Fórum - Zobrazit téma - Pořadí symbolů - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pořadí symbolů
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pořadí symbolů
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Já si myslím, a moje učitelka mi říkala, že by se nemněl během jednoho léčení použít najednou sei-he-ki a čo-ku-rei.V praxi to znamená, že nejdříve musím použít dálkový symbol a pak požádám o energii reiki a teprve potom po několika minutách buď zesílím reiki nebo použiji mentální symbol.Já se domnívám,podle svých zkušeností,že když nemám stejný pocit v dlaních, tak je třeba pokračovat v reiki, a teprve až mám stejný pocit v obou dlaních pokračuji dál na tělě pacienta. Nemyslím si, že to je vloha jen šamanů, myslím si, že to je normální, ale já to nemohu posoudit, cítím se být šamanem.A taky si nemyslím, že by Usui nepoužíval symboly. Nebo někdo z vás umí a nebo zná někoho, kdo dokáže zasvětit, otevřít kanál pro reiki, ať do 1,2 nebo 3 stupně bez použití symbolů.Prostě přijít a říci někomu, běž a používej reiki.Když je už máš otištěné v podvědomí, tak ti mnohdy stačí jen pomyslet a už to běží, protože tvé podvědomí bez tvého vědomí to dokreslí mentálně za tebe.Mozek funguje v obrazech a obraz symbolu v podvědomí máš.Pak to budí dojem, že už je nepotřebuješ, ale není to jen náš klam, vždyt mozek to udělá za nás. Je to klasické, jako kdýž ti řeknu nemysli na růžového slona, a přesto ti v podvědomí proběhl obraz růžového slona a ty jsi ho uviděl vnitřním zrakem.Já jen pomyslím na dálkový symbol, a už to běží, ale náš mozek nám vědomně nebo podvědomně dodá obraz symbolu.Je otázka jestli energie běží nebo by běžela skrze mne skutečně bez symbolů.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 8:00 am    Předmět: Citovat

Rencule: Myslel jsem ty ne-Reiki symboly.
Ty "normální" jsem samozřejmě používal Smile Ale opravdu jen krátce. Nějak mi přišlo, že je mám stejně v auře, takže stačí pouhá myšlenka na jejich použití Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 8:03 am    Předmět: Citovat

saman: Cetl jsem kdesi o zasveceni bez symbolu a funguvalo stejne dobre Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Mě bylo řečeno, že nejdřív mám použít zesilovač pak záleží na mě, zda chci použít na emocionální nebo mentální problém symbol a nejlepší je prý použít postupně všechny tři - 1) Čo-Ku-Rei 2) Si-Hi-Ki 3) Hon-Ša-Že-Šo_nen. Každý říct 3x. Tím je prý situace ošetřena "kompletně".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 1:05 pm    Předmět: Citovat

Protože symboly ladí naši mysl do určité frekvence, ve které se lépe koncentrujeme na to, čemu se chceme věnovat (emoční bloky, mentální bloky a předpojatosti např.), používejte ty symboly, které vás co nejlépe podpoří.
Čo-Ku Rei působí na koncetraci v úrovni mysli nejsilněji - proto se používá i ve spojení s ne-Reiki symboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Protože symboly ladí naši mysl do určité frekvence, ve které se lépe koncentrujeme na to, čemu se chceme věnovat, používejte ty symboly, které vás co nejlépe podpoří.


Damao, můžu tomu tedy rozumět i tak, že symboly nepotřebuju vůbec, pokud se dokážu zkoncentrovat sama? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Lilo mohl bych se tě zeptat z jakého jsi města??To co říkaš ty(1.2.3 symbol)s tím jsem se setkal jen u mého mistra.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:

Damao, můžu tomu tedy rozumět i tak, že symboly nepotřebuju vůbec, pokud se dokážu zkoncentrovat sama? Wink

Ano, ale jaký smysl by mělo koncentrovat se jiným způdobem, když symboly to pomáhají zvládnout rychle - nejrychleji. Pomocí symbolů se také koncentruješ sama, ne? Vždycky pro to vyvineš nějaké úsilí. Se symboly to jde nejsnáze. Proto se používají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Lilo mohl bych se tě zeptat z jakého jsi města??To co říkaš ty(1.2.3 symbol)s tím jsem se setkal jen u mého mistra.

Filio


Myslím, že to je nejčastěji užívaný postup, Filio. Použitím 3x všexh tří symbolů dosahujeme optimálního naladění mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Damao, děkuju za odpověď Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 10:55 am    Předmět: To Filio: Citovat

Reiki jsem dělala v Brně a spíš mě překvapilo, že někdo používá symboly v pořadí 3-2-1, protože já taky slyšela, že jak je používám já, je ten nejběžnější způsob, už to někdo tady taky psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:47 pm    Předmět: Citovat

Nevím, myslím si , že by každý měl naslouchat a důvěřovat své intuici. Každému může vyhovovat úplně něco jiného. Je potřeba to jenom vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: út březen 25, 2008 8:56 pm    Předmět: Posílání REIKI Citovat


Ahoj všem!
Chci napsat svou zkušenost s posíláním REIKI na dálku.

1.mistr mne učil pořadí HZSZS - SHK - čKR.

Další mistr čKR - SHK - HSZSN
a také jiné kombinace, ale vždy se symbolem HSZSN,
např. čKR - SHK - HSZSN - čKR.

No a můj poslední učitel mne naučil,
že k posílání REIKI stačí HSZSN.

Je v tom krása a jednoduchost tradičního REIKI.

Všechny výše popsané kombinace při posílání REIKI fungují.

Já se teď držím toho nejjednoduššího...
Pokud je potřeba více energie, tak přidám čKR.

A to je vše přátelé!

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 7:04 am    Předmět: Citovat

Myslím, že snad ani nejde objektivně složit nějáké kominace symbolů a manter v reiki systému. Třeba teď jsem posílal reiki jednomu člověku, dal jsem HSZSN a SHK , předtím jsem posílal jinému a dal jsem CKR HSZSN CKR, prstě tak jak to cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 7:23 am    Předmět: Citovat

Já jsem třeba časem dospěl k tomu, že symboly už nemusím používat. Stačí si jenom pomyslet, že bych chtěl udělat to a ono a ono už to jede i bez symbolů. Na druhou stranu někdy mi nejde se soustředit a pak jsem rád za každý symbol a za každou špetku rituálu, který mi pomůže "se do toho dostat".
Nevím jestli správně, ale já chápu symboly jako takového zástupce (něco jako ikonky na ploše) jde to i bez nich, ale na druhou aspoň v začátcích pomáhají se soustředit. Při zasvěcení se vytvoří jakoby spojení taková energie = čkr, takhle soustředěná energie = shk a podobně. Pro člověka je neobvyklé připomenout si nějakou energii nebo práci s ní, ale nějaký obrázek a nějaké slovo si dokáže připomenout a když se na tento obrázek/slovo "navěsí" energie tak kdykoliv se použije to správné "zaklínadlo" tak přijde i energie. No a postupně, jak člověk s energií pracuje, tak už si ji dákáže líp vybavit a nepotřebuje symboly.
Zkoušeli jsme při zasvěcení použít i jiné symboly a pro zasvěceného fungovali stejně, jako ty "pravé".
Tož tak a Reiki zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund