Fórum - Zobrazit téma - Jak posílit sebevědomí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak posílit sebevědomí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak posílit sebevědomí
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martik
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 4:23 pm    Předmět: Jak posílit sebevědomí Citovat

Ahoj, sice to nemá asi s Reiki moc společného, ale chtěla jsem se zeptat, jak mám posílit své sebevědomí? Nqkdy to jde, a mám se ráda, vidím se pěkně a jdu třeba do města odhodlaně a sebejistě... Ale přijde mi, že většinou se podceňuju, nevím jak zjistit jestli v něčem vynikám, jestli vůbec! Je toho víc co mě trápí, ale myslím, že pro teď bych potřebovala poradit s tímhle. Kdybyste byl někdo tak hodný a poradil, byla bych vám moc vděčná a doufám, že moc neotravuju. Mějte se všichni krásně a přeju pěkný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 5:09 pm    Předmět: Oshova meditace před zrcadlem Citovat

Můžeš zkusit třeba meditaci. Téhle říkám Oshova meditace před zrcadlem, podobně jí popisuje v Oranžové knize.

Stoupni si před velké zrcadlo, třeba v koupelně a zajisti, aby tě alespoň 10 minut nikdo nerušil.

Podívej se do zrcadla na toho člověka, kterého tam vidíš a dívej se na něho, jako bys ho viděla poprvé v životě. Vlastně ho neznáš, nevíš ani co si myslí, co cítí, jaké má záměry, nehodnoť ho. Možná tě na jeho těle zaujmou tvary, které se ti nelíbí, ale není tvou starostí je hodnotit, nech to být. Možná dělal něco, co se ti nelíbilo - nech to být. Možná měl myšlenky a pocity, které se ti nelíbily - nech je být. Prostě si ho jenom prohlížej, bez hodnocení, bez odsuzování. Vždy ve chvíli, když tě napadne myšlenka, která toho člověka hodnotí, řekni si: "Nechávám to být."(nahlas)

Ačkoliv toho člověka vidíš takto poprvé v životě, zaujal tě a ty jsi zaujala jeho. Všimni si, když se usměješ na něho, on se usměje na tebe, zkus to, neboj se, nestyď se, třeba má ten člověk ten samý ostych před tebou, jako ty před ním, zkus prolomit tu barieru. Zamávej mu, určitě odpoví. Řekni mu: "Ahoj" (nahlas). Ale proč ten člověk tady vlastně stojí? Proč se na tebe usmívá? Určitě od tebe něco chce, zkus proniknout do jeho pocitů a myšlenek, i když je to cizí člověk, použij empatii a soucit. A možná i on se snaží proniknout do tvých pocitů a myšlenek. Ten člověk něco potřebuje, možná je osamělý a chybí mu láska, bolí ho srdce, že jí nemůže najít.

Co myslíš, může být ten člověk milován? Určitě ano. Mohla bys třeba ty toho člověka milovat? Co musí udělat, aby si zasloužil tvojí lásku? Musí opravdu něco dělat, abys ho mohla milovat? Láska není něco, co si musíme zasluhovat, ale to, co máme. Máš v sobě jen kapičku lásky a bojíš se jí dát zrovna jemu? Ale když budeš milovat ty jeho, možná bude milovat i on tebe. Daruj mu veškerou svou lásku, nenech si ani kousíček napotom, udělej ten nejstatečnější čin ve svém životě, překonej svůj strach. Nečekej, až se ten člověk zlepší, až bude dokonalejší, až bude dělat to, co chceš. Miluj ho tady a teď, takového jaký právě je. Řekni mu to, řekni: "Miluju Tě." (nahlas) Podívej se na toho člověka znovu, vždyť on tě taky miluje, právě ti to řekl. To je skvělé. Je do tebe stejně bláznivě zamilovaný, jako ty do něho, i on ti dal veškerou svou lásku, dal ti všechno po čem toužíš, dal ti lásku, proudí přímo z jeho srdce do toho tvého.

Už nemáš v srdci jen ubohou kapičku lásky, ale už se ti do něj valí příval lásky, tvé srdce je plné lásky, přetéká láskou. Protože ty jsi láska. Jsi s člověkem, který tě miluje a kterého miluješ ty. Vychutnávej si tu lásku. Představ si paprsek světla, který spojuje tvé a jeho srdce, tvá láska proudí k němu a jeho proudí k tobě a čím víc lásky mu dáš, tím víc on dá tobě. A ty jeho lásku dostáváš bezpodmínečně, on nečeká, až se změníš nebo zlepšíš, příjímej jí s radostí a úsměvem, máš jí tady a teď.

-- V tom zrcadle vidíš jen to, co máš sama. To zrcadlo je každý člověk, kterého potkáš.

Tohle si nestačí jenom přečíst, aby to fungovalo, musíš jít před to zrcadlo a udělat to. Třeba si můj text nahraj na kazeťák a pusť si ho k tomu. Možná se ti to napoprvé nepovede dotáhnout do konce, emoce bývají u téhle meditace obrovské, tak to zkus příště, a až jí dokážeš prožít až do konce, opakuj si jí a opakuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 11:53 pm    Předmět: Sebevědomí Citovat

Nebo třeba tohle. Je to určitě rychlejší, účinnost porovnat nedokážu.

Druhý a třetí prst jedné ruky položit nad horní ret, pod nos (tam jak je takový ten žlábek) a druhý a třetí prst druhé ruky na kostrč (to je to, co zbylo člověku po jeho opičích příbuzných z ocasu). Držet, dokud je to příjemné. Pak ruce prostřídat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

Martiku,
ať už použiješ jakoukoli techniku, žádná nezabere na moc dlouho, dokud se nevydáš tou cestičkou sebepoznávací.
Můžeš se zbavovat starých programů, můžeš se pře- programovávat, můžeš tak vyměnit masku nesmělé osůbky za osobu sebevědomou. Okolí tě možná bude považovat za suverénnější, ale uvnitř se nic podstatného nezmění. Ty reakce možná budou pro tebe příjemné, něco nového, neokoukaného, a dá se na tom na dlouhou, velmi dlouhou dobu zaseknout - myslet si, že to, jak mne druzí vidí je moje doopravdická vnitřní skutečnost....ale jen do určité doby. Berlička, co snadno přiroste k ruce natrvalo. Můžeš úplně cokoliv, ale o transformaci tohle nebude. Vnější pozlátko se bude zářivě blyštit a uvnitř toho Světla jen ještě ubude.

Pokud ti půjde přeměnu doopravdickou, je třeba začít tu cestičku k sobě šlapat a tím prvním nakročením je, že se přestaneš s kýmkoli srovnávat. Všechny naše "nedostatečnosti"
pramení z toho, že se sami, nebo někdo nás srovnává s někým dalším.
A to už od dětských let - tam se to zapisuje nejsnáze a nejhloubš. Ale při tom jsme naprosto nesrovnatelní - každý jsem originál, nezaměnitelný, prostě jedinečná bytost.

Martiku, zkus začít například tím, že jakmile svoji mysl nachytáš při jakémkoli srovnávání s někým, něčím, tak si tohle prostě zakázat. A kdybys k tomu ještě dokázala pozorovat, co při této změně (od počátku po "puštění" myšlenky) navyklého způsobu uvažování budeš pociťovat, tak to ostatní přijde časem samo. Někde v průběhu tohohle počínání totiž přijdeš na to, jak jsme sice každý jiný, a při tom - z hlubšího pohledu, vlastně úplně stejní. A tohle uvidět - zcela zřetelně to uvidět, to už je potom rázem po všech možných mindrácích. Wink

Martiku, podívejme se na podstatu toho slovního spojení "posílení sebevědomí".
Sebe-vědomí Arrow být si vědom sám sebe Arrow čeho, kohože tedy?
....Když vlastně ani pořádně nevím co, nebo kdo jsem Question Idea
Very Happy

Ať se ti to teda daří. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 7:37 am    Předmět: x Citovat

Souhlasím s toorou: posilování sebevědomí je běh na dlouhou trať. Všechny afirmace jsou jen taková berlička. Dokud se člověk uvnitř necítí silnější a ta sebepodpora nevychází zevnitř je to jen slupka.
Mám pocit, že co jedinec to jiná metoda jak se dopracovat k většímu sebevědomí, každého tlačí bota někde jinde.
Určitě výborné je nejdřív poznat sám sebe a naučit se přijímat tak jak jsem se všemi klady (skutečně se chválit a být ráda za ně) a tzv. nedostatky brát jako součást osobnosti, co mi vadí a je v mých silách, tak na tom postupně zapracovat. Zbytečně se netrápit a NESROVNÁVAT. Vždycky bude někdo lepší, hezčí, chytřejší... Dělat si radost.
Není univerzální rada, každý jsme jiný, v jiné situaci. V každém případě se nic nepokazí dobrou literaturou jako je paní Hayová se svým Miluj svůj život nebo podobné knihy, které dávají praktické rady od čeho se odrazit.
Neboj, stačí začít a nenechat se odradit. Jo a tradiční trpělivost. Protože kořeny můžou být dost daleko, třeba v tom, jak bylo naše sebevědomí posilováno v rodině a co se nám dělo ve vztazích atd.
Hodně štěstí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 8:07 am    Předmět: Citovat

Martíku,
se sebevědomím je to určitě tak, jak ti tu napsali přede mnou. Jen bych ještě připomněla rozdíl mezi zdravým sebe-vědomím a nabubřelou arogancí, která nemá se sebevědomím nic společného. Určitě takové lidi taky znáš. Jsou suverénní vždy, všude a za každé situace.
Když je potom poznáš blíž, tak zjitíš, že jim opravdové uvědomění sama sebe naprosto schází a jen to zastírají.
Že se někdo dovede mezi lidmi chovat jak ryba ve vodě (nejlépe jako štika mezi bělicemi) ještě neznamená, že mají to, o čem tu mluvíme.

Ještě musím říct, co dokáže moje sebevědomí dokonale srazit na kolena.
Jsou to návštěvy obřích supermarketů. Tam jen vejdu, stává se ze mne vyděšené telátko, které zapomene, proč že tam přišlo. Moje jediná myšlenka je, jak se dostat pryč a tak většinou hodím do košíku něco, o co vůbec nestojím.
Je to možná strategie obchodníků, ale přesto obdivuji lidi, kteří s přehledem proplouvají mezi regály a spokojeně odchází s potřebným zbožím.

Přiznávám, že vůbec nemám v úmyslu odstraňovat tenhle faktor, který sráží mé sebevědomí na bod mrazu. Existuje totiž možnost vůbec do supermarketů nelézt (zvláště do některých) a nebo mít průvodce, který mne prostrká mezi regály Wink .
Možná to nemá nic společného se sebevědomím a jen reaguju na energie, které tam jsou?
Ale přecejen - propadnu tomu a zapomenu sama na sebe, kdo jsem. Takže skutečně bez sebevědomí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 8:31 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
zapomenu sama na sebe


Ano, Mamko.
čím dřív zapomeneme na všechny "naše" identity, tím líp.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Mně hodně pomohly sebepoznávací semináře.
Na http://www.webspirit.cz/index.php5 si určitě časem něco vybereš.
Dělám tady reklamu Damaovi, ale pro mě jeho semináře hodně znamenaly a doufám, že i nadále budou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Martik
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:58 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych vám všem, kdo mi sem něco napsali poděkovat!! a to moc Smile .... Opravdu jsem si všimla, že se s některými lidmi srovnávám, ale pak jsem si vzpomněla na to, co jsem tady četla a myšlenku jsem zahnala, s tím, že každej jsme originální. Je to cesta na dlouhý čas a je jen na mě jak se s tím poperu, ale už se těším na ty výsledky! A musím se sebou něco dělat, protože už si toho začínají všímat kamarádi! takže jdu na procházku sebepoznáváním Smile Ještě jednou děkuju a všem přeju krásný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 1:27 pm    Předmět: Citovat

Tak seběvědomí a spoustu dalších věcí mám již za sebou. Mě pomohla zde již zmíněná kniha L. Hay - Miluj svůj život. Jsem za ni opravdu ráda - seběvědomí ( je to opravdu hodně o tom sebehodnocení a sebekritice), můj postoj k ostatním lidem, radost ze života, tolerance. Díky této knížce a mé chuti na sobě pracovat jsem dnes úplně někdo jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Martik napsal:
... takže jdu na procházku sebepoznáváním Smile Ještě jednou děkuju a všem přeju krásný den


Jen se připrav na to, že taková procházka se může protáhnout na hezkých pár dekád. To jen tak na okraj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

... no to mi povídej ... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:22 am    Předmět: Smysluplná bolestivost. Citovat

Neverending Story. Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
Ale krásný. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 8:15 pm    Předmět: Citovat

a nemusi byt prijemna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Právě v tom je ta jeho krása Nemo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund