Fórum - Zobrazit téma - Odkud vlastne reiki je - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Odkud vlastne reiki je
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Odkud vlastne reiki je
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 6:41 pm    Předmět: Odkud vlastne reiki je Citovat

Ahoj vsici,mohli by jste mi prosim napsat,jak by jste srozumitelne vysvetlili laikovi odkud bereme reiki? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 9:17 pm    Předmět: Citovat

Napadá mě jiná otázka, odkud bereme život?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 7:18 am    Předmět: Citovat

Myslim si, ze reiki bereme od Panaboha. Vlastne i ten zivot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

Btw napadá mě že to hlavou prostě nevymyslíme:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

No ona je to dobra otazka. Smile
Zalezi na tom, cemu veris, ze reiki je. Pokud je to nejaka vnejsi univerzalni kosmicka sila, tak z venku z univerza - z vesmiru Smile
Jsou ale lide, kteri vnimaji reiki jako jisty stav sveho vedomi a jeho jiste energeticke projevy vnimame jako "energii" reiki. Potom je reiki v podstate projev z hladiny vedomi tebou ( a mnoha jinymi) dosazenou skrze "zasveceni".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

Hmm,to zni zajimave.To me nenapadlo.Me prijde sympaticka kombinace vedomi a vesmiru.
Citim se vzdy touto otazkou trosku zaskocena,protoze nevim jak bych to jasne vysvetlila JAK Z VESMIRU?VEDOMI?Nu,je to asi slozitejsi.
Hlavne mi nejak neni jasny odkud z vesmiru,myslim,ze reiki nikde nezacina a nikde nekonci,takze bych rekla,ze je vsude kolem nas.A v nas.Vsude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
.....myslim,ze reiki nikde nezacina a nikde nekonci,takze bych rekla,ze je vsude kolem nas.A v nas.Vsude.


Dzarmi, já to cítím taky tak nějak podobně...a na víc se asi stejně nezmůžeme. Jak to je doopravdy, ví možná jen pánbů.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

Já si myslim že reiki vlastně vůbec není, tudíž neexistuje:)))))

A přitom nás obklopuje a je všude kolem nás Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

zeto
Dobrej vzorek, ale uz to nehul Smile)))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
zeto
Dobrej vzorek, ale uz to nehul Smile)))))


Jsi tu opravdu, nebo se nám jenom zdáš Ankure? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 12:38 am    Předmět: Citovat

Je někde koutek, který by nebyl součástí Vesmíru, nebyl naplněn vesmírnou energií a tedy i Reiki - která je její součástí.
Kde Reiki není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 1:21 am    Předmět: Citovat

U reiki je to asi jako z úrodnou púdou.V zemi přece není uloženo obilí aby samo vzklíčilo, ale někdo se musel naučit zasadit semínko.Někdo ho možná naučil zasadit semínko.V okamžiku velkého třesku,teď myslím vznik vesmíru,byla jenom hmota v nekonečně malém bodě.To znamená, že vše pochází z jedné a stejné hmoty.Hlína i semínko jedno jest,ale přesto semeno do hlíny zasíváme aby úrodu nám dalo.Přesto nás někdo musel naučit zasít semeno reiki aby tato úrodu nám dala.A navíc můj anarchistický zážitek ( pouze můj subjektivní dojem ) je, že nám technika reiki byla předána vyššími bytostmy a ony nás vedou, dodělávají za nás nedostatky, které máme při technikách reiki.To jen říkám proto, aby jsem nezasvěcené trochu vtáhl do diskuze.Ať jim to trochu vrtá v hlavě. Možná to sami budou chtít poznat.Je to stejné s duhou. Ta je tady pořád, ale taky někdy ne,jenom se něco zmnění.A vo tom to je.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 6:57 am    Předmět: x Citovat

Kdo jsou vyšší bytosti? Kdo to je my a oni, oni a my?
Připojuji do diskuze pro změnu můj osobní pocit - proč chodit přes prostředníky, když máme šanci jít rovnou ke zdroji? Nebo spíš proč a kam chodit, není kam, už tam dávno jsme.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2007 1:43 am    Předmět: Citovat

Skvěle, Šamanko, to je naprosto přesně ono, tohle podepisuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 9:18 am    Předmět: Citovat

samanko:
na nějáké úrovni možná ano,na nějáké možná ne.
Opravdu na určité úrovni jsme asi všichni jedno,jedna Láska,to je jedno jak to nazvem,ale na určité úrovni sme oddělené bytosti žijící v duallním fyzickém světě tady na zemi.A existuje zde "já a ty"a to nmusi platit jenom mezi lidmi;)Chápu jak to mysliš,že není kam chodit a že reiki je všude,ale zaroven mě to neda,abych trochu netukal:)
uz tam dávno sme- to je pravda;)
ale jsi tam jako samanka vedome v kazdem okamziku?
je to jak když někdo říka,že všechno je iluze,všechno je jedno.na to odpovídam-ok,tak dej ruku do ohně-je to iluze?
pro někoho kdo je osviceným mistrem může být,ale pokud nás pálí,je pro nás skutečností a musí me tak s ním jednat.
Můžeme pociťovat,že nejsme oddělení,že jsme třeba součásti reiki a reiki je součástí nás,ale obcas taky můžeme pociťovat oddělenost a potřebu napojit se na zdroj,který je jakoby "vně"nás.Je to různé pro různé lidi v různých etapách cesty.
Je i neníSmile)
ještě asi trochu k těm "vyšším bytostem".Můžu mluvit z mé zkušenosti.
Při healingu pracuji s průvodci,ne vždycky ,ale často.Průvodci můžou existovat na 4.,5. a 6.úrovni aurického pole,neboli v 4.,5., a 6.dimenzi-jak chcete,záleží jak vnímáte prostor a dualitu.
Každopádně jsou to bytosti různých kvalit,schopností,původu atd.U některých bych si troufl říct,že jsou vyšší,ale právě ty nejvíc poukazují na rovnocennost mezi různými bytostmi z pohledu "Nejvyššího"-nikdo neni níž,čí víš,nikdo není horší,i lepší,ale každý je jiný, s jinýmí možnostmi,zkušenostmi,privilegii a odpovědností.Na 4.,astrální úrovni pole exisují např.lidské neinkarnované bytosti,které mohou mít čisté motivace,ale které můžou sledovat i vlastní sobecké cíle-je to takove zvláštní bardo:),na 5. existují tzv.spirituální průvodci-dalo by se říct andělé a na 6 archandělé,nanebevzatí mistři atd.-to je úroveň tzv.mesiášského,neboli kristova vědomí a bytostí zde mají veliká privilegia,ale zároveň jsou hodně,ale opravdu hodně spjati s Boží vůlí.
Samozřejmě to,jak zde tyto věci popisuji je jenom rozumová konstrukce,ty bytosti by se dali vnímat jako energie nebo stavy vědomí! a ne jako bytosti-podle mě je to ale jedno a to samé a mému srdci a mé mysli je asi bližší dát tomu tuhle podobu.Navíc zdůrazňuji,že je nesmírně důležité neustále pracovat na uzemnění,aby člověk nepracoval se svymi přeludy a nebo naopak aby se neotevřel bez hranic kdekomu a kdečemu.Spolupráci s průvodci využívám jen když sem skutečně dobře uzemněný a ne vždycky se to povede.Nedělám to kvůli vyjmmečným spirituálním zážitkům,nebo abych se mohl plácat po ramenou,ale protože je to výhodné a prospěšné.Já mám svobodnou vůli,sílu záměru a fyzické tělo,oni zas zkušenosti a napojení na znalosti,kam já třeba vědomě nedohlídnu a co může být prospěšné pro klienta.
takže asi tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund