Fórum - Zobrazit téma - Dotaz k zasvěcování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dotaz k zasvěcování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz k zasvěcování
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Lilao( je to tak správně).Jen bych chtěl zareagovat na tvůj strach z mužů. Jakýkoliv strach je vězení a neskutečně nás omezuje.6ijeme jen poloviční život. Najdi si dobrého kamaráda,kamarádku které věříš a dělají regrese,dianetyku,sars a třeba i hypnózu.Porstě někoho komu uvěříš a otevřeš se. Není to nic strašného požádat někoho o pomoc a ty ji možná potřebuješ. Já to znám když klíruji(dianetyka) a nebo když dělám regrese. Proč se sám sebe trestat. Držím palce.
Když nevím kdy jít na další stupeň reiki, tak se poraď s mistrem, který tě zasvětcoval. Já si myslím, že když jsem se dostal k nějakému mistrovi na zasvěcení, mnělo to tak být. Zrovna on mne má něco naučit. To ale nevylučuje možnost,že když to budu tak cítit, tak odejdu k jinému.A nebo si zavecení zopakuji u jiného mistra. Možná nebudete se mnou souhlasit, ale mnoho demokracie v energii škodí.Žák by mněl následovat mistra. Já to tak cítím, alespoň mé osobní zkušenosti o tom vypovídají pro mne dost přesvědčivě, že v reiki máme průvodce už vím. A taky se domnívám, že existuje návaznost mistrů.Mněl by jsi znát předchůdce svého mistra až k Usuimu( jak se to skloňuje, jestli vůbec).Skrze ně až k tobě jde linie působení energie reiki.průvodci nenápadně vedou mistry od jednoho k druhému, aby každý tam zanechal svou stopu. Není to stopa energetická, ale jemnohmotná, která ale vede tu linii v jednotě až k tobě.Zkus šlechtit nějaké zvíře několik generací a pak dej svobodnou vůli nějakému potomkovi a on tu linii nedodrží. Celý šlechtěni může být v pr... a nebo geniálně zasáhne náhoda a šlechtěný kus bude perfektní.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se teď po 1/2 roce rozhodla jít na 2. Jdu k jinému mistrovy, cítím to tak. Myslím si, že tě to v danou chvíli k tomu správnému mistrovi nějak intuitivně přitáhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 12:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj polgaro 1.děláš dobře.Já jsem tak obhajoval ctění tradic a následování mistra, a ty jsi přesto řekla, já jdu k jinému mistrovi.Má to tak být.Já jsem, sebekriticky přiznám, že mne někdo postrkával, spíše táhl abych se po 27 letech rozvedl, nectil jsem tradici ani já. Ale mnělo to tak být, s mou nynější přítelkyní jsme zažili něco z pohledu karmy úžasného,proto jsme se museli potkat. A skutečně i dnes si myslím,že moje bývalá to odnesla trochu i za nás.Ale naše minulost ji dohnala k rozvodu.Ale to jsem nevěděl, dokud se to nestalo. Skutečně je to jen tvá cesta a i na ní ti svítí světlo,doprovází tě láska a požehnání síly stvoření.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 12:25 pm    Předmět: Strach z mužů Citovat

Ahoj Samane, děkuji za odpověď ohledně strachu z mužů - už 3 roky spolupracuji s léčitelkou, vím, že mi hodně pomáhá skrz SRT a že postupem času se některé věci z dětství a min. životů mi dostávají do vědomí tím, jak se postupně mění věci kolem mě. Strach z mužů v tomto životě vyvolal můj otec - agresivní alkoholik, a tak vím, že pokud se ocitnu ve společnosti mužů, tak narozdíl od jiných holek, které jsou šťastné, já kolem sebe stavím vnitřní zeď. Ale věřím, že i tohle téma jednou zpracuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 8:19 pm    Předmět: Citovat

hmm, byla jsem tď na třídním srazu a jedna spolužačka vyprávěla, jak se jí porovnal vztah s partnerem (taky v tom byl alkohol) díky rodinným konstelacím. Ale i tam to je na svobodné cestě uvolněné energie. Já osobně nemám žádnou přímou zkušenost z téhle terapie, tuhle příhodu mám zprostředkovanou. Ale člověk který do toho jde musí respektovat to jak se události rozjedou. Nikde není napsáno, že se vyvinou tak, jak by mi bylo libo. Daný člověk se mohl svobodně rozhodnout díky působení uvolněné energie, zda se pití vzdá, protože alkohol ke svému štěstí nepotřebuje, a nebo se rozhodnout že pít bude. To jen malé odbočení od tématu.

Jestli si mistra nechat nebo vybrat jiného? Těžko říct. Sama jsem změnila učitelku kineziologie, nebyly to osobní důvody ale podmínky - místo a termíny kurzů - a dodnes toho nelituji, naopak. Myslím, že život nás vždy zavane k tomu, ke komu se máme dostat a koho si zvolíme jako svého průvodce. Nic není definitivní. Myslím si, že se v tomto případě jedná o trochu jiný příklad, než je výuka u vyhlášených duchovních Mistrů, které známe z litratury. ne kadžý mistr je zárukou kvality, je mnoho těch, kteří si zapaltí zasvěcení a šupitopresto aniž by s tím pracovali, tak zasvěcují, jen aby byly "šušníky". Potkala jsem hodně lidí, kteří se bili do hrudi, jak jsou jen oni jediní ti, kteří moho učit a dovést někoho k poznání. A taky ty, kteří to nemuseli vykřikovat, u kterých to člověk podvědomě cítil. Dostaneme se k tomu ke komu máme. A tím, že na sobě pracujeme, používáme mozek , rozum-ne myšlení, cit, tak mnohdy poznáme, že ten náš někdo, koho jsme poslouchali, je nějak v rozporu s tím, k čemu jsme došli. a tudíž je logické, že si zvolíme někoho jiného, kdo bude našim představám odpovídat líp. Je Mistr a "Mistr".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 10:52 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Lilo, trochu jsem nabyl dojmu, že by to u tebe mohlo být z minulých životů.Stáleseopakující strach.Jinak na vyčištění toho, co se týkalo tvého otce v tomto životě by bylo vhodné klírování, je to dianetika, tzv čištění podvědomí.Ale POZOR, JE TO JEN MŮJ POCIT, NEJSEM VŮBEC SEZNÁMEN S PŘÍPADEM.A ani tady to není vhodné rozebírat.Držím palečky.
Renato,máš pravdu, ale proč tak odsuzující tón.I oni si vybrali( není mistr jako mistr) svojí cestu.A možná jsou duchovně dál, něž mi.Oni si vybrali, že tím, že nás budou ,jak bych to nazval snad provokovat svým materialismem, tak nás donutí hledat tu svou pravou cestu a mi jí díky nim nalezneme a ještě jím cestou vynydáme.Kdo z nás by si dobrovolně vybral tuto nevděčnou roli.Já jen tak hypoteticky se zamýšlím nad tím, jak by to třeba i mohlo být.A jsou potřeba.I oni mají žáky stejného zaměření, a těm ůplně vyhovují, tak že chvála bohu za ně.
A když někoho zklamou,tak to zklamání mněl poznat a jen na něm záleží, jestli ho zabije a nebo posílí.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2007 7:32 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že je velký rozdíl v tom, co je nálepka mistr a co znamená mistr ve smyslu učitel. Pořád si stojím za tím, že nálepka "mistr reiki" neznamená vůbec nic než zaplacení určité částky za kurz. Nic víc.

Ty, které můžu považovat za mistra - učitele, ze současně žijících lidí, bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Za takové vyjimečné lidi nepovažuju ty, kteří tohle o sobě prohlašují nebo se tak ve svém samožerství cítí. Taky dnešní pojetí mistra je trochu jiné než kdysi (následování atd.) a poněkud odlišné než je zvykem v krajích jako
je např. Japonsko.
Hodně "mistrovství" v našich končinách je o pocitu moci, manipulaci, penězích. Takže pokud si dotyčného nemůžu vážit, nesouhlasím s jeho praktikami a nemůžu souhlasit s jeho názory, spíš je v mém zájmu odejít jinam. Můžu ocenit všechny klady, které jsem tím získala a poučit se
z těch horších věcí, které se mi nelíbili. Všichni děláme chyby, ale mám dojem, že snižovat se k záměrnému lhaní nebo manipulaci, nadměrnému obohacování atd. je škoda.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 8:35 am    Předmět: Citovat

Šamane, no, teĎ jsem z toho paf...Z čeho usuzuješ, že někoho odsuzuju? Wink A koho? Nebo co? Lilu že jí jako možnou teerapii doporučuju RK, protže si to spolužačka strašně moc vychvalovala, nebo to že nepovažuji za nutné na základě svých zkušeností to, že máme ctít jednu linii Mistra, učitele a kohokoli jiného? Wink Nějak mi to nedává smysl.
Četla jsem si to několikrát a nemám ten dojem a ani jsem to s tím záměrem nepsala. Smile Tenhle usměváček není z důvodů toho, že bych se tu někomu vysmívala, ale jako vyjádření přátelského tónu. I ten smajlík se dá totiž vysvětlit různě Wink

Šamanko: souhlasím, jen dodámRazzřišla jsem na to, že takovým výborným mistrem, aniž by byl do čehokoli zasvěcený je každý "nasírač" v našem okolí. Ti nám totiž pomáhají něco rozpoznat a zpracovat -tedy když budeme chtít- a pak se dějí zázraky. Ti lidé pak opravdu zaslouží poděkování od srdce. Dotlačili nás ke změně. Takže nejen Místři, kteří náš učí pochopit Duchovní zákony, principy práce s eenrgií atd. A potažmo ti, kteří nás učí přijímat svět takový jaký je a bez podmínek, u kterých máme pocit rovnosti, lásky. Máš pravdu, na to nemusí být titul Mistr. Takoví lidi prostě jsou nebo nejsou.
Moje Reiki Mistr říkala: Každý člověk, kterého potkáš je pro tebe dar. Važ si ho. Mistrem je podle mne každý, kdo jde svou cestou a dokáže využít všech svých nástrojů nasvé cestě obrazně řečeno naohoru. Aniž by slepě kopíroval své učitele, jen se jimi inspiruje. Mnohdy pak takový žák předčí i svého učitele a je to tak správně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 10:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Renato,to odsuzování jsem cítil z toho tvého JE MISTR A MISTR.Z ničeho jiného a jsem rád že jsi na to zareagovala.Ve skutečnosti není mistr žádný. Jseš tu jenom ty a tvé osvícení.Nikdo, ani modlidba ani bůh ti nemůže pomoci.Jenom ty sama musíš zastavit přítomnost,žít v přítomnosti a tím žít večně a změníš minulost a budoucnost, protože ty nejsou, zbude jen TEĎ.A kde je teď nějaký mistr.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 3:48 pm    Předmět: x Citovat

Renata: to je jasný, já reagovala spíš na dotaz o změně mistra ve smyslu kurzu, zasvěcení. Na konkrétní dotaz, konkrétní odpověď.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pietrofoti
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.10. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 12:11 pm    Předmět: Citovat

Jsem tady nový a čerstvě po R1,máte rady co dál?
Rád bych R2 (za čas),občas mám ale pochybnosti,co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 3:41 pm    Předmět: x Citovat

Nejdřív se s novým stavem sžít. Zatím nemudrovat nad dalším, když nemáš vyzkoušeno a zažito. Dávat - nejlépe každý den - sám sobě plnou seanci (pokládat ruce na svoje tělo od hlavy až po paty), zkoušet vnímat co se děje, kde je reakce nebo pocit silnější, kde slabší. Postupně pokládat ruce na druhé nebo rostliny, zvířata. Vnímat rozdíly a učit se. Je dobrý si pročíst manuál který jsi dostal při zasvěcení popř. další knížky. Např. Waltera Lübecka o základech reiki. Nikam nespěchat, po zasvěcení se může rozjet třeba čistění těla nebo se něco dít po stránce psychiky, dát si klídek a čas.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pietrofoti
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.10. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2007 3:39 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za moudré rady,budu se tím snažit řídit,už se mi stává.že se mně zahřívají ruce.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 11:23 am    Předmět: x Citovat

To je fajn, ruce se stávají postupně citlivější a vnímavější i na jemnější podněty, pozdějí se rozvíjí i další vnímání. Co se rozvine, jak a jak rychle je velice individuální, takže je dobrý si jít svým tempem, nesrovnávat se s ostatními.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 8:24 pm    Předmět: Citovat

Samane absolutně souhlasím.Můj mistr mi dal kompletní posloupnost mistrů reiki, až k Usuimu.Je krása se na to podívat, říct si, že něco co měli tyhle lidi mám taky.A ještě krásnější j eten otazník ůplně dole. Laughing Ten tam čeká na mě! Razz

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund