Fórum - Zobrazit téma - Všeobjímající láska - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Všeobjímající láska
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Všeobjímající láska
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 2:01 pm    Předmět: Všeobjímající láska Citovat

Hezký den přeji, Sluníčkové,
mám na Vás otázku. Jezdíme všichni na semináře, občas sami cosi vytváříme ve skupině, pomáháme si. Dost jsem v poslední době neuměla zpracovat tu nádhernou čistou lásku, kterou jsem v takové míře dostávala. Opravdu, nejraději bych se schovala pod koberec, kdybych se tam vešla... Prosím Vás, jak to děláte, že Vaše okolí přijímá všeobjímající lásku a nevnímá ji jako partnerskou? Děkuji za Vaše sdílení, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 4:10 pm    Předmět: x Citovat

Dostanu sice po hlavě od některých všeobjímajích návštěvníků webu, ale vnímám tzv. všeobjímající lásku jako hezkou pózu spousty lidí, kteří jí sice mlátí kolem sebe, nejlíp právě na těch izolovaných seminářích apod. a v praxi skutek utek.
Myslím, že se skutečně nemáš čeho obávat. Nehrozí žádná epidemie nebo zadušení něčím takovým. Až vydýcháš ten seminář ze kterého jsi právě přijela, zjistíš, že se na světě mezitím nic tak ohromujícího nezměnilo.
Nevím co jsi přesně myslela tím dotazem na vnímání partnerské a všeobjímající lásky, ale pokud jsi přijela v jakési euforii, která zachraňuje a miluje vše co jí přijde pod ruku, můžou si to prostě lidi vysvětlovat různě. Možná pár slov osvěty nezaškodí.
Tímhle svým proslovem se ti nechci posmívat, ale jednak mám už svůj styl ironického humoru, za druhé jsem si podobné stavy zažila kdysi sama a za třetí jsem z nich byla realitou poměrně tvrdě a brzy vyvedená.
Je dobrý si dát pár dní po akci na uležení a zklidnění....


šamanka
PS: Lidem, kteří skutečně něco takového i žijí patří skutečná poklona. Zatím jsem jich ve skutečnosti moc neviděla. Tím myslím ty co to žijí nikoliv ty, kteří o tom mluví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 10:11 pm    Předmět: Citovat

Míšo, děkuju, nad touto otázkou už dlouho uvažuju. A myslím, že s tím, jak to vnímají ostatní, prostě nic nenaděláš. Asi v nich tou velkou bezpodmínečnou láskou něco rozezníš a oni si to dovedou interpretovat jen jako partnerský cit. A asi to jediné, co se dá dělat - tak jim to nech.
Měj se moc pěkně a snad se brzy uvidíme. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 10:29 pm    Předmět: Citovat

Možná se ti to Klofi nebude líbit, ale s užívání pojmu "bezpodmínečná láska" je dobré zacházet poněkud obezřetněji.

Představy o bezpodmínečnosti i o láce samé bývají vskutku rozdílné. Smile

O jakési extatické stavy Shocked a euforické vzlety k nadoblačným výšinám se rozhodně nejedná.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

Bezpodmínečná láska je láska bez podmínek,teda nikoliv mám tě rád protože.....,případně mám tě rád a tolik pro tebe dělám tak ty bys měl/a....S příjímáním a nezaměňováním to je těžké spousta lidí na to není zvyklých a tak si od toho něco slibuje,se mi to taky občas stává... mno.Nezbývá než se učit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 2:17 pm    Předmět: Re: Všeobjímající láska Citovat

okenko napsal:
Hezký den přeji, Sluníčkové,
mám na Vás otázku. Jezdíme všichni na semináře, občas sami cosi vytváříme ve skupině, pomáháme si. Dost jsem v poslední době neuměla zpracovat tu nádhernou čistou lásku, kterou jsem v takové míře dostávala. Opravdu, nejraději bych se schovala pod koberec, kdybych se tam vešla... Prosím Vás, jak to děláte, že Vaše okolí přijímá všeobjímající lásku a nevnímá ji jako partnerskou? Děkuji za Vaše sdílení, M.


Všeobjímající láska se nemusí vyjadřovat, pak to může vypadat jak popisuje v úvodu šamanka.
Je důležité všeobjímající lásku cítit a chovat se podle toho, ale ne jakkoli přehnaně a na oko ji vyjadřovat. Kdo to dělá, může působit na okolí podezřele, vlezle, či úchylácky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

gzam napsal:
Bezpodmínečná láska je láska bez podmínek,teda nikoliv mám tě rád protože.....


Ano Gzam, jenže... . pokud nerozumíme sami sobě, nemůžeme se doopravdy přijímat, takže, ať je naše láska sebečistší, je nesvobodná, tedy připoutaná, když už k nikomu a ničemu, tak k tomu samotnému pocitu.
Často to, co má všechny atributy vztahu považujeme za lásku bez-podmínečnou, tedy tím, co ve skutečnosti není.
Je dobré si odpovědět na otázku, zda jsem schopná chápat a milovat naprosto stejně jak svého tyrana, tak spasitele.

Přitom každý nádech a výdech celého vesmíru je Láskou.
Na jednom konci pomyslné hole je vznik, na druhém zánik.
Zrození i smrt v každé vteřině.
Proto také můžeme vnímat jistý projev Lásky jako velmi nelaskavý, pak trpíme, protože jsme dost pozorně nenaslouchali jejímu volání-volání naší duše, či Boha, chcete-li.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 9:41 pm    Předmět: Citovat

taky mam ten pocit ze setkani tam je vsechno fajn ale jakmile vyjdu ven jakoby na me vsechno padlo dvakrat tolik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 1:04 am    Předmět: Citovat

Viděla jsem nedávno jeden film.
Muž věku mezi 50-60 lety pozoroval lidi a díval se jim do očí - ne na povrch, ale do duše. Dělal to velmi čistým a nenásilným způsobem. Dokázal se bavit s malou holčičkou, s bezdomovcem, s ženou středního věku, s mladou dívkou, pubertálním klukem, nebo se skupinou myčů aut .. dokázal s nimi tancovat na ulici, dívce trefnými slovy zvednout pokulhávající seběvědomí aniž by šlo o klasické lichotky, zaujmout dítě ... Prostě prožívat každou minutu "obyčejného" života tak, že se z něj stával neobyčejný. Užívat každé maličkosti, která se v jeho okolí vyskytla. Bez jakéhokoliv posouzení, jen pozorovat a žít. Na první pohled by člověk řekl "blázen" .. já jsem cítila, že k lidem přistupuje pouze s jednou jedinou "věcí" - s láskou.
Takže tomuhle bych řekla, že je všeobjímající bezpodmínečná láska. Měl rád všechny právě protože miloval svůj život. Neznamená to rozdat se pro ostatní - ale přizvat ostatní do svého života. Takže jeho den se skládal z každé naplno prožité minuty se svým okolím.
A ta naprostá otevřenost vůči okolí, nechat lidem nahlédnout do svého srdce, to si myslím, že je to ono.
Člověk si ho pořádně ani nemusel všimnout, ale po jeho přítomnosti zůstávalo teplo v srdcích.
Spousta lidí se ohání bezpodmínečnou láskou, velké objímačky na potkání, ale srdce mívají uzavřené, kde si syslí svoje rány a křivdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 6:21 am    Předmět: Citovat

Alwen a co myslis tema klasickyma lichotkama kdyz ji zvedl sebevedomi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 7:02 am    Předmět: x Citovat

Alwen: setkala jsem se s takovým člověkem v realitě. Ale lidi se ho bojí, je totiž v rubrice nesvéprávného blázna. Ohromně šťastný a spokojený člověk i když jako dítě se užil spoustu zloby a šikany. Teď žije v láskyplné rodičovské ochraně, ale na setkání s ním člověk nikdy nezapomene.
Večer jsem hodně přemýšlela, koho bych tak mohla označit jako vzor téhle teorie a snad mě napadl dalajlama a matka Tereza. Ale přesně jak tu vyplynulo z diskuze, myslím, že i tak zdánlivě ušlechtilá záležitost (snaha o ni) může zraňovat a bolet ty okolo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 7:53 am    Předmět: Citovat

šamanko,
nechci šířit drby, ale někde jsem četla, že matka Tereza byla nepřekonatelná v zajišťování péče atd., ale při bližším "ohledání" nebyla až tak svatá, jak se traduje.
Píšu to proto, že ani já z ní nikdy tu "všeobjímající lásku" necítila - teda jen přes pohyblivé obrázky...osobně jsem neměla možnost... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:

Spousta lidí se ohání bezpodmínečnou láskou, velké objímačky na potkání, ale srdce mívají uzavřené, kde si syslí svoje rány a křivdy.

Ano, bohužel máš pravdu. Ono zpravidla platí to, že čím více cirkusu okolo, tím horší uvnitř. Upřímně, myslím, že bezpodmínečnou lásku může (mimo naprosto výjimečných případů, jako je ten, o kterém píšeš) cítit pouze rodič k dítěti. Ale rozhodně toho nejsou schopni všichni. Třeba moje žena začne okamžitě žárlit, pokud se naše dvouletá dcera věnuje delší dobu třeba babičce. Prostě pokud není pořád, trvale a v každém okamžiku na prvním místě, začne se šklebit a blokovat. Svoje chování nechci hodnotit, jakkoliv si myslím, že podobné stavy neprožívám, ale někdo si může myslet něco podobného i o mně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 8:50 am    Předmět: Citovat

Holky, a co je to vlastně ta svatost? (Kdož jsi bez viny, první hoď kamenem.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 8:58 am    Předmět: Re: Všeobjímající láska Citovat

okenko napsal:
Hezký den přeji, Sluníčkové,
mám na Vás otázku. Jezdíme všichni na semináře, občas sami cosi vytváříme ve skupině, pomáháme si. Dost jsem v poslední době neuměla zpracovat tu nádhernou čistou lásku, kterou jsem v takové míře dostávala. Opravdu, nejraději bych se schovala pod koberec, kdybych se tam vešla... Prosím Vás, jak to děláte, že Vaše okolí přijímá všeobjímající lásku a nevnímá ji jako partnerskou? Děkuji za Vaše sdílení, M.


okénko, zkusím k tomu napsat svůj názor, který, samozřejmě, nemusí zobrazovat skutečnost. Jen já to tak vnímám Wink

Semináře, setkání reikistů je nabito energií, kterou samu o sobě můžeme vnímat právě jako čistou lásku. Proto ta nádherná atmosféra a pocit povznesení.
Připadá mi celkem nesmyslné, přiřazovat tento pocit k přítomným lidem. Ano, oni to cítí také, ale láska přichází v tu chvíli ke všem stejně. Pokud mistr vydává za její původce sebe, je to špatný mistr. Tedy pardon, možná existují Mistři, kteří své srdce už touto bezpodmínečnou, nesobeckou láskou naplnili a rozdávají ji plnou měrou. Jenže to by se muselo vztahovat i na dobu mimo kurzy. Chovají se totiž jinak k lidem, kteří o nich neví, jak úžasní a láskyplní umí být.
Takže, Okénko, žádné zalejzání pod koberec, ale naopak, vdechuj tu lásku a atmosféru každým pórem svého těla. A hlavně jí otvírej své srdce Wink

Souhlasím se šamankou, že takoví jsou spíš lidičky, které ostatní považují za cvoky nebo chudé duchem. Sama mám podobnou zkušenost.
My, pyšní na svůj mozek, nad nimi ohrnujeme nos, protože jim ke štěstí stačí opravdu málo. Nevědí, co to je touha po růstu, kariéra, pokrok...atd. Oni jen a prostě milují a láska je jejich chlebíčkem, který je jim mnohdy odpírán. Posměch, urážky a ponižování je pro ně často jediné, co jim okolí nabízí.

Taky znám lidi, kteří jsou samé "zlatíčko, miláček, sluníčko, miluju tě, láska, objímání, hlazení..." , ale je to takové lepkavé a těžko uvěřitelné, když současně jedním dechem např. seřve a poníží svého partnera, pomluví jiného reikistu.... nemluvě o tom, že je ani nenapadne uvažovat o tom, jestli je člověku to jejich objímání příjemné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.34 sekund