Fórum - Zobrazit téma - Nepříjemný zážitek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nepříjemný zážitek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nepříjemný zážitek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 7:52 am    Předmět: x Citovat

ilumair: no možná jsi chlapče úplně vedle.
Trošku mi to připomíná lidi, kteří sice zasvěceně a odborně mluví o drogách, ale nikdy si nazapálili ani jointa. Ty víš prakticky všechno. Sice reiki nemáš, ale víš tutově, že ho používáš a rád nás poučíš jak to je.
Tvoje ego ti fakt nezávidím.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

Citace:

Zrovna teď jsem četl nějaký materiál z kterého vyplývá, že reiki jaké se k nám dostalo je hodně ořezané (to co považujeme za tradiční reiki) a že to "starobylé" reiki bylo na různé modality bohaté. Prý běžně reiki míchali s různými dalšími energiemi a práce s "vyššími bytostmi" prý byla běžná.


Ahoj Pepo,
není to náhodou Smile Velká kniha symbolů o které psal Damao?
Půjčil jsem si ji z knihovny ale rád bych si ji ještě před dovolenou koupil Smile.

Hezký den:)

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku,
určitě je to ona, přítelkyně si tu knihu koupila před půl rokem a občas si v ní listuju - je dost tlustá, takže sem viděl, že tam o něčem takovém píše.

Podívám se co o té knize míní Damao, mě se ta kniha zdá zajímavá, našel jsem tam pár užitečných vysvětlení pro sebe.
A špičkově je tam popsaná veškerá práce se symboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Drahá šamanko,
cítím v tobě obrovský potenciál, tvé spojení s druhými lidmi je hluboké a tvé vhledy do jejich duší bystré. Energie, která z tebe proudí, dokáže otevřít mnoho srdcí. Přesto někdy zaměňuješ lítost a soucit, možná si na sebe bereš zodpovědnost za věci, za které prostě zodpovědná nejsi. A na druhou stranu za některé záležitosti, které naopak na tvé zodpovědnosti jsou, obviňuješ druhé. Co vidíš na mě, máš v sobě, říkám ti to bez slitování, ale s nejvyšším soucitem.

Otevřeně tady vyjadřuju to, kým jsem na nejvyšší úrovni vědomí, kam mám přístup. A není na mé zodpovědnosti, že se s tím někteří zde přítomní nedokážou srovnat, že jim já nepasuju do jejich systému nebo představ. Je mi jedno, co si kdo myslí, že bych měl nebo neměl dělat.

Miluju Vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:45 am    Předmět: Citovat

Ilumauir:
přiznám se, že mne docela fascinuješ. Nehodlám se vyjadřovat k tomu, co píšeš, protože píšeš celkem hezky. A nakonec musím přiznat, že vlastně občas netuším o čem, protože jsem to neprožila.
Napíšu jen to, co z tebe cítím. Je to obrovská "pecka" do srdce. Jenže ne zrovna příjemná. Možná tvé "Miluju Vás" je tak silné, že to svírá srdce jako studená pěst ?
Pro mne je Láska otevřené srdce, nikoli bolavě přidušené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 5:12 pm    Předmět: Citovat

Ilumanuire, já ti nevím .. ty myslíš, že dokážeš přesně říct, jaká je šamanka aniž bys ji znal? Myslím si osobně, že můžeš maximálně vyjádřit, co cítíš a jak na tebe šamanka působí, ale rozhodně nemůžeš tvrdit, že takto to opravdu JE. Zhodnotit realitu. Protože každý ví nejlíp, kde má problém a co cítí a ten druhý pouze může vyjádřit, jak to na něj působí. Realit je tolik, kolik je myslí. Pak už je na každém, do jaké míry jsou schopni být sami k sobě upřímní.
Chci ti tím prostě vyjádřit pochybnosti o tvém hodnocení šamanky - zjednodušeně - nemůžeš to vědět. Můžeš si to pouze myslet.
Nelíbí se mi, když se někdo snaží někomu podsouvat věci, které tak vůbec nemusí být a tvrdí u toho přitom, že tak opravdu jsou.

K tomu "miluju vás" - nebudu zpochybňovat, pač fakt nevím jestli nás miluješ nebo ne Wink Každopádně o lásce si kdovíjaké iluze nedělám (koťata již připomínat nechci). Drak jednou pronesl kouzelnou větu, která se mi zaryla do mozku a nedám na ni dopustit - "nedostatek lásky a svobody neokecáš". X krát jsem si zažila, že má recht.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

nechávám stranou vše ostatní, ale malá připomínka pro všechny, kterým se nelíbí poznámka Ilumaira.
Vzpomínáte na svoje kometáře ke komukoli a na cokoli, tím nevyjímám sebe? Jak velice rychle tíhneme k tomu něco a někoho komentovat. Ale běda, když si někdo troufne komentovat nás Rolling Eyes Very Happy Very Happy Very Happy
Netvrdím, že jsem přesvědčená že Ilumair je Star a že to má všechno zpracované, ale má setsakra pravdu v tom, že nás nejvíc vytáčí u někoho to co sami děláme. Podívejte se zpětně na počty komentářů a rad, keré byly napsány komukoli kdo se jen zmínil. Jeden dotaz, prosba a debata na x stran.To jsme se nebáli napsat i ty ne zrovna lichotivé odhady, , doměnky, některé více některé méně trefné.Jen podle toho, jak jsem se vyspali, jak jsme daný problém měli zrovna zpracován a pochopen sami. V mnoha případech jsme v těchto příspěvcích byli za hvězdy. To se nám čte dobře. Jenže někdy si troufne někdo odhadnout i naše slabé stránky. Šlápne na kuří oko. Napíš nebo řekne něco, co nám o sobě nevoní. Slabost, nezpracované problémy, strachy.....Domnívám se, že jakékoli zdůrazňování čehokoli - je známka toho, že máme někde ještě zranitelné místo. Možná malilinko, ale je tam.A na to pak reagujeme.

K tomu bytí a nebytí léčitelem - můj osobní názor je Ilumaire ten, že pokud to tobě a sobě potřebný - klient, pacient - nedovolí, tak můžeš předávat co chceš. Ale výsledke je nula nula nic. Nebo skoro nic. Na něm záleží, jaký užitek si z toho celého působení vezme. Tím, že si dovolí něco ve svém životě změnit tak tou měrou určuje i míru příjmu pozitivních změn. A jelikož každý máme nárok na svůj názor na věc, tak i rozhodnutí v míru odejít na druhý břeh je určitým řešením situace, z hlediska klienta tím nejlepším. Kde je napsáno, že to je špatné rozhodnutí, když to je v dané situaci třeba pro dotyčného dobré?Největší léčitel je ten, kdo si léčbu dovolí. Ti ostatní jsou jen zprostředkovatelé. Ať lékaři, léčitelé, bylinkáři, dobří přátelé, hudba, barvy, úsměv, objetí, dobré slovo,příroda, jídlo, voda, slunce, andělé a další síly Světla a Lásky.....

Nevím, asi ještě nejsem tak daleko abych napsala Miluji Vás. Zatím jsem ve stádiu kdy určitě vím : Respektuji Vás a přijímám takoví jací jste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 7:31 am    Předmět: x Citovat

Renata: Nevím jak ty, ale já se sem snažím psát jen to, co mám z vlastní zkušenosti. Kdysi se mi dostalo párkrát poučení, že tvrdit jak voní a chutná čokoláda a při tom s ní nemít žádnou zkušenost je jen touha být za chytrého.
Mám z jistých příspěvků v poslední době dost nepříjemný pocit. A taky ho hodlám vyjadřovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 7:52 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tvoje ego ti fakt nezávidím.


no to ani nemusíš....myslím, že si nemáte co vyčítat...to je legrace to zrcadlení Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:12 am    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Co vidíš na mě, máš v sobě, říkám ti to bez slitování, ale s nejvyšším soucitem.


Tak tu máme opět jeden manipulátorský evergreen. Very Happy

Odstavec 5 zásad manipulátorových:
"Typickým sdělením manipulátora je to, že on jen odrazí vaše pocity a sdělení a to, co na něm vidíte negativního, je vlastně váš problém (ona myšlenka zrcadlení také pochází ze starého Řecka, v mnoha směrech je pravdivá a užitečná, ale manipulátor ji využívá účelově a vždy ve svůj prospěch)."
***

Skutečně lze poznat, jestli někdo hovoří z niterné, prožité zkušenosti a použije slova o zákonu rezonance v tomto kontextu, nebo někdo tak, jako ty Ilume, k laciné sebeprezentaci (mimo jiné).

Zrcadlení existuje, avšak také fakt, že máme v sobě potencionálně obsaženo naprosto vše. Kdo se snaží stálenasvěcovat všechny svoje stíny, zákonitě se s nimi také utkává. To utkávání se zase vede k jasnému vidění různých temných koutů druhých. Jinými slovy, toto ještě neznamená, že když vidím, že je někdo například nepoctivý, nebo prostě jedná nějak nečestně, tak jsem na tom stejně. Není to tak, jen jsem tohle někdy odhalila v sobě a zcela jasně to potom mohu uvidět kdykoli jinde, jestliže se s tím někde setkám. Když to pojmenuji, pouze konstatuji to, co vidím. A tohle sdělení se může týkat čehokoliv. Jistě nemusím být zloděj, abych mohla říci větu, že Ferda Vomáčka loupí. Smile
Zkrátka když dva dělají (říkají) totéž, není to totéž, a záleží na tom, kdo a proč nějakou tu vyšší pravdu zrovna prezentuje.

ilumauir napsal:
Otevřeně tady vyjadřuju to, kým jsem na nejvyšší úrovni vědomí, kam mám přístup.

Ano, otevřeně se tu chvástáš.

ilumauir napsal:
Miluju Vás.

To je právě ono - kdo doopravdy miluje, lze to prostě cítit a nepotřebuje to mít na vývěsní ceduli svého krámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:57 am    Předmět: Citovat

Principy Reiki


Právě dnes se nerozčiluj

Právě dnes si nedělej žádné starosti

Právě dnes dělej svou práci poctivě

Právě dnes buď milý ke všem bytostem

Právě dnes buď vděčný za vše, čeho se ti dostalo

Jsem nováček a nějak tomu nerozumím. Vy jste reikisté, ale pár lidí zde principy až tak moc nerespektuje. Mohu se zeptat proč?

Já beru názory jiných ( i když mi třeba nejsou příjemné ) jako dobrý podnět k zamyšlení. Buď si z toho něco vezmu, anebo to beru tak, že každý člověk právo na svůj názor a já ho naopak nemám právo nijak kamenovat zato, že se neztotožňuje s mým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:11 am    Předmět: Citovat

Milá Polgaro,
ano, jsme reikisti, ale především jen lidi, kteří se celý život učí žít podle těchto pravidel. Mít kurz je jen nástup na tuto cestu.

Jinak ano, každý má právo na svůj názor. To znamená, že právo má i ten, co nesouhlasí. A proč by tedy ten názor nemohl vyjádřit. Jde jen o to, aby se diskuze nezvrhla na osobní útoky, ale byla jen diskuzí o odlišných názorech. To se nám občas nezdaří, ale nejsme dokonalí Wink
Pracovat s reiki a muset se nutně tvářit jako vše milující a chápající tvor, je pitomost. Pokud to opravdu necítíš, tak je to jen fraška. Sama se časem odkryješ a pak je to mnohem horší, než si občas pustit emoce na špacír.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:42 am    Předmět: Citovat

Ano, máš pravdu, všichni se postupně učíme. Pracovala jsem na sobě 4-5 let, kdy jsem se "časem odkrývala "( občas to byl tedy pěkný hnus Smile ) a poté jsem šla na reiki. Nevím, možná proto mi již zmíněné pravidlo nedělá problémy. Já to tak opravdu cítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Principy Reiki


Právě dnes se nerozčiluj

Právě dnes si nedělej žádné starosti

Právě dnes dělej svou práci poctivě

Právě dnes buď milý ke všem bytostem

Právě dnes buď vděčný za vše, čeho se ti dostalo

Jsem nováček a nějak tomu nerozumím. Vy jste reikisté, ale pár lidí zde principy až tak moc nerespektuje. Mohu se zeptat proč?

Já beru názory jiných ( i když mi třeba nejsou příjemné ) jako dobrý podnět k zamyšlení. Buď si z toho něco vezmu, anebo to beru tak, že každý člověk právo na svůj názor a já ho naopak nemám právo nijak kamenovat zato, že se neztotožňuje s mým.


Polgaro bohužel je to tak, že na tomto webu je velmi málo reikistů, zato mnoho těch, co se za reiki nějakým způsobem schovávají.

Máš ve svém příspěvku pravdu a musím říct za sebe, že je smutné, že pouze nováček který není zatížen místními boji vidí pravdu o způsobu komunikace na tomto fóru. Ale abych řekl něco povzbudivého - není to zas tak zlé, jak to vypadá, je tu také spousta moudrých a otevřených lidí. Sama časem poznáš, kteří to jsou. I tady platí spravedlnost Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:47 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Polgaro bohužel je to tak, že na tomto webu je velmi málo reikistů, zato mnoho těch, co se za reiki nějakým způsobem schovávají.

Každej se nějakým způsobem schováváme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.33 sekund