Fórum - Zobrazit téma - Jangová energie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jangová energie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jangová energie
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
leon
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 9:56 pm    Předmět: Jangová energie Citovat

Zdravím všechny,
rád bych se zeptal na něco pro mě důležitého. V podstatě celý život mám problém s nedostatkem jangové energie. Už odmalička jsem byl nějak hodně vázaný na matku a otec byl pro mě jako cizinec. Kdybych měl vyjmenovat seznam všech problémů, které mi to přineslo, ať už zdravotních, psychických či společenských, byl by z toho tak dlouhý příspěvek, že by ho nikdo nečetl. Confused
Prosím nechme teď stranou přijetí a sblížení se s otcem a rodinné konstelace. O nich toho vím opravdu hodně a absolvoval jsem je.
Budu rád za jakoukoli radu. Čeká mě totiž zřejmě klíčový úkol mého života: objevování a rozvíjení svého mužství.
Rád bych se tedy zeptal na jakékoli způsoby, jak v sobě probudit, stimulovat, objevovat či pěstovat jangovou energii, která mi chybí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsi absolvoval rodinné konstelace a přijal otce, pak by to mělo být už jednodušší. Kultivaci mužské energie napomáhá fyzické cvičiení - či kung, bojová umění a týmové sporty jako fotbal, hokej.
Skvěle se osvědčila manuální tvořivá práce - nejlépe fyzicky namáhavá - v ryze mužském kolektivu. Např. zednické práce, úpravy pozemků pro zahrady, rekultivace nebo i těžba dřeva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 8:09 am    Předmět: Citovat

leon:
co pro trbe znamena byt mužem?Co ti brání v tom jim skutečně být?
Je mnoho způsobů jak posílit jangovou energii,ale pokud nedoresiš zraneni spojene s tvým detstvym,se vztahem rodičům,tak můžeš kultivovat do aleluja,podporis v tim sobe určité kvality,zesílíš,ale to proč se necítíš skutečně mužem samo nezmizi.Možná by pro tebe bylo příjemný si to rozdelit do víc skupin.Jak funguješ jako muž na emoční,mentální,fyzické úrovni.Nebo si můžeš napsat na papír,jak by podle tebe měl vypadat ideální muž,co z toho už v sobě máš a co ti chybí a jak to můžeš do svého života nějákým způsobem zapojit.Navíc rozvíjení můžské energie jde ruku v ruce s rozvíjením ženské en.I když můžeš být hodně jinovej,tak tvá ženská energie může být špatně přijata.Tím chci říct,že jedno bez druheho rozvíjet nejde.
Jinak mě ted více lidí vykládalo o nějáké knížce,která se jmenuje Mužství a prý je to na tohle téma úplná bomba,je to hodně jak,v sobě najít mužské kvality,kam se ztratili i ve společnosti,kam zmizelo předávání mužské síly a moudrosti.Hodně mužů,klukůWink je vychováváno ženami,i ve školách atd.Myslím,že by ti to mohl helfnout.Držím palce,ladím to taky a je to chůze na delší trať,krůček po krůčku objevovat,uzdravovat,chápat a žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Díky za tipy a náměty k přemýšlení.
A co strava? Jde podpořit tento proces také jí? Nejsem sice odborník přes čínskou medicínu, ale tam se přece také pracuje s jinem a jangem jednotlivých orgánů apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Leone,

jestliže tě zajímá jak si můžeš pomoci, doporučila bych ti několik materiálů ke studiu.

První z nich je Enneagram-Devět tváří duše (Richard rohr-Andreas Bert)
-ta slouží k orientaci v otázce jak na tom vlastně jsme. Jedná se o charakterovou typologii. Charakterové typy jsou očíslovány číslicemi od 1 do 9.
Směřuje nás k protipólu našeho charakteru a žádoucímu zharmonizování ve středu těchto jakýchsi extrémů.
Potom už je potřeba začít systematicky pracovat s energiemi v organismu, čili s tělem. (Reiky tuším máš, takže s ním zřejmě také pracuješ).
K tomu bych tě upozornila na konkrétní dostupné prameny, jedná se o tyto knihy (pokud vím, stále jsou k mání):

-TAJEMSTVÍ ŽIVOTA–pomoz si sám k harmonii od autorů Borise Tichanovského a Jeleny Tomillinové.

-POMOZ SI SÁM – sborník od B.Tichanovského a Larisy Fotiny

a ještě např.

-TAO ENERGIE – kniha rituálů a meditace taoistických mistrů a léčitelů (zpracováno jako studijní materiál školy Rojin-Luang a školy Jógy).

Je to práce a program na celý život, když to se sebou myslíme opravdu vážně.

Pozn.
Jestli si Leone dobře pamatuji na naši diskusi na minulém Reikiwebu, tak vidím, že jsi zřejmě přišel na to, kde je potřeba trochu přidat, to mne těší.
Držím ti palce.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

leon napsal:

A co strava? Jde podpořit tento proces také jí? Nejsem sice odborník přes čínskou medicínu, ale tam se přece také pracuje s jinem a jangem jednotlivých orgánů apod.

Samozřejmě i správné návyky stravování mohou být jen a jen prospěšné. Tady ale doporučuji více naslouchat svému tělu než autorům různých systémů a receptů. Podle mých zkušeností si tělo samo řekne, co potřebuje a co ne, jakmile začneš cvičit a orientovat se na posílení jangové energie. Ještě bych Ti doporučil z dílny magistry Podhorné extrakt z pupenů dubu - dostaneš to koupit v lékárně a dub, to je výrazné posílení mužské energie. Způsob užívání je popsaný na obalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
leon
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 7:03 pm    Předmět: Citovat

toora:
Ano, máš dobrou paměť Smile

Damao:
Vím, že zmíněné sporty a práce v mužském kolektivu pomáhají. Trochu mě ale brzdí strach z mužů, který někdy pociťuji. Zřejmě se v jejich blízkosti cítím ohrožený, protože cítím onu sílu, která mi chybí. U sportu a fyzické práce mě taky brzdí nedostatek energie a rychlá unavitelnost, ale tady předpokládám, že se to dá částečně ovlivnit pozvolným tréninkem. Na tom už pracuju.

ageus:
To, že je třeba rozvíjet oba póly, mi dává smysl. Mám pocit, že můj vztah k ženství také není zrovna nejvyřešenější. Jak tedy konkrétně může muž s nedostatkem jangové energie rozvíjet své ženství?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

leon napsal:

Damao:
Vím, že zmíněné sporty a práce v mužském kolektivu pomáhají. Trochu mě ale brzdí strach z mužů, který někdy pociťuji. Zřejmě se v jejich blízkosti cítím ohrožený, protože cítím onu sílu, která mi chybí. U sportu a fyzické práce mě taky brzdí nedostatek energie a rychlá unavitelnost, ale tady předpokládám, že se to dá částečně ovlivnit pozvolným tréninkem. Na tom už pracuju.
ageus:
To, že je třeba rozvíjet oba póly, mi dává smysl. Mám pocit, že můj vztah k ženství také není zrovna nejvyřešenější. Jak tedy konkrétně může muž s nedostatkem jangové energie rozvíjet své ženství?

Právě to překonání strachu z mužské energie je důležité. Podívej, je to stejné, jako když se někdo bojí jít k zubaři. Vymýšlí, jak by se to dalo udělat, aby tam nemusel, ale nakonec stejně jde.
Když nemáš přirozeným způsobem přijatu mužskou energii, tak je jasné, že musí být něco, co její přijetí blokuje a obecně v naprosté většině případů je za tím nějaký strach z něčeho, či někoho. Když se Ti podaří překonat ten nepříjemný pocit, začne blok slábnout a může z větší části vymizet. Může to být jinak, ale za zkušenost to stojí. Možná, že nakonec zjistíš, že to, čeho ses kdysi obával, Ti najednou přijde jako velmi příjemné.
Kultivovat ženskou energii především znamená učit se rozhodovat - a to Ti určitě jen a jen prospěje. Rozvíjení intuice, širšího používání smyslů - to jsou dokonce šamanské techniky, kterými lze ženskou energii plněji prožívat. Nakonec, pravda, budeš obě energie spojovat, splétat a propojovat, ale ladit se střídavě na mužskou a ženskou energii, to jde velmi dobře - nemusíš mít žádné podmínky.
Pamatuj: - ženská energie se projevuje schopností rozhodovat se - bez zaváhání;
- mužská energie se projevuje schopností udržet záměr, realizovat rozhodnutí.
Zdůrazňuji to proto, že se obecně setkávám s nesprávnými názory, že chlap by měl umět "do toho bouchnout" - což je zneužití mužské síly a energie k agresi. Žena prý zase má být ta, co všechno vydrží - to je snad ještě absurdnější. Myslím, že mnoho žen si v téhle představě nachází útočiště a možná trochu i alibi, aby nemusely řešit, co životu už dávno neprospívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

"Ideální společenství vzniká, když muži jsou PŘÍTOMNÍ a ženy ZÁŘÍ." i tohle rčení popisuje projevy těch energií.

To BÝT PŘÍTOMEN, znamená být duchem přítomen, čili v okamžiku TADY a TEĎ, ne někde v minulosti nebo budoucnosti nebo s někým kdo je daleko nebo myšlenkami u nějakého problému. Jen TADY a TEĎ se může projevit mužská energie, žádný jiný čas a jiné místo neexistuje

To ZÁŘIT znamený být energeticky otevřený, dávat a přijímat, být zdrojem, nečekat, až věci, které chceme, přijdou zvenčí, ale sami je aktivně dávat i přes jejich domělý nedostatek. Ženská energie se projevuje SDÍLENÍM radosti, lásky a světla, které máme v sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 3:26 pm    Předmět: Citovat

Dodatečně díky všem za vyjádření.
Damao výše napsal, že pokud jsem již přijal svého otce, mělo by to být už jednodušší. To bude možná ono. Cítím, že jsem otce nějak nepřijal. Narozdíl od minulosti si ho vážím a mám ho opravdu rád, ale je tam jakýsi blok. Nějak nemůžu přijmout své mužství skrze něho nebo co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
petr_hk
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.9. 2003
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 9:22 am    Předmět: Citovat

Podle mých zkušeností nalezneš všechny odpovědi na položené otázky ve své rodině. Tvůj vztah k rodičům naprosto zrcadlí tvá témata na zpracování, která ti rodiče pouze ukazují. Je to naše vzájemná služba Lásky, na které jsme se s rodiči domluvili ještě před narozením. A jak praví klasik: "Odpuštění, brána k uzdravení!". Doporučil bych všímat si jednotlivých situací a vytahovat z nich své pocity a emoce. Co ti na otci (matce) vadí, to hledej u sebe, jako své téma.
A co se týká přijetí své mužské stránky, je na to dobrá meditace na přijetí své vnitřní ženy a vnitřního muže. Dalo by se o tom povídat sáhodlouze. Některé bloky si vyrobíme jež v prenatálu i dříve.
Takže čistit, čistit, čistit. A raduj se z každého krůčku. Petr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 11:47 am    Předmět: Citovat

Jak říkáme my Germanisti - putzen, putzen, putzen. Very Happy
Hezký den aj wknd přeje M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

Leone, to co napsal Petr je ta nejzákladnější věc. Ještě víc podrobně o tom píše Bert Hellinger v knížce Rodinné konstelace objevná síla. Vím, že jsi o nich psal nějakou práci na VŠ, nevím jestli jsi něco četl, předpokládám že určitě ano. Myslím, že odpověď najdeš nejen v té své rodině v první generaci, tj. rodiče ale bylo by dobré pátrat dál, pokud se ti to podaří a podívat se , jestli tam někde o generace dál není někde nějaký potlačený, nepřijatý nebo neuznaný muž. Možná sdílíš jeho osud.Možná bude stačit se podívat na osud tatínkova otce, jeho postavení v rodině, jeho mužství.Jak se projevovalo, nebo ještě další muži. Je to jen něco, co mě napadlo, samozřejmě, nemusí to být pravda.

Jen bych chtěla napsat něco z té knihy od Hellingera, dostala se mi teď v pátek do ruky:
citace:....

Postavení rodinného systému:
Mluvíte o "zapletení", co máte na mysli tímto slovem?
Zapletení znamená, že někdo z rodiny nevědomě převezme osud nějakého předka a ten prožívá. Když například v nějaké rodině dali pryč dítě-což se mohlo stát v předchozí generaci-později se bude jeden člen této rodiny chovat tak, jak by také on byl odložen. Nebude se moci osvobodit z tohot pocitu, dokud si neuvědomí, že je takto zapleten.K řešení problému lze dojít opačným postupem: vyřazená osoba je znovu přivedena do hry. Může být například přidána do rodinného systému. Stane se tak ochranou pro toho, kdo se s ní identifikoval.Když je znovu zařazena a uznána, stane se vlídnou vůči svým potomkům.
To není lehké pochopit. Opakuje se osud, který ani není znám.Například Max nikdy nepoznal mrtvou tetu. Odkud pochází tohle zapletení? Má to snad něco společného s tím, co nazýváte svědomím rodu?
Přesně tak. Prokazatelně existuje svědomí skupiny. Do skupiny, kterou tohle svědomí ovlivňuje, patří děti, rodiče, prarodiče, sourozenci rodičů a také ti, kteří do rodiny patřili a opustili své místo, například předchozí manželé či partneři rodičů . Když někomu bylo ukřivděno, ve skupině zavládne nezadržitelná potřeba kompenzace. Což znamená že nespravedlnost, která byla způsobena v předchozích generacích, bude následně opět zpřítomněna a protrpěna někým dalším, dokud nebude konečně věc dána do pořádku. Tohle je takzvaný opakující se systematický tlak. Ale tento způsob opakování nikdy nedá věci do pořádku.
Ti, kteří se musí podrobit osudu vyřazených, jsou k tomu neprávem nuceni svědomím rodu. Ve skutečnosti jsou naprosto nevinní. Naopak ti, kteří byli opravdu vinni, protože například odsunuli nebo vyhnali člena rodiny, z toho měli pravděpodobně prospěch.Svědomí skupiny nemá tedy smysl pro spravedlnost pro potomky, ale pouze pro předky. Evidentně má tato dynamika něco společného s řády na základě rodinných systémů. Následuje zákon:Kdo vstoupí do systému, získává stejné právo na sounáležitost jako každý jiný. Ale když je někdo zatracen a vyřazen, tak někteří řeknou: "Ty máš menší právo sounáležitosti než já." Tohle je nespravedlnost, která bude odpykána prostřednictvím zapletení, aniž by si toho ti, kterých se týká, všimli.
.....konec citace.

Myslím, že za zkoušku to stojí. Mě osobně pomohlo velmi přijmout do rodiny dítě o které jsme přišli, mimo jiných mi pomohlo i se sebepřijetím jako ženy. Jelikož jsem měla potřebu vyčistit i další rodinné vztahy , není mým záměrem to tu rozepisovat, ale musela jsem přijmout lidi, o kterých jsem byla přesvědčená, že jsem jim už odpustila a že je mezi námi jasno. Na určité úrovni snad, ale nebylo to úplné. Zkrátka, je to tvďárna, kde si můžeš namlouvat co chceš, a že schopnost balamutit sebe sama máme dost velkou, dokud se neprohrabeš tím nejspodnějším, zahrabaným a mnohdy popřeným, tak to pořád blokuje.
Základ celé práce je určitě v prozkoumání zrcadlení vztahů rodiče verus já, jejich povahových rysů, které mám ale které jsem popřela. ALe mnohdy je potřeba jít ještě dál. Myslím že ty rodinné konstelace jsou na to dost dobré.Nemyslím, že by bylo nutné se jich přímo zúčastnit, kdy ž si dokážeš rozkrýt skutečnost sám.

Vnitřní meditacea razhovor s vlastní vnitřní ženou a mužem jsou fajn. Hodně pomůžou, to je fakt. Ale zas, odloupnou jen část. Nějakou dobu je to fajn, pak se zas něco vyvrbí a ukáže, že je potřeba zajít ještě hloub. Zažila jsem na to téma velice účinnou energetickou léčbu, kterou bych přirovnala částečně k léčení reiki, ale jen vzdáleně, které je tak intenzivní, že se začnou otevírat bloky z různých úrovní, kupodivu se otevře jen to co je ten člověk schopný pochopita vyřešit. Jsou to zážitky a traumata z minulých životů, které s tím naším problémem souvisí. Objeví se pomocí vizí, symbolů, barev. Zpracování tohoto negativního emocionálního otisku přinese klid a úlevu. Nesmírnou. Myslím, že podobnou úlevu zažije ten, kdo si projde třeba abreaktivní terapií.

Leone, je to cesta dlouhá, pokaždé padneš na něco, co tě posune kousek dál a je líp, ale pořád to není ono, jen už víš, že k cíli dojdeš.
Tohle mě ještě k tvému tématu napadlo, měla jsem potřebu to sem hodit. každopádně přeju ať máš úspěch, ať k němu dojdeš jakkoli.


Petře, jestli jsi to ty, kdo prodává v Cherubínovi v HK, tak ty Bohyně světla - karty - fakt nemají chybu :)začátkem září jsem si je tam kupovala. Máte moc pěkný krámek. Smile Přeji hodně spokojených zákazníků Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Ano, o rodinných konstelacích toho vím dost a výše zmíněnou knihu jsem také četl. Tahle metoda je opravdu úžasná a určitě mě v budoucnu ještě čeká, protože nám může ukázat věci, které bychom jinak neměli možnost vidět.
Můj problém je ale zatím v tom, že jsem příliš ztracen ve své mysli a egu, tj. nejsem dostatečně v souladu s přítomným okamžikem. Pokud člověk není přítomný, nemůže mu pomoci žádná terapeutická metoda, protože není schopný přijmout to, co mu právě skrze přítomný okamžik předává. Proto budu muset hodně zapracovat na tom, abych se tolik neztotožňoval se svou myslí a dal více prostor tomu, co je za ní. Pravidelnými meditacemi se dá myslím udělat slušný pokrok. Je to věc určité praxe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 3:38 pm    Předmět: Citovat

leon napsal:
Je to věc určité praxe.


Je to věc každodenního praktikování. To je celá praxe.
Prostě dělat to.

Meditace, uvnitření, je nástrojem, který pomáhá shromáždit duchovní sílu. Potřebný krok v procesu sebepoznání, m.j. uvědomit si také onen nekonečný potenciál. Tak, aby se tvoje existence stala jednou jedinou meditací, tedy pozorností-vědomým žitím, protože jenom pozornost je vrahem nevědomosti lidské.

Jinak Leone souhlas.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund