Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení na dálku? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení na dálku?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení na dálku?
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mitahari
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 2:15 pm    Předmět: Zasvěcení na dálku? Citovat

Ahoj lidi moc by mě zajímalo jak je to se zasvěcováním na dálku a jak je to moc nebezpečné?A jak je to se zasvěcení přimo osobně u mistra?Které je méně nebezpečné?Dík všem za odpovědi Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

Funguje obojí,někdo dává přednost jednomu,někdo druhému.Podle mě je bezpečnější to kontaktni,protože víš,s kým máš tu čest,můžeš si o všem vklidu popovídat,jste si blíže.U R1 bych určitě doporučil osobní kontakt;)
Navíc u toho zasvěcení na dálku může při přenosu informací dojít k znečištění,ale to není z mé hlavy,takže ruku do ohně za to nedám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 2:37 pm    Předmět: x Citovat

Myslím si, že zasvěcování na dálku je zbytečné. Pokud si člověk neudělá čas ani na tohle, potřebuje jakési instantní reiki na dobírku, jak potom bude vypadat další působení?
Čím dál víc se přikláním k verzi jakou tu propagují zastánci východního směru - tedy HLAVNĚ práce na sobě a až potom záchrana světa.

Zasvěcení (stejně jako to, kdo si zaplatil jaký stupeň) o ničem nevypovídá. Je spousta lidí, kteří mají jedničku, dvojku a nic jim to neříká, nepoužívají ji.
Zasvěcení by mělo být (z mého pohledu) i o dobrém vysvětlení o co se jedná, jak s tím pracovat, o osobním setkání učitele a žáka, obřadu, který něco otevírá.
Učitel se žákem si nevyměňují jen informace, je možné se ptát
a vysvětlovat, ale setkání s dobrým učitelem by mělo být něco
víc než jen: dojdu-zaplatím-otevřu-jdu. Aspoň pro lidi skutečně hledající.
Žák (stejně jako pacient terapeuta) by se měl nejdřív s vyhlídnutým
mistrem osobně setkat a posoudit, jestli s tímhle člověkem chce
spolupacovat, jestli k němu má důvěru.
Proč všichni tolik spěchají? NOjo, slyšela jsem to mockrát - doba je taková.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 2:49 pm    Předmět: Citovat

samanka:100% souhlas,
zasvěcení do reiki by nemělo být jen o zasvěcění a reiki může sloužit jako cesta růstu,pokud je mezi žákem a učitelem dobry vztah a sympatie,je to o neustálém procesu učení se a učení,o hledání sebe sama a svého potenciálu,ne hrk hrk a sme mistři světa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 8:25 pm    Předmět: Citovat

Zasvěcení na dálku je možná jistou senzací, ale to podstatné se vytrácí.
Je možné i v představě jíst polévku na dálku - funguje to docela dobře, ale hlad tím zaženeš jen na chvíli, než představa skončí a navíc si nezažiješ to krásné sdílení s lidmi kolem stolu.
Jen nechápu v čem by jakékoliv zasvěcení mohlo být nebezpečné?
Možná je nebezpečná manipulace - tím máš odpověď. Nesvěřuj se nikomu, z koho cítíš, že by Tebou mohl manipulovat. A je jedno, jestli kontaktně nebo na dálku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
BATHORY
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 9:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni. Chtěla bych jen říct, že s vámi plně souhlasím, taky si myslím že zasvěcení přímo u mistra je ta nejlepší volba, aspoň já to tak cítím. Nikdy bych se nenechala zasvětit od někoho, aniž bych ho předem poznala. Můj mistr mi byl na první pohled moc příjemný a okamžitě sem věděla, že mu můžu důvěřovat. Prvně sme si o všem dlouho povídali a tím že sme se trochu poznali, ze mně opadl i takový ten pocit nejistoty. Rozhodně sem pro zasv. v přímém kontaktu.
A přiznám se, že sem nikdy neslyšela, že by mohl jakýkoliv spůsob být nějak nebezpečný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 10:44 pm    Předmět: Re: Zasvěcení na dálku? Citovat

mitahari napsal:
Ahoj lidi moc by mě zajímalo jak je to se zasvěcováním na dálku a jak je to moc nebezpečné?A jak je to se zasvěcení přimo osobně u mistra?Které je méně nebezpečné?Dík všem za odpovědi Rolling Eyes


mitahari,

Jestli nemáš Kurz reiki, tak na něj jdi. Bude pro tebe vhodné, když si uděláš Reiki 1 u nějakého mistra kontaktně. Je to lepší, že jsi ve skupině a skoro všechny otázky se tam vyskytnou, jak už od tebe, tak i od jiných. A hlavně si to taky hned po zasvěcení vyzkoušíš a můžeš si to osahat.

Dálkové zasvěcení je normální, jen ti mistři, kteří chtějí mít na sebe vázané žáky, tvrdí, že to nefunguje. Možná, že jsou i o tom přesvěčeni. Ale pokud by se jen trochu zamysleli, pochopili by, že i Mikao Usui byl zasvěcen dálkově - se shora. Nebyl vlastně žádný jiný mistr, kdo by ho mohl zasvětit. Idea

Ale možná, že ti, kteří tvrdí, že zasvěcení na dálku nefuguje a ba i je nebezpečné, asi nikdy moc nepřemýšleli sami a nebo dělají setrvačně to, co jim kdo kdy někdy řekl. A pak to papouškují dál.

Rozhodně není dálkové zasvěcení vůbec nebezpečné. Každý ale dostane to, co si myslí. Pokud mám strach, tak si přitáhnu to, čeho se bojím. To jsou zákony rezonance. Dálkové zasvěcení je oproti kontaktnímu zasvěcení v průběhu delší a intenzivnější, člověk je ve svém prostředí a může se víc uvolnit. Předností je taky to, že u zasvěcení můžeš i ležet. Razz

Ale jestliže ještě nemáš Reiki, najdi si nejdříve nějakého mistra poblíž a nebo na doporučení od někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 7:26 am    Předmět: x Citovat

LW: klasika. Tady nikdo netrvrdil, že zasvěcení na dálku nefunguje.
Řeč byla o něčem jiném. Jmenuje se to kvalita a hloubka.

Teď jsi mi připoměl jednu možnost nebezpečí jakéhokoliv zasvěcení či terapie: že by tam dotyčný cpal svoje záměry, pochopitelně jen v tom nejlepším úmyslu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Milá Samanko,

je sice pravda, že tu zatím nikdo netvrdil, že zasvěcení na dálku nefunguje (i když je tu řeč o nějaké polívce na dálku...), ale toto fórum je známo tím, že je tu pár lidí, kteří to tvrdí. Tak jsem jen šel trochu dopředu.

O kvalitě a hloubce jsem ale psal, nebo snad ne?

Samozřejmě, že máš pravdu o cpání svých záměrů do terapie a zasvěcování, to určitě tak v některých případech může být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 9:21 am    Předmět: Citovat

Zdravím šamanko, mohla bys prosím tě trochu rozvést co myslíš tím, že by tam člověk cpal svoje záměry? Na své první zasvěcení teprve půjdu a samozřejmě mám i trochu obavu, abych to nějak "nepokazila"....Díky,L.

Jo a ještě bys ráda "ochutnala" reiki terapii, zatím tedy jen poslanou na dálku, na koho se mám obrátit? - není mi totiž psychicky zrovna nejlépe a třeba by se mi ulevilo...Ještě jednou děkuji,L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 11:06 am    Předmět: x Citovat

Myslím to tak, že sice samotné zasvěcování do reiki není nebezpečné, ale někteří jedinci se tam snaží přifařit něco z vlastních zdrojů. Možná bych to nazvala manipulací s žáky nebo se snaží o připoutání k sobě (vyjimečně musím souhlasit s LW - ovšem tam na formě nezáleží, jestli osobně nebo na dálku). Prostě se to pořád motá kolem témat, která tu běží souběžně i v jiných rubrikách. Myslím, že důvěra je důležitá, ne ovšem bezhlavá. Pokud mi něco nesedí, zkusím jít o dům dál.

šamanka
PS: na terapii se můžeš domluvit se spoustou lidí, ale možná nejlíp by bylo, kdyby ses potkala s někým zkušeným osobně a ten ti mohl odpovědět na všechny otázky i obavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 11:42 am    Předmět: Citovat

samanko děkuji za vysvětlení..., určitě někoho vyhledám, ale ted se nikam nedostanu, chápu, že osobní kontakt je nejlepší... Ještě se tě chci zeptat jaký druh reiki používáš? Snad chápeš co tím myslím, no prostě nevím podle čeho se mám rozhodnout, jestli se mám nechat zasvětit do toho nejrozšířenější zapadního stylu a nebo do nějakého jiného...Díky za rady a názory,L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:11 pm    Předmět: x Citovat

Jak jsem viděla, tak ses domluvila s Damaem. Chtěla jsem ti ho už v minulém příspěvku doporučit, ale nechtěla jsem za nikoho mluvit nebo ti něco vnucovat. Znám ho osobně a je to člověk velmi milý, rozumný a to co dělá, dělá s láskou.

Já jsem tu za konzervativní stranu - totiž klasické reiki pana Usui. Pro někoho příliš obyčejné, ale zatím jsem se nepřesvědčila, že by všechny ty slavné nádstavby byly k něčemu. Většinou stejně vychází z klasiky, jen se tam přimíchají různé andělské, egyptské, atlantské a kdo ví jaké teorie. Podle nálady a založení učitele. Ba dokonce si někteří vymýšlejí i vlastní energie a symboly. No když to někomu vyhovuje proč ne.
Mě je nejsympatičtější cesta podle japonské tradice, která je více zaměřená na osobní práci a koresponduje s tím čemu se už dlouho věnuju. Ale to je spíš pro lidi, kteří nečekají zázraky na počkání a není moc populární.

Dá se doplnit o další terapie, ale nemělo by se to přehánět. Lepší
se věnovat míň věcem do hloubky než vědět všechno a nic.
Dobrý je třeba zajímat se o zdravý způsob života ať se týká jídla,
cvičení atd. Krásně se to doplňuje, nic není všespasitelné.

Určitě ti tu LW naservíruje nabídku superdelux energií, ale je dobré
si přečíst různé stránky, popovídat si třeba právě s Damaem nebo jinými a udělat si svůj názor, věnovat se tomu, co je tvému srdci a zaměření nejbližší, s čím se můžeš ztotožnit. Nespěchej, nakonec nejdůležitější je vlastní pocit a hlavně vlastní praxe. Nejlíp začít u sebe.
Přeju hodně štěstí s výběrem vlastní cesty a spokojenosti na ní

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

Lenko, jestli máš zájem, mohu ti zkušenost nabídnout. Pokud jsi z Prahy tak třeba i osobní. Je vidět, že se ptáš, sháníš informace, ráda ti nabídnu co vím.

Dálkové zasvěcení je technicky možné, ale jak tu někteří říkají, zdaleka to nestačí. Osobně Reiki učím jen ve vyjímečných případech, ale co mám své zkušenosti a zkušenosti jiných, vždy je lepší zvolik osobní setkání, z nekonečně mnoha důvodů, ty tu také zazněly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Lenka17
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.8. 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

Narya,díky za vše...O zasvěcení na dálku jsem ani nemluvila, myslela jsem zkusit na dálku trochu reiki terapie, jsem doma s osmi měsíční dcerkou a moc často se"ven" nedostanu (bydlím 60 km od Prahy) a tak jsem chtěla zatím alespon na dálku, jinak se s tebou moc ráda seznámím...Kdyžtak ti ještě napíšu na e-mail...L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund