Fórum - Zobrazit téma - práce s kyvadlem - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - práce s kyvadlem
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

práce s kyvadlem
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:30 pm    Předmět: práce s kyvadlem Citovat

Prosím o informace jak kdo používate kyvadlo v souvislosti s reiki. Shocked dík Essy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:50 pm    Předmět: Citovat

Essy, přímo při terapii Reiki kyvadlo nepoužívám. Spíš u práce s kameny, při pránickém léčení a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:39 pm    Předmět: práce s kyvadlem Citovat

to je oblast o které taky nic nevím,jestli můžeš i něco k tomu...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:41 pm    Předmět: Citovat

Essy, hodně jsem na to téma diskutoval na jiném vlákně - nakoukni na diskuzi kolem čaker - viz znecitlivění prstů při reikování....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 7:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj Essy,

ja pouzivam kyvadlo pri reiki len obcas, a to v situaciach, ked "najdem" zdroj bolesti. Mne funguje tak, ze pokial sa toci doprava, tak "vytahuje" na povrch bolest, zapal atd... Takze ho necham tocit sa, potom na chvilku zastane a toci sa dolava - to sa cez neho predava energia.
Niekedy to trva 3 minuty, ale bola situacia, ked to trvalo aj 20 minut.
Moze sa stat, ze sa bude tocit len doprava a zastane, niekedy sa toci doprava, potom dolava a znovu sa to zopakuje. Par krat to vyskusas a zistis to. Dolezite je urobit si ochranu seba a potom kyvadla. A pokial "vytahujes" bolest, tak si to napr. povedz, ze do priestoru pred pravu ruku (v ktorej mas kyvadlo), a to preto, ze pokial tam nieco je a vytiahne sa to, ja to potom vacsinou "spalim" nad plamenom. Aspon tak sme sa to ucili na kurze v Brne. Mne to funguje Smile Ale urcite je viacej moznosti...

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:45 am    Předmět: Citovat

Když se tu píše o vytahování a dobíjení energie, pak by asi bylo dobře si říci, co kdo vidí pod pojmem negativní energie? Protože ve Vesmíru je "jen" energie a zda je "pozitivní" nebo "negativní" je už jen náš posudek.
Negativní pro koho? To je první důležitá otázka. Je negativní proto, že ji tak já vnímám, pak to nemusí být negativní pro toho, s kým manipuluji. Myslím to tak, že se stává, že při práci s pránickou energií těla narazíte na nějakou zablokovanou vrstvu nebo něco jako skvrnu v auře. Příklad: obrázek z knihy Barbara Brennan Ruce světla str. 206 a 207. Tato energie krom toho, že brání harmonickému proudění prány v auře, nese v sobě důležitý informační potenciál. Něco, co nebylo pochopeno, přijato, zpracováno.... Věřím, že každá událost, kterou prožíváme, vztah, naše postoje, motivy, emoce, je nám dána proto, abychom se z ní poučili, abychom jí využili k tomu prožitku, pro který jsme sem na Zemi přišli.
Tak jako Malinká duše v HSB si přichází zažít odpuštění - a proto se musí setkat s někým, kdo jí ublíží - tak i my se setkáváme s různými lidmi, kteří nám nesou ne svoje, ale naše příležitosti.
Pokud si tuto příležitost nezpracujeme do určité doby - konkrétně do 28 dní (lunární cyklus) - zůstane uložena v naší auře, abychom se k ní mohli znovu vrátit.
A teď si představte, že přijde někdo s kyvadlem a tuto příležitost prostě "vytáhne" a tím navždy zlikviduje....
Je to dobře? Co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
....A teď si představte, že přijde někdo s kyvadlem a tuto příležitost prostě "vytáhne" a tím navždy zlikviduje....
Je to dobře? Co myslíte?


Damao, já si myslím, že pokud si někdo přišel něco odžít, tak mu to jen tak mírnixtýrnix nikdo kyvadlem ani jinak nevytáhne. Bude si to podvědomě bránit. Podvědomí je, aspoň si to mysllím, silnější, než vůle toho, kdo nade mnou mává kyvadlem. Pokud si to "své" jako lekci neuchráním, pak mám zaděláno na další opakování. Ale asi to tak má být.

Mně spíš zajímá chrana kyvadla. Mne ani nenapadne, dělat ochranu , když ho použiji na čakry. Když ho používám pro jinou informaci, tak o ochranu někdy žádám, někdy ne. Přitom mi vychází, že v případě ochrany nebo žádosti o povolení, mám větší problémy s komunikací. Jenže ochrana a povolení je, tuším, první krok např. při SRT?

Já mám pocit, že nejlíp si kyvadlo ochráním sama. Možná to zní pěkně nabubřele, ale já to tak cítím. Pokud se ptám na něco, na co nemám znát odpověď, pak prostě kyvadlo neodpoví. Já osobně v tom nevidím vědu.
Jen občas zase věřím víc knížkám a pak mám problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Mamko, chtěl bych mít tu jistotu, jako Ty.
Ono to podle mě není o tom, co si tu přicházíme "odžít" - ale o příležitostech. Vím, mám zkušenost, že přichází během života 3x - ne víckrát...
Ochranu kyvadla? Vždyť to je jen nástroj. Kyvadlo neodpovídá, to naše intuice. Kyvadlo nemá žádný vlastní pohon. Rozkývá se mikropohyby našich svalů. Existují sice určité vyjímky tam, kde působí silná vnější energie - nemyslím tím právě vítr Very Happy Very Happy Very Happy
Jsou určité kameny.... zářiče energie atp. Na podstatě to ale nic nemění.
Kyvadlo samo o sobě je jako kladivo, nebo nůžky. Odpovědi jsou v nás, ne v kyvadle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:47 am    Předmět: Citovat

Já tu jistotu přece nemám Very Happy !!!
Jistota je podle mne něco tak proměnného a zdánlivého, že mít ji, bych si netroufla Wink .
Jen teď si to zrovna myslím.

Kyvadlo prý mohou ovlivňovat nějaké neviditelné zlé potvůrky, které s námi chtějí špásovat Shocked . Jsem vyčetla........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:05 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Kyvadlo prý mohou ovlivňovat nějaké neviditelné zlé potvůrky, které s námi chtějí špásovat Shocked . Jsem vyčetla........


Hi hi hi Very Happy Very Happy Very Happy
Vše z nás vychází - kdo si je kolem sebe představuje, tak mu potom vyvádí to, co si myslí, že mu můžou vyvádět. Myšlenka má velkou sílu, Hlavně, když obsahuje strach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:13 am    Předmět: Citovat

Mamko,
souhlasím s tebou, že nemůžu někoho zbavit něčeho, čeho zbaven být nemá. Jinými slovy nikoho nezbavím jeho karmického "dluhu". Tohle může jen každý za sebe. Mohu mu dát jen jakousi pozvánku, směr s kompasem.
Co si můžu nepokorou způsobit, to už je o té mojí osobní karmě. A tam si lze vždy náležitě "připepřit". Sad

Asi podobně, jako si např. nemůžeme prodloužit život (dobu daného vtělení). Ale zkrátit si ho můžeme, to ano. Wink Wink

P.S.
Poznámka k vnímání energie - ano jediná, která současně tvoří i boří.
Obecně zažitý lidský omyl omezeného lidského vidění, že ten destruktivní projev je považován za tzv. negativní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 6:00 pm    Předmět: Citovat

Rozumím a věřím tomu co píše Damao.Také jsem si pročetla ty odkazy ohledně čaker.Je toho tam dost. Jen mi trochu uniká konkrétní praktické využití kyvadla.To napsala dobře Lilka. Třebas jsem ani neměla potuchy že s kyvadlo se dá použít při terapii. Spíš je pro mě přijatelnější jako zdroj informace. No a třeba jakým směrem se má točit nad čakrou která je OK?Od Damaa jsem se dočetla,že pravidelný kroužek ve směru hodinových ručiček. A pak ejhle informace odjinud že u muže první čakra doprava u ženy doleva,druhá muž doleva žena doprava atd....Tak babo raď Shocked Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

Na hodiny, metronom, točení a točení................tooooooooooooooooočeníííí, kroužení, krooooooooooooooooužení dokolečkááááááááááááááá............kolem dokola, a na druhou stranu............juuuuuuuuuuuu ............. krooooužení točivé, ................kroužení levotoooooočivéééé a práááávotočivéééééé, ováááálnééééééé blééééééééééééé.............he héééééééé Rolling Eyes Twisted Evil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 6:41 pm    Předmět: Citovat



Zétiku,
to je dobře, že se ochladilo, což? Wink Rolling Eyes

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 6:49 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se že jako nováček se tady snažím získat informace a pomoc v oblastech ve kterých nemám jasno. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund