Fórum - Zobrazit téma - Duchovní materialismus - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní materialismus
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní materialismus
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 8:06 am    Předmět: Duchovní materialismus Citovat

Hodně mne oslovil jeden článek, tak ho nabízím i vám. Třeba osloví i někoho dalšího Wink

http://www.tipyainspirace.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=216
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 8:05 am    Předmět: Citovat

Když jsem si nedávno procházel některé příspěvky o egu, měl jsem takový pocit, jako když někde bliká kontrolka: TOHLE tady už někde bylo - a ejhle, nakonec jsem TO našel:
"Ego je schopno obrátit ve vlastní prospěch vše, dokonce i spiritualitu. A tak se ego pokouší zkoumat a napodobovat i meditaci a duchovní způsob života. Skutečná angažovanost by vyžadovala úplné vyloučení ega, ale vzdát se ega je ta poslední věc, kterou bychom chtěli udělat."
Otázkou - pravda - zůstává, zda tento pohled buddhistů je jedině možný. Osobně se domnívám, že ne.
Takže - vracím starší příspěvek mamky - je dobře si ten článeček přečíst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

Damao, tvůj citovaný úryvek mi připomněl jednu pasáž v té knize o Marii Magdaléně. Nemám ji po ruce, půjčila jsem ji, takže nemůžu sloužit přesnou citací. ALe bylo tam napsáno něco ve smyslu toho, že pokud naše nízké myšlenky (dejme tomu ego)neuspějí přesvědčit nás v něčem, tak použijí převlek do duchovního kabátu. Pak je velice těžké je zprvu rozpoznat, protože dokáží velice dobře a trefně argumetovat. Takže i když mámě nějaké ty poznatky a zkušenosti z našeho spirituálního vývoje, někam jsme došli, pokud se ještě za něčím skrývá náš byť pidimrňavý mocenský záměr a netolerance,je to něco z odrůdy strachu. Tak je to furt Ego. Ego vnímáme jako nedílnou součást nás, vždyť to utváří naši osobnost. A nějak máme dojem, že kdybychom se jí vzdali, že nebudeme. Nebo že to nebudeme my.
Píšeme, debatujeme, ve svých kurzech učíme něco co by se mnělo, ale víme, že i my sami máme s tím někde na nějaké úrovni ještě hodně co zpracovávat. Jakmile někde máme podmínky, potřebu kontroly, pocit, že něčeho se musíme držet jako klíště, tak je to naše ego, které nás ovládá. No, proto jsme tady na Zemi. Bez něj bychom tu nebyli.Si myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Ano, Renato, jsem o tom také přesvědčen.
Dospěl jsem k tomu, že se usiluji ego - soubor toho, jak "se cítíme", jak "se vidíme" atp. kultivovat a využít. Naučil jsem se, když jsem dával dohromady svoji školu intuice, že to, co nazýváme egem, je možno kultivovat a že to vlastně umíme. Když jsme byli malí, hráli jsme si mna doktora, na obchod, na maminku a tatínka - a tím jsme vytvářeli svoji vizi světa a našeho místa v něm. Tuhle schopnost můžeme znovu využít.
Udělal jsem to nejdříve sám ve svém osobním životě - a uspěl jsem. Nyní to předávám ve své škole intuice všem, kdo chtějí se svým životem nějak hezky naložit. Říká se tomu také tvůrčí představivost. Very Happy
A dost možná, že právě tohle měl na mysli J.A.Komenský, když psal o "škole hrou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

Ego tezko nejak zabijeme. Je lepsi ho zamestnat - treba sluzbou Bohu (a to klidne prostrednictvim sluzby bliznim).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 2:58 pm    Předmět: Citovat

Jo, ale jde ho vyřadit z funkce, jde to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Také mám zkušenosti, že lze ego potlačit, je to např. důležité při práci s kyvadlem.Aby se do výsledku práce nepromítalo naše chtění atd...A pokud jsme v jednotě sami se sebou, nemáme potřebu nic měnit. Ego je a bude naší součástí.Hezký večer Wink muliska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 09, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu v tom, že potlačení představ o výsledku při práci s kyvadlem, je také o potlačení určité dílčí části ega. Přece jen ale - ego je mnohem širší pojem. Jeho součástí jsou taky naše životní vize i vnímání osobního životního příběhu. Také naše lásky (zamilování se) a podobně - to bych třeba já nerad potlačoval. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
japi
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.4. 2008
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

Mohu vám doporučit k vytváření vaší tvůrčí představivosti mini osnovu?
Budu se držet zásad Komenského,jen si dovolím poupravit" Škola hrou - Život hrou" : 1.Motivace
2.Průběh hry - života (mohu odbočit,ale nezapomenu zase najít cestu k tématu ,vzestupná tendence,pozor na rušivé aspekty - je to moje hra)
3.Jádro -tzn. téma
4.Doznění - dopřejme si prožitky

A co se týká ega...cituji z článku: "Měl bych dělat to a to a nedělat to a to.Všechno tím silně komplikujeme od základní jednoduchosti toho,čím jsme."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 3:46 pm    Předmět: Citovat

Jo taky si myslím, že je ego daleko širší, než pouze jeho částečka, kterou je třeba vyřadit při práci s kyvadlem. S kyvadlem sice nemám zkušenosti, ale to samé je při diagnóze, jak je nějáký předsuddek, je celá diagnóza zkreslená a nepřesná....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
"Ego je schopno obrátit ve vlastní prospěch vše, dokonce i spiritualitu. A tak se ego pokouší zkoumat a napodobovat i meditaci a duchovní způsob života. Skutečná angažovanost by vyžadovala úplné vyloučení ega, ale vzdát se ega je ta poslední věc, kterou bychom chtěli udělat."
Otázkou - pravda - zůstává, zda tento pohled buddhistů je jedině možný. Osobně se domnívám, že ne.

Ano, je to tak, veskere usili dela ego a je to tak spravne, bez nej by to nebylo mozne.

Damao napsal:
Ano, Renato, jsem o tom také přesvědčen.
Dospěl jsem k tomu, že se usiluji ego - soubor toho, jak "se cítíme", jak "se vidíme" atp. kultivovat a využít.


Ano, Damao, je takove hrani si, resp. tvurci cinnost - takove lucini denni sneni, ktere proste k projevu patri. Pak se citime lepe, prijemneji (i nase okoli), resp. snime hezci sen, bezne se o tom mluvi jako o kvalite zivota.

Nekde behem tohodle "zkvalitnovani" prichazi poznani, ze trvalou uroven (prijemno, zamilovano, libo) udrzet nelze, protoze vse co se da vylepsit, taky zaroven podleha zmene a nezbytne tudiz i destrukci.
Potom, co nas tyto vzlety a pady dokonale unavi, teprve ptom zacneme opravdove touzit po tom, co je stale, nemenne a vecne, po Pravde.

Faktem je, ze se tyto faze nedaji preskocit a nejdriv je nutne, aby ego radne zbytnelo, pak se pokusilo z obavy samo sebe zuslechtit a nakonec se zcela a definitivne odevzdalo.

A myslim, ze je to tak dobre, vzdyt i ten balonek musi byt nejdriv poradne nahusteny nez rupne, tak proc davat Panubohu nejake polovicni dary. Wink Very Happy
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Ego tezko nejak zabijeme. Je lepsi ho zamestnat - treba sluzbou Bohu (a to klidne prostrednictvim sluzby bliznim).


To sice ano, ale je to cesta, která má ještě hodně před sebou...
Podstatou je, když už ego zaměstnat, tedy jsem na úrovni, že ho musím zaměstnat, abych s Bohem (Pravdou) splynula, ještě jsem ho zdaleka nepochopila, neuvědomila si jeho podstatu a důležitost zde tady, teď a nyní v tomto okamžiku.
Uvědomění si ega tak jak se jeví ve skutečnosti, znamená výhru nad ním, že jsem pochopila, že je a respektovala ho, protože na té další cestě (k Pravdě, Bohu) je sice přítomno, ale není důležité, není pro mě jako osobu egem neovládanou podstatné, ale stále ještě je, musí být a mou povinností je ho respekovat a ctít, jinak bychom nemohli existovat na této úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:39 pm    Předmět: Citovat

Hele, a na co by ti bylo kdyby sis uvědomila jeho podstatu??? Mě se někdy osvědčilo, čím toho víš míň tím ti to lépe funguje, to jo to samé jako se žárovkou a jejím spínačem, mě stačí když vím, že když stisknu spínač na zdi, tak se rozsvítí žárovka, nepotřebuju vědět co se přesně stane, jak se to stane, a proč se to vůbec stane... Wink Arrow Idea Question Exclamation Rolling Eyes Laughing Smile Very Happy Shocked Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

... Nekde behem tohodle "zkvalitnovani" prichazi poznani, ze trvalou uroven (prijemno, zamilovano, libo) udrzet nelze, protoze vse co se da vylepsit, taky zaroven podleha zmene a nezbytne tudiz i destrukci.
Potom, co nas tyto vzlety a pady dokonale unavi, teprve ptom zacneme opravdove touzit po tom, co je stale, nemenne a vecne, po Pravde.

Faktem je, ze se tyto faze nedaji preskocit a nejdriv je nutne, aby ego radne zbytnelo, pak se pokusilo z obavy samo sebe zuslechtit a nakonec se zcela a definitivne odevzdalo.

A myslim, ze je to tak dobre, vzdyt i ten balonek musi byt nejdriv poradne nahusteny nez rupne, tak proc davat Panubohu nejake polovicni dary. Wink Very Happy
Smile

Tooro, myslím, že jsme sem přišli právě proto, abychom se nejdříve učili lásce k sobě, pak k bližním a když se to naučíme, tak lásce k Bohu.
Souhlasím s tím, co jsi napsala, jen podotýkám, že každá z těch etap má svoji jedinečnost, hodnotu a význam - je v něčem jedinečná, ale ne lepší než ty ostatní. Proto by opravdu nemělo smysl něco z toho přeskakovat. Ovšem, setkal jsem se už také s lidmi s takovým duchovním egem, že ti by jinou než tu poslední etapu - které říkali "nejvyšší" podle jejich slov ani nemohli žít.
Jenže - jak se můžeme naučit milovat Boha, když nedokážeme milovat kteréhokoliv člověka, který je jeho předobrazem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Hele, a na co by ti bylo kdyby sis uvědomila jeho podstatu??? Mě se někdy osvědčilo, čím toho víš míň tím ti to lépe funguje, to jo to samé jako se žárovkou a jejím spínačem, mě stačí když vím, že když stisknu spínač na zdi, tak se rozsvítí žárovka, nepotřebuju vědět co se přesně stane, jak se to stane, a proč se to vůbec stane... Wink Arrow Idea Question Exclamation Rolling Eyes Laughing Smile Very Happy Shocked Razz

No a to je právě ono Filio, někomu už to prostě nestačí.
Když alespoň teoreticky víš, co se děje mezi spínačem a žárovkou, víš ,že už tu byl před tebou někdo kdo to pochopil a má logická touha je to zjistit také, protože už mě nebaví stát na místě a sledovat blikání žárovky na povel mojí ruky. Trochu nuda, ne. Laughing
Nebo si zase děláš legraci? Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund