Fórum - Zobrazit téma - Manuál Gendai Reiki Ho - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Manuál Gendai Reiki Ho
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Manuál Gendai Reiki Ho
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 12:57 pm    Předmět: Manuál Gendai Reiki Ho Citovat

Dobrý deň,

Záujemci o komplexné manuály /Gendai Reiki Ho a Komyo Reiki Kai/ 1-4 a iné sa môžu prihlásiť ...

Radovan Tokár

rei.word@seznam.cz
komyo@komyo.sk

www.komyo.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 7:22 am    Předmět: x Citovat

Ahoj,
jsou v češtině? A za kolik?
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 11:52 am    Předmět: Gendai Citovat

Ahoj,

Manuály su v Čestine. Prekladá sa ešte shoden (1 st.)
Myslím, že naša kamarátka Narya odviedla skvelú prácu! Obráť sa s vrelosťou ku nej. Myslím, že pre teba to bude zdarma Smile

Uups, plánoval som, že to dám za tisícku. Ide predsa o 260 strán textu A4. No ja osobne som za to platil 28.000,- Sk. Prajem si zdielať toto s ľudmi.

Manuál obsahuje všetky postupy reiju i zasväcovania, taktiež reiju Dr. Hayashiho z roku 1930 od Tatsumi-san ..no proste unikát s fotkami. Nebudem tu robiť reklamu.

Kto chce určite sa ozve.

Ďakujem

Radovan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:21 pm    Předmět: Citovat

Ty Radovane a proc mas nick Johanka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 3:46 pm    Předmět: gendai Citovat

noo , možno preto, že mám cit a dobré srdce Smile
možno preto, že som bojovník a možno ma nakoniec upália ako Johanku z Arku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 7:06 am    Předmět: x Citovat

Díky, zkusím kontaktovat Naryu, snad se bude nacházet zase někde v našich končinách.
Už jsem na to zvědavá. Jestli jsem pochopila dobře, tak se tam pouští docela "utajené" info? Mimochodem účastnil jsi se nějakého semináře nebo kde se ti ten materiál podařil sebrat?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2007 12:21 pm    Předmět: Citovat

ten manuál hádám je bez zasvěcení do Komya Reiki k (téměř) ničemu? myslím tím tedy ony zmíněné postupu zasvěcení, symboly atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
johanka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.4. 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by bol k ničomu! Je tam mnoho užitočných techník i teorie reiki, ktorú v súčastných reiki školách proste nestretnete. Na manuály taktiež participoval Richard Rivard, Tom Rigler,ovšem ak Vám tie mená niečo povedia. No a čo sa týka tréningu, to nieje problém. To platí o zasvetení do Komyo ReiKi i Gendai ReiKi Ho. Ten problém je väššínou v tých druhých.

Krabas. neviem či to brať ako tvoju sťažnosť alebo neochotu študovať. Bolo tu niekoľko akcií, stačilo si vybrať.

Na konci spravím vyhodnotenie: Koľko ludí sa prihlásilo a ukáže sa o čo komu ide. No nechajme to na záver.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Krabas: Pepo, tady na sebe narážejí dva názory:
1. Reiki je jen jedna a jednotlivé školy vznilky tím, že si k tomu někteří lidé přidali další postupy, symboly atd. (i můj názor). Nemyslím tím ted třeba Shambhalu ale ty různé Tibetian, Egyptian, Atlantian atd. Reiki. Je možné, že některé věci různých směrů vyžadují další zasvěcení, ale ten základ je stejný.

2. Každá škola Reiki je natolik odlišná, vychází z jiného zdroje, že potřebuje kompletně nové zasvěcení od začátku. V takovém případě by tvůj dotaz měl smysl.

Hezký den
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

johanka napsal:


Krabas. neviem či to brať ako tvoju sťažnosť alebo neochotu študovať. Bolo tu niekoľko akcií, stačilo si vybrať.



ani jedno, ani druhé Smile.
Manuál na Komyo mám od Z.Soukupové, která mě zasvěcovala. Kdysi jsem se Vás na tuto paní ptal - před mým zasvěcením, měli jste zajímavý příběh. Potřeboval jsem se tenkrát rozhodnout.

V podstatě jsem se teď jen ptal, zdali ten manuál lidem jako je šamanka, bude k něčemu platný, když nejsou do této energie zasvěceni a třeba ani jinou energii než je "klasické reiki" neuznávají. Proto jsem se podivil nad jejím zájmem. Komyo je přeci jen něco jiného, má jiné "nereikovské" symboly a vůči těmhle věcem jsou někteří lidé konzervativní a dávají to tu najevo.

Váš manuál si myslím bude přínosný a zajímavý. Já se však rozhodl, že do těchto věcí již příliš investovat nebudu, mám co potřebuji a co nemám, přijde samo.

S láskou
Pepa - Krabas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 11:17 am    Předmět: x Citovat

Krabas: Komyo reiki je jiná energie?
Nechápu proč tě můj zájem udivuje? Zajímá mě co manuál obsahuje za informace. Pokud to dobře chápu nejde ani o žádný plagiát stylu moje-speciální-nadoblačné-egyptsko-andělské-nadreiki, ale o trochu jiný přístup k témuž jednomu stejnému.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

Překlady jsem strávila hodně času, manuály obsahují mnoho zajímavého, i když nic převratného. Komyo Reiki je vemi prostý systém sebeléčení a léčení druhých. Gendai Reiki ho je škola japonského učitele Hiroshi Doi, který studoval jak moderní západní Reiki (tuším školu Radiance Reiki), tak přeživší japonské směry, včetně studia v rámci Usui Reiki Ryoho gakkai, což je organizace, která se utvořila po smrti Usuiho (i když častěji se tvrdí, že ji Usui sám založil, ovšem znám i zdroje,které tvrdí, že to byli až jeho žáci z vojenských kruhů, kteří ho zpětně jmenovali jako prvního prezidenta). Tato škola mi přijde velmi zajímavá. Vůbec tu nejde o nějaké "nové energie" ale o komplexní ucelený systém, který obsahuje velmi mnoho seberozvojových technik, které se dají praktikovat každý den a posilují člověka jak na těle, tak na duchu. Nejsou to manuály přímo Doi sensei, zpracovali je výše zmínění pánové Rigler a především Richard Rivard, takže tam občas člověk najde jejich myšlenky, ale na druhou stranu plně respektují plán výuky Doi sensei.

I když ne zcela souhlasím, s tím, že Radovan takto dává do éteru informace, které by měly být předávány spíše v rámci školy, znalosti mohou prospět každému a je to jeho volba že to udělal. Zatím jsem mu zpracovala 2 manuály a budu překládat i zbytek (i když už to jakž takž přeloženo má). Stojí to za to a pro mě je to velmi zajímavá práce.

O zasvěcení tu opravdu nejde, pokud přijmeme předpoklad, že schopnost Reiki se rozvíjí postupně díky praxi a i žák mizerného učitele může dojít k tomu samému k čemu došel Usui sensei. Odlišnosti v energiích jsou pak v učiteli, stylu výuky a použitých metodách. Tedy něco jako různé úhly pohledu na tu samou věc: Harmonický život a spojení s vesmírem.

Ale lidi si pod Reiki představují i mnoho jiných věcí....a to je pak těžké se domluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Krabas: Komyo reiki je jiná energie?


ano je. Například symboly a jejich mantry jsou jiné. Čokurej tam nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Ale ten "jiný symbol" pokrývá úplně stejné téma, jen je to mnohem více budhističtější označení. Což je vzhledem k budhistickému zaměření autora pochopitelné. Jiný úhel pohledu na tu samou skutečnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Naryo.

Ten manuál má 260 stránek pro každý stupeň nebo to je dohromady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund