Fórum - Zobrazit téma - Žádost o zprostředkování přísunu enerie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Žádost o zprostředkování přísunu enerie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Žádost o zprostředkování přísunu enerie
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 2:46 pm    Předmět: Žádost o zprostředkování přísunu enerie Citovat

Kamarádkou jsem byla požádána, abych jí posílala R energii každý den. Má zdravotní problém a po obdržení energie je ji vždy na čas lépe.
Mám tedy od ní jakousi "trvalou" objednávku na zprostředkování posílání energie. Zatím se mi nepodařilo zjistit, zda tento způsob požadavku je v souladu s etikou.
Jsou zde minimálně tři možnosti:
- pokaždé počkat na opětovnou žádost příjemce ( při řešení stejného probl.)
- stačí když příjemce požádá o poslání energie jednou a energii pak je možné posílat až do vyřešení zdravotního problému
- po žádosti o trvalé (každodenní) posílání energie, lze ji posílat až do odvolání žádosti ze strany příjemce

Možná, by mi poradil někdo, kdo profesionálně léčí. Jenže příchod klienta (i opakovaný) už vlastně znamená zájem ( žádost, svolení).
Děkuji a přeji všem mnoho příjemných dní. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

Brzy to pochopíš taky, že ne všechno je pro dobro druhých.

Připadá mi to u té tvé kámošky, jako když se chodí každý týden do kostela. Zpovědí a oplatkou se zbaví hříchů, a další týden má na to, aby opět nějaké hříchy udělala, protože přeci jí je v kostele znovu odeberou... Rolling Eyes Není to nádherný život?

To bylo to první, co mi hned napadlo. Ale může to být samozřejmě i jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lightworkere; neznáš ji, Tvůj úhel pohledu může být i takový.

Do hlavy nikomu nevidím, ani jí. Nevím ani o žádném kamarádčině hříchu, je příjemná a všichni se s ní rádi potkávají.
Na zdravotní problémy si může každý "zadělat" i špatným životním stylem. O zdravotních potížích způsobených karmou jsem taky někde četla; pak špatně zpracované negativní informace obdržené a své negativní myšlenky a ono toho je.... Její problém asi bude spíše v této oblasti.
Pravdou je, že jsem zde nechtěla řešit mou kamarádku. Obecně je Tvůj názor Lighte docela zajímavý....a teď mne napadá, zda by to co píšeš už nemělo patřit do cesty té osoby jež si svůj život takhle žije. (zažije - poučí se, nebo nepoučí.., je to její cesta za poznáním). A já nemám právo do její volby zasahovat.
A teď jsme u mé původní otázky s minimálně třemi možnostmi řešení. Co dělat, aby to bylo podle etiky - na požádání.

Zatím dík, a měj se hezky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

čiň tak, jak cítíš a na nějakou etiku se vykašli

ta pravá etika je v tvém srdci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 2:58 pm    Předmět: Citovat

Arima,

každá volba, kterou učiníš, je ta správná. Když za tebou někdo příjde a požádá tě o léčení, tím ti dává i svolení k posílání energie.

Pokud máš hodně času, pak je ta varianta třetí, ta nejlepší - posílání v předem domluveném reálném čase, nebo i lokálně. (znám jednoho, který posílal takhle celý rok jedné paní, a pak už neměl s dalšími takovými "klienty" skoro vůbec žádný čas pro sebe Wink A s tou paní to bylo přesně tak, jak jsem popisoval v prvním příspěvku. Byl na tom tak, že si myslel, že se reiki energie musí dávat pořád jenom zadarmo, když je to od Boha. Hmm, ten starý, velmi rozšířený světonázor. Tak jsem ho vyvedl z omylu Laughing ) Jak to budeš ty dělat, je samozřejmě tvá volba. Někdy se potřebujeme naučit, stanovit své hranice.

Další možností je, že jí uděláš depot - sklad - sklad (obláček) energie, odkud si ji pak může brát sama. To je už elegantnější řešení. Hlavně ti nevezme žádný čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Arimo,
neznám ten případ, ale někdy může Reiki s příjemcem pěkně zamávat. Takže bych se domlouval na době působení.
LW má v něčem pravdu: občas je jednodušší požadovat od okolí aby se staralo než abych hejbnul prstem já. Opakuju: neznám ten případ, neber to jako nařčení tvé kamarádky. Nemusíš nikomu vidět do hlavy Smile, stačí se všímat, co příjemce sám dělá pro své uzdravení, resp. jestli se rodině nevěnuje tak, že už na sebe nemá čas a pak péči o sebe "dohání" přes kamarády.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 10:58 pm    Předmět: Citovat

Lightworkere, Mirku možná máte pravdu v tom, že kamarádka na sebe asi moc času nemá. Náročné zaměstnání, dojíždění, přítel, sport... R jí posílám v noci, když mi to časově vyjde. Mám zjištěno, že ji to nevadí, spí jako dudek.
Ráda pomohu když mohu. Bezpatně. Vždyť je to kamarádka!
S mou současnou úrovní znalostí, bych si nebyla schopna bez uzardění o cokoli říci ani případnému klientovi.
A pokud nebudu mít existenční problémy, budu se snažit poznávat další zajímavé souvislosti kolem reiki. Myslím, že to ještě bude dlooouhá cesta.
Pravda je, že času bude za měsíc méně nežli v současnosti. A hrozně moc by se mi pak nějaký obláček energie hodil. Wink
Myslíš, že bys mi mohl poradit, jak na to, Lightworkere Question

Krabasi; hlava, srdce.... všechno je teď jedno VELKÉ hledání, a docela i chaos....něco cítím, něco necítím, něco snad vím, ale je toho málo. Embarassed
Proto se tady na RW ptám. A každý názor mi pomůže si pomaličku udělat u sebe pořádek.
Moc vám všem děkuju za všechny názory a rady Smile
Dobrou noc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:42 am    Předmět: Citovat

Arima

Představ si jednoduše tu kámošku, která potřebuje od tebe pomoci, a pošli jí léčivou energii s úmyslem, že chceš vytvořit Depot (skladiště, úložiště, zásobu, obláček – dej si tam to, co se ti nejlíp hodí) energie pro ni. A teď si tam můžeš cokoliv říct, co by jsi chtěla, aby ta energie v tu chvíli pro ni dělala.

Je to jednoduché a uděláš to následovně:
Jak to dělám já:
Posílám to z místa, ve které třeba medituji, zasvěcuji, léčím nebo posílám dálkově Reiki.
Pozdravím své Vyšší Já, okolo stojící energetické bytosti (říkám jim „moji milí“, a protože si k tomu zvu Metatrona, tak zdravím i jeho). Můžete si samozřejmě pozvat Saint Germaina nebo jiného Mistra, se kterým pracujete. Není potřeba abyste je viděli a slyšeli, oni jsou s vámi pořád. Vše říkejte nahlas.

Pak říkám dál s jasným úmyslem: „Uděláme teď (Depot) s léčivou energií pro (jméno (datum narození)). (Jméno) si ji může stáhnout, kdy chce/potřebuje a energie jí bude v tu chvíli léčit (to a to)“

Pak dám ruce jako při dálkovém přenosu v Reiki a cítím, jak mi mezi dlaněmi stoupá energie. Můžeš ale nemusíš použít symboly. Energie se dostaví tak jako tak. Neboj se pracovat bez symbolů. Pokud se energie nedostavuje, tak žádám Vyšší Já té osoby, aby mi to povolilo. Většinou se potom okamžitě dostaví ta správná energie v té správné síle. Konec poznáš podle toho, že ta energie mezi dlaněmi začne ustupovat, až úplně zmizí.

Můžeš si samozřejmě vymyslet všechno možné, na co si jen vzpomeneš, nechci tě omezovat. Hlavní je tu ten úmysl, že chci tu energii dát do (Depotu).

Pak na závěr řeknu: „Tímto bude energie připravena pro (jméno) pro její léčení a aktivuje se, když si o ni řekne.“

Pak to té kámošce vysvětli, jak si o to má říci, je to podobné, jako když jí to posíláš a ona ti to povolí.

Nezapomeňte vždy všem poděkovat, mají to rádi! Wink


Naposledy upravil Lightworker dne st červenec 04, 2007 11:46 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:18 am    Předmět: Citovat

arima napsal:
Lightworkere, Mirku možná máte pravdu v tom, že kamarádka na sebe asi moc času nemá. Náročné zaměstnání, dojíždění, přítel, sport...


krásně sis odpověděla. Tohle všechno ji bere energii. Měla by ubrat a víc se zaměřit na sebe.
To že ji na čas dobiješ baterky je něco jako když tě bolí hlava a ty si vezmeš paralen. Na chvilku to pomůže ale pokud neodstraníš příčinu tak druhý den to máš zpátky. A tak pořád dokolečka.

arima napsal:
Krabasi; hlava, srdce.... všechno je teď jedno VELKÉ hledání, a docela i chaos....něco cítím, něco necítím, něco snad vím, ale je toho málo. Embarassed
Proto se tady na RW ptám. A každý názor mi pomůže si pomaličku udělat u sebe pořádek.


Neber to jako rady, spíš jako možnost podívat se na to jinak, než jak tě momentálně napadá.
Chaos naprosto známe všichni, tím si prochází každý. Čím víc jdu dál, tím víc zjišťuju že ty nejlepší odpovědi jsou u mě, ne od někoho jiného. Ale inspirovat se nechávám, pořád.

Prostě TEĎ dělej to, z čeho nemáš divnej nebo blbej pocit. Ať děláš co děláš, stejně je to vždycky dobře. Časem možná dospěješ k tomu, že ať uděláš cokoliv a jakkkoliv, bude ti to činit radost, bude to vždy ve prospěch celku (i tebe) a nebudou už žádná dilemata. Horší je nedělat nic. Když děláš, zjistíš výsledky a uvidíš co dál. Cesta sama ukazuje cestu. Začít nějak člověk musí. Takže jediný vodítko může být tvůj momentální důvod, tvůj cíl, tvůj úmysl.
Chci krátkodobě pomoci nebo dlouhodobě a trvaleji pomoci? Pomoci znamená ukázat, ne předělat nebo změnit.

Když jsem u toho prospěchu celku - můžeš si momentálně pomáhat tím, že požádáš o vedení za účelem aby tvé konání sloužilo celku ve jménu Lásky a Světla. Můžeš požádat toho komu a čemu věříš - své Vyšší Já, anděla, Průvodce, Boha, Bohyni atd.

Myslím že zatím chceš pomáhat tím, že jí dáš ten paralen. Je to také správně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

Lightworkere máš pravdu. Jak elegantní a jednoduché...

Tvůj návod si vytisknu a založím do knihy Uvidíte to, až tomu uvěřite. Tato kniha také čeká, až přijde její čas.
Někde jsem se dočetla, že všichni máme své Vyšší Já, energetické bytosti jsou prý přítomny již při zasvěcení...
Nevím, zda budu někdy schopna komunikovat s někým, koho nevidím, necítím a ani si ho nedovedu představit. Zatím mne tato má neschopnost netrápí. Možná, že jednou Tvůj návod budu moci využít. Patrně to bude mnoho let po tom, co si několikrát přečtu tu knihu. Je taky možné, že ho nebudu moci použít nikdy. Přesto za něj díky.
...a Vesmíru (jehož o energii prosím a umím si ho snad představit) vždy nakonec poděkuji (ne že bych věděla že to má rád, ale že cítím opravdu vděčnost).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:22 pm    Předmět: Citovat

Krabasi hmm, budu asi opravdu muset zůstat u toho dávání "acylpirinu". Pochybuju, že se kamarádka bude chtít něčeho vzdát: práce, která jí baví a poskytuje obživu; sport - když člověk jede rychlíkem s názvem vrcholový sport, vyskočit se bez újmy na zdraví (třeba psychickém) nedá. A navíc sport je prý droga; přítel - o tom asi netřeba psát Smile

Moc děkuju Krabasi za Tvou odpověď. Dnes poprvé jsem cítila při čtení něco zvláštního....nevím...něco jako balzám na duši. Možná, že to bylo to, o čem se tady občas píše. A dnes jsem to opravdu hrozně moc potřebovala. Takže ještě jednou dík...... jo a já jdu poslat kámošce ten acylpirín Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:31 pm    Předmět: Citovat

Arima to je dobře, že máš ráda legraci. Laughing No mohu tě ujistit, že to klidně můžeš vyzkoušet aníž někoho vidíš nebo slyšíš. Tu tvou knihu bych rád viděl. Wink

Máme je prostě okolo nás, ať tomu někdo věří nebo ne. Mluvit k nim můžeš přesto, že je neslyšíš anebo je nevidíš, to ještě nic neznamená. Oni tě slyší a i vidí a určitě mají z toho radost, když s nima rozmlouváme. Razz Jejich odpovědi dostáváme pomocí intuice a nebo i jinak. Prostě si to vyzkoušej Idea Návod jsem upravil o tuto větičku: Není potřeba abyste je viděli a slyšeli, oni jsou s vámi pořád.


Naposledy upravil Lightworker dne st červenec 04, 2007 11:52 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Arimo udělala jsi mi radost. Četla jsi můj příspěvek s otevřenýma očima.
A jsem rád, že chceš kamarádce pomáhat. Máš dobré srdce.

Nezbývá než Ti popřát jenom všechno nejlepší na Tvé cestě.

Ahoj
Krab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:27 pm    Předmět: Citovat

Arimo,
v zásadě celkem souhlasím s tím, co tady pod tvým dotazem zaznělo.
Zkušeností jsem došla k tomu, že ten, kdo si není ochoten pomoci sám, tedy aktivním přístupem, tomu sice můžeme dávat ten pomyslný Acylpirin, ale...ale.... Smile
Je to jako když budu své dítě donekonečna živit namísto toho, abys ho naučila jak se postavit na vlastní nohy. Mluví o tom již staré moudro o naučení rybolovu a ne že někomu budu donekonečna lovit a servírovat ryby až pod nos. Ano, jak napsal Krabas, je to jistě z lásky, ale nakonec se to stává více-méně darem danajským.

Těžko hovořit o té vyváženosti, odhadu a dobrém rozhodnutí - co, kdy, jak a komu. Tohle se ukazuje až praxí, postupně, a zároveň také zcitlivováním sebe sama. Prostě umění naslouchat druhému i sobě. Otevírat se intuici a současně si ještě sáhnout pro tu správnou ingredienci ze svých zkušeností předešlých, jen tak se totiž namíchá ten žádoucí a dobře vvážený koktejl. Tenhle lék však musí mít taky ten správný říz, jinak sice každému moc chutná, chlácholí, ale rozhodně neuzdravuje.

To že je zde vždy něco k naučení pro každého z nás, tedy k prohloubení sebepoznání, to jsi nakonec vyjádřila tím, co píšeš o zmatku v sobě. Tak se tedy učme, Arimo. Smile
Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 12:51 am    Předmět: Citovat

Toro s tebou bych tak rád zašel na kafe (myslím si že ho nepiješ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.28 sekund