Fórum - Zobrazit téma - Všeobjímající láska - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Všeobjímající láska
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Všeobjímající láska
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 9:52 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
Viděla jsem nedávno jeden film.
Muž věku mezi 50-60 lety pozoroval lidi a díval se jim do očí - ne na povrch, ale do duše. Dělal to velmi čistým a nenásilným způsobem. Dokázal se bavit s malou holčičkou, s bezdomovcem, s ženou středního věku, s mladou dívkou, pubertálním klukem, nebo se skupinou myčů aut .. dokázal s nimi tancovat na ulici, dívce trefnými slovy zvednout pokulhávající seběvědomí aniž by šlo o klasické lichotky, zaujmout dítě ... Prostě prožívat každou minutu "obyčejného" života tak, že se z něj stával neobyčejný. Užívat každé maličkosti, která se v jeho okolí vyskytla. Bez jakéhokoliv posouzení, jen pozorovat a žít. Na první pohled by člověk řekl "blázen" .. já jsem cítila, že k lidem přistupuje pouze s jednou jedinou "věcí" - s láskou.
Takže tomuhle bych řekla, že je všeobjímající bezpodmínečná láska. Měl rád všechny právě protože miloval svůj život. Neznamená to rozdat se pro ostatní - ale přizvat ostatní do svého života. Takže jeho den se skládal z každé naplno prožité minuty se svým okolím.
A ta naprostá otevřenost vůči okolí, nechat lidem nahlédnout do svého srdce, to si myslím, že je to ono.
Člověk si ho pořádně ani nemusel všimnout, ale po jeho přítomnosti zůstávalo teplo v srdcích.
Spousta lidí se ohání bezpodmínečnou láskou, velké objímačky na potkání, ale srdce mívají uzavřené, kde si syslí svoje rány a křivdy.


Dan Millman - Bojovník Světla
jedna z nejlepších knížek kterou jsem na toto téma četl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 9:57 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
Bez jakéhokoliv posouzení, jen pozorovat a žít.




Alwen napsal:
Neznamená to rozdat se pro ostatní - ale přizvat ostatní do svého života.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 9:57 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
že i tak zdánlivě ušlechtilá záležitost (snaha o ni) může zraňovat a bolet ty okolo.

šamanka


jsi naprosto vedle šamanko, sežen si knihu o které tu píšu v příspěvku o jeden výše. pak pochopíš, že to zraňování je nevyhnutelný proces tvého zrání - prozírání (a zároveň vyjádřením tvého odporu). A trvá to tak dlouho a v takové intenzitě, jak se člověk nechce poučit a prozřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:02 am    Předmět: Všeobjímající láska Citovat

Všeobjímající lásku myslím má Pán ke všem živým bytostem a ke všemu svému stvoření ....

Možná ty stavy zažití "všeobjímající lásky" jsou okamžiky, kdy Boží přítomnost zažíváme a třeba si ji v tu chvíli ani neuvědomujeme a přemýšlíme, že to je v nějakých lidech, v nějakém shromáždění nebo na nějakém místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:07 am    Předmět: Citovat

Myslím si, že všeobjímající a bezpodmínečná láska je jakýsi krásný ideál, ke kterému na těch seminářích a někteří i v životě směřujeme. Láska oproštěná od ega - představ a aspirací.
Učím se jí. Je mi blízká, určitě bližší než před rokem či před lety.
Kdysi mi řekl můj přítel, Starší Vodnář pražský. Michal Burda: "Víš, mě se do té všeobjímající lásky pořád pletou ženský (bylo mu dost přes 80). Tak se raději snažím být laskavý."
To je moudré, řekl jsem si, protože se mi do té všeobjímající lásky taky pletou ty ženský jako ženský.
Začal jsem se učit laskavosti. Vytvářím novou životní setrvačnost laskavého člověka? Doufám. Věřím, že se mi to nakonec podaří.
Vím, že nejsem prost ega, mimo jiné třeba vím, kolik sebelítosti a ublíženosti ještě v sobě nosím už od dětství, takže je co zpracovávat. Cesta k lásce - ať už bezpodmínečné či všeobjímající, nebo jen k té obyčejné lásce k lidem, vede skrze lásku k sobě sama. To dnes vím. A chválím se za to, že jsem nejen pochopil, ale i přijal do svého života pravdu, že láska bez úcty (sebeláska bez sebeúcty) je jen iluzí, za kterou se často schovává záměr manipulovat.
Very Happy Very Happy Very Happy
A Matka Tereza? Je dobře, že byla taková, jaká byla. Kdyby třeba neměla tu potřebu být vidět, možná bychom měli o jeden životní vzor méně - a to by byla škoda, nemyslíte? Kdybych byl už tak daleko, pokud jde o lásku k lidem, jako byla ona, měl bych se určitě rád mnohem víc, než se mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Damao tím chceš říct že homosexuál to má jednodušší - v rámci učení se všeobjímající lásky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

Krabásku,
zrovna jsem chtěla poznamenat, že všeobjímající láska, o které tu mluvíme, nevnímá pohlaví, ale jen bytost.
Takže ani homosexuál to nemá jednodušší Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:24 am    Předmět: Re: Všeobjímající láska Citovat

Zbultran napsal:
Všeobjímající lásku myslím má Pán ke všem živým bytostem a ke všemu svému stvoření ....

Možná ty stavy zažití "všeobjímající lásky" jsou okamžiky, kdy Boží přítomnost zažíváme a třeba si ji v tu chvíli ani neuvědomujeme a přemýšlíme, že to je v nějakých lidech, v nějakém shromáždění nebo na nějakém místě.


četla jsem: stav, kdy se nám do očí derou slzy dojetím, láskou, radostí...
to jsou okamžiky, kdy zažíváme "dotek Boha", otevíráme se a vnímáme jeho přítomnost....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:30 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Damao tím chceš říct že homosexuál to má jednodušší - v rámci učení se všeobjímající lásky?


Krabasi, to si delas srandu?

Tomu homosexualovi (kdyz je to muz) se do te vseobjimajici lasky pletou muzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:38 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Damao tím chceš říct že homosexuál to má jednodušší - v rámci učení se všeobjímající lásky?

Krabásku, psal jsem přece o sobě - a u sebe, pokud jde o sexuální orientaci mám doooost jasno. Very Happy
Jestli se někomu do té lásky pletou muži, tak to má zase tak.
Už proto, že to tak je, že preferuje tu jedno, tu druhé pohlaví, nebo dokoncei si někdo lásku pořídí tím, že si koupí psa, kočku, nebo nějaké jiné zvířátko (a to teď prosím vůbec nemám na mysli nějaké sexuální úchylky, ale prostě jen potřebu blízkosti jiné bytosti) - nemůže taková láska být zcela bezpodmínečná. Proto mám raději tu laskavost. Tam alespoň já osobně žádná omezení nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem, Vaše sdílení je pro mě cenné.
Damao, to co píšeš, cítím, na to jsem se ptala a děkuji za pochopení i návod. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:30 am    Předmět: Bez pózy. Citovat

Milý Damao,
když čtu tvoje povídání, říkám si, škoda, když v ní někdo nevidí tu otevřenost a upřímnost, které nezbytně předchází ta sama k sobě.
Díky.

Sad

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

aha,
díky všem za vysvětlení Wink (to s těmi muži mě nenapadlo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:37 am    Předmět: Re: Bez pózy. Citovat

toora napsal:
Milý Damao,
když čtu tvoje povídání, říkám si, škoda, když v ní někdo nevidí tu otevřenost a upřímnost, které nezbytně předchází ta sama k sobě.
Díky.

Sad

Smile


jo, Damao je sympaťák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:44 am    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
samanka napsal:
že i tak zdánlivě ušlechtilá záležitost (snaha o ni) může zraňovat a bolet ty okolo.

šamanka


jsi naprosto vedle šamanko, sežen si knihu o které tu píšu v příspěvku o jeden výše. pak pochopíš, že to zraňování je nevyhnutelný proces tvého zrání - prozírání (a zároveň vyjádřením tvého odporu). A trvá to tak dlouho a v takové intenzitě, jak se člověk nechce poučit a prozřít.


Milý Krabasi,
Dana Millmana jsem četla. Ale nechápu co jsi mi tím a tvým příspěvkem chtěl říct. Vždyť jen potvrzuješ moji úvahu, tak proč jsem vedle?
Nerozumím.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund