Fórum - Zobrazit téma - Vztahy v rodině ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vztahy v rodině ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vztahy v rodině ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr_Kiebel
Nováček
Nováček


Registrace: 9.8. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 12:55 pm    Předmět: bracha Citovat

Ahoj Vlado,
vzdyt vis, ze je to trosku jinak. Rodice jen o tebe maji velky strach, protoze te esoterika a podobne veci pomohli dostat na dno a podle mne ti dost ublizili. tak se nediv tomu jaky k temto vecem maji vtah.Jen to fakt jen strachem o tebe,ver mi...Ahoooj tvuj bracha - neverici:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Nevím kde začít.Asi u tvé rodiny.Proč tvůj bratr napsal,že tě to duchovno dostalo na dno.Nevím, neznám aproto nehodnotím,ale na kazdem sprochu pravdy trochu.Zastav se, nic nedelej,zapomen na energie,jen kdyby jsi byl nucen v ohrození života,jinak to počká,zatav se a minimálně týden nic nedělej.Donut se dívat na svět,bez toho, aby jsi přemýšlel,co a kdo za to může,kde je jaká energie zablokovaná.Když uvidíš usychající strom,tak je to puoze usychající strom a tečka.A vrat se k sobě.Žádné meditace,dej si oddych.A po tom týdnu,nebo dvou týdnech přemýšlej,jestli skutečně nejsi na dně.Sám to musíš poznat,nikdo jiný se v tobě nevyzná lépe než ty.Kdokoliv ti může poradit, ale ty musíš hodně dlouho meditovat o jeho odpovědi.A když přijdeš na to, že nemají pravdu,že nejsi na dně,tak je to dobře, ale je to tvoje tajemství.Je to strašně těžké nikomu se nesvěřit, ale rodina je v uvozovkách normální tak se k ní chovéj normálně,ale nepřetvařuj se.Když se zeptají,řekni pravdu.Jedu ptřeba na kurz,ale nemusí už vědět na jaký.Když se zeptají,tak zase řekni jen to všeobecné.Pochop, i kdyby tě za to nenáviděli,je to jen z lásky k tobě.Existuje pouze laska a lhostejnost.Tím že někomu nejsi lhostejný si tě všímá a třeba nenávidí.Kdyby jsi náhodou přišel na to, že jsi se dostal na dno,a nebo do slepé uličky,je to dobře.Mediruj o tom, ne jak ven, ale proč,kde je cesta, hlavně co chceš a očekáváš a pro koho to děláš.Pro sebe a nebo kvůli někomu.Pamatuj si ŽIJEŠ POUZE SVŮJ ŽIVOT,RODIČE MAJÍ SVŮJ ŽIVOT A KAŽDÝ ZODPOVÍDÁ JEN ZA SEBE.Nesnaž se někoho přesvědčovat.Říká se, že když budeš stát v přítomnosti duchovního mistra,tak už tím jsi spáliš mnoho životů,které tě ještě čekají.Když s tím mistrem budeš nějakou dobu a budeš ho následovat, dal jsi se na cestu osvícení.A když s ním zůstaneš,tak dojdeš osvícení dříve než bys došel sám.Ale ono skutečně stačí,když ty sám vyzařuješ něco víc duchovní energie kolem sebe,a už tím mněníš svět.Nikdo při tom nemusí vědět,že jsi.Můžou tě přehlížet,ale musí ti to být jedno.Nebojuješ za ně,ale za sebe.Každý tlak vyvíjí protitlak.Miluj a budeš milován.Dovol tvým rodičům strach o tebe.Představ si,že by se o tebe nikdo nebál.A že tě svět nechápe.Jsi génius.Protože génii nikdo ve své době nechápal.Ale to je dobře,je to tvá cesta,bojuj za sebe a ostatním déj absolutní volnost ve všem.Držím palce.A na závěr.jeden příběh.Byl člověk,který neumněl nic víc než jenom jednu věc.Neumněl reiki,meditace a šamanismus a okultismus a vykládat karty.Byl třeba negramotný a umněl jenom jednu věc.Ale tu umněl nejlépe jak se mohl naučit.Mohl to být kdokoliv.Třeba Da Vinci,nebo jen sedlák,který obdělal pole a nasitil mnoho lidí.Je lépe umně něco a dobře,než všechno a být politikem.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út srpen 14, 2007 7:56 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Podle mých zkušeností je nejlíp dělat si svoje a nikomu nic nevnucovat. Pochopitelně si rodina všímá a vnímá co děláš. Úplné utajování může vést okolí k obavě, že jsi pod vlivem sekty a kdo ví co se v tvém životě děje hrozného. Je možné stručně a jednoduše - když je vhodná konstelace -informovat a když je zájem (nebo se později projeví) dá se víc popovídat.
šamanka


Naprostý souhlas, ale v některých případech může být ještě horší problém. Co když rodina nejen nechápe a nejeví zájem o duchovní věci, ale navíc zakazuje, stresuje, vyvolává hádky a spory téměř denně o tom, aby to dotyčný nedělal. A nemusí jít jen o duchovno, mohou to být třeba běžné lidské zájmy, které rodina považuje za špatné. To pak paradoxně může dojít k situaci, že přínos získaný danou činností (ať už duchovní nebo třeba sportem, zdravou výživou atd.) je naprosto převážen stresem, strachem, neustálým obhajováním se v rodině atd. Jak se tomu bránit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 8:04 am    Předmět: x Citovat

grass: máš pravdu. Záleží na tom, jaké je postavení člena rodiny. Tedy jestli s nimi žije ve společné domácnosti, jestli je na nich finančně závislý (studuje), pak je to hodně velký oříšek. Pokud je ale člověk dospělý, pak by si měl umět obhájit svoje právo na svoje záliby.
Ne jít proti ve smyslu a just mi nic zakazovat nebudete, to okamžitě vzbudí opačnou reakci: zákazy, vyhrožování, zlost. Ale myslím, že
si v klídku dělat svoje tak, abych zbytečně nevyvolával konflikty
a nedělal naschvály. Zvlášť diskuze typu: vy materialisti nechápaví...
vedou tutově k ještě většímu odporu. Nedá se čekat, jestli časem
rodina začne vnímat duchovno jako normální nebo se začne víc zajímat.
Možná ano, možná ne. Je to jejich cesta. Prostě můžeme mít materiálně zaměřené příbuzenstvo a přesto s nimi můžeme normálně vycházet
a brát jejich názory jako jejich názory, ne? Spousta věcí se dá dělat tak,
aby zbytečně nedráždila okolí i když duchovní nadšenec má obvykle
euforickou snahu šířit své nově nabyté vědomosti horem dolem.
A časem si lidi kolem na spoustu věcí zvyknou i když nesouhlasí.
Taky dost záleží jak se člověk mění, někdy se jedinec stane
natolik ujetým, že naprosto chápu strach rodiny, jestli mu nepřeskočilo.

Je hodně těžké snažit se pochopit, že děti jakmile dorostou, si řídí život podle vlastních programů a my jim můžeme být oporou ovšem už je nemůžeme chránit před vlastními chybami a zkušenostmi, musí žít
vlastní životní příběh.
Moje křehká dcera, navzdory všem mým snahám a radám, si stejně pořídila silniční motorku a jezdí jako divá, občas mi vypráví historky
ze svých jízd. Byla to fakt fuška se s tím nakonec srovnat!!!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 12:01 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Moje křehká dcera, navzdory všem mým snahám a radám, si stejně pořídila silniční motorku a jezdí jako divá, ...
šamanka

To je zřejmě její způsob jak být v kontaktu s mužskou energií. Dospívající žena potřebuje, aby si prožila protiklad své ženské energie - tím právě svoji ženskou energii přijímá. Jde - jako obvykle - o pravou míru. Když vyjdu z toho, že si Tebe v sobě nese, tak jak Tě (i když povrchně, samozřejmě) znám, není se čeho bát.
A Ty přestaneš s chlapama "válčit" kdy? ;o))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 4:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

[quote="Damao"]
samanka napsal:

A Ty přestaneš s chlapama "válčit" kdy? ;o))


Smile

P.s. Šamanko, něco na tom bude:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 7:10 am    Předmět: x Citovat

zeto + Damao: chlapi jedni, copak já s váma válčím, jak jste na něco takového přišli?

PS: ještě pár vět jako pokračování pro grasse na téma rodinných příslušníků: je dobrý se zkusit vžít naopak do jejich role, zkusit si jak vnímají čerstvého adepta duchovna oni, z jejich strany - najednou se začne chovat jinak, háže záhadnými termíny, básní o podivných zázračných metodách jak dosáhnout dokonalé harmonie duševní či tělesné, začíná provádět různé rituály...atd. Co si má o tom člověk
"z druhé strany" myslet? Navíc se časem může ukázat, že zázraky
se na počkání nekonají a tím pádem ještě víc oslabit důvěru v ony
propagované metody.
A ještě je tu jeden zádrhel: kdo z nás nebo našich známých nenarazil
na člověka nebo skupinu, které by bylo záhodno se obloukem vyhnout?
Nepotkali jste snahy o manipulaci, vymývání mozku, šíření naprosto šílených teorií?
Takže tu obavu dneska začínám chápat i když kdysi jsem ji vnímala jako odpor proti jasně zázračným metodám, nepochopení tak jasně pozitivních věcí a brzdu mého euforického nadšení, které okolí ani trochu nesdílelo.
Ale přiznávám, že se stejně dodnes tutam nechám strhnout zase a zase,
než se nová věc usadí a s nadhledem zjistím, že všechno má svoje možnosti, ale i hranice...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Šami, tak jsem se tak nad sebou zamyslela, kde končí naprosté mé přesvědčení, že léčitelné je vše a kde u mě začíná přijetí skutečné vnitřní svobody a rozhodnutí léčeného. Tam jsem také sto koulet očima a dojemně přesvědčovat okolí o možnosti všeho. Ono se to totiž nevylučuje... Díky za zamyšlení, krásný wknd, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 4:57 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
zeto + Damao: chlapi jedni, copak já s váma válčím, jak jste na něco takového přišli?

Tak dobře. Však víš, že Tě mám rád, nebo snad ne?
Já to napsal proto, že když se děti oddělují od rodičů, tak dělají určitou dobu všechno obráceně, a to tak dlouho, dokud jim rodiče říkají, jak by si představovali, že oni, jako děti, mají žít. Když dcera vyhledává něco, co by jí pomohlo prociťovat si mužskou energii, vyjadřuje tím svoji přirozenou potřebu, která není v rodině naplňována. Víš, nejde ani o to, jestli máš v současné době partnera, nebo ne, jako o to, že Tvá dcera to cítí tak, že chybí "zrcadlo" mužské energie, ve kterém by se mohla vidět jako žena. Určitě časem najde i jiný způsob jak dosáhnout téhož. Co třeba požádat Vesmír, aby takový způsob pro ni vytvořil?! Uvidíš, co se bude dít.
Šamanko, srdečně zdravím a objímám.
Karel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 2:21 am    Předmět: Citovat

Ja mam kolem sebe asi hlavne lidi,kteri nicemu takovemu neholduji.Ze zacatku jsem jim nabizela reiki a vetsina z nich reiki zkusila a pak uz je to vubec nezajimalo.Citila jsem to,aniz bych se ptala,nebo nejak to resila.Jedu si s nima tedy normalne jako vzdycky a oni me berou prave tak normalne.A nekteri opravdu casem projevili pochopeni a nejaky zajem o me ezotericke veci.Ze zacatku si pry o me mysleli,ze jsem trosku mimo,ale to jenom tim,ze jsem jim vylozene cpala to moje a jednoduse tomu nemohli rozumet.Mozna neco podobneho pritahuje,kdyz neco zas naopak zkryvame a to z jakehokoli duvodu.Tak i tak se z nas stavaji podivini,protoze nedelame takove ty bezne veci.Zjistila jsem,ze delat nebezne veci a zit s lidmi bezne veci delajici se da,ale vylozene nic necpat,nebo vylozene neskryvat.To vse vzbuzuje zajem,strach nebo jsou otraveni.Kor rodice,ze.Co si budem povidat.At to davaji,ci nedavaji najevo,zajimame je a kdyz nam nerozumi,boji se.Coz detem asi nepridava.Hezci by bylo,kdyby k nam tu lasku vysilali laskou a ne strachem.Ale asi tezke.Nejsem zatim mamca,ale budu se snazit vysilat ke svym detem porozumeni a hezke emoce,aby je obklopovali na ceste zivotem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 7:39 am    Předmět: x Citovat

Damao: tvůj nápad je pěkný, ale pro mě na hranici - není to už snaha ovlivňovat a zasahovat do její životní cesty? Jak už jsem psala je velmi, velmi těžké je nechat jejich rozhodnutím. Kromě svého bratra štíra kolem sebe moc extrémně mužské energie nemá, to je fakt. Ale být momentálně bez přítele a zavalit se povinnostmi a prací je také její rozhodnutí.
Vlastně nevím, máš děti? Jak velké? Jak zvládáš ty jejich oddělení?

šamanka
PS: Ale tiché, jemné, pasivní stvoření už ze mě v tomto životě opravdu nebude. Snad příště, hehe. Škoda, že se nedá měnit - komu by něco přebývalo, tak by dal na vědomí a komu by se nedostávalo, tak by vyměnil - špeky, energii,...hmmmm hezká představa.
Ráda se potkávám s takovými lidmi jako jsi ty!!! Však víš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 6:49 pm    Předmět: Citovat

DZARMI
A možno zistíš ako som zistila ja, ako veľmi sa na rodičov podobáš Laughing Laughing Keď mama "behala" od okna k oknu ak som náhodou meškala - to ma teda vytáčalo Laughing Laughing Keď potom raz za uhorský rok pomeškal manžel - okná boli celé "opečiatkované" od môjho čela Embarassed Laughing Ešteže sú teraz tie mobily Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 9:25 pm    Předmět: Citovat

Ja bych rekla,ze kazda mamca je starostliva.(kazda asi ne,ale vetsina)
Pak zalezi,jak si to kazda zpracuje.Asi taky budu rikat detem ''a zavolej az dojedes'' nebo ''kam,jak,s kym''.Jen az bude ditko nekde,ci zpozdeno,ci neco podobneho,tak mu zehnat a nevysilat k nemu muj strach.Neco takovyho jsem myslela. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 4:37 pm    Předmět: Re: Vztahy v rodině ? Citovat

Mám ve svém okolí taky lidi, kteří se nemohou dozvědět o tom, že mám Reiki. Když k nám mají přijet, pečlivě uklízíme všechny stopy. Beru to tak jak to je a neřeším to.[/quote]


Mě při čtení toho napadlo, zda to není o pocitu strachu nebo odsouzení "on je divnej". Myslím, že nemá člověka cenu přesvědčovat o něčem /většina stejně chce důkazy a výsledky/, ale jít příkladem. Ne proto, aby "soused konečně pochopil", ale je to pro jeho dobro - sám se může začít rozvíjet. Možná to pochopí za týden, možná za rok, možná nikdy. Každopádně, každý má svou cestu. A stejně jako ten nevěřící tomáš mi bude mávat před nosem mastičkama od doktora, tak stejně tak já můžu na sebe před ním říct, že mám zkušenost s reiki. Pokud se mi vysměje - většinou v takových lidech převládá strach, že by se sami zesměšnili před jinými a v koutku duše by to rádi zkusili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 11:33 pm    Předmět: Citovat

No a každý si vždy rodinu vybírá?Třeba mu je určitá rodina doporučena a on pouze radu akceptoval.Vždy si něco předáváme,ale může jít jednoduše i o téma,kdy nemusíme být s těmi nejbližšími právě v souznění.Nebo i tak,že si s někým z rodiny máme odžít něco úplně jiného,vyřešit nějaký problém a při tom je vedlejší,kdo se čemu věnuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund