Fórum - Zobrazit téma - Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 10:29 pm    Předmět: Citovat

Bootlog
no to mě mrzí teda a jinou cestu už jsi nehledal?nevím oč jde,ale zkoušel jsi se dobrat k jádru pudla co je příčinou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

Znám pár lidí kteří by mu tu energii vnutili i kdyby nechtěl, ale nedělají to samozřejmě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

Filio co je NPL?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 1:16 pm    Předmět: Citovat

Nessy: NLP = neurolingvistické programování.

Filio:
Citace:

Já jsem neléčil ani sebe energii jsem posílal do prostoru.Prostě ven, a jelikož jsem měl zkušenost s NLP tak jsem tu negaci zastavil.


promiň, tomu nerozumím, jakou negaci?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Citace:

...coby sveřepý technokrat s potřebou vše změřit voltmetrem a vysvětlit. Žádný pocit jsem nikdy žádný neměl, ani při léčení, ani potom při zasvěcení...

Bootlogu, a nemůže být právě v tomhle zakopaný pes?
Víš nedávno se mi do rukou dostal text kde byl i odstavec o tom, že jeden psycholog se marně snažil některým klientům pomoct. Pak si je testnul přes kinezku a ukázalo se že i když vědomě tvrdí že se daného problému chtějí zbavit tak podvědomí řeklo přes kinezku jasné NE.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Nessy: Já jsem 3-měsíční začátečník. S hodně problémy nebo pochybnosmi mi hodně pomohl tento Web - budiž za něj díky- a Reiki jsem bezpodmínečně přijala do svého srdce.. Názory, návody a zkušenosti se zde hodně různí. Já jsm to pojala tak, že jsem odhodila pravidla a jednám intuitivně.
Ze začátku jsem měla obavu z toho, že to nebudu umět předávat a tak. Hodně mi pomohlo, že jsem se připojila, řekla: " Prosím o božskou energii, pokud je to pro nejvšší dobro .PEPÍKA.. i mé. Ze začátku energie proudila malinko a pak jsem si říkala - vzdávám se svého ega, jsem jen průtokem energie - a začalo mi to frčet jako blázen. Zmizel i můj "strach", že někomu třeba "nedám". Dnes už si to nemusím říkat, frčí to hned.

Domnívám se, že když ten člověk souhlásí a přijede za tebou zdálky, tak už to prostě "chce". Reikovala jsem již 8 lidí, ze začátku jsem o tom vyprávěla, chtěli to a teď už mě nějak i sami od sebe náhodně vyhledají. Někteří to sice chtějí, ale je to pro ně také krok do neznáma, tak mají obavy a trošku se - třeba nevědomky " zašpuntují". Jednou jsem dělala kamaráda, který to sám chtěl. cca 15 min a nic, přiložila jsem ruce na sebe a já " sosala", tak mi bleskla myšlenka - řekla jsem mu, ať mi poví vtip- zaměřil se na něco jiného, uvolnil se a za 30 sekund " sosal". Další 2 lidi pak hned a další kamarádka, také ten samý problém. Prostě se uvolní. Hodně se mě ptají, co mají oni sami dělat. Tak jim říkám, že na to neexistují pravidla, ať dělají, jak to cítí a oni nejsou v nějakém tlaku a uklidní se, takže někdo relaxuje, někdo má tendenci mluvit. Občas se jich zeptám, co cítí a oni se ponořují více do sebe a vnímají se. Nevím, jestli je to takhle " správně" , ale konkrétně u mě to takhle funguje. Já tím získala velkou pokoru a mám moc velkou radost, protože ty zpětné vazby jsou strašně hezké.
Přeji ti, hodně štěstí a ať se ti daří.

P.S.: Uff, to jsem se rozpovídala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 9:52 pm    Předmět: Re: To Nessy Citovat

Bootlog napsal:

Bootlog
budiž ilustrováno tím, že jsem něco takového absolvoval coby sveřepý technokrat s potřebou vše změřit voltmetrem a vysvětlit. Žádný pocit jsem nikdy žádný neměl, ani při léčení, ani potom při zasvěcení


Tohle je velice zajímavé. Každý člověk je jiný a má to nastaveno individuálně. Já mám školu strojního typu, má práce je z oblasti tvrdého byznysu. Současně mě zajímají lidé, jejich osudy - psychologie, horoskopy. Před 4 -mi roky jsem měla pocit, že se prostě musím vydat na duševní cestu a něco se sebou udělat, abych mohla žít dál. V tom mi hrozně pomohla kniha Luisa Hay - Miluj svůj život. Vždycky mě tam něco oslovilo, já se nad tím zamyslela a zjistila jsem, že tam je zakopaný pes a pak jsem na sobě začala vědomě pracovat. Systém uvědomění - náprava. Příště mě tam oslovilo něco jiného. A to mi hrozně pomáhalo v tom, že má potřeba " tehnokrata" je uspokojena v to, že mám viditelné výsledky, dané vlastní prací.

Pak jsem šla na Reiki, naše mistryně zasvěcovala 2x - v 1/2 ( západní ) a na konci ( východní ). Říkala, že stačí jednou, ale že je to hezké tak to dělá jen tak navíc. Poprvé jsem neměla žádný zážitek a byla jsem z toho zklamaná. Mistryně říkala, že to nevadí, že to někdo prostě takhle má. Měla tam paní, kterou zaučovala na mistryni a ta mi po cestě na oběd říkala, že to může být tím, že jsem se dostatečně neuvolnila. Dodnes si myslím, že zrovna ten den tam měla být proto, aby mi tuhle informaci sdělila. Při druhém zasvěcování jsem zjistila, že jsem opravdu pořád "ve střehu" a zapomínám dýchat. Uvolnila jsem se a ten zážitek jsem měla. Mistryně nám říkala, že už nikdy nebudeme stejní atd. a já tedy čekala ten velký boom. Co někdo různě říkal - vize, aury, rozmlouvání s bytostmi atd. A já - nic. V tomhle mi pomohl strašně tento web. Spoustu lidí nic takového nemá. Přestala jsem na sebe " tlačit" a něco očekávat a uvolnila - odevzdala jsem se. Přestala jsem řešit a tlačit na pilu a zjišťuji, že se v některých věcech nenásilně začínám pozitivně měnit. Je to strašně fajn a přišlo to ke mě.

Snad si v mém příspěvku najdeš něco, co tě osloví a přeji Ti, ať najdeš tu svou správnou cestu, která ti pomůže. Už to, že na sobě chceš pracovat je tvé velké vítězství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 12:00 am    Předmět: Citovat

Reiki první úrovně by mělo sloužit především k práci na sobě. V japonských směrech (starých i moderních) je mnoho technik na práci se sebou a sebeočistu. Nejde o to, že by člověk nemohl člověk vkládat ruce i na druhé a opravdu léčit. Ve škole Jikkiden Reiki to dělají, je to zaměřeno na léčení druhých silně, ale tam prostě předávají Reiki a neřeší toto, protože to ruší mysl, učí se velmi následovat intuici, přirozeně a nenásilně.

Já se spíše kloním k tomu, že po prvním stupni, by měl pár měsíců člověk řešit jen sebe, být v praktickém kontaktu s učitelem a jinými zkušenými Reikisty a hlavně praktikovat seberozvojové techniky. Lecos zjistíš, lecos se naučíš, rozvine se tvoje schopnost práce s Reiki, pak bude méně zmatku co a jak, protože to budeš mít podloženo tvojí vlastní zkušeností. Jestli jsi zmatená z tohoto, tak prostě začni u sebe, nebo a ochotných "pokusných" osobách, třeba těch co Reiki znají.

Nebo začni aplikovat Reiki princip "právě dnes si nebudu dělat starosti" je to přesně o tomto rušivém neklidu mysli, nejistotě, která člověka blokuje před praktickým provádění a učením se, i třeba z chyb. Ten neklid blokuje i Reiki. Takže být jako dutý bambusový kmen, celý prázdný pro Reiki.

A také si nemyslím, že je někdo vůči Reiki "zablovaný" a nejde provést ošetření. Už se mi vícekrát stalo že původní "nejde" se změnilo jde jinudy,ten člověk ho potřebuje jinde než proč přišel, nebo naopak já nejsem ve vhodném rozpoložení a podobně.

Ps: Možná to není úplná odpověď na tvoji otázku, ale návod kde začítSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Mo je známá(III.R)mi řikala,že některé nemoci mají lidé karmického původu a ty léčit nelze,tam je pak to "NE" jednoznačné a nezlomné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 2:53 pm    Předmět: Citovat

polgara1
děkuji za podporu a zajímavý tip Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Co se přijímání reiki týče,mně se to jeví tak ,že pokud ještě někdo není uvolněný působí to jako by energii nepřijímal,např vytváří stále obraný protitlak stresům z práce či od jinud.v těchto případech mi připadá ,že přijímá reiki spíš do aury,anebo je dobrý fyzický dotek pro uvolnění-pohlazení,krátké namasírování,promnutí ztuhlého místa apod.Osvědčilo se též při působení položenýma rukama na tělo trochu cuknout jedním ,dvěma svými prsty(takový jakoby tik)takové malé klepnutí taky pomohlo uvolnit a probart danné místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

Mirek napsal:
Bootlogu, a nemůže být právě v tomhle zakopaný pes?
Víš nedávno se mi do rukou dostal text kde byl i odstavec o tom, že jeden psycholog se marně snažil některým klientům pomoct. Pak si je testnul přes kinezku a ukázalo se že i když vědomě tvrdí že se daného problému chtějí zbavit tak podvědomí řeklo přes kinezku jasné NE.

M.


No, jistěže může, copak já vím? Ale jak to poznat? A jak potom dál? Z definice je podvědomí (nebo spíš nevědomí) nepřístupné vědomému zkoumání, takže vědomí říká ano, nevědomí říká kdovíco a výsledkem je zmatek v hlavě, který občas přerůstá meze pohodlného fungování v běžném životě. Tohle vysvětlení už mě taky napadlo, ale dál jsem se nepohnul.

Takže mám (možná) vysvětlení, ale nějaká metoda nápravy by se mimořádně šikla, existuje-li.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

Bootlog
a co tedy zkusit tu kinezku?při ni se přímo s podvědomím komunikovat dá Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 10:31 pm    Předmět: Citovat

Bootlog: Zkus se mi ozvat na mejlík.
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 11:22 pm    Předmět: to Nessy Citovat

Nessy,

právě tuhle metodu moje učitelka používá. Potíž je v tom (pokud přijmu myšlenku, že to skutečně funguje), že výstup z téhle metody je ve formátu, který je pro mě zcela nečitelný.

Konkrétně: vždycky jí z toho vypadne nějaká neuvěřitelnost, kterou mám trochu problém pochopit, ale budiž. Pak mi dá přečíst nějaký odstavec, ze kterého nejsem ani trochu moudrý. Prý to nevadí.

Jestli ta metoda pracuje tímhle stylem, to mě teda podrž...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund