Fórum - Zobrazit téma - Krocení vírů - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Krocení vírů
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Krocení vírů

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 3:59 pm    Předmět: Krocení vírů Citovat

Zdravíčko Lidičkové,

zajímalo by mě, co děláváte, když se ve vás zvedne určitá "masa" emocí, myšlenek, vjemů a pocitů (např. po zasvěcení nebo kdykoli, když to příjde) a začne se to pěkně vířit a ne a ne to sednout. Co přesně myslíte tím zpracováním, to je takové roztomilé slůvko, skoro jako tajný kód Shocked . Myslíte tím všichni meditaci, nebo má na to každý jinou, svou specifickou metooodu? Děkuju za odpovědi, všem Sluníčko v duši }i{
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 4:13 pm    Předmět: Citovat

pozoruji to a když to nevyjde tak rozbiju pár talířůSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 6:32 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Ann,
tak to je opravdu slovo do pranice Very Happy . Myslím, že takhle je třeba se ptát Very Happy .

Když je manžel zrovna moc hodnej a nemám důvod ho seřvat, tak buď začnu lítat s hadrem po baráku a neadresně nadávám, že všichni jen dělají bordel a já chudinka to musím uklízet. Rozčílí mě i moje odložené věci. Což mě nakonec uklidní.
Ještě lepší je vypadnout na zahradu a najít si nějakou otročinu. A vzhledem k tomu, že jsem člověk línej na pohyb, tak pořádná procházka do kopců mě připraví o veškeré nahromaděné emoce. Ani na "kochání se" nemám sílu a jen se těším na svoje křeslo Very Happy Very Happy .

Tak tímhle prozaickým způsobem zpracovávám téměř všechno nahromaděné....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 11:07 pm    Předmět: Citovat

Laughing jo, Mamko, tak tohle taky znám Wink ALe snažím se hodně pít a cvičit, nějak se to vcelku rychle porovná. Akorát nemám moc ráda, když se objeví emoce víc než by se mi hodilo do krámu, protože si věci zpracovávám sama a nemám potřebu, aby o tom všichni věděli. A bez slziček to občas nejde. Pokud se jedná o očistnou reakci na něčem, co vědomě zpracovávám (to je jedno jak-meditací, zamyšlením, to že mi něco docvakne, něco si přečtu nebo vidím v TV a týká se to mne, Reiki a vnitřních rozhovorů s VJ a vnitřním dítětem, kinezkou, SRT,....Vidíš, je toho vagón, co se dá použít),tak ta reakce vcelku rychle odezní, jen se nějaké věci uvolní.A je mi fajn, blaze hlavně u srdíčka Wink Pokud se jedná o očistné reakce na působení Reiki, zasvěcení apod, pak to je docela někdy detektivka. Protože ty nálady se objeví zrovna když to člověk nečeká. Pokud se s tím objeví fyzické obtíže, tak mi vždy nastopro pomohou homeopatika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2006 11:43 am    Předmět: Citovat

Zjistil jsem, že na to je nejlepší fyzická aktivita, ať práce nebo cvičení. Zkoušet to rozpustit nebo zpracovat jen "rozumem" zatím neumím a ani nevím, jestli je to ten nejlepší způsob. Když dá počasí tak jdu ven a udělám i práci, kterou dlouho odkládám, protože se mi do ní jindy nechce, anebo si doma zacvičím a je to jak očistné lázně.

A nařehtal jsem se u věty "Když je manžel zrovna moc hodnej a nemám důvod ho seřvat".... - velmi výstižné Wink

Kámo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
CéTéBé
Anonymní





PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2006 1:47 pm    Předmět: Citovat

Taky občas něco promyšleně a s citem rozfláknu (pozor! pečlivě si vybírám kde a co rozbiju nebo s tím mrsknu na zem.. abych pak nelitovala rozbitého křišťálu nebo s tím neměla víc práce než je zdrávo. ). Pokud něčím mrštím po partnerovi, tak vybírám obzvlášť měkké věci, které mám zrovna po ruce (těsto, rajče....).. jen neublížit. Nestojí to za to Very Happy
a jinak... brblám si pod nos, nadávám si pro sebe na pitomý život....hážu s gustem šipkami do terče... a až to hlavní přejde jdu se dodělat prací, sportem... A to kouzlo toho - to "zpracování emocí"? Vše to dělám VĚDOMĚ. Jako by se část mě stáhla do pozadí a dávala na zbytek pozor. Ty emoce prožívám naplno- jako děcko, ale tak nějak je i pozoruju zpovzdálí...Jako by nebyly moje. Tím je můžu kontrolovat a v pohodě vybít a zpracovat.

V případě méně agresívních pocitů je vybíjím programově slzami. Prostě se snažím uvolnit jak to jde. Dám si Reiki, požádám třeba někoho aby mi pomohl, pohladil, dal masáž zad.....
Stejně i ta agrese končí slzami, nebo smíchem. A nebo konstatování to zase byla síla... A konečná fáze je vždycky aktivita... činnost ze které mám pak radost.
Návrat nahoru
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2006 2:20 pm    Předmět: Citovat

Teda co vy jste za případy....jedna nejdřív zkoumá, jestli má důvod se vyřádit na manželovi...druhá si rozmýšlí co mrští po partnerovi...ne jestli, ale CO.... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st listopad 15, 2006 5:28 pm    Předmět: Citovat

Dobrá otázka Smile Akorát já u sebe bych to rozdělila na dvě různé věci - přebytek energie a emoční víry.

Jsem poměrně dost emoční člověk, takže když řeším nějaký problém, létají kolem mě blesky Laughing Dokážu se poměrně dost vytočit až do vývrtky a dokážu se slušně (nebo někdy spíš neslušně Wink ) vztekat. Zjistila jsem, že se mi nevyplatí emoce nějak dusit v sobě, můj manžel už si zvykl, že je projevuju nahlas Wink Když v sobě emoce dusím, tak se to následně projeví vnitřní nespokojeností a depresí. A stejně nakonec u blbosti bouchnu jako papiňák a mám nepřiměřené reakce. A nakonec ani nevím vlastně proč. Takže všecko řeším pokud možno hned. Taky nedokážu svoje rozpoložení nijak utajit - svoje vnitřní rozpoložení mám vepsáno nejen v obličeji Very Happy Emoce ze sebe dostávám nadáváním, vykecáním se, vybrečením, případně praštím do něčeho nebo něčím hodím Embarassed
Jsou ale taky chvíle, kdy něco bolí natolik, že jsem naopak zaražená a jakoby uvnitř zmrzlá, to ani energie neproudí, fuj pocit ..

Přemíra energie - není dobré, když se ve mě nahromadí, jsem pak naopak taková líná, pasivní a nespokojená sama se sebou. Takže když se přinutím jít aspoň něco dělat i když se mi nechce, většinou to dost pomáhá. A fyzická práce je na tohle nejlepší lék Smile

Jo a manžela ze svého výbuchu emocí vynechávám, ne že bych to tak dělala vždycky, ale naučila jsem se to. Díky tomu mi nejde z cesty ale naopak mě objímá a vyslechne, nechá mě vybouřit a pak mi řekne nějaké hezké a moudré slovo Smile

CéTéBé:
Citace:
Vše to dělám VĚDOMĚ. Jako by se část mě stáhla do pozadí a dávala na zbytek pozor.

- přesně tak to taky prožívám Smile je to hrozně zvláštní, dřív jsem to neznala Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pampila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.3. 2005
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2006 10:54 am    Předmět: Citovat

Ahojky, po přečtení všech článků jsem zjistila, že jsem normální člověk. Very Happy Very Happy

Mě pomáhá tancování. Když jsem sama doma, pustím si oblíbené CD a pořádně se vyblbnu. Někdy je také dobré se vypsat. To si můžu zanadávat a nikoho tím nezraňuji. Také mi pomáhá vypovídat se kamarádce. Záleží na situaci a co mě trápí. Buď chci být sama nebo mít společnost.Mějte se sluníčkově Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt listopad 16, 2006 11:07 am    Předmět: x Citovat

Zdravím,
tuším se to tu rozebíralo v uzemňování nebo jiném tématu.
Záleží na tom: radost - tanec, zpívání nebo i slovně, smích u počítače nebo filmu.
Vztek: sport, domácí práce, o samotě hezky se vynadávat, praštit do polštáře,...
Přemíra energie: nejlíp začít dělat něco, do čeho se člověku nechce a zabíjí se tím dvě mouchy jednou ranou - energie se vybije a ještě budeme spokojeni, že máme z krku odkládanou práci.
Neumím plakání, ale u dojákového filmu nebo smutných zpráv si to užiju (tedy spíš když jsem sama, ve společnosti dalších to moc nemusím). Takový pořad 112, to je moje "pravidelná dávka emocí". A slzičky zapracují nejen nad smutným osudem spoluobčanů.
Se smutkem je to horší, spíš takové intimní, vnitřní....
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund