Fórum - Zobrazit téma - Na počátku je slovo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Na počátku je slovo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Na počátku je slovo
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 10:30 pm    Předmět: Na počátku je slovo Citovat

Nedávno jsem se pokoušel najít nějaké informace o tom odkud kdo z nás pochází - a kupodivu snad jen starší (ve smyslu data přihlášení se na web) mají u svých nicků uvedenu alespoň nějakou další informaci.
Je to věc názoru, osobního stanoviska, jak to kdo má rád, nebo jak to kdo cítí, ale nějak mi to nejde na rozum, proč tolik tajností?
Pak se někde setkáme a stejně se poznáváme - i ve fóru si říkáme občas jménem, tak proč chybí v profilech třeba místo, odkud pocházíme?
Že někdo nechce zveřejnit celé jméno, svůj mail, pochopím, že asi má svůj důvod. Tak jen navrhuji, abychom si udělali takovou inventuru v údajích, co máme v profilu a slovo, které můžeme a chceme doplnit, abychom doplnili. Budeme tu pak více jako rodina než schůzka KKK či svobodných zednářů? Uvidíme,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:46 am    Předmět: Citovat

Možná neví jak.
Nebo zatím nezjistili, že to jde.
Nebo se něčeho bojí.

Tak jako tak, je to každého věc. Wink
Taky bych ale přivítala více informací o lidech tady. Na druhou stranu to ale není až tak podstatné, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 2:12 pm    Předmět: Citovat

sraz na Staroměstském náměstí dne 7.7.2007 v 15.00. Pokud chcete více informací napište mi moebius@seznam.cz

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Chcete být s lidmi, kteří už nepotřebují být léčeni a učeni, protože už jsou VYléčeni a VYučeni?


Chceš mi tvrdit že na planetě Zemi žije někdo kdo už je vyléčen a vyučen???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:04 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Proč to chceš Damao vědět? Proč tady chceš být víc jako rodina? Jak se teď tady cítíš? A jaký pocit tady chceš mít? Proč vlastně píšeš na reikiweb? Co je tvým záměrem? Co tím, co děláš, tvoříš? A daří se ti to?
Chceš mě osobně poznat?

Podívej, nemám žádné spasitelské ani pastýřské snahy. Jsem rád ve společenství lidí prostě proto, že mě to baví (mám Merkura ve 3. domě a to je potřeba povídat si - ať už virtuálně, nebo na živo). Kam směřuju? K sebepoznání a protože mi přišlo, že zamyslet se nad tím, jaké informace kdo z nás o sobě tady uveřejňuje a jaké ne, je dobrý motiv k sebereflexi a tím i k sebepoznání, napsal jsem, co jsem napsal a založil toto "vlákno" jak se tady říká. Nic jiného - už dávno není rozpor mezi tím, co říkám a tím, co zamýšlím. Říkám si, jestlipak tenhle človíček, co ho tu cituju, neposuzuje druhé podle sebe? Organizuji setkání Reikiwebu nikoliv jako seznamku, ale přátelské setkání pro ty, co se chtějí navzájem poznat. Samozřejmě, že i na mé semináře každého srdečně zvu.
ilumauir napsal:
Chcete být s lidmi, kteří už nepotřebují být léčeni a učeni, protože už jsou VYléčeni a VYučeni? Přiďte, rádi Vás poznáme. Takže sraz na Staroměstském náměstí dne 7.7.2007 v 15.00, určitě nás poznáte, bude to show Smile Pokud chcete více informací napište mi moebius@seznam.cz

Připomínám si jedno poselství: Kdybych měl všechnu moudrost světa, ale lásku - laskavost - bych neměl, neměl bych nic....
Prosím vás všechny, kdybych někdy měl pocit, že už se nemusím nic učit, a tvrdil bych něco podobného, napište mi, abych se vrátil zase pěkně na zem, uzemnil se. Předem srdečně děkuji. V případě, že bych trval na svém, že už jsem osvícený, vezměte mě něčím po zádech, nejlépe holí, abych se probral. Mnozí zenoví buddhisté tak prý dosáhli satori.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:24 pm    Předmět: Na počátku bylo slovo Citovat

Hm.. Dobrý příspěvek Damao. No a k tomu kdo nepotřěbuje být učen ani léčen...? Jeden už tu takový byl, Ježíš Kristus. Jsou tu i další takoví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:30 pm    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 11:01 pm    Předmět: Citovat

Pramen zdraví máme v sobě opravdu všichni.
Opravdu tvoříš lidi kolem sebe moudrými? To tedy čučím - já zatím pracuji maximálně na svém umoudření. Jde to, ale dře to.

VÍRA PRAVDA A KRÁSA - nejdůležitější je pak láska.

Essy, v tom to asi je, že mnozí jsou "povolaní" jen Jeden je vyvolený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 7:19 am    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:12 am    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:

BÝT moudrý je snadné, je to stav bytí, jako je stavem bytí být černochem, být mladý nebo být kopretinou. Problém má ale rostlina, která se chce STÁT kopretinou, ale je to pampeliška. Je nesmírně těžké, ba nemožné, stát se kopretinou, pokud jí už nejsi. Je nemožné stát se moudrým. Takže pokud nejsi Damao moudrým už teď, nikdy se jím nestaneš.
Pampeliška se může snažit jak chce a kopretina z ní nikdy nebude, ale proč být zrovna kopretinou? Vždyť být pampeliškou je stejně takové bytí. Takže proč být zrovna moudrým, když člověk je Damao?

Bude to určitě v tom, že jako nezbytnou součást moudrosti, ke které směřuji, vidím pokoru a laskavost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:55 am    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil ilumauir dne čt červen 14, 2007 2:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:51 pm    Předmět: Citovat

Dívám se na kroužící vlaštovky a obdivuji západ slunce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 9:14 pm    Předmět: Foto M.Zámečník Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

ilumanuir:

Citace:
chci být s moudrými a zdravými lidmi, aproto se takovými obklopuju. A proto kolem sebe takové lidi tvořím.


- topí ti moudří a zdraví lidi, co tvoříš, taky koťata?

Uznávám, že tohle bylo z mé strany ironické rýpnutí a jsem si toho naprosto vědoma (pro ty, kdož by na to měli potřebu poukazovat a říkat mi, na čem bych měla zapracovat) Wink

Ne, teďka vážně, ilumanuire ... Víš, mám názor, že v kruhu stálých členů či v uzavřené skupině se "moudří" velice snadno .. zvlášť když se zadají nějaké cíle, nějaké osvícené teorie a všichni se navzájem podporují v tom, aby je převzali za své. Zda tyto moudra proniknou do hloubky srdce a člověk dle nich začne přirozeně fungovat, nebo zůstanou na povrchu a uvnitř stále budou hnít bolesti a křivdy, jen přes umělou moudrost budou míň vidět, to už je na každém, co zvolí ...

Každý máme ke své vlastní moudrosti svou cestu .. mě zase vyhovuje poznání, prožitek, ponoření se do oceánu lidí, přírody a věcí, poznávání jich bez rozdílu, zda patří k mé "vyvolené" skupině nebo ne .. Myslím si, že naopak když se člověk obklopuje celým světem, má možnost získat různorodé zkušenosti/informace/poznatky, ne omezené nějakou skupinou.
Taky se pravidelně setkávám se stálými lidmi, kde jsem našla dobré přátele, na konstelacích, na kurzech .. ale mezitím se snažím všechny pochycené moudra aplikovat na "obyčejný život", nacházet tyto věci v každodenním životě je pro mě důležité.

Tohle poznání se sice občas neobejde bez slz, bolístek, uzavření a následné otevření se, odchodů, návratů, zbořených iluzí atd., ale vyhovuje mi. Připomíná mi, že žiju pořád tady, na Zemi, a ne v neindetifikovatelných dimenzích a vyšších oblak Wink I když ne že by to občas nebylo příjemné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund