Fórum - Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dle čeho volit druh Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

jj,obcas to tu peprnou cestinu chce pouzit;)
hodne lidi ma problem neco rict od plic tak jak to citi,obchazi to hezkyma vetama a vysledek zadnej,potom se uvolni,reknou jak je to sere a zacne se to hybat:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:20 pm    Předmět: Citovat

Ageusi, zkoušel jsem tě najít na ICQ ale nevím jestli se mi to povedlo, máš-li chuť, moje číslo je 62-402-426.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, myslíte že lze EFT vyzkoušet na sobě podle těch volně stažitelnejch .pdf co nabízeji na webu, Nebo je potřeba navštívit kurz. Chtěl bych si to nejdřív nějak osahat než se rozhodnu. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

jde to podle toho vyzkouset,jestli ti to pujde;)vyzkousej a uvidis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 2:38 pm    Předmět: Citovat

Zkus se podívat sem: http://www.eft.cz/naucteseEFT.htm, hned na začátku stránky je text o CZ manuálu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 6:14 pm    Předmět: Citovat

brahman, já myslím že úplně nejlepší by bylo kdyby sis zašel na alespon jednu EFT terapii, tam si to myslím osaháš dostatečně a pak se můžeš rozhodnout zda-li půjdeš na kurz...Určitě nebude problém najít někoho kdo to dělá...Já jsem byla u jedné paní v Praze, kdybys chtěl můžu ti na ní dát kontakt...L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 7:03 am    Předmět: Citovat

Díky všem za reakce. Asi nejdříve zkusím samouka a potom navštívím terapii. Jestli budu cítit, že by to šlo, tak znova samouka a uvidí se. Na stránkách www.eft-ahc.cz nabízejí totiž dva kurzy, jeden nějaký základní a druhý pro terapeuty. Mám obavy, že se budu handrkovat na základní kurs a tam mi pouze přečtou volně stažitelná skripta. Nechci totiž provádět terapii na druhých, pouze na sobě za účelem osobního "úklidu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 7:06 am    Předmět: Citovat

Lenko dík za nabídku. Nejsem ale z Prahy, takže nejdřív zkusím hledat někoho z Mostecka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 8:02 am    Předmět: Citovat

Brahman: Seznam terapetů: http://www.eft.cz/SEZNAM.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

Jak se zdá, tak si budu muset udělat výlet do práglu. Wink Dík. Už jim ten web prozkoumávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 26, 2007 11:19 pm    Předmět: EFT a zkušenosti Citovat

Ahoj. EFT jsem začala používat asi před 3 rokama, v srpnu jsem se konečně odhodlala udělat kurz u paní Noskové. Určitě doporučuji s EFT pracovat, poněvadž si tím člověk hodně věcí v sobě vyčistí. Wink U EFT je dobré to, že se jde bez okolků rovnou k věci. Jak řekla jednou jedna moje známá, co dělá regresní terapie, po EFT terapce: "EFT je vědomá regrese" a podle mě je to výstižné. Terapky dělám spíš příležitostně, ale vždy je to krásná práce. Pokud se zajímáte o práci na sobě či pomáháte druhým,vřele doporučuji. Co se týče toho kurzu, tak je super si ho udělat, pokud chcete pomáhat druhým či fakt dobře máknout na sobě, ale i to, když půjdete k nějakému terapeutovi a naučíte se EFT při jednom sezení a pak budete EFT autoaplikovat, vám prokáže velkou službu. Prostě už to budete mít jako nástroj,stále u sebe. A to je to, co se mi líbí. Síla v jednoduchosti. Přeju pěkný večer a příjemné ťukání. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

Citace:
The second study, published in The Scientific Review of Mental Health Practice in 2003 (indexed in the PsycInfo database), was conducted by Waite and Holder on 119 University students who reported specific fears or phobias.* This study compared four groups: A group that received regular EFT; a second group that tapped on sham points that were not EFT points; a third group that tapped on an inanimate object (a doll) and a fourth group that received no treatment. The first three groups did statistically better than the fourth group, but there were no significant differences between the three tapping groups. That is, the groups that tapped on sham points and on the doll did just as well as the EFT group, but all three groups did better than the no-treatment group. Since the group that used the doll was not tapping on meridian points yet still benefited equally, the authors suggested this as a falsification of the theory that EFT works because of the body's energy meridian system.

* Wendy L. Waite and Mark D. Holder (2003). "Assessment of the Emotional Freedom Technique: An Alternative Treatment for Fear". The Scientific Review of Mental Health Practice 2 (1).

zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Emotional_Freedom_Techniques#Effectiveness
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Hante,chápu,že jsi cool a trendy,ale my tady nejvíc píšeme a čteme česky,všiml sis?Nic ve zlém a dík!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

Hante,
EFT používám sám na sobě už pár let a nemyslím, že by tahle metoda fungovala na základě placebo efektu jak se píše dál v odkazu, který jsi uvedl.
Kromě toho na podobném principu (uvědoměmí si problému, klepání na konkrétní body, zjištění jak to zabralo případně další kroky) nedělá jen EFT. Před nějakou dobou tady vyšla i kniha o podobné metodě, autor uvádí její původ myslím z Polynésie. Momentálně běhá mezi kamarády, takže přesné jméno nemůžu opsat.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

>Dagmary: pardon. zkracene - byla provedena studie mezi 119 univerzitnimi studenty, kteri trpeli ruznymi fobiemi a strachy. byly vytvoreny 4 skupiny. jedna "tukala" tak, jak je to popsano v EFT manualech, druha "tukala" na jine casti tela (nahodne zvolene) a treti na nejakou panenku. ctvrta skupina nedelala nic. ukazalo se, ze prvni tri skupiny mely stejne vysledky, ovsem lepsi nez skupina ctvrta. z toho se da usuzovat, ze pri EFT metode jde o neco jineho nez o proklepavani meridianovych bodu, jak pisou v manualech.

>Mirek: ahoj. to s placebo efektem je jedno z moznych vysvetleni, ktere v tom clanku nabizeji. ne jedine. myslim si, ze to uvedomeni si problemu je na cele technice to nejdulezitejsi. stejne tak si myslim, ze "tukani" muze hrat dulezitou roli, jenom to asi nefunguje tak, jak pisou v manualech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund