Fórum - Zobrazit téma - Jak posílit sebevědomí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak posílit sebevědomí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak posílit sebevědomí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
a nemusi byt prijemna...


No, tak černě bych to zas neviděl, ale pokud jsi v tunelu a nevidíš konce, zdá se to k nepřežití.

S odstupem (když vyjedeš z toho tunelu) bych to popsal spíš jako střídavě oblačno, polojasno a občas přeháňky. Občas pocit, že jsi udělal pořádný krok dopředu a občas pocit, že jsi zpátky na startovním poli.

Pokud vím, nemám to takhle sám, takže když se ti bude zdát, že to nikam nevede, nemělo by tě to překvapit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:12 pm    Předmět: Citovat

tooro, krasa? cetl jsem od coelha knizku Cesta bojovnika svetla, tam je psane ze stejna vec nemusi znamena to stejne trapeni pro kazdeho(nepamatuju si presny text toto je jen vyznam)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

nemo napsal:
tooro, krasa? cetl jsem od coelha knizku Cesta bojovnika svetla, tam je psane ze stejna vec nemusi znamena to stejne trapeni pro kazdeho(nepamatuju si presny text toto je jen vyznam)


No, ano Nemo, krása. Smile
Ale než k tomu jeden dojde...to prožívá ty bolesti pěkně naplno.
Stejně většina veškerého trápení pramení z našeho chtění.
Nechtít aby každý den svítlo slunce, ale aby byl stejně vítán každý mrak.

Přijímat věci takové jaké jsou, a při tom stále měnit jen a jen sebe, o to tu běží.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martik
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

Tak mi teď zas přijde, že to asi nezvládnu... Asi se tady do toho světa nehodím, a už asi plácám hlouposti Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 11:39 pm    Předmět: Citovat

Když už jsi tady, na Zemi, mezi námi, tak sem k nám patříš. Tudíž máš všechno, co potřebuješ k tomu, abys to zvládla. Možná to ještě nevidíš, ale určitě to tak je. Vesmír nás nikdy nenechá ve štychu, pokud si to ovšem nezačneme usilovně namlouvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
...Stejně většina veškerého trápení pramení z našeho chtění...


Skoro bych řekl, že ne "většina" ale "veškeré". Aspoň zatím, vždycky, když to na mě padlo, dobral jsem se k tomu, že to bylo tím, že věci nejsou podle mých představ, ať už se týkaly čehokoliv.

Takže jsem zkusil pobádat, k čemu že to slouží to "chtění" (případně "nechtění", ale to je vlastně totéž, jen s opačnou polaritou). Ale na nic jsem nepřišel, kromě snad navzájem se vylučujících pracovních teorií, že přání jsou k tomu aby (i) si je snažil člověk splnit; nebo (ii) pochopil jejich marnost.

A teď, babo raď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

Bootlog: no, to je fakt zajímavá úvaha. Když to tak vezmu, tak přání máme takový bonus k tomu, abychom objevili svou cestu, to, co jsme si dali za úkol. Jenže přání samotné k objevení té správné cesty nestačí. Ještě potřebujeme s tím bonusem umět dobře zacházet.Buď si přeješ ve vztahu k tomu cíli a z hlediska "celku" "správně", pak jedeš jako na vlně a vše je v takové shodě, že ani nemáš dojem, že bys nějaká přání potřeboval, a když, užíváš to jako "koření". Myslím v tom smyslu-bude bude, nebude nebude, když nebude nic se neděje.
A nebo se to neshoduje. Přání se neplní, není na jeho splnění ještě ten správný čas. Zjednodušeně řečeno, Vesmír ví, že si na tuhle objednávku buď počkáme hodně dlouho, nebo ji nedostatnem vůbec.
Velice často je Vesmír ale velký žertéř, jeden si objedná a přeje a tak prosí, co by ne, dokonce se nám přání splní. Laughing Ale dostaneš se úplně jinam než jsi chtěl. Shocked Pokud fungujou dobře detektory, tak si to uvědomíš a jen konstatuješ: Hm, tak jsem si přál(a) pěknou blbost, to jsem si teda zkomplikoval(a) život. Rolling Eyes A je to vlastně taky přínos. Idea Docvakne mi, co už si určitě přát nebudu a co není moje cesta. Horší je, že ne vždy fungujou detektory dobře.Otupí je strach a únikové chování. Takže pak si člověk je schopný namluvit, že je vlastně všechno v pořádku, že to je tak jak má být, osud, úkol tady na Zemi...Dojde to pak až k fanatizmu, "zaslepenosti". I pak nám naše detektory hlásí že není něco v pořádku ale my jsme se rozhodli být z nějakého důvodu, třeba i strachu něco změnit, slepí a hluší. Systémy přesvědčení narostou do obludných rozměrů a ovládnou náš život.

Copak, když si přejeme sami za sebe, ale co teprve když se rozhodneme přát si za druhé Wink Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund