Fórum - Zobrazit téma - Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta)
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 2:08 pm    Předmět: Jak vysvětlíte klientovi,že nelze dávat(prosba je zamítnuta) Citovat

Jsem naprostý nováček,od R1 bych mohla počítat spíš hodiny než dni.
Zatím nejsem tak daleko,abych reikovala druhé,ale už teť mě vrtá hlavou,pokud někdo aktivně reikuje jiné jako své klienty,kteří přijdou s očekáváním,přesto nejsou v R tak dalece vzdělaní,aby věděli,že někdy to nejde z různých důvodů včetně třeba podvědomého bránění...
jak jim pak vysvětlíte,že přišli,přijeli zbytečně?Že třeba když přijdou jindy s jiným problémem,bude vše jinak a bude to fungovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

Pokud už k tobě někdo takto přišel, tak to má dostat. Nic není náhoda. Samozřejmě, jestli to zamítneš, je to tvé rozhodnutí. Většinou (pokud už jsi na sobě zapracovala a zharmonizovala se a alespň částečně vyčistila) ale pak už žiješ vědomě a víš, že jsou v našem životě "cesty boží" a že nic se neděje náhodou, pak ho/ji budeš reikovat nebo masírovat, protože to víš.

Teď si ovšem myslíš, že je to jinak. Pokud by nastal ten případ, jak popisuješ, tak nepřijde buď ten klient a nebo se "přihodí" něco tobě. Bude se to prostě řešit na nevědomé/podvědomé úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 5:23 pm    Předmět: Citovat

Moje známá,přez kterou jem se k R dostala(léčila mě) mi řekla,že někdo se brání podvědomě a někdy narazí na to že nesmí poslat.
A pokud budu já chtít nabídnout pomoc někomu o kom vim,že o reiki neví ani o tom že můžu pomoci?nepřijde za mnou sám,mám se předem zeptat VJ?abych nenabízela a pak nezjistila,že nelze?
A pokud už někdo měl kladnou reakci a přijde znovu a znovu a narazíme až po čase na NE?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 6:15 pm    Předmět: Citovat

aha, tak jsi spíš myslela posílání reiki na dálku. Tady je důležité, mít to s tím klientem domluvené, že mu pošleš energii. To je na vědomé úrovni, to by mělo být vždycky. Jsme na planetě svobodné vůle a proto by povolení mělo vždy být. Stejně byses měla ale i dovolit jeho VJ.

I tady při té domluvě se může ale stát, že klient se nějakým způsobem na nevědomé úrovni brání a nebo přímo na vědomé úrovni - strach. I když si ho třeba až tak nepřipouští nebo nechce přiznat. (Je mnoho lidí, kteří už kdysi dávno, v jiných životech, s energiemi pracovali a nějakým způsobem možná i zneužívali, ti mají z ní většinou strach. Tady je podvědomě brání jejich podvědomí.) Pak, to se dá nádherně cítit - energie prostě nechce téci - tady žádám VJ aby uvolnil toho dotyčného a i s ním mluvím vědomě (na dálku) aby mi to povolil. Během chvilky se pak energie rozjíždí a ty můžeš to léčení odeslat.

Někteří lidé nemají vůbec žádné zábrany a s těmi se přirozeně pracuje mnohem líp.

Pak je ještě další situace, kdy posíláš na něčí žádost pro někoho. Tady to beru tak, že povoleno na vědomé úrovni už je a pak se domlouvám jen s jeho VJ o jeho svolení. Když mi energie přijde a cítím ji, pak spojení proběhlo a léčím toho dotyčného.

Nestalo se mi ještě, že by mi někdo po více terapiích řekl ne na nevědomé úrovni. Většinou, pokud to tak bylo, se domluvíme na takovém datumu, který všem vyhovuje a tím vlastně nic takového nezpozoruji a ani nemám. Nic v mém životě a tudíž ani v tvém není náhoda. Smile Tedy pokud už žiješ vědomě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

Nessy,
to, že k tobě někdo přichází tzv. na Reiki, to ještě opravdu neznamená, že spočine na lůžku a ty s packama na něm. Navíc bývá zpočátku dost často tréma, někdy i na obou stranách. Ale vlastně ani není proč. Prostě se na mne obrátil někdo, kdo přijít měl. Smile

Když ke každému přistoupíme otevřeně a s důvěrou v naplnění jednoho pěkného lidského setkání, nemůžeme odejít s prázdnou. A jestli se to bude zrovna Reiki...co na tom sejde?

Takže Nessy, nejsme hendikepovaní plnou čekárnou lidí jako místní obvoďák a tak to které setkání ani nemusíme nikterak odbýt. Jestliže se ti podaří tím svým dílem vytvořit pěknou a přátelskou atmosféru, tak je potom možno ledascos.
Nevím jak se ptáš a jak moc věříš odpovědi - že buď ano, reikovat, nebo ne, na kolik je tahle odpověď opravdu objektivní. Klidné zastavení a optání se, to je prosté naslouchání samo sobě, abychom to nevalili na toho příchozího jako vichřice a myslím si, že to je vlastně takové vnitřní pokorné zastavení se před tím, kdo stojí přede mnou a hlavně klidné spočinutí před Tím-Ním, díky kterému tady teď vůbec můžeme být. Mimo jiné také ochranný akt před spasováním kde čeho (tj. s-samo….„pasováním se“ do něčeho, čím nejsme).
Co ovšem spásné je, to je vidět každé to setkání jako něco, co mne může značně obohatit a dá-li Pánbůh, tak bude přínosné i pro každého hosta, co se nám takhle vlastně s důvěrou svěřuje do tvých rukou.

Ke tvé otázce nabídnutí pomoci, tak tohle vychází vždy ze situace. Ta je vždy trochu jiná. V podstatě ani nemůžeš nabízet pomoc, ty přece nevíš, co bude a jestli vůbec, můžeš být někomu opravdu nápomocna. Svoji roli předem neznáme.
Můžeš o Reiki pěkně mluvit, všude tam, kde uvidíš že je ochota poslouchat. Laughing Nejlepší je hovořit pouze z vlastní zkušenosti. To je ta nejpřirozenější a nejpěknější navštívenka. Nemáš přece žádý patent a ani Reiki živnost. Ostatní už nech na tom řízení Nejvyšším.
Nekomplikuj si život spekulacemi o tom kdyby jakby, prostě dopředu.
Naslouchej dobře tomu, kdo k tobě právě přichází.

Ať se ti daří, Nessy. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 7:17 pm    Předmět: Citovat

Aha,děkuji za reakci Very Happy
Já ještě zatím reikuju jen sebe,jsem po R1 chvilku,jen mě napadají takovýhle otázky...je pravda,že mě k R dovedla taky okolnost,i když jsem o tom už dřív zaslechla,přešla jsem to celkem bez většího zájmu,a teprve pak jsem na to vzpoměla,když jsem už nevěděla co dělat a požádala o léčení,jediných 30min mě naprosto přesvědčilo a zaujalo Shocked Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 11:40 pm    Předmět: Citovat

To já necítím nikdy nic, takže pocity pro mě nejsou vodítko (pokud tedy nepřipustím, že ve všech pokusech, co jsem kdy zatím učinil se nejednalo o situaci, kdy se tomu dotyčný - včetně mě - podvědomě bránil).

Ale náš mistr to popsal jasně: dávající je jen médium, a je na "přijímajícím", co z toho si připustí a vezme. Elegantní, srozumitelné a snadné, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 3:31 pm    Předmět: x Citovat

Bootloq: stará známá věc, nemám za nic zodpovědnost. Moji mistři mě to učili jinak, vedli mě k zodpovědnosti a přemýšlení o tom co dělám, proč a jak to dělám.

Souhlasím s toorou, to že se na mě někdo obrátí s nějakým problémem ještě nic nevypovídá o tom, s čím odejde. Někdy i vymluvení se ze starostí je léčivo. Neživím se léčením, takže nejsem svázaná vztahem přišel - za svoje peníze dostal svoji dávku. Ale pořád jsem zastáncem nejít proti přání druhého (i podvědomé). Tahat někoho z problému když nechce je jen o spasitelském syndromu a odčerpávání vlastní energie špatným směrem. Možná místo někoho, pro koho to má smysl.
No každý to máme jinak.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

samanka: vida, nezodpovědnost, tak to mě nenapadlo. A asi to tak nebylo ani myšleno (i když za učitele mluvit nemůžu, ale myslím si to).

Spíš to bylo myšleno tak, že se dá nabídnout pomocná ruka, ale proti vůli druhého se to přetlačit nedá. Nemluvě o tom, že nakonec má stejně každý zodpovědnost především sám za sebe, ne?

Inu co, ani já se léčením nazabývám, natož za peníze. Nanejvýš tak ještě přetlačuju sám sebe, takže je to stejně jen akademická debata.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 8:11 pm    Předmět: Citovat

Bootlog
napadá mě otázka-jak jsi se vlastně k reiki dostal,co Tě k ní přivedlo?a co přimělo se nechat zasvětit Question
mě samotnou špatně hojící se úraz a pak to co jsem jako příjemce vnímala a jaký pak vzalo hojení rychlý spád Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

Nessy to, že nereikuješ druhé není tím, že nejsi tak daleko, ale tím, že dva týdny po iniciaci(jako po zasvěcení) procházíš určitým detoxikačním procesem.Já s tím mám tu zkušenost, že "špatná" energie odchází z těla přes ruce.Tím chci říct, že kdyby jsi někomu dávala Reiki, tak bys do ěj pouštěla nesprávnou sílu.Nevím proč ti tvůj mistr nebo mistrně říkají, že nemáš reikovat proto , že nejsi tak daleko!Až uplyne 14 dní po zasvěcení tak můžeš reikovat až do alelujá. Wink Nebo jestli si myslíš, že ne tak to nech na sobě, jak by to řekli někteří lidé tady, a to je to moudrá věta Laughing ,Nech se vést svým srdcem!, a vypusť z hlavy všechny ty kecy co ti kdo nakecá, včetně MNĚ!Ale, když se na Tebe podivám řekl bych, že máš na léčení talent a neměla by jsi končit reiki.V dnešní tdobě to reiki právě všechno začíná.Už jen to, že je kompatibilní zcela se vším Wink , to ze systému reiki činí tak neuvěřitelný systém.Stačí tak"málo" zasvětit.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 9:13 pm    Předmět: Citovat

Filio jéé,ale já to myslela stejně jako Ty,asi jsem se špatně vyjádřila,tak daleko jsem myslela to,že jsem jen krátce po zasv.a můj mistr dopručil 21 dní pracovat jen na sobě,že probíhá čištění a když tak zkoušet jen na příbuzenstvu či svym zvířeti.Nedovolila jsem si raději ani to,jen sebe,dokud se mi včera nestalo,že se mi samo spustilo u jednoho koně,když jsem vešla k němu do boxu.Předtím jsem viděla koníka polehávat,asi to hodně potřeboval.Tak jsem dnes zkusila svou kobylku.
Čištění u mne neprobíhá zatím nijak dramaticky,vyjma chvilkového pobolívání hlavy,žádné stresy a výkyvy nálad,spíš mam celkem várazně lepší a přívětivější náladu,než poslední dobou byla,možná je to i tim,že jsem ještě před zasv.byla na One brain kineziologii.
Dokonce se začínám setkávat s nezvyklýma reakcema těch lidí na mne,se kterýma jsme byli poslední době v napjaté náladě Surprised)
Taky mě jdou najednou na ruku věci,které se dlouho nedařilo řešit,nebo se kterýma jsem s řešením sama vázla a brzdila a najednou se hodilo někomu,komu to fakt moc pomohlo Very Happy
Z reiki jsem naprosto unešená a vim jistě že chci minimálně RII,více meně mam už plány,kde je jí zapotřebí a kde chybí Idea ,řekla bych,že je to ta ulička,kterou už dlouho hledám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 9:55 pm    Předmět: Citovat

Filio,jak se pozná talent na léčení?takhle mezi písmenkama
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 10:01 pm    Předmět: To Nessy Citovat

Nessy

Mě k R přivedla potřeba se sebou udělat něco, cokoliv co pomůže, v situaci, kdy mi začalo hrabat nad míru, kterou jsem považoval za jednoduše slučitelnou s mým fungováním v práci, doma a tak vůbec. Takže taky svého druhu taky úraz, dá se říct.

Že se jednalo o projev krajního zoufalství budiž ilustrováno tím, že jsem něco takového absolvoval coby sveřepý technokrat s potřebou vše změřit voltmetrem a vysvětlit. Žádný pocit jsem nikdy žádný neměl, ani při léčení, ani potom při zasvěcení (vyjma letmého pocitu při první R1 - jo před časem jsem si to zopakoval), kdy ani nevím, zda přání nebylo otcem pocitu.

Zasvěcení jsem si dal proto, že jsem po dlouhém a opatrném zkoumání usoudil, že mi to nemůže ublížit a když to všichni tak chválili ... Tak jsem to zkusil s tím, že nejlepší možný výsledek je, že mi to pomůže a nejhorší možný výsledek jsou vyhozené peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 10:29 pm    Předmět: Citovat

.To se nedá takhle říct, kde se bere talent na léčení, já jsem jasnodvidno ,jasnocitno pocitový člověk, prostě to cíttím a vidím.Ale jo, není to pravidlem ¨, ale u všech lidí co mají reiki a dějí se jim takovéhle věci jako tobě tak jsou,jak bych to řekl, lepší ve všech ohledech.Nebo spiše jim to jde líp.Jsi celkem vyrovnaný člověk, tohle budeš umět taky s R2 Wink.Já jsem neléčil ani sebe energii jsem posílal do prostoru.Prostě ven, a jelikož jsem měl zkušenost s NLP tak jsem tu negaci zastavil.

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund