Fórum - Zobrazit téma - Znecitlivění prstů při reikování - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Znecitlivění prstů při reikování
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Znecitlivění prstů při reikování
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 5:35 pm    Předmět: Znecitlivění prstů při reikování Citovat

Dobrý den; druhý měsíc mám zasvěcení do dvojky. Poslední dobou se mi často stává, když si reikuju 4.;5.; 6. a 7. čakru, tuhnou mi prsty a ztrácím v nich cit ( někdy i v celé dlani ). Po prvním zasvěcení se mi to nestávalo. Pravda je, že tehdy ještě nebyla taková vedra (mám nízký TK). Problém vidím v tom, že pak necítím, zda energie ještě proudí či nikoliv. Byla bych moc ráda, kdyby mi mohl někdo poradit. Děkuju. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 11:45 pm    Předmět: Re: Znecitlivění prstů při reikování Citovat

arima napsal:
... Problém vidím v tom, že pak necítím, zda energie ještě proudí či nikoliv. Byla bych moc ráda, kdyby mi mohl někdo poradit. Děkuju. Smile


S tím si nelam hlavu. Já necítím vůbec nic, a bylo to tak vždycky, takže se potýkám s myšlenkou, že celé reiki je jeden velký humbuk. Proč to tak je, na to mám po ruce hned celou smečku teorií.

Takže řečeno místním jazykem, třeba je to tak, že necítíš prsty schválně, protože se máš naučit, že tvoje přesvědčení má být založeno na slepé víře (bez nápomocných fyzických vjemů) a ne na mravenčení v rukou (což je jednodušší).

Nebo třeba jinak: nesahej si na 4.-7. čakru, ať nepropadáš malověrnosti a pochybnostem.

Že ti to moc nepomohlo? No, tak už to občas chodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

Že ti to moc nepomohlo? No, tak už to občas chodí.

Ale pomohlo! Děkuju za názor. Smile
Každý názor je dobrý. Když nic jiného, přivede člověka k zamyšlení....

Například, že s tou slepou vírou bych asi měla problém. Ta mi nechce fungovat....a má logika se mi plete do situací, kdy by měla být pěkně v koutku..(nic velkého, pouze normální, malá, soukromá logička
8 v )) ).

Taky jsem si teď uvědomila, že malověrnosti vůbec nepropadám. Reiki jsem přijala jako něco samozřejmého, co funguje a vůbec o tom nepřemýšlím. Vyřešilo mi pár zdravotních problémů, se kterými jsem si nevěděla rady, srovnalo mi to myšlenky.....Kdyby už nic jiného, je to věčné téma k přemýšlení. A nemyslím, že pouze proto, že se mi ještě houpe klobouk na věšáku Smile .

Ani jsem nevěřila, že se dovedu takhle rozepsat! Pak že nepomohlo...
Ještě jednou děkuju a přeju příjemný večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Arimo,
určitě dostaneš další odpovědi. Takže já přidám něco ze své zkušenosti.
Po R2 jsem taky měla pocit, že jsem přišla o citlivost v rukou. Časem se vrátila. Většinou necítím v rukou nic, pokud je přikládám na sebe. Vnímám spíš reakce v těle.
Ruce vnímám docela silně, pokud je přiložím na jiného člověka. Zejména když má nějaký problém. Někdy necítím v rukách vůbec nic a druhý si vrní blahem pod teplíčkem . Přišla jsem na to, že vnímání mi silně omezuje cokoli na rukách - prstýnek, hodinky, náramek. To má ale každý jinak, většině reikistů to prý nevadí.
Určitě mi ale vnímání energie snižuje, když si namažu ruce krémem. Například po koupeli použití tělového mléka nebo krému , to si připadám jako v igeliťáku. Takže když chci vnímat energii, musím se smířit s tím, že zanedbám kůži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:51 am    Předmět: Re: Znecitlivění prstů při reikování Citovat

arima napsal:
Dobrý den; druhý měsíc mám zasvěcení do dvojky. Poslední dobou se mi často stává, když si reikuju 4.;5.; 6. a 7. čakru, tuhnou mi prsty a ztrácím v nich cit ( někdy i v celé dlani ). Po prvním zasvěcení se mi to nestávalo. Pravda je, že tehdy ještě nebyla taková vedra (mám nízký TK). Problém vidím v tom, že pak necítím, zda energie ještě proudí či nikoliv. Byla bych moc ráda, kdyby mi mohl někdo poradit. Děkuju. Smile


Arima,

vítej tu u nás na fóru. Razz

Možná bys nám mohla napsat, jak si vlastně reikuješ 4.;5.; 6. a 7. čakru? V leže, ve stoje nebo v sedě? Je docela možné, že máš ty ruce v nějaké, pro tebe nepohodlné poloze, a uskřípáváš si tím tepny. Zkus si v leže ruce podložit a ve stoje nebo v sedě si ruce střídej. Ještě technická otázka, co znamená že si reikuješ čakry? Je to harmonizace čaker nebo každá z těchto čaker je reikovaná zvlášť a nebo je to nějaká jiná technika?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 11:13 pm    Předmět: Citovat

Mamko,
já zatím žádné reakce na příjem reiki v těle vnímat neumím. Pouze teplo nebo brnění v rukou při předávání v místech kde je energie potřeba.
Prsty mi tuhnou pouze když reikuju sebe. To pak vlastně ztrácím přehled, jak dlouho je mám v dané pozici držet. S ozdobami na rukou zkušenosti nemám, ale vyzkouším to.

Lightworkere, děkuji za přivítání.
Všechny čakry, tedy 4.; 5.; 6. a 7. čakru reikuju použitím pozic ze skript mého mistra, jsou vlastně stejné jako pozice v Průvodci Reiki Diane Steinové. Hlavní čakry 1. až 7. v leže, vedlejší na nohách-v sedě. Každou čakru zvlášť. Harmonizovat čakry jsem si pokoušela pouze asi dvakrát, ale bez pocitů.
K té technické otázce. Je docela možné, že ještě nepoužívám správnou terminologii. Předpokládám však, že když se v doporučených polohách přikládají ruce na pravděpodobná místa čaker, reikují se čakry. Jestli mám vždy ruce přesně na místě čakry, nebo tam energie inteligentně doputuje, nevím. Jinou citlivost než v rukou zatím vyvinutou nemám.

Nápad s podložením rukou vyzkouším.
Děkuji vám oběma za další rady a zkušenosti, budu mít v příštích dnech nad čím bádat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 11:53 pm    Předmět: Citovat

Arimo, citlivost se po Reiki 2 dost mění skoro u každého. To tuhnutí může souviset s jinou formou vnímání energetických blokád - pokud se projevuje při "rovnání" čaker. Mimochodem, 7. čakru můžeš nechat bez přímého působení - je to jakási esence všech dolních čaker (v systému 7 hloavních čaker je "vytvářena" kvalitou čaker 1 - 6). Stačí tři polohy rukou: 1-6, 2-5, 3-4.
1) Jsou cvičení na zcitlivování rukou.
2) Hrej si s kameny - prociťuj jejich energii, objímej stromy.
3) Doporučuji Tai-či
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 8:36 am    Předmět: Citovat

Arimo,
teď jsem si uvědomila, že jsi psalo o svém nízkém tlaku. Já s ním měla potíže spoustu let. S tím je spojené i nedokrvení rukou, takže při jejich už mírném zvednutí, začaly ztrácet život. Když jsem se potkala s reiki, začala se projevovat reakce právě v rukou. Při reikování se do nich nahrnula krev a to tak, že to až bolelo a o citlivosti na energii nebylo ani pomyšlení. Bylo to jako když si přeležíš ruku nebo nohu a po uvolnění to začne přicházet k sobě.
Časem se všechno, včetně tlaku samo srovnalo. Takže tvoje potíže mohou být spojeny právě s touto reakcí a význam jednotlivých čaker můžeme být jen v tom, pod jakým úhlem držíš ruku, když ji na ně pokládáš.
A nebo je důvod úplně jinde Wink . Určitě na to sama časem přijdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

Arimo

pokračuj dál s reikováním všech čaker, dej na svého mistra, ten ví, co říká. Doporučuji všem svým žákům také reikování/harmonizaci všech 7. čaker.

Ano je to tak, že když dáš ruce do míst, kde jsou čakry, tak ten úmysl je začne rovnat/harmonizovat a ne přesná poloha rukou.

Myslím si, že mrtvení rukou souvisí s tvým nízkým tlakem, jak ostatně píše i mamka, a časem se to usadí. Někdy je to i ukázka a nebo zamyšlení se nad tím, co děláme a zda to třeba nemůžeme dělat nějakým jiným způsobem. Prošel jsem taky spousty úkazů, které mě dovedli tam, kde jsem teď. A u nich jsem musel hodně přemýšlet a zkoumat. Tak ti přeju to samé, přemýšlej, testuj a zkoumej Idea Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 8:32 pm    Předmět: Citovat

Děkuju vám všem za vaše rady a zkušenosti. Moc jsem se těšila, až se na Reikiwebík zase dostanu; asi na něm začínám být závislá ... Embarassed

Na webík jsem se sice nedostala, ale zkoušela, jsem co jste mi minule poradili. Podložení rukou funguje Lightworkere velice dobře. Přesně tak, mamko, také sis koukám nízkého TK užila až až. Moc těším, až se mi ten můj jednou také srovná. Smile
Damao, zatím žádné bloky nevnímám, snad až jednou... To by mi ruce museli tuhnout na jiných místech. Tam kde problém mám a vím o něm. "Rovnání čaker" si nedělám. Nevím, zda to je dobře nebo špatně, ale nic přitom necítím. Proto si raději čakry reikuji.

Určitě je spousta věcí, které bych mohla dělat jinak. Musím toho ještě hodně přečíst a popřemýšlet... I tento webík je taková studna informací.. Jsem moc ráda, že jste mne nasměrovali a povzbudili.
Ještě jednou vám všem moc děkuju a přeju příjemný zbytek víkendu. Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

arima napsal:

Damao, zatím žádné bloky nevnímám, snad až jednou... To by mi ruce museli tuhnout na jiných místech. Tam kde problém mám a vím o něm. "Rovnání čaker" si nedělám. Nevím, zda to je dobře nebo špatně, ale nic přitom necítím. Proto si raději čakry reikuji. Very Happy

Reikovat čakry je v podstatě totéž, jen při rovnání pokládáš ruce na čakry v určitém pořadí, tak jak spolu čakry souvisejí. Tak jen to tak dělej dál.
Prsty na ruce i na nohou souvisí energeticky s některou z čaker. Proto nejde o to cítit bloky v prsech, ale pocity v prstech indikují bloky v těle ve vztahu k tématům jednotlivých čaker. Pokud víš, kde je problém, není třeba to dovozovat jinak.
Tak ať se Ti daří - začala jsi dobře. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj arimo, harmonizovat čakry můžeš i bez pomoci rukou, cvičením nebo v meditaci.

Pokud ti to bude příjemnější, můžeš zkusit meditaci na barvu čaker. Představuj si v místech čaker vír světla v barvě přináležející příslušné čakře, 1-červená, 2-oranžová, 3-žlutá, 4-zelená, 5-modrá, 6-fialová/indigo, 7-bílá/ultrafialová. Směr otáčení víru pak určuje, jestli čakra energii přijímá nebo vydává. Platí pravidlo pravé ruky, prsty ukazují směr otáčení čakry, palec pak ukazuje směr proudu energie, pokud je k tělu, čakra energii přijímá, pokud od těla tak ji vydává.
Na začátku si můžeš představit, jakým směrem se jednotlivé tvé čakry otáčejí, jestli přijímají nebo vydávají. Nebo to může určit někdo druhý pomocí kyvadla.
Čakry jsou v harmonii tehdy, pokud všech sedm naráz přijímá energii, výdej pak probíhá celým aurickým polem. I když na počátku tvé čakry třeba takto nefungují, můžeš si v meditaci představit, že ano, pokud cítíš, že z čakry energie odchází, můžeš ten proud otočit. Pokud při téhle meditaci budeš mít nepříjemné pocity nebo se ti ani v myšlenkách nepodaří otočit směr otáčení některé čakry, přesně ti to ukáže na místo, kde energii blokuješ a na čem potřebuješ pracovat.

To znecitlivění rukou souvisí s vibracemi energií, které rukama proudí. Vyšší čakry (4 až 7) potřebují k harmonizaci energii s vyššími vibracemi než nižší (1 až 3), pokud nervová soustava člověka není na tyhle vibrace zvyklá, je jakoby "oslněna" a nevnímá. Jakmile položíš ruce na čakru, automaticky přivádíš energii o potřebné vibraci k její harmonizaci, ale asi je to na tebe příliš intenzivní. Ale pokud chceš být léčitelkou, tak si zvykej, protože nejsilnější léčivý proud přichází zkrze sedmou čakru, čili jsou to ty nejvyšší vibrace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Ilumauir, nevím, odkud čerpáš ty rozumy, co sem o čakrách píšeš, ale to o těch barvách určitě vyzkoušené a ověřené nemáš. Dovedeš si vůbec představit ten mazec, kdyby si někdo, kdo má problémy s druhou čakrou, třeba žena s bolestivou menstruací, nebo dospívající kluk, co má v noci poluce, působili na 2. čakru oranžovou barvou podle Tvé rady?
Jak by dopadl někdo, kdo má v sobě zmatek, přemíru podnětů a vysoký tlak, kdyby působil na pátou čakru modrou? Ono je to všechno trochu jinak, vlastně ne trochu ale dost podstatně jinak, než tu píšeš.
Apropós, v čakrách nic nekrouží, ani nerotuje, to je představa prastará, dávno překonaná.
Význam čaker není v barvičkách a otáčení energie.
Vůbec mi připadá, že tady uvádíš rozumy vyčtené z knížek, ale to, co je psáno, nemusí být svaté. Na počátku bylo slovo, ale neznamená to, že do slov lze život vtěsnat - určitě ne napořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 10:57 pm    Předmět: Citovat

Damao dík za povzbuzení.
Samozřejmě nevím o všech svých blocích, pouze předpokládám, že tam kde je nějaký zdravotní problém. bude menší či větší blok. Pokud to začínám dobře chápat, mám asi někde další bloky o kterých nevím -z nevyřešených vztahových záležitostí, karmického původu a pak ty, které si "vyrobím" svou nevědomostí (nevědomost nikoho neomlouvá). Takže dost učení a práce až do konce života. Smile

Ahoj ilumauire; děkuji Ti za další úhel pohledu.
Nežli jsem šla na R2, byla jsem zvědavá, jak bude na čakry reagovat kyvadélko. U manžela se skoro všude točilo na stejnou stranu, u mne to byl celkem chaos. Pokud bych vycházela z toho, že kde se kyvadlo netočí je blok, tak bych tedy měla další do sbírky Crying or Very sad

Z toho všeho mi vychází, že by asi bylo dobré využít obě možnosti: "rovnání" čaker podle rady Damaa a pokusit se o meditaci na barvu čaker jak radíš Ty. Jen jsem asi nepochopila - tato meditace na barvu čaker je bez požádání o reiki?
Vím, že když se chci něco naučit nebo se dozvědět, musím počítat i s pocity, které si nebudu schopna sama vysvětlit. Jsem moc ráda, že jsem našla tento webík.
Díky všem za vaši trpělivost ...a přeji vám dobrou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 11:44 pm    Předmět: Citovat

Damao, Tvůj poslední příspěvek mi nějak unikl. Svou předchozí odpověď jsem začala psát a pak musela na odejít vyřešit něco naléhavého. Sad

Mám v tom teď ale trochu zmatek. Embarassed
Tak proč se mi to kyvadlo točilo, když čakry nerotují? Je také pravda, že je dost autorů, kteří tvrdí, že v čakrách rotace je (např.: Doris Sommer - Lexikon Reiki str.18." Čakry si můžeme představit v podobě trychtýřovitých vírů v tisíci napojeních na naše jemnohmotné tělo.......... . Některými víry jde energie dovnitř, jinými prochází zase ven. .....". Nebo Barbara Ann Brennan -Ruce světla. Také píše o vírech...) Question
Další věc. Všude se píše, že reiki je inteligentní energie, že se s ní nedá ublížit.... Pokud to je tak, jak píšeš Damao, tak opak by byl pravdou. Reiki by mohlo ublížit. Např. já nováček si své zdravotní problémy reikuju. Ale někdo má třeba právě vysoký TK jako svůj zdravotní problém - a v dobré víře si reikuje všechny čakry, tedy i tu 5.... Mistr nám na kurzu nedal seznam problémů, na které můžeme a na které nesmíme použít reiki.
Nebo je tak nebezpečná pouze ta meditace na barvy? A co meditace na tóny (hudbu) nebo solmizační slabiky?
Léčitelkou z profese nehodlám být. Samozřejmě když mne rodina a známí požádají, zprostředkuju přenos. Ale toto vše je velice zajímavé. A navíc bych nechtěla nikomu ublížit. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund