Fórum - Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dle čeho volit druh Reiki?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 2:08 pm    Předmět: Dle čeho volit druh Reiki? Citovat

Ahojte, zajímá mě podle čeho si mám zvolit pro sebe nejlepší druh Reiki...Jsou mezi nimi velké rozdíly? Nejvíce se samozřejmě nabízí ten nejrozšířenější, ale jak mám vědět, že je to pro mě ta nejlepší cesta? A nebo na tom vlastně zase tak nezáleží? Budu ráda za každý váš názor či vaši osobní zkušenost...Díky,L. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 5:44 pm    Předmět: Citovat

Podle učitele....Když ti ten člověk sedne, tak běž do toho. Nejlepší Reiki je to, které se nejvíce používá. Jakákoliv škola dává jen startovní bod a není pravda, že schopnost roste s přibývajícími zasvěceními, to je nepřesné. Schopnost roste v čase a v praxi.
Dobrý učitel by ti měl předat dostatek znalostí a naučit tě takové techniky a dovednosti, které budeš moci používat každý den, nasměruje tě také k harmonickému způsobu života, předá ti hlubokou zkušenost zasvěcení. Bude pořádat setkání, která nebudou jen o povídání, ale o praktickém procvičování.

Dobré Reiki by také v sobě nemělo obsahovat příliš učení z jiných oblastí (astrologie, magie, a já nevím co vše ještě). Samotný systém Reiki je dost dobrý na to, aby se k němu nemuselo vůbec nic přidávat.

Neznámá slova a k tomu přípona Reiki a pod tím trocha propagačních řečí, to vubec nezaručuje dobrou školu. Mnoho z nich je jen neskutečnou smíšeninou všeho možného. Kde se efektivita rozplývá v tuně řečí a neskutečném množství zbytečných technik.

Další důležitý bod by pro mě bylo, osobní setkání a kontaktní zasvěcení. Ze své zkušenosti vím, že dálkové je sice technicky možné (pokud je to něco více než jen modlitba a přání ať je ten druhý zasvěcen), ale zdaleka ne dostačující.

Znám pár učitelů, které bych ti s klidem doporučila, tak mi kdyžtak písni soukromý vzkaz sem na fórum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2007 7:57 pm    Předmět: Citovat

Ani bych neřekl, že nejlepší je to co se nejvíce využívá.
Prostě tradiční reiki Mikaa Usuiho je zlatý střed.A ty ostatní to jsou, řekl bych "nová odvětví".Je to jedno.Ale doporučuju nejdřív normální reiki a pak si k tomu přihoď miliardu dalších Reiki systému.Lidišky nezapomeňte , že reiki je kompatibilní totálně se vším Smile

A jinak ti přeji hodně úspěchů h.

FILIO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si oponovat, není jedno co děláš. Budeš li jednu věc dělat pořádně, dosáhneš netušených výsledků, budeš li svoji sílu a pozornost tříštit mezi desítky metod, postupů, nedosáhnes niceho. Takže když praktikuješ poctivě co ses naučil, dostaví se výsledky. To tě nenaučí sebelepší učitel, to je vlastní praxe.

To že je Reiki kompatibilní totálně se vším občas vidím spíš jako nevýhodu. Ztrácí se pak to podstatné a jedinečné z Reiki. Tak mě napadá jestli někdo vůbec ví co je to podstatné a jedinečné z Reiki. Já mohu zodpovědně prohlásit, že to ve světlých chvilkách tuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so září 08, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Filio, nejde o to, co se nejvíc používá mezi ostatními, nějaký statistický průměr mezi CZ reikisty ale o to co používáš ty (vlastně co bude používat lenka, která ten dotaz použila).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Lenko,

když jsem začínal s energiemi v roce 2003, tak jsem znal pouze Usui Reiki. Nic, nebo skoro nic jiného tu na "trhu" v Čechách nebylo. Tenkrát jsem se nechal zasvětit do Usui Reiki. Teď už je nespočet různých druhů jiných energií. Pro každého něco jiného, co ho může oslovit.

Je spousta energií, se kterými můžeš začít. Klasika je samozřejmě Usui Reiki, pak Kundalini Reiki (bez symbolů), Karuna, New Usui Reiki (bez symbolů), Arolo, Violet Flamme Reiki, Shamballa 1024 (bez vědomých symbolů) a jiné. Většinou si zvolíš to, co ti něco říká a taky podle mistra. Mistra si najdeš určitě takového, jakého si zasloužíš a kterého si přitáhneš a naopak. Razz

Teď u mne převažuje hlavně Shamballa 1024, se kterou se dají dělat "zázraky". Ale to samé se dá dělat i s jinými energiemi, pokud tu energii důkladně znáš a pracuješ s ní hlavně na sobě. Časem však pozná každý, že energie sama o sobě neudělá za nás všechno.

Začneme pak pracovat i jinak, abychom se dostali na jádro našich bolístek, které jsou někdy hodně hluboko v nás schovány. Pak jsou i jiné druhy energií nebo terapií vhodné pro tyto zasunuté věci, aby se mohly zase vydolovat na povrch a tady pak zpracovat. Přijmutí a odpuštění všech negativních emocí je to nejlepší, co můžeme udělat. Tím si vyřešíme nejvíc.

Někdy ovšem můžeme potřebovat pomoc i od někoho jiného - SRT, kineziologie, EFT, regresní terapie atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 10:44 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lightworker,moc díky za rady, asi zkusím nejprve Usui Reiki, vím že u mě je nedůležitější si odpusit a začít se mít zase ráda...Kineziologii jsem už párkrát zkoušela a na EFT jsem byla poprvé minulý týden,tak doufám,že se dám pomocí těchto různých metod zase dohromady...Díky za podporu,L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

Lenko,
byla jsi na terapii EFT nebo na kurzu? Před nějakou dobou jsem byl na EFT pro osobní potřebu a tahle metoda se mi líbí.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Mirku,
byla jsem jen na EFT terapii ( u Evy Janouchvé), taky mi to přijde dost zajímavé a asi to fakt i funguje, ale rozhodně mi jedno sezení nestačí Very Happy ..., to ty jsi byl asi na kurzu, že?....Funguje to na tebe?...L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

Byl jsem na jednodenním kurzu (www.eft.cz).
EFT funguje, ze začátku jsem tomu mc nedůvěřoval ale teď už jo.

Tohle je web zaměřený na Reiki, když tak mi napiš na miroslav.ziegler@atlas.cz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: út září 11, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Já mam za sebou kurz EFT pro terapeuty,který jsem ovšem nedokončil,chybí mě poslední víkend:)Nedokončil jsem ho z osobních důvodů a pocitů z pruběhu vyučování a strategie vedení.Naučil jsem se ale to podstatné,vzal jsem si z toho co potřebuji a to úspěšně používám ve své praxi.
Takže se můžu podělit o zkušenosti,kdybyste chtěli;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 9:33 am    Předmět: Citovat

ageus,ta paní u které jsem na EFT terapii byla také nebyla spokojená z kurzem, který má stránky www.eft.cz a tak počase šla na další kurz pořádaný www.eft-ahc.cz a to říkala, že bylo mnohem lepší, ale samozřejmě je to jen její názor...Ráda si o tom něco poslechnu (přečtu), ale nevím jestli to máš rozebírat tady, kdyžtak mi o tom můžeš napsat na e-mail lukaskova.lenka@seznam.cz ,Díky,L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 7:27 pm    Předmět: Citovat

Ten jednodenní kurz jsem měl u paní www.eft.cz Smile a od té doby se podařilo pochopit a zpracovat bloky, které mě už dlouho trápily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 8:17 am    Předmět: Citovat

mirek:
je to skvelá metoda o tom zadna,ikdyz je to trochu legracni-tukat a tukat,me se na ni hlavne libil zbusob dotazování a to jak se dostat k jadru problemu,nebo pokročilejší figle,který jste asi na tom jednodenním kurzu neměli.samotnou praci jsem ale po nalezení problému dělal už jinymi postupy,které me prijdou ucinnejsi a rychlejsi.jinak sem byl taky na tom kurzu u te stejne zeny,ale proste me nesedla;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

Ze začátku jsem ťukal a ťukal a nic... skoro nic..., pak se něco ve mě zlomilo a upřímně ze mě vyběhla věta v jadrné češtině... a najednou se to rozběhlo, mě bylo lehko a krásně... problém je pryč a to co ho spuštělo je pryč.
A od té doby na EFT nedám dopustit.

Máš pravdu v tom, že další fígle jsme nebrali a s některýma blokama neumím pohnout nebo to trvá dlouhou než přijdu na to co to je. Něco jsem si odpozoroval z popisu řešených případů ale chtělo by to vědět víc.

Me zase hodne pomohla prohlednout, tedy vylezt ze sveho "uzivatelskeho zivotniho profilu", i kdyz mi chvilku trvalo nez jsem tu pomoc prijal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund