Fórum - Zobrazit téma - Manuál Gendai Reiki Ho - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Manuál Gendai Reiki Ho
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Manuál Gendai Reiki Ho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Johanko. Na jednu stranu chápu Tvé rozčarování z "malého zájmu", myslel jsi to dobře. Ale ono to možná bude trochu jinak. Pokus se na to podívat třeba z mého úhlu pohledu.
Reiki dvojku mám pouze 4.tý měsíc. A touhu po vědomostech obrovskou. Do literatury o Reiki a osobním růstu jsem již dva či tři tisíce vložila. Nevím to přesně, hodnotu informací které z nich získávám nehodlám přepočítávat na peníze.
Samozřejmě sleduji celé toto vlákno s obrovským zájmem a manuály bych také chtěla. Problém však není ani tak ve vyřčené částce. ale možná zde. Toto téma se probírá ve skupině R3. A polemizují zde mistři a učitelé, žádný nováček. A podle počtu návštěv Ti musí být jasné, že nejsem jediný nováček, který toto vlákno sleduje. A možná, že většina uvažuje stejně jako já: -V současnosti na manuály ještě nejsem asi dost zralá a až dozraju, tak už budou pro mne nedostupné....mám si o ně přesto napsat?.... no jo, ono se to projednává na trojce..... to by mne asi pěkně slušně vypoklonkovali..... . A mohla bych takhle pokračovat dalších deset řádek textu.
Takže nikoliv nezájem, Johanko, ale ZÁBRANY. Alespoň v mém případě na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Re: anima

Odkiaľ vieš, že ide o majstrovské manuály? Čo ak sa mýliš? Neboj sa, poistil som sa. ..Manuály sú verzia z roku 2003 a sú tam ešte iné poistky.

Oznam:

Týmto zastavujem zdieľanie manuálov!!!

Ďakujem za pochopenie.

johanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 7:26 pm    Předmět: x Citovat

Ahojky,
člověče, kde je trocha trpělivosti? Co se třeba trochu zastavit a zamyslet. My staří diskutéři nebo lidi co sem chodili dřív znají dalekosáhlé debaty z dřívějška a ví o čem je řeč. A známe tvoje názory i tak trochu tebe.
Ale měl bys brát v úvahu taky lidi, kteří neví o čem je řeč. Další téma k úvaze je, že lidi hned neskáčou nadšením a s prominutím ti nelíbají ruce, protože různé literatury je mrak, ale jestli mi to k něčemu bude se dozvím až po nakouknutí a zvážení co můžu nebo chci využít.
Navíc mnozí z nás narazili na tolik podivných systému reiki-nereiki,
až nám jde hlava kolem. A ještě jedna poznámka: pro některé lidi
je styl ala Japonsko dost cizí. Není to nic špatného, je jim bližší
třeba něco víc v těchto končinách tradičnějšího.

Možná místo urážení se a mizení do dáli bys mohl rozvinout debatu
o rozdílech mezi klasickým a komyo pojetím nebo tvém pohledu a zkušenostmi s oběma systémy. Určitě by to zajímalo hodně lidí.
Co říkáš na můj návrh?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 8:28 pm    Předmět: Citovat

Hmm, škola života......... všchni hledáme naše vlastní hranice a naše vlastní obzory........ i johanka, i jáSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 12:31 am    Předmět: Citovat

kostrbatost a zmatenost obsahu příspěvků johanky dává tušit jak dopadne odezva na šamanky tužbu.

trochu jsem nepochopil myšlenku celé té akce - mám manuály, přihlašte se X zastavuji sdílení, nazdar.

naštěstí nemusíme chápat všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

Citujem: Možná místo urážení se a mizení do dáli bys mohl rozvinout debatu o rozdílech mezi klasickým a komyo pojetím nebo tvém pohledu a zkušenostmi s oběma systémy.

Koho urážam? Článok je na reikiwebíku. No keby som mal niečo napísať, musel by som napísať o vás a kejkľoch ki. Teraz urážam.

Krabas: no aby si rozumel. Manuály boli stanovené podľa času a astrologických konštalácii radixu!! Čas vypršal a nemám čas tu sedieť a debatovať s vami o ničom. Dajme tomu, že príspevok čítalo 666 ludí to bolo číslo presne dnes, a včera to bolo zastavené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

johanka napsal:


Krabas: no aby si rozumel. Manuály boli stanovené podľa času a astrologických konštalácii radixu!! Čas vypršal a nemám čas tu sedieť a debatovať s vami o ničom. Dajme tomu, že príspevok čítalo 666 ludí to bolo číslo presne dnes, a včera to bolo zastavené.


OK, chápu. Kometa už odletěla.
Ale teď vážně.
Mě to zas připadá na jednu stranu škoda. Mít čas vytvořit 260-ti stránkový manuál ale nemít čas ho nikomu předávat. Diskuze můžou být k ničemu, souhlasím, ale nějaká věcná osvěta by pomohla víc propagovat poměrně neznámé školy k nimž jste vytvořil tak obsáhlý manuál.

Vždyť váš první příspěvek mi jako o pokus propagaci vyzněl, ale to další už bylo rozpačité a teď - najednou úskok stranou.

Tím vás neshazuju, je každého věc co dělá a jak dělá, proto mi nemusíte nic vysvětlovat. Jen mi to připadá jako škoda, něco začít a nedotáhnout to dokonce. Nebo to vidím jinak než jak to je?

Hodně zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Mno,
ono je to asi tak, ze Radovan predpokladal, ze si prectete jeho uvodni clanek na hlavni strane (Protagonistika Gendai reiki ho) a ze diky tomu chapete vyznam jeho daru.
Gendai je hodne zajimava skola japonskeho reiki a vetsine z nas to muze vyrazne obohatit zivot i praxi reiki. Takze kdyz je reakce vlazna, diky neznalosti o Gendai a o moznostech rozvoje, tak se nedivte, ze to nechce dale tady "propagovat".
Je to neco po cem dlouho touzil a dalo mu hodne prace a usili je ziskat. Je s tim hodne citove spojen.
Jelikoz znam obsah mnoha z nich, vim, ze to stoji za to a duveroval jsem Radovanovi, i kdyz jsem jejich obsah neznal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 11:32 am    Předmět: x Citovat

Ankur: TY znáš, ostatní ne.

Milý Radovane,
mluvila jsem o tom, že ty se hned urážíš když my na webu nereagujeme podle tvých představ a je fakt - pak tedy nastupuje urážení nás neznalců a hlupáků.
Po pravdě řečeno v tomhle ses nezměnil.

Víš je mi jaksi líto.
Zvlášť proto že tu zastupuješ a propaguješ komyo reiki, která je prezentována jako japonská cesta následující tradiční pojetí, dávající důraz na vnitřní růst člověka, rozvoj osobnosti, něco jako vyšší stupeň...
Ovšem jestli je pýcha, netolerance, netrpělivost a pohrdání ten výsledek, no tak potěš!!!
Asi je nejlíp zůstat u své verze tradičního reiki, které je sice takové obyčejné, ale najdou se tam moc fajn lidi, kteří se taky snaží o osobní
růst sice skromnějšími prostředky, ale s dobrými výsledky.

Nechci tě urážet a hodně mě mrzí tvůj přístup.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Pro Arimu příp. ostatní nováčky: Můj pohled:

Mám také „jen“ R2.
Sleduji tento web déle a vím, že právě Radovan Tokár alias „johanka“ při svém hledání původních kořenů reiki navázal kontakty a zorganizoval příjezd pana Inamoto, který v roce 2004 předal svoji cestu Komya v Brně několika našim Reiki učitelům. U jednoho/jedné/ z nich jsem byla zasvěcena do Komya (2.st.) minulý rok.

Techniky, které jsem si osvojila na Komyu mě osobně zaujaly a vyhovují mi (především Hatsurei Ho, Heso Chyrio Ho, ap. které reikista provádí „sám na sobě“).

Podobně jako Ankur jsem měla plnou důvěru, že manuály školy Gendai, které jsem neznala a které johanka nabídl, budou pro mě obohacující. „Testovací částka“ za ně mě „zchladila“- zhodnotila jsem pro sebe, že pokud se objeví v mém „dosahu“ učitel Gendai reiki Ho, bude pro mě osobně užitečnější se účastnit přímo kurzu, kde manuál získám jako součást kurzu.
Když vyšlo najevo, že to byl „test“ (v kterém jsem neuspěla Smile ), a poněvadž podle Toltéků si "nic neberu osobně" ani si "nedělám domněnky", tak jsem neměla žádné zábrany napsat johance. A manuály jsem dostala zadarmo.
Z manuálu mě např.zaujala technika Vlastní Reiju, což je podobné technice harmonizace čaker, kterou znám ze západní Reiki. Už ji používám. Mnoho věcí je tam pro mě-nemistra jen pro info a přehled. Protože jsem se o jap. reiki díky Komyu předem také již zajímala, tak mám podobný názor jako Narya (není tam nic „převratného“ ), záběr je však široký a zajímavý, protože škola Gendai je moderní. Postupy zasvěcování s obrázky jsou zajímavé a ráda jsem si je přečetla, ale to je pro mě info, nemohu-nejsem schopna to hodnotit). Je tam však mnoho jiných zajímavých impulsů pro mě a především:
Manuály jsem dostala v určitém „rozpoložení“ a přemýšlení o další mé cestě a není to náhodou. Vážím si toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 3:54 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Ankur: TY znáš, ostatní ne.

Milý Radovane,
mluvila jsem o tom, že ty se hned urážíš když my na webu nereagujeme podle tvých představ a je fakt - pak tedy nastupuje urážení nás neznalců a hlupáků.
Po pravdě řečeno v tomhle ses nezměnil.

Víš je mi jaksi líto.
Zvlášť proto že tu zastupuješ a propaguješ komyo reiki, která je prezentována jako japonská cesta následující tradiční pojetí, dávající důraz na vnitřní růst člověka, rozvoj osobnosti, něco jako vyšší stupeň...
Ovšem jestli je pýcha, netolerance, netrpělivost a pohrdání ten výsledek, no tak potěš!!!
Asi je nejlíp zůstat u své verze tradičního reiki, které je sice takové obyčejné, ale najdou se tam moc fajn lidi, kteří se taky snaží o osobní
růst sice skromnějšími prostředky, ale s dobrými výsledky.

Nechci tě urážet a hodně mě mrzí tvůj přístup.

šamanka


Buť k nám schovívavá, pořád jsme jenom lidi. A máme stále své "chyby" ze kterých se snad jednou poučíme, které jednou pochopíme a změníme.

Pořáde jsme lidi co se snaží vnést kousek světla do našich životů, a to je přeci něco tak krásného.

I když mě nezajímá tolko to o čem Johanka píše, určitě to má své příznivce, určitě to má dobré učitele, i žáky.

Jsme rád že tu je láska:) la la lááááSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

co sis fetnul Zeto?

na vysokoškoláka máš nějakou divnou češtinu Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 4:22 pm    Předmět: x Citovat

zetík: nojo zase jsem se rozlítila, však mě znáš. Připadalo mi to jako když někdo nabídne bonbónek a když po něm sáhneš ucukne a ještě tě plácne po ruce se slovy: "nic nedostaneš". Připomělo mi to jinou situaci tady před časem. Copak chci tak moc? Ptát se a dostávat odpovědi?

šamanka
PS: manuál pozorně prostuduju a nechám se překvapit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
co sis fetnul Zeto?

na vysokoškoláka máš nějakou divnou češtinu Shocked


Jakouby měl mít vysokoškolák češtinu? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 5:18 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Copak chci tak moc? Ptát se a dostávat odpovědi?


Smile většina z nás chce moc........ a když ne tak je klid:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund