Fórum - Zobrazit téma - Jangová energie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jangová energie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jangová energie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út říjen 09, 2007 11:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Kde je hranice pomoci.Nikdy neodmítej pomoc potřebným.Všichni kteří zatlučou na mojí bránu budou vyslyšeni.Kdo požádá dostane. Ale stane se, že vidím někoho trpícího třeba v tramvaji a řeknu jen, chceš-li vem si kolik potřebuješ, nebo jen tak stojím u výlohy a někdo si stoupne vedle mne a začne si nevědomky brát.Já mám dost tak dávám.Ale když bude někdo chlastat celou noc, druhý den mu řeknu, věděl jsi to, tak trp. Ale hranice stanovuje jenom konkrétní situace a konkrétní člověk.Taky jsem zažil, že dotyčná mněla již 2 reiki, ale stále nevěděla jestli má už pomáhat a nevěřila si, a odmítala a posílala je jinam.Je to její cesta, schvaluji ji to, ale já bych pomohl.Jenže to jsem já a tam je ona.Kdo zná její cestu zde na zemi lépe než její podvědomí.
Trochu filozofie.Myslím si, že reiki léčení, ne já vím, že léčení reiki není jenom léčení následků, ale dotyčného změní, pomůže mu pochopit a nebo aspon mu odlehčí při zažívání svého osudu.Léčím koleno, ale energie protéká do ledvin, kde je příčina, a já po chvíli vidím,ale to je jen náhoda,co se stalo v minulosti, proč jsou teď ledviny nemocné.Tato energie sama ovlivnuje v současnosti minulost, ale i budoucnost. Pan E.Tomáš vzpomínal na své tři se opakující sny,kdy viděl tisice stromů, velký les, a při každém snu těch stromů ubývalo.Při meditaci pochopil, že ty stromy jsou jeho životy, které má odžít, ale když se setká s mistrem, les prořídne, životy se jakoby spálí.Následuje-li mistra a poslouchá ho, les znovu prořídne ale jestli následuje mistra a taky začne praktikovat jeho učení, les dále řídne áž jednou pokácíme poslední strom.Reiki je taky takový mistr.Je dobré když už léčím následně nějakého pacienta, jednou mu posílat přes mentální symbol reiki do minulosti.při jedné seanci mu pomoci odstranit, nebo spíše trochu vyrovnat cestičku karmy.Ale je dobré i pro nevěřící používat při léčení i modlidbu, nebo alespoň staň se vůle tvá,Bože. Přece nikdo z nás nechce jít proti vývoji toho pacienta,proti tomu co si má odžít. A taky už jen to, že ten pacient nevěří na nic a já mu pomůžu,tak sám už ví,že něco možná je, tak jsem mu tím připravil cestu, aby třeba v příštím životě přestal hledat a pochybovat, ale nalezl svého boha a mistra a možná přeruší koloběh reinkarnací.Za to mi reiki stojí abych dával.A že to tak funguje jsme si zažili všichni reikisti.Po zasvěcení jse nám pomalu začal mněnit život.Myslím si, že to bylo způsobené i dotekem reiki.Samozřejmně, když se reiki někoho dotkne jenom jednou, tak stopa je to neznatelná, ale kdo ví.Třeba na mněsíci člověk zanechal jen pár neznatelných stop, ale už nikdy to nebude stejné jako před tím.
Jsem rád, že všichni pochybujem a diskutujeme. Jen otevřená mysl jde kupředu.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 8:15 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Já tě, broučku, vůbec neměla v úmyslu dostat!
Ráda si vyměňuju názory s lidmi, jako jsi ty Very Happy


Však to já vííím Smile to je jen řečnický obrat Wink Taky ráda vyměňuju, protože ne vždy vše vidím "objektivně" a ráda se dívám více očima najednou Wink Každá nová vočička jsou vítána Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 7:57 pm    Předmět: Citovat

Zastávám ten názor, že pokud se rozhodnu pomoci, tak je třeba si uvědomit, zda na to budu mít dost času, energie, jestli jen "nechci Zachraňovat ", protože je mým přesvědčením, že každé neštěstí a zlo v mých očích je třeba napravit, pofoukat, prozářit. Protože jsem přece reikista.
Šamane, mnohdy se mi stalo, že jsem žádosti o pomoc nemohla vyhovět, měla jsem toho sama plné kecky. Když jsem přecejen poslechla to svoje Ego, které mi vytáhlo transparent "děláš reiki, tak přece musíš pomoci-musíš to udělat, odmítat pomoc to se nedělá" a vyvolalo tím ve mne pocit viny, jo, tak jsem si to pěkně zavařila. Můj zdravotní stav se zhoršil a dalo mi moc práce, abych to vyladila.
Nehraju si na Boha. Co já vím, proč ten někdo á ten a ten problém. Jsou to jeho lekce které ho posuvají dopředu. Když někde něco nechápe a dělá kiksy v rámci Celku, tak mu to Celek otlouká o palici tak dlouho až mu to dojde. Duchovní zákony platí pro všechny. Jestliže třeba nectím svoje tělo, jeho potřebu odpočinku a vnímání jeho potřeb, tak dostanu po čuni nejdřív zlehka.A dá to čím dál tím vc práce si to třebadíky Reikia jiným postupům dát dokupy. Je to znevažování tohot daru, plýtvat jím pořád dokola. A to píšu o práci o sobě. Poněkolikátém opakování takového překročení hranic si už sama těžko pomáhám a tak si poprosím svoje přátele, pokud mohou, zda by mi nehelfli. A ono to kupodivu zafunguje rychle. No a kdžy zapomenu na to klepnutí a zas překročím svoje hranice, ak se stane, že mi pomoc jaksi nepomůže. nebo když, tak jen na chvilku a šup, je to zpět. Až když dostanu takové bobky, že bude zdravotní průser, tak mi dojde, že musím poslouchat svoje tělo.A že jediný kdo s tím může něco dělt jsem já. Ne druzí. To je jen malý příklad ze života. Mého. kdyby za mne díky pocitu "musíme jí chudince pomoc" pořád někdo něco řešil, tak budu na to svoje tělo kašlat a budu se spoléhat na to že mi vždycky někdo a něco pomůže.
Jestliže je někde hromadná havárie, pokud znáš Duchovní zákony, tak nic není náhodou a do té havárie se dostanou ti, kteří tam mají být. pro nás z toho našeho pohledu možná tvrďárna, z pohledu Celku se jedná o vyrovnávání a udržování rovnováhy. Je velice nedobré, myslím si, vyvolávat vlidech pocitviny, když se rozhodnou že pomáhat nebudou, nebo i tím, že když už jendou mají naladění na Reiki, že musí zachraňovat svět.
Opravdu si myslím, že jakákoli práce s energiemi, ať Reiki nebo jiné systémy, by měly sloužit k rozvoji jedince samotného. Tím, že čistí svoje stíny, otívrá se mu poznání o sobě a světu, o souvislostech, naučí se leccos chápat přijímat, respektovat, zvyšuje tak svoje vibrace. Začne se měnit. A tím začne vytvářet ve svém okolí trochu odlišné podmínky a aniž by o něco usiloval, pomáhá druhým tak, jak si to oni sami dovolí. Někdy se stává, že to okolí dokonce "předhoní" takového původce zvýšených vibrací Wink Vše jde tak jak má. Tak se stává, že jedinec třeba touží po zlepšení svého života, hledá pomoc všude možně. Když začne hledat uvnitř sebe a začne mu docházet, že on je ten, kdo něco může změnit tím, že začne měnit sebe,najednou zjistí, jak se pomalu mění jeho život, okruh známých, přístup partnera, kolegů, kolik má přátel. To mu nikdo nedal na zlatém podnosu. Ten dar si dovolil sám.

To, jak psala Mamka, je příklad toho, že někdo přišel a řekl si o léčení a pak se svobodně rozhodl to vyzkoušet taky. Ale nikdo mu to nenutil.

Stalo se ti někdy, že někdo Reiki odmítl? jaké jsi měl u toho pocity uvnitř sebe: něco ve stylu, Jo v pohodě. nebo No, mohls mít energii, ale když nechceš, tvoje mínus.....A nebo vím, že bych ti mohl pomoci, tam moc mě trápí že nemohu.....

Vím asi jak to myslíš, s tou svou pomocí. Rád bys pomohl každému kdo přijde a obrazně zaklepe na tvoje dveře. Zatím na to máš čas a sílu, co ale, když jednoho dne nebudeš ve stavu tak pomáhat. Jak se s tím pocitem vyrovnáš? Nebude se vkrádat pocit viny?.....
Beru to podle sebe. Mnohdy mám sílu, že dokážu utáhnout strašně moc. Ale taky mám dny, kdy se ozve to "tytyty, dej relax". Zprvu mi odmítnutí pomoci dělalo těžkou hlavu, pak jsem si uvědomila jaká je to blbost.

To taky můžeš vlézt do všech webů, které se zabývají prací s energiemi a tam najdeš fůru žádostí o pomoc. Není v silách jeiného člověka zachraňovat svět. A pohled možná dost tvrdý: Šanci na sobě máknout a poznat sebe a příčiny svých potíží ať jsou jakékoli máme přece všichni stejnou. Je na nás, jestli budem spoléhat na pomoc druhých a nebo začnem konečně otvírat oči. Chápat, A něco v sobě měnit.


Mirku, moc hezky napsané. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Renato, to víš, i já jsem si musel odpovědět na otázku,já jim něco dávám a oni neberou.Chvála bohu, pochopil jsem, oni mi projevují dobrou vůli, že si ode mne vezmou reiki.Skutečně, když ji někdo odmítne, poděkuji mu, a ještě mu řeknu, že jsem rád, že je ke mně upřímný, tím mi prokazuje velkou náklonost.Protože jen k nepříteli jsme neupřímní.A vnitřně jsem úplně v pohodě.Vzpomínáš, staň se vůle tvá, a mne nepřísluší to zkoumat.Skutečně dej jim svobodu volby.
A jsem rád, že se spoléhám na svůj vnitřní instikt, a když někomu slíbím, že mu pošlu energii a pak se něco stane a já nemůžu a nebo zapomenu, je to tak správné, mnělo to tak být a vím, že během pár dnů dostanu informaci, proč to bylo správné.Kdyžbudeš poslouchat své tělo, svého ducha tak sama poznáš kde je tvá hranice. Tvůj, nebo tvý andělé strážní ti pomáhají, věř jim,že oni jsou ti nejlepší sekretářky, které rozhodují o tom, ke komu nás pustí a kdo má smůlu.Nebo takhle.Kdosi řekl, když se ho zeptali, jak pozná, že je to jeho šestý smysl.Je to jednoduché, když mne to napadne poprvé,tak to odmítnu a zapomenu na to, když mne to napadne podruhé, zapomenu na to, a když mne to napadne potřetí, je to šestý smysl, který mi něco zděluje a byl bych vůl.kdybych ho neposlechl.
Ale nikde se tu nemluví o špatném svědomí.Chápeš.I odmítnutí je naše škola života, a mi se musíme učit, a za to, že se učím a vyvíjím, nemužu mít pocit viny.Třeba pochopím, že jsem nemněl odmítnout a za takové zjištění hluboce poděkuji, protože mne naučilo, v jaké konkrétní situaci už nikdy příště neodmítnu.Vem si, že někdy třeba lékaři platili životy svých pacientů, než našli to správné, ale tím zachránili tisíce jiných pacientů.Oni přece (asi mněli, ale lidstvo je neviní) nesmí mít výčitky, bez těch obětí by nebyla třeba prostá hygiena na operačním sále.než madarský lékař pochopil,že do otevřené rány lékaři zavlékají mrtvolný jed.Je to konkrétní případ horeček omladnic.Snad jsem ti odpověděl Renato.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 8:12 am    Předmět: Citovat

Wink no tak v tom máme jasno Wink , příjemný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund