Fórum - Zobrazit téma - rodinné kostelace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - rodinné kostelace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

rodinné kostelace
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 8:45 pm    Předmět: rodinné kostelace Citovat

Pročítám starší příspěvky a v lednových je dotaz kolem rodinných konstelací. Ten pojem je mi neznámý. Mohl by mi někdo k tomu něco napsat,o co jde? Dík Essy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 8:58 am    Předmět: Citovat

Pojmem rodinné konstelace se rozumí:
1. Vztahy mezi nejbližšími příbuznými a jejich partnery, kteří tvoří rodinu.
2. Speciální metoda "léčení" těchto vztahů.

Ad 1. - Rodina je tím, co vymezuje prostor pro náš osobní i duchovní růst. Otázka "proč jsem se narodil - narodila - právě do této rodiny má stejný význam jako otázky kdo jsem, proč žiju. Obezně stále narůstá uvědomění si, jakým zákonitostem vztahy v rodině podléhají. Dříve lidé vnímali "váhu" rodiny i řádu, podle nějž se řídí vztahy členů rodiny nevědomky, impulzivně. Protože v dnešních rodinách jsou tyto dříve přirozené vazby narušeny, způsobuje opomíjení Řádu těchto vztahů vážné zdravotní újmy - na psychice lidí, v nezpracovatelných emocích (deprese, strachy) i ve fyzickém projevu - zejména alergie všeho druhu, zažívací problémy, poruchy metabolismu atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 9:02 am    Předmět: Citovat

Ad 2. Systemické konstelace tak, jak je k nám přivedl německý terapeut Bert Hellinger (1925), většinou zabírají rodinný systém, ale lze jimi nahlížet i na finanční či pracovní otázky.
Autor této metody svým postojem k lásce, životu a osudu člověka daleko přesahuje hranice svého oboru. Studoval filozofii, teologii a pedagogiku a 16 let působil v Africe, kde studoval skupinovou dynamiku a domorodé rituály. Seznámil se s psychoanalýzou, primární terapií, gestaltem, transakční analýzou, hypnoterapií a vytvořil vlastní směr systémové a rodinné terapie - rodinné konstelace, který se brzy rozšířil i do pracovní oblasti - organizační konstelace.
Odkrývají stav věcí pomocí emocionálně silných obrazů, na který se ti, kteří se rozhodnou pro tuto metodu, do jisté fáze dívají a poté se své konstelace i sami zúčastní.
Jde o dramaterapii, kde se prožitím obrazu, sestavovaného pomocí zástupců, odhalují zákonitosti, které platí ve vztazích. Je ukázáno, jaké vlivy a síly zde působí – ať už zjevně či skrytě, jak nás to ovlivňuje a jak z toho někdy po generace se uzavírajícího bludného kruhu najít cestu ven.
Rodinné konstelace vysvětlují, proč nemůže proudit láska tak, jak by bylo dobré a žádoucí, aby proudila. Bloky a bariéry, které se toku lásky staví do cesty, jsou pomocí afirmací a nastolení správného řádu věcí rozpouštěny.
Systém tvořený lidmi, ať už rodina, či pracovní tým, má dvě roviny – vědomou a nevědomou. Jedinečnost konstelací spočívá v tom, že odhalí i skrytou, na první pohled neviditelnou, rovinu.V systému spolu souvisí vše, vše se vzájemně ovlivňuje. Proto je užitečné vidět celkové souvislosti a vnímat celý systém. Zvláště při změnách. Systémový přístup je efektivní. Nesnaží se o změnu tam, kde je problém, ale tam, kde je příčina.

Konstelace jsou pro ty, kteří chtějí v osobním, partnerském, rodinném či pracovním systému najít či posílit svou pozici a porozumět tomu, co se skutečně děje. Současně jde o harmonizaci vlastního vztahu v systému.
Konstelace jsou vhodné pro odborníky i pro laiky, k řešení problému i ke kultivaci, k odhalení stavu i k nápravě.
Zbývá jen dodat, že tato terapie probíhá buď jako dramatoterapie, ve skupině, prostřednictvím zástupců (herců), ale lze pracovat i individuálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

Damao můžeš mi přiblížit jak probíhá inividuální RK?Je to jenom jako pohovor ,či regrese ,či jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 3:18 pm    Předmět: Citovat

Rád vysvětlím. Někdo potřebuje názorný prožitek, někdo více intimity.
Tam volím místo pro svoji metodu individuální terapie RK. Tímto termínem (RK) tady budu označuji pochopení rodinného tématu, rodinných zápletek a pomáhám klientům prožít si virtuálně takový stav, kdy dokončili neuskutečněné komunikace - s rodiči, pokrevními příbuznými, jak je třeba - zaujali správné místo v rodinné hierarchii nebo odevzdali zátěž, kterou si na sebe převzali od rodičů, nebo sourozenců v dětství.
Používají se stejné afirmace, jaké se používají v dramatoterapeutické metodě. Tady je pronáší nahlas klient. Po celou dobu ho podporuji působením Reiki.
Celé terapii předchází důkladná příprava, kde jeho motivaci a postoje testuji pomocí své originální metody za pomocí kamenů vkládaných do dlaně nebo na čakry, ev. vytypovaná místa na těle. Následuje vyhodnocení potlačených vzpomínek z dětství a pak už výše popsaná terapie RK.
Vím, že lze stejného účinku jako u dramatoterapie dosáhnout tím, že se klient postupně "vžívá" do rolí dlaších členů rodiny (ovšem stejně lze postupovat v konstelacích pracovních atd). Namísto herců se používají třeba polštářky, panenky, plyšáci atd. Tato metoda je víc podobná klasickým dramatoterapeutickým RK, zatím co ta moje metoda připomíná asi spíše tu regresku.
Ukázalo se mi, že je důležité před terapií RK provést přípravu - buď kinezí, nebo nějakou podobnou metodou, pokud možno se přitom maximálně vyvarovat slovnímu hodnocení diagnózy nebo sugescím.
Proto jsem se zabýval nalezení vlastní diagnostické metody. Po provedené diagnóze pokračuji v přípravě vlastní terapie RK pouze kladením otázek. Výsledek diagnózy je pouze informací pro mne, abych celou terapii mohl efektivně vést. Je to hodně zajímavé, když byste to viděli zvenčí, vypadá to velmi jednoduše, ale vyžaduje to hodně znalostí a zkušeností s psychosomatikou, symbolikou těla i z prací s kameny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 5:56 pm    Předmět: rodinné konstekace Citovat

Dík Damao za informace. Trochu mi to připomíná kineziologii. Na té jsem byla před mnoha lety,také vyplavávaly zážitky z dětství o kterých bych si nemyslela že mohly tak utvářet můj život. Ráda bych se této terapie zůčastnila. Cokoli bližšího můžete poslat na můj mail. Díky Essy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Essy jen mi napiš prosím, jestli chceš na tu dramatoterapeutickou seanci, nebo na individuální terapii. Doporučím Ti termíny. Mail mám v profilu. Rád se Ti budu věnovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Essy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:03 pm    Předmět: rodinné konstelace Citovat

Fajn díky Damao,napíšu ti na mail. Koukla jsem se i na tvé Webové stránky,trochu se v tom zorientuji a dám ti vědět. Essy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 1:29 pm    Předmět: x Citovat

Vlastně něco podobného se využívá v různých psychohrátkách. Třeba v práci se sny, kdy se sny hrají a psycholog je interpretuje, mluví se za osoby i věci, které se tam objevují, snaží se rozluštit co se za tím příběhem skrývá. Mám zrovna takovou čerstvou zkušenost a je moc zajímavé, na kolik má výrazný sen vztah k tomu co se v našem životě děje. Kdo si hraje nezlobí a lecos se dozví. Zvlášť pokud se tam nesnaží cpát vlastní verze toho, co se děje.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 2:27 pm    Předmět: Citovat

Vystihla jsi to přesně, šamanko. Napsal jsem pouze o rodinných konstelacích, ale samozřejmě lze dramatoterapeuticky přehrát vztahy v jakémkoliv pevném kolektivu - pracovním, duchovním, uměleckém, sportovníma co já vím co ještě. Lze přehrát sny (sna na živo), lze si podobně přehrát horoskop (astrohry). Lze přehrát také jednotlivé složky osobnosti každého z nás. Funguje to prakticky ihned - tak silné energetické pole vytváří prakticky každé ze společenství. Ovšem tím, že "TO" začne fungovat to ale nekončí, nýbrž začíná.
Řekl bych že tady někde bývá kámen úrazu, protože pro dramatoterapii, aby byla terapií, nestačí mít jen odvahu (nebo drzost), velké sebevědomí a trochu organizačního talentu a obrazotvornosti. Jako u všech terapií, pokud jde o terapie - je důležitý čistý záměr pomáhat lidem ne cestě v níž nacházejí sebe sama, vhodné je být obdařen velkou senzitivitou, nesmí chybět pokora a úcta k lidem (ta především), vhled do toho, jak působí Řád v té záležitosti (konstelacích), která je zobrazována, dostatek znalostí pokud jde o lidskou psychiku i v oboru sociologie, ale především zpracované ego (odevzdání svých předsudků, aspirací a představ o to, jak by věci měly být). Schopnost zůstat průvocem, nikoliv Velkým Léčitelem. Tak jak jsi to hezky napsala.
Pokusím se o přirovnání. Je to jako rozjet automobil stojící na kopci. K tomu, aby se rozjel, stačí mít pár základních povšechných informací, řídit ve smyslu točit volantem, to snad taky umí i neřidič. Nelze ale tvrdit, že když se auto rozjede, je vyhráno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 9:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Vlastně něco podobného se využívá v různých psychohrátkách. Třeba v práci se sny, kdy se sny hrají a psycholog je interpretuje, mluví se za osoby i věci, které se tam objevují, snaží se rozluštit co se za tím příběhem skrývá. ...

šamanka


No jo, ale co mám dělat, když se mi nic nezdá. Tedy zdá (údajně se každému něco zdá), ale nic z toho ráno nevím. Tady je každá rada drahá.

Měl jsem období, kdy se mi zdávalo až velmi živě, ale posledních pár let nic. Prostě ani ň. Hm?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 7:24 am    Předmět: x Citovat

Bootlog: možná zdá, jen si to nepamatuješ. Ale i starší opakující se nebo nějak vyjímečné sny můžou lecos napovědět. Já měla dost zvláštní, vyjímečný sen před víc než půl rokem a ten se vztahoval vlastně
k tématu, který řeším až teď. Nevadí, můžeš si rozehrát vlastní "divadelní představení" jak psal Damao o vztazích, situacích nebo co tě napadne z reality. Největší problém je, jak zaznělo výše, správná interpretace a pochopení co nám tím mělo být naznačeno. No ono nemusí být naznačeno, ale přímo vyčnívat. Proto je velmi důležité, kdo podobné terapie dělá, jak je schopný sám pochopit a vysvětlit důležité momenty.
Jinak je to jen hra, bez efektu. Terapeut může vést třeba jen vhodnými otázkami tak, aby si každý sám uvědomil co mu situace říká, kdy se přesně takhle cítí v realitě, prostě a jednoduše zase naše známé zrcadlení. Chce to trochu představivosti, času, klídku a nadhledu.
Můžeš zkusit a podělit se o zkušenosti!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 7:25 am    Předmět: Citovat

Bootlogu: treba uz neni co u tebe resit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Bootlogu: treba uz neni co u tebe resit Very Happy


Tak to by bylo bezva, Zbultrane Laughing . Já to mám podobně, ale určitě mám spoustu věcí k řešení.
Já zase upadám do naprostého bezvědomí a jak tvrdě spím, to vím jen podle vyprávění mé rodiny,která to nechápe. Spoustu let nevím o jediném snu. Ach jo, a mívala jsem nádherné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 12:56 am    Předmět: Ještě ke snům Citovat

Aniž bych cokoliv chystal, plánoval nebo lámal přes koleno, v noci na dnešek jsem měl takový kratičký a mlhavý úryvek snu, ale interpretace mi byla hned nad slunce jasná. Ale je tak neuvěřitelná, že se mi ani nezdá, že by byla správná, ba vůbec možná. A pochopitelně není ověřitelná.

Zbultran napsal:
Bootlogu: treba uz neni co u tebe resit Very Happy


Tak na tohle se dá říct snad jen jedno: "I wish"


Naposledy upravil Bootlog dne čt červen 14, 2007 1:11 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund