Fórum - Zobrazit téma - Na počátku je slovo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Na počátku je slovo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Na počátku je slovo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Proč to chceš Damao vědět? Proč tady chceš být víc jako rodina? Jak se teď tady cítíš? A jaký pocit tady chceš mít? Proč vlastně píšeš na reikiweb? Co je tvým záměrem? Co tím, co děláš, tvoříš? A daří se ti to?

Chceš mě osobně poznat? Nejbližší veřejně přístupný akce máme plánovaný do Prahy 7. a 8.července. Seznámím tě se svou duchovní rodinou, do které patří i Okénko, se kterou se znáš. Určitě ti ráda poskytne informace o tom, co chystáme.

A zváni jste i všichni ostatní. Chcete poznat, co dělají reikisti, když nereikují? Co se dá dělat s těma energiema kromě léčení? Co tvoříme, jak se bavíme a radujeme? Chcete prožít, jak reiki funguje v životě, když opravdu funguje naplno? Tohle reikování není o léčení ani o učení, je to přímý prožitek. Chcete být s lidmi, kteří už nepotřebují být léčeni a učeni, protože už jsou VYléčeni a VYučeni? Přiďte, rádi Vás poznáme. Takže sraz na Staroměstském náměstí dne 7.7.2007 v 15.00, určitě nás poznáte, bude to show Smile Pokud chcete více informací napište mi moebius@seznam.cz


Už víc chápu tvoje příspěvky. Taky bych skutečně ráda viděla tak zázračné lidi na vlastní oči.
Ano pocit vyjimečnosti, nadřazenosti a dokonalosti jsem už mockrát u lidí potkala. Ale u skutečně vyjímečných lidí od kterých bych se ráda učila jsem viděla něco úplně jiného.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, nedivím se Ti, také je mi smutno. Snad jenom, že
to není jakýsi výkvět duchovna, jenom poprvé pořádám se zahraničím
lektorem Jogu smichu. Je to denní akce a lze to proto, že on již bude
v Čechách, proto je možné vůbec seminář zaplatit. Je mi to líto,
myslím, že nejsem vůbec vyjímečná a už vůbec ne - nejlepší.
Objímám Tě, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

Okenko, Tvůj čistý záměr zůstává čistým záměrem. Vnímám to - a myslím, že nejsem sám, kdo to vnímá.
Když někdo říká "já a Ježíš", neznamená to, že mu dělá producenta nebo manažera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 7:30 am    Předmět: x Citovat

okénko: tedy to byla velmi, velmi zajímavá reakce. Psala jsem spíš
na článek co psal iluminair a kupodivu jsi se ozvala ty
a z tvého psaní proudí úplně jiná energie než výše. Hodně
zajímavé. Inspiruje mě to k zamyšlení. Je fajn, že zůstáváš
mezi námi smrtelníky.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 8:34 am    Předmět: Citovat

Citace:
Taky bych skutečně ráda viděla tak zázračné lidi na vlastní oči.
Ano pocit vyjimečnosti, nadřazenosti a dokonalosti jsem už mockrát u lidí potkala. Ale u skutečně vyjímečných lidí od kterých bych se ráda učila jsem viděla něco úplně jiného
.

Šamanko, všichni jsme dokonalí Wink Tedy alespoň, když se narodíme. Vyjímeční ale nejsme - nikdo z nás a o nadřazenosti ani nemluvě.
Poprvé jsem si ten zázrak a dokonalost uvědomila, když jsem pozorovala svoje miminka. Uvádělo mne v úžas, že vlastně z ničeho, byl vytvořen tak nádherný a dokonale fungující tvoreček. Jak složitý je mechanizmus těla, jak bude fungovat mozek (o duši jsem neměla ani páru). Nešlo mi do hlavy, jak se to stalo. Jak, jen ze spojení dvou buněk, mohlo ve mne vyrůst něco tak zázračného?

Ano, když se rodíme, jsme dokonalí. Kam se ta dokonalost vytrácí? Je možné, aby si ji někteří lidé udrželi? A pokud ano, určitě svou dokonalost nebudou považovat za něco vyjímečného, protože budou vědět....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 4:00 pm    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 4:02 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
ach jo, co vám mám vykládat...

můj pocit? cítím marnost, když čtu Vaše odpovědi
co chci? porozumění, harmonii, soulad, ale tím, co tady píšu, toho nedosahuju...

co cítíte a co chcete vy? Co cítíte, když čtete moje příspěvky? A čeho chcete dosáhnout svými odpověďmi na ně? A daří se Vám to?


zrcadlo zrcadlo, kdo je na světě nějkrásnější?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:35 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Co cítíte, když čtete moje příspěvky?


Nic výjimečného Ilume. Pouze projev čehosi, co máme opravdu všichni. Rozdíl je jen v tom, jestli to pozorujeme, chápeme jako žádoucí, ci nežádoucí a snažíme se s pomocí Boží abychom tyto svoje temné kouty prosvětlili a udržovali je pozorností (touhou po Světle a sebereflexí) stále čisté. Idea Běžně se tento sklon i projev nazývá manipulací, když už s ničím jiným, tak alespoň s nazíráním druhých i sebe na vlastní osobu.
Pro upřesnění si dovolím některé výroky z tebou používané manipulantštiny přeložit.

ilumauir napsal:
Chceš mě osobně poznat? Nejbližší veřejně přístupný akce máme plánovaný do Prahy 7. a 8.července. Seznámím tě se svou duchovní rodinou, do které patří i Okénko, se kterou se znáš. Určitě ti ráda poskytne informace o tom, co chystáme.

Jsem výjimečný a výjimečné lidi sbírám. Zn. „nutno vidět.“ Laughing

ilumauir napsal:
Chcete být s lidmi, kteří už nepotřebují být léčeni a učeni, protože už jsou VYléčeni a VYučeni?

Chceš konečně prozřít, to jest uvidět moji jedinečnou sbírku na vlastní oči? Shocked Příjď!

ilumauir napsal:
Přiďte, rádi Vás poznáme. Takže sraz na Staroměstském náměstí dne 7.7.2007 v 15.00, určitě nás poznáte, bude to show Pokud chcete více informací napište mi.

…a konečně uvidíte důkaz mojí výjimečnosti!

ilumauir napsal:
Jo, jsou už tací mezi námi a já mám tu čest jich pár znát. A k tomu všemu jim stačí jen být zdravými a moudrými a to je tak snadné...

Jsem zdravý a moudrý, i když mi zatím nesaháte ani po kotníky, stačí málo a já vám hned ukážu jak na to. Arrow Surprised

ilumauir napsal:
…chci být s moudrými a zdravými lidmi, aproto se takovými obklopuju. A proto kolem sebe takové lidi tvořím. Proto v každém člověku vidím prameny moudrosti a zdraví. Ten pramen vidím i v tobě Damao...ano podle sebe soudím Tebe..
.
I ten nemoudrý a nepokorný Damao mne přeci jednou musí pochopit! Idea

ilumauir napsal:
Škoda že ten Chomutov mám tak z ruky, rád bych se s tebou seznámil.

...a konečně ti mohl předvést svoji výjimečnost a bohulibost in natura.

ilumauir napsal:
Díky Damao, že jsi mě vyzval, abych projevil svou moudrost. Proto miluju lidi, protože právě oni mě svými otázkami vedou po cestě moudrosti. Týjo, Damao, právě jsi vytvořil jednoho moudrého člověka..

Miluji příležitost jak se zlepšit v rétorice o dokonalosti své cesty směrem k nechápajícímu a tápajícímu davu, tedy v manipulaci.

ilumauir napsal:
Jediné, co můžu pro druhé lidi a jejich moudrost udělat, je pomoci jim na cestě k jejich podstatě. Tohle děláme v Kruhu srdce, ptáme se jeden druhého, co cítíme a co chceme, protože to je to podstatné... a na to jsem se ptal i Tebe Damao ve svém prvním vstupu, v mých otázkách nebylo nic víc.

Zpívejte Hósana!!! Máme tu spasitěla v těle! Very Happy

ilumauir napsal:
Málo mě zajímají doplňkové informace k tvému nicku, ale chci vnímat tvou podstatu, to, co právě teď cítíš a co právě teď chceš.

V podstatě mně nezamímáš, jen chci zůstat v osobní ilegalitě, vždyť nejlepší obrana je útok. Jinými slovy manipulace pomocí deformace smyslu i motivace druhého diskutujícího.

ilumauir napsal:
V apokryfním evangeliu podle Ilumauira, je jedna vtipná příhoda. Ježíš řekl svým učedníkům: "Já jsem ta pravda, cesta i život. Opakujte to po mě." A učedníci řekli: "Ty jsi ta pravda, cesta i život."A tak vzniklo to nedorozumění, které se nazývá křesťanství.

Označeno citujícím za humorné, aby bylo vidět jak on je znalý a zároveň zcela nad věcí. Vskutku zvláštní druh humoru. Sad

ilumauir napsal:
Jsi pokorný a laskavý? jsi moudrý?

Opět, stará dobrá manipulace, kdy manipulant obrací pozornost čtenářů směrem od sebe. Smile

ilumauir napsal:
Proč to chceš Damao vědět? Proč tady chceš být víc jako rodina? Jak se teď tady cítíš? A jaký pocit tady chceš mít? Proč vlastně píšeš na reikiweb? Co je tvým záměrem? Co tím, co děláš, tvoříš? A daří se ti to?

Otázky hodny zodpovězení, avšak pro každého zde píšícího, tedy je třeba si je zodpovědět především sám sobě.

ilumauir napsal:
...ach jo, co vám mám vykládat... cítím marnost, když čtu Vaše odpovědi.

…vy duše malé, prosté, já, já, já…však vím!

ilumauir napsal:
porozumění, harmonii, soulad, ale tím, co tady píšu, toho nedosahuju..

Zde nazrála chvíle zodpovědět si svoji otázku - proč tu teda....? Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:41 pm    Předmět: Citovat

Možná není na škodu občas si připomenout slova o manipulaci.

PRAKTIKY MANIPULACE

l.
Nejasný kontext sdělení.
Manipulátor nechce podávat jasné a srozumitelné myšlenky, protože pro manipulaci je výhodnější používat jakousi „mlhu“, pomocí které lze kdykoliv kohokoliv tlačit do pozice „ty moje myšlenky nechápeš“, S tím bývá často spojeno jakési „skromné povznesení se nad věc“, kterým manipulátor dává skrytě najevo, že má převahu, že jeho myšlenky zůstávají u některých lidí nepochopené, dává najevo, že to přece není jeho vina.

2.
Uhýbání přímým otázkám.
Manipulátor nemůže a nechce odpovídat na přímé otázky přímými odpověďmi, protože to mu ubírá prostor pro manipulaci a byl by nucen říct konkrétní věci, které by mohly projevit rozporuplnost jeho sdělení. Manipulátor totiž používá sdělení účelově a není pro něj důležité co říká,ale jakého výsledku dosáhne, tudíž tvrdí to, co se mu právě hodí, ale nikdo nesmí poznat, že jsou v tom rozpory, proto na přímé otázky neodpovídá.

3.
Práce s emocemi.
Manipulátor se bojí racia, protože dobře tuší, že tam by mohl být odhalen. Nabádá ostatní, aby věřili svému srdci a svým pocitům a zároveň si získává sympatie svých objektů zájmu a tím si pojišťuje, že mu bude věřeno proto, že ho „lidé mají rádi“.
Na potvrzení svých dobráckých úmyslů často přichází s citacemi, či příběhy o kladných hrdinech, přičemž všem posluchačům musí být zcela jasné, že on je minimálně stejně dokonalý, jako onen kladný hrdina. V případě, že s příběhem přijde někdo jiný, nezapomene se svojí trochou do mlýna přidat nějakou tou pochvalou a upozorněním tak na sebe. Účel je tentýž. Nikdo nesmí zůstat na pochybách o jeho ušlechtilých motivacích.

4.
Odvádění pozornosti.
V diskusi s manipulátorem zjistíte, že manipulátor od některých témat zběhne a přesměruje vaší pozornost nenápadně na téma zcela jiné. Otázky nechá nezodpovězené a pokud se k nim chcete vracet, označí je jako nedůležité a vyzve k diskusi na jim nově nastolené téma, „které je přece mnohem důležitější“.

5.
Podsouvání.
Manipulátor vám podsune nějakou myšlenku, která se vás osobně týká a když pátráte po tom, proč vám ji sděluje, začne vám vysvětlovat, že pouze reaguje na vaše postoje, že to, co vám říká, není z jeho hlavy, ale jen reakce na to, jací jste nebo nejste. Typickým sdělením manipulátora je to, že on jen odrazí vaše pocity a sdělení a to, co na něm vidíte negativního, je vlastně váš problém (ona myšlenka zrcadlení také pochází ze starého Řecka, v mnoha směrech je pravdivá a užitečná, ale manipulátor ji využívá účelově a vždy ve svůj prospěch).

6.
Využívání vyšší autority.
Manipulátor používá vyšší autority jako je „Bůh“, „veřejné mínění“, „všeobecně známá pravda“ apod., aby dal přesvědčivost svým myšlenkám. Svoje myšlenky prezentuje jako objektivní fakta a diví se, jak to že to nechápe.

Co je cílem manipulátora? To je různé. Někdy je to potřeba ovládat ostatní, někdy jsou to peníze, někdy pocit moci, nepřijímání názoru, apod.. vždy to však maskuje pod nějaké jiné motivy, které se vám zdají dobré a ušlechtilé. Využívá vaší sympatie k tomu, aby vám zabránil racionálně rozebrat jeho chování.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

Tooro: Poklade můjSmile)) No že máš tu trpělivost:)

Ale ukazuješ mi že i s láskou by měla ruku v ruce jít i pokora a trpělivost ( divný že sem dosud slovo trpělivost nějako igoroval) - že by zase nějaké erubce na slunci?Smile)))

Je zajímavé sledovat někoho koho svlékneš až úplně do naha, no čest a sláva tomu kdo si s tím dá tu práci, i když ty naše motivace.....Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Zeto,
právě v těch našich různých motivacích je jádro pudla. Když se nekoukáme opravdově dovnitř, do sebe až na dno, nesvlékáme ty svoje slupičky až na dřeň, nakecáme Laughing si cokoliv.
V tom jsme mistři nad mistry. Wink
A že to loupání občas dost bolí, no to si piš že jo! Wink
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

ilumauire, nejsi náhodou Lightworker ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
ilumauire, nejsi náhodou Lightworker ?


Mamko, myslim si, ze neni. Ma uplne jiny projev ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
mamka napsal:
ilumauire, nejsi náhodou Lightworker ?


Mamko, myslim si, ze neni. Ma uplne jiny projev ...


Vzhledem k tomu že všechno je jeden a všechno je jedno, nám to může být úplně jedno:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 9:25 pm    Předmět: Citovat

Mamko, mám tě rád takovou, jaká jsi. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund