Fórum - Zobrazit téma - Překřížené nohy?! - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Překřížené nohy?!
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Překřížené nohy?!
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 7:07 pm    Předmět: Překřížené nohy?! Citovat

Tak mě před chvilkou sejmula kobyla,cestou dolu mě trochu vzala kopytem po čele...dojezdila jsem,kobylku odstrojila a sedla si na chvíli..a během chvilky cítím samovolně bez požádání proudění(dost intenzivní),tak přiložím ruce na na to čelo,takový žár jsem v rukou zatím neměla Surprised)),najednou si uvědomím,že mám nohu přez nohu...moje mistryně mě dala jednu z info,že nesmím mít nohy zkřížené.Už parkrát se mě stalo,že jsem bezděky nohy přehodila v sedě a nepřišlo mě,že by proudění se měnilo.Ptám se,je to opravdu tak?cítila jsem teť opravdu výrazné zlepšení na čele ač byly křížem. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Ano to je jedno z těch fám, které se pořád ještě předávají dál. Je to hlavně o tom, že nikdo z těchto mistrů moc nepřemýšlí, natož aby něco vyzkoušeli sami. Je to mnohem jednoduší, to opapouškovat dál, než si to zkusit, zda to, co hlásám, opravdu tak je anebo je to úplně už jinak.

Pokud to Nessy dokážeš, tak se zauzluj celá a budeš vidět, že reiki funguje pořád Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

A nevzešlo to z představy, že je lepší sedět, stát, ležet v širším postoji. Lepší pro uzemnění, pro práci s energií?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 11:53 am    Předmět: Citovat

Nessy, polohy těla jsou opravdu důležité. Z mnoha příčin, tím prvotním je uvědomování si polohy a vracení se do té žádoucí, těmi nejzkušenějšími doporučovanými.
Důležité je držení páteře. Tu, aby byla napřímená, zase ovlivňuje poloha všech ostatních údů. Tělesná soustava je přece jen jedním, na vzájem se ovlivňujícím, celkem.
Možná bych si troufla, dívat se na většinu páteří v tzv. civilizovaných zemích jako na více-méně poškozené, i když se jistě nejedná o okamžitě život-ohrožující stav, jako např. při úrazu.
Nessy, ty různé doporučené polohy nejsou jen tak, nejen v Reiki, tak jako je např. v určitých jógových cvičeních doporučen lotosový sed, v dalších zase poloha jiná, atd.
Na druhou stranu, v té situaci, co jsi se ocitla, to prostě bylo tak, jak jsi to zrovna vnímala. Proč ne. Smile
Vždyť takové citlivé experimentování s tím, jak a co cítíme „když....“ to je moc dobrá věc, ale pouze když tomu, co se při změně jakékoli polohy s námi děje, věnujeme naši bezvýhradnou pozornost. To se potom můžeme o fungování a nefungování, tedy o sobě, dozvědět mnohem víc, než když budeme jen bezhlavě a mechanicky cosi stále jen kopírovat.

Nakonec možná zjistíš, že tu stále existují ta jistá, konkrétní doporučení, ke kterým je moc dobré se neustále vracet, jako k těm opravdu nejlépe osvědčeným.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

toora
s těma zádama to se mnou bude těžké,poloha rovná záda v sedě pro mne znamená během několika málo minut bolest,která je dost nesnesitelná a vnímat u ní cokoli jiného je vesměs nemožné,stejně tak ležet na zádech mi dělá problém,ale to je trochu lepší,půlhodinku ještě nějak snesu.Záda mam odrovnané z práce Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 2:10 pm    Předmět: Citovat

Jak řekl Lightworker, poloha těla neovlivní přijímání Reiki, ale ovlivňuje to co se děje s tvou životní energií, takže je samozřejmě nejlepší poloha, kdy se nijak nekřivíš, nemačkáš si vnitřní ográny, poloha tvé pánve je stabilní (možné proto je dobré mít širší postoj).

To, že jsi cítila takové teplo bylo podle mě dané potřebou, přeci jen spadnout z koně není legrace a jestli tě přitom kobylka ťukla i kopytem, mohl z toho být docela slušný otřes. Nedávno moje máma spadla při dělání fůry sena na vozíku a poté co mi vylíčila, že prošla rentgemen a CT,ale že vše je dobré, jsem jí na dálku přiložila ruke na krk a to jsem koukala, kolik tam bylo potřeba pomoci. Takže jsi podle mě naprosto instinktivně začala dávat dokupy tvůj problém, pak je naprosto nedůležté jak sedíš, protože jinde ve tvém těle, je mnohem závažnější nerovnováha.

Jestli nerada ležíš, zkus si najít dobrou židli, křeslo, kde se můžeš opřít a nemusíš se přitom nijak hrbit a udělej si krátké ošetření sebe, nenechávej ruce nikde příliš dlouho, ale projdi celé tělo, včetně kyčlí (obvykle si pomáhám představou, že tak ošetřuju celé nohy), případně kolen. Mohlo by ti to být příjemnéSmile

Při práci s Reiki, meditací,...není nutné být jak rovné prkno, mě z toho taky začnou velmi rychle bolet určité svaly. Protože rovná záda nedrží jen zádové svaly,ale jsou tam důležité i ty břišní, takže když vše budeme rovnoměrně posilovat, nebude to problém...jen se k tomu dostat:) Dobrý fígl je lotosový sed, nesedneš si do něj, pokud správně nenarovnáš záda, o rovná záda se nijak nemusíš starat, stačí složit nohy a hned je máš. Nutno mít pod zadkem malý polšťářek. Nebo japonský sed na kolenou, člověk nemusí mít nutně rovná záda,ale je to poměrně stabilní poloha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 5:08 pm    Předmět: x Citovat

Asi jsem divná, ale když mě bolí koleno já ležím schoulená v posteli a dávám si na ně reiki, tak mi to funguje stejně jako bych ležela jako prkno. Prostě si to dělá co je potřeba bez ohledu co kde křížím. Hlavně když se soustředím a patřičně se tomu věnuju, klidně jen mentálně. Pochopitelně, pokud pracuju s páteří (prodýchávání, posílání energie, atd.) budu volit přiměřenou metodu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

Nessy napsal:
s těma zádama to se mnou bude těžké,poloha rovná záda v sedě pro mne znamená během několika málo minut bolest,která je dost nesnesitelná


Nessy,
byla jsem na tom dost podobně.
Jen mi vždycky, když tohle slyším naběhne takový obraz jakési roz- třesené osoby o dvou holích, co skřehotavým hláskem nabízí druhým něco ve smyslu "pojďte si ke mně... Wink já vám dám Reiki, to vás postaví na nohy!". Very Happy
Promiň, nic osobního v tom není. Smile
Jen si skutečně musíme ze všeho nejdřív pomoct sami sobě, Reiki, neReiky. Cool
Když můžeš jezdit na koni, tak to s těma zádama nebude zas tak horký. Ale na druhou stranu o to je ještě víc potřeba zpevnit zádové svalstvo, ten svalový korzet podél páteře a tohle za nás nikdo neudělá. Prostě cvičit, a to každý den. Ne přes moc, tak akorát, zato furt. Jinak to prostě nejde. Mám v tom taky značné rezervy, takže vím o čem mluvím. Laughing
Zas to ale pak stojí za to, když ani nezabolí.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 10:18 pm    Předmět: Citovat

toora
potíž je v tom,že nejde o problém svalového korzetu,jízda na koni a jako že dělám opravdu denně a závodně,je nejvíc právě o těchto partyjích,mam zádové a břišní svaly zaměstnané opravdu nejvíc ze všech Wink ,ale dvacet let makám kolem koní,tj.vesměs ohnutý hřbet,mam deformace plotének,asi i posunutí,problém je v tom,že napřímení bez pohybu(třeba jízda na koni-vlnění páteře)mě už velmi vadí,vadí mě dlouho stát,sedět vzpřímeně i s opětou,ležet na zádech,prostě rovná záda v klidové pozici Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 11:05 pm    Předmět: Citovat

Chápu Nessy.
Jsou to všechno následky jednostranného zatížení.
Tedy by se vyplatilo uvažovat o nákupu autotrakčního lehátka.
http://www.autotrakcnilehatko.vyrobce.cz/info.htm
Ber to Nessy jako jakousi možnou inspiraci.
Plynule a pomalu napravovat, to co vypadá jako trvalé, ale nemusí takhle zůstat navždy. Právě tohle "vypínání" na autotrakčním lehátku spolu s cíleným procvičováním a každodenní automasáží k tomu vede. Je to běh na delší trať, ale o ničem lepším a účinnějším opravdu nevím. V opačném případě se potíže věkem jen zhoršují. K tomu se stav páteře časem začne
projevovat i na vnitřních orgánech.
Smile

P.S.
Existují jistě další techniky, jako je např. i Dornova masáž apod.
Mám však tu zkušenost, že se necháváme ošetřit (zpravidla za nemalý peníz) a pak doma, když je to už jen na nás, tak většinou už tak důslední nejsme. Proto se mi jeví pravidelné vyvěšování na uvedeném lehátku jako ideální řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 12:52 am    Předmět: Citovat

Mám takovou zkušenost, že poloha těla je pro působení Reiki méně důležitá, než stav mysli. Určitě je ale doporučení rovné páteře rozumné. Také to dodržuji. Křížení či nekřížení nohou má podle mne na účinnost působení Reiki vliv asi jako deštivé počasí. Je to jedna z pověr, co se ještě někde tradují.
S páteří mám sám velké problémy vlivem zkrácení šlach po dětské obrně. Pomáhá mi jevíc pravidelné plavání - nedodržuji bohužel každý den. Docela dobře také pomáhají dechová cvičení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 11:11 am    Předmět: Citovat

Co píše Damao, tak určitě souhlasím, protože moje zkušensoti jsou obdobné. Problém s nohama a dalším jsem naštěstí neměla od začátku, Mari Hall nám řekla něco ve smyslu: "Heleďte: Někdo tvrdí-žádné šperky. Nohy nekřížit. (míněno tím ten kdo je kanálem pro tok Reiki, zprostředkovatelem), no mě to funguje" - předvedla - "je to o tom, co si dáte za omezení vy sami". Takže to bylo pro mne rozhodující. Řekla bych, že se do těch "omezení" zakomponovaly zkušensoti těch, ktří nejdříve pracovali s pránou nebo svojí energií a pak přešli k Reiki. Nevím.
Ale je fakt, že příjemce Reiki dostane i kdy by v ten moment stál na hlavě a měl z nohou uzel. Jak zajistíte polohu klienta , když se pracuje na dálku? Taky nevíte, jestli nemá momentálně nohy do "bž". ALe při práci napřímo z toho má klient určitě daleko lepší pocit, když leží rovně a uvolněně na lehátku neb ona podložce na zemi.Tím se i líp uvolní.

Se zády až tak velký problém nemám-tím myslím degenerace páteře, patologické změny, vyhřezlé plotýnky a nárůstky. Ale je fakt, že jedno období mě fakt hodně bolely, měla jsem je zablokované no příšerně. je fakt, že občasná náprava či injekce, když jsem se ohnula a už nenarovnala mi na čas pomohly, ale není to řešení.
Dost věcí se mi podařilo sama nasobě odstranit přes kineziologii. Bylo to na hodně "odbloků, ale díyk odstranění psychické příčiny a následně tím i změně mých postojů a myšlení se to rapidně zlepšilo. O krční páteři nemluvím, to se nedá srovnat. A co mi dělalo dost potíže-vysunutá kyčel. Pozná se to tak, že ty puntíky-ďolíčky vzadu nad sedacími "půlkami" nejsou v rovině. Svalovým testem se hledaly všechny "věky", kdy jsem měla problémy se svým vnímání světa, s projevením emocí, se svými systémy přesvědčení. Stopovalo se a stačilo si to uvědomit, ty souvislosti a prodýchat. Pak následuje harmonizace bodů na obočí, na žebrech,klíčních kostech, na stydké kosti. Sakuprásk práce na 3 hodiny. ALe kyčel se vrátí tam kam patří. S Dornovkou jsem viděla a a vyzkoušela- tu práci udělat za 15 - 20 minut. Ale jakmile nejsou zpracovány myšleny a stresy, člověk to má za chvliku , třeba za 14 dní , měsíc zpátky. Pokud se to řeší přes kinezku, tak se to vrátí, ale ne v takové míře třeba za rok. Pak stačí jen třeba hoďka práce, ani ne a je to v cajku. Ponevíc s tím souvisejí myšlenkové pochody typu: "Mlčím k tomu, protože nemá cenu se k tomu vyjadřovat, stejně by se nic nezměnilo, oni by to nepochopili, nerozumněli by mi, tomu, vypadal bych zas jak blbec, nebavili by se se mnou, ještě by mě za to pokárali, zesměšnili,vynadali by mi, jsem jim fuk, raděj budu ticho, stáhnu se do sebe, když řeknu co si opravdu myslím, mohl(a) bych ztratit ještě ten zbytek pozornosti a lásky který mám,...."Je to hromadění z dětství a pak následně v dalších etapách života: škole, vztazích ke spolužákům, kamarádů, ve vztazích osobních i zaměstnání. Opravdu se mi ta práce vyplatila, držení zad se mi vzpřímilo ani nevím jak a na bloky zas tak netrpím, tukyťuky na dřevo.
Taky určitě souhlasím s tím, že je nejlepší najít nějaký způsob cvičení, vhodný a odpovídající problémům, aby zesílilo svalstvo a určitě nějak cvičit na břicho. Jak tu bylo napsáno, ne moc, ale pořád. K tomu se nedonutím, nepravidelně cvičím jen falun gong. Kolegyně dost cvičila v lehu na zádech zvedání pánve, ale "jela od shora dolů a naopak obratel po obratli. A slyšela jsem, že třeba cviky paní Mojžíšové jsou velice fajn. Taky na protáhnutí mi ukázala kamarádka cvik - jestli z jógy- nevím, je to jako když protáčíš kolem těla misku soli v dlani a nesmíš ji vysypat. Popsat to neumím, jen ukázat Smile
Tooro, chtěla jsem se zeptat-to lehátko o kterém píšeš, to je takové co se do toho ve stoje přikurtuješ a vyvěsíš se hlavou dolů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 11:31 am    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Tooro, chtěla jsem se zeptat-to lehátko o kterém píšeš, to je takové co se do toho ve stoje přikurtuješ a vyvěsíš se hlavou dolů?


Ano Renato.
Jeden takový pro mne nejhmatatelnější příklad z praxe je můj kamarád.
Používá to lehátko drahně let a myslím, že kdyby na něm denně nevisel,
tak je dnes možná i na vozíku.
Ale nakonec - tady na těch stránkách je vidět jak leháko vypadá a funguje:
http://www.autotrakcnilehatko.vyrobce.cz/info.htm
Ten člověk, co ho dělá a prodává snad od začátku nehnul s prodejní cenou.
Taky jev dnes již nevídaný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 6:56 pm    Předmět: Citovat

Jo, tak tohle trakční lehátko znám a i když pro mě osobně není vhodné, vím, že pomohlo už mnoha lidem. Doporučuji, zvláště pokud máte dost místa kam ho postavit, abyste s ním mohli denně cvičit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Renata
Very Happy tak to jsem na správné cestě,na kinezku jsem začala chodit těsně před zasvěcením,budu pokračovat určitě,vím že toho mam na hřbetě naložíno emocionálně taky hodně,i když ne až tak jak píšeš,ale i to co jsem si odnesla z prvního sezení zatím,je mě hodně užitečné Razz ,můj vlastní problém je spíš v tom hodně se zabývat druhýma,litovat je a brát si na sebe jejich problémy a stresy a trápit se tím,učím se kde nemůžu pomoci to nějak přejít bez vlastních emocí a stresu,a dostat se z pocitu bezmoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund