Fórum - Zobrazit téma - Vlastní zasvěcení ???? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vlastní zasvěcení ????
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vlastní zasvěcení ????

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 5:51 pm    Předmět: Vlastní zasvěcení ???? Citovat

Very Happy Zdravím Vás všechny.

Procházel jsem si manuál k zasvěcení, který mám a napadá mne, že je velmi složitý. Častokrát se procedura opakuje jen s tím rozdílem, že se znaky kreslí přes sepjaté ruce. Připadá mi to nepohodlné - hýbat tolikrát s človíčkem, který je v meditaci. Nejde přece jen o to, otevřít horní čtyři duchovní čakry????

A jak mám postupovat při zasvěcování kamenů???? Nevím o čakrách kamenů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

Nevěř všemu, co je kde napsané.
Kameny nemusíš zasvěcovat, žijí v souladu s Řádem zcela přirozeně. Jakmile se tento přirozený stav naruší, rozpadnou se postupně na prach, jako my, když zemřeme.
Iniciace Reiki nespočívá v manipulaci s čakrami a samo dělení čaker na duchovní a neduchovní svědčí o nepochopení.
Například Sahasrára se vytváří postupně s tím. jak se dotváří jednotlivě dolních 6 čaker - jejich dotvořením realizuješ postupně "korunu" - Sahasráru. Která čakra je potom "neduchovní" ?
Co vůbec může být ve Vesmíru neduchovní, když vše bylo Jím vytvořeno a On je ve všem. Nebo snad v něčem - někde - Bůh neni? Indové říkají, že když ho nejsme schopni vidět i ve špíně za nehty, měli bychom raději začít pěkně od začázku znovu, protože jsme něco důležitého přehlédli
To je dobrá rada a moudrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:00 am    Předmět: Citovat

Zdravím Damao Very Happy

Když uvažuju o tom, co jsi napsal o rozdělení na duchovní a neduchovní čakry, dávám Ti plně za pravdu. Přesto v textech o Reiki 1 málokde nenajdeš zmínku o tom, že se vylaďují 4 duchovní čakry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Čakry "vylaďujeme" jen my sami. Svojí reakcí na vnější podněty. Při iniciaci vstupujeme rituálem do morfického pole, kterým sdílíme schopnost a umění působit Reiki. V zásadě je to stejné, jako když se prvňáčci ve škole naučí číst plynně bez slabikování. Že to je nová schopnost vyšší úrovně, o topm svědčí to, že i zkomolený text, když první a poslendí pimseno je srpávně, přečteme bez zaváhání, možná jen s pocitem, že je ten text nějaký divný.
Protože Reki se týká všech úrovní naší životní energie, může se to navenek jevit jako působení do čaker, ale obsah rituálu se liší od jednoho učitele k druhému - není nic přesně stanoveno, zvláště když učitelé nepodléhají žádné vyšší organizaci a jsou nezávislí. Prostě si rituál zasvěcení upraví tak, aby jejich vlsstní prožitek byl co nejhlubší, protože právě hloubku prožitku zprostředkují v rituálu těm, které zasvěcují.
Co je v knížkách, nemusí být to pravé, lepší je vlastní zkušenost. Vždycky jsem vycháztel z toho, co jsem se dozvěděl a hned si to ověřoval. Hodně těch papírových vědomostí jsem potom brzy odkládal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
vlada
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.7. 2002
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Dík Smile Vlastně jsi mi odpověděl na to, na co jsem se chtěl původně zeptat. To jestli si můžu zasvěcení přispůsobit tak, jak to nejlépe cítím a nejlépe předat druhým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
SONTEN-REIKI
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2004
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 1:41 am    Předmět: Citovat

vlada napsal:
Dík Smile Vlastně jsi mi odpověděl na to, na co jsem se chtěl původně zeptat. To jestli si můžu zasvěcení přispůsobit tak, jak to nejlépe cítím a nejlépe předat druhým.


Ano. A plně souhlasím s tím, co napsal Damao. Především ten, kdo zasvěcuje musí být uvolněný a "otevřený" a měl by pracovat s myšlenkou kvalitního zasvěcení.

ZK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Tradice, zakozervované postupy jsou něco jako vodítka pro začátek. Navedou tě, usnadní ti cestu, dokud sám nezískáš potřebnou praxi a citlivost. Jak jsem nedávno četla v jedné knize, pravidla nejsou k tomu, aby člověk něco musel, ale navádějí na vhodnou, přínosnou cestu, kterou objevili ti zkušení před námi.

Takže proč ne, měnit, ale člověk by měl mít určitou zkušenost a vědět, co a proč mění.

O víkendu mě můj učitel kungfu učil speciální verzi čchikungu Ba Duan Jin. A kolikrát říkal, že časem si klidně člověk může cvičení přizpůsobit, nebo vymyslet své pohyby, ale nejdříve je potřeba mít určitou zkušenost.

Takže když najdeme to podstatné v Reiki, jak tu bylo zmíněno "uvolnění" a "otevření" a další, tak už je pak dle mě jedno, jestli uděláme ten, či onen pohyb navíc. Duchovní čakry bych úplně pusila z hlavy. Jako důležitou vnímám páteř a haru (přesněji pouze Dantien, tanden, místo uvnitř těla tři prsty pod pupkem, nejen fyzické těžiště těla), čakry jsou důležité všechny:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2007 11:57 pm    Předmět: Citovat

Naryo, krom dolního Tan-tienu (jak Ty píšeš - Dantienu), je důležitý horní Tan-tien - jinak si to také můžeme představit a procítit jako bod uprostřed myšlené spojnice podvěsku mozkového a šišnky. Významná je také Lan-la čakra zevnitř pod lebeční kostí v místě fontanely.
Proto se věnuje hlavě při zasvěcování tolik pozornosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Ještě jsme zapoměli na ten prostřední:) Jestli se nepletu tak odpovídají pojetí země-člověk-nebesa. Každopádně zasvěcování "třetího oka" asi dělají všechny školy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 12:58 am    Předmět: Citovat

Naryo, nepsal jsem o zasvěcování 3 oka. Nic takového. Tan-tieny nejsou čakry, tak to vnímám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Selket
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 10:26 pm    Předmět: Citovat

Smile Prosím vás,setkal jste se někdo s výrazem "léčebná krize" nebo "dramatický očistný proces","záchvatová očista"? Stalo se někomu,že mu klient při léčení nebo zasvěcování skolaboval? Dostal záchvat v podobě zimnice, padoucnice-ale bez slinění? Jak jste to řešily,pokud jste to zažily,pouze přikládáním rukou?A mám na mysli pouze Reiki,ne šamanské nebo jiné techniky.Díky za odpověď. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 11:45 pm    Předmět: Citovat

Je to zvláštní otázka. Víš, jsem přesvědčen, že skutečně zkušenému mistru by se nic takového v zásadě stát nemělo - protože i účinnost zasvěcení je vždy třeba usměrnit s ohledem na to, jak jsou na tom ti lidé, kteří na Reiki 1 přišli. Někteří jsou úplně na začátku, nemají žádnou zkušenost, mohou trpět některými zdravotními problémy - od psychických až po srdeční arytmii nebo nízký či vysoký krevní tlak.
To přece člověk vycítí už při zasvěcování, že se něco děje, když se děje...! Jednou se mi stalo, že jsem postřehl jak mladá paní málem padá ze židličky, jindy jsem musel být hodně opatrný vzhledem k psychickému stavu žáků... Pokud má někdo tendenci "ulítnout" je dobrý symbo Mara, nebo Rama (je to stejné) na obě nohy, chvilku podržet ruku u kotníků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Selket
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

Smile Děkuji Damao,dělám Reiki už léta,ale tohle se mi taky ještě nestalo....četla jsem to ve skryptech,která dostala kamarádka na zasvěcení.Mám stejný pocit jako ty,že by se to zkušenému mistru stát nemělo.Ovšem tam bylo napsáno,že se to děje pouze zkušeným mistrům,kteří jsou na to připraveni.Myslela jsem,že se s tím třeba ještě někdo setkal.
"Nejtěžší" emoce na mých kurzech zažívají žáci jako nekontrolovatelný smích nebo pláč při uvolňování emocí. Ulítnutí řeším stejně jako ty,jen přidávám uzemňující Haum. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:42 pm    Předmět: Citovat

Tak se tím asi není třeba zabývat. Víš, měl jsem na kurzech i feťáky - ale asi nejhorší jsou lidé, kteří přichází na kurz těsně po té, co prožili nějaké emoční trauma. To pak čištění po zasvěcení probíhá zvlášť dramaticky.
A pak takoví, co se už plánovitě bojí, že to všechno špatně dopadne - mají pak co si předsevzali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund