni se sami naučit.Vždyť vědomosti z východu se hnětli a zpracovávali tisíce let a proč toho nevyužít. Ale vždy důvěřuj ale prověřuj.Za co by život stál kdyby nebylo pokušení a hříchů.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Šamane, děkuju za tyhle písmenka..je to přesnýýýýýýý Wink Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund