Fórum - Zobrazit téma - Hemoroidy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hemoroidy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hemoroidy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Jako, ze se mnou "clouma" ta 7. cakra a ta se mne snazi vytrhnout z korenu?
.........

Jeste doplnujici otazka k tomu reikovani, ZALEZI NA TOM KTERA RUKA JDE KAM? Tedy, mohu se reikovat i obracene? Question


K tomu prvnímu - necloumá Tebou Tvoje sedmá čakra - ta ostatně vzniká postupně, jak si vytváříme energetická pole dolních šesti čaker - je jeich esencí, "korunou" - to Ty sám sebou cloumáš, když ve své mysli máš obraz toho, jak Tebou cloumají jiní v Tvém okolí, Tvé povinnosti a neodkladné záležitosti - jsou takové, protože je tak vidíš.
Zabývej se tedy příčinou toho vnitřního neklidu.
K poloze rukou - tak jak jsem to popsal to odpovídá lépe také vyrovnávání polarit těla, takže podstatné pro Reiki to není - jen je to ještě malinko výhodnější - působíš také na polarity svého těla. Někdy je velmi užitečné takové křížení polarit provádět vědomě - právě pro to zklidnění. Můžeš si ostatně ověřit jak to působí, když si na 5 minut lehneš na znak s rukama zkříženýma na ramenou - překřiž přitom ještě nohy - a to tak, že když je levá ruka přes pravou, tak křiž pravou nohu přes levou a pak to po nějaké chvilce vystřídej. Nohy je ideální křížit v úrovni holení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 7:55 am    Předmět: Prekrizovani nohou Citovat

Je, prekrizovani nohou. To je prekvapeni.Confused To se snazim zasadne nedelat i treba kdyz sedim v metru nebo v divadle.

Ucili jsme se, ze tim se zastavuje proudeni energie ze zeme a vznika z toho nedobrota. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 2:18 pm    Předmět: Re: Prekrizovani nohou Citovat

tak k těm hemoroidům Zbultrane: vnímám, že jsou způsobeny přílišnou aktivitou první čakry, ovšem energie, kterou takhle přijímáš není adekvátně převáděna do oblastní tvého života spojených s první čakrou, což jsou např. fyzická aktivita nebo pocit bezpečí v těle nebo harmonická výživa atd. Je tam nějaký blok a tak ta energie místo toho, aby tekla a tvořila tvůj život, tvoří nemoc. Můžeš tu energii rozhýbat právě tím, že dopřeješ svému životu to, co je spojené s první čakrou.

Druhou věcí je, proč vlastně ta čakra funguje více než tvé tělo snese. Jestli cítíš, že občas "ulítáváš" jako ten "mimozemšťan", mohl bys tyhle své úlety podvědomě vyrovnávat právě na druhém konci toho energetického kanálu, čili zvýšenou činností kořenové čakry. Vnímám za tím strach z toho, že se dostaneš mimo realitu (např. že se "zblázníš") a tak se zaťatě až křečovitě držíš pozemského, svého rozumu, logiky, skepse atd.

Tvou léčivou reakcí může být posílení důvěry v to, co k tobě přichází
skrze korunní čakru, v to Božské, které tě zaplavuje a kterému se podvědomě bráníš. Zkrze tu čakru přichází nejsilnější proud léčivé energie, dovol si jí plno vyjádřit a prostě dělej zázraky.

Tvá první čakra supluje práci laserové linie hara, právě přes ní jsme napojeni na pozemský život a zemské jádro. Dimenze hara je dimenzí záměru, je tam ukryta odpověď na otázku "co chceš", co je smyslem tvého života. Cítím, že ještě nejsi úplně propojený s touhle oblastí svého života, a místo cílevědomé cesty za naplněním svého smyslu, se zabýváš spousty věcí, které tě od něho odvádějí (spousta dělání=hodně energie první čakry). Hemoroidy jsou pak způsob, kterým ti vesmír říká STOP, tudy cesta nevede, hledej jí jinde.

S tímhle se můžeš spojit tím, že si odpovíš na otázku, co vlastně od života chceš, co je nejkrásnější představou o tvém životě a jak to podporuje tvůj pozemská život. Jsou na to i pěkné meditace.

Zbultran napsal:
prekrizovani nohou. Ucili jsme se, ze tim se zastavuje proudeni energie ze zeme a vznika z toho nedobrota. Exclamation


Na překřížení nohou nebo rukou není nic špatného ani dobrého, ale ukazuje to na stav energetického systému daného člověka. Lidé kříží ruce, paže i nohy, aby se cítili pohodlněji, ale tím zároveň blokují příslušné čakry. Snaží se tím docílit rovnováhy v příjmu a výdeji energie, ale tahle rovnováha je nestabilní. Nevědomou blokádou pak ukazují, které aspekty života právě teď nechtějí prožívat, kterou čakrou nechtějí energii přijímat nebo vydávat. Pokud si člověk uvědomí, které čakry křížením blokuje, může se rozhodnout je uvolnit. Energetický systém ve stabilní rovnováze se pozná tak, že člověk se cítí pohodlně bez blokování jakéholiv čakry a ty všechny přijímají energii, její výdej pak probíhá celým aurickým polem. Pokud je léčitel v této stabilní rovnováze, může vědomě nějakou svou čakru zablokovat třeba se záměrem přesunout proud své energie, o tom právě píše Damao.

Já osobně pokud vydávám energii, např. pro léčení, nekladu jí žádné překážky a mým záměrem je umožit jí co nejplynulejší tok mým energetickým systémem, nabírám jí všemi čakrami a posílám dál.

[quote=]sedmá čakra vzniká postupně, jak si vytváříme energetická pole dolních šesti čaker - je jeich esencí, "korunou"[/quote]

V mnou používaném systému existuje korunní čakra od narození, u novorozenců je dokonce nejaktivnější a je nejsilnějším zdrojem jejich energie. Je to naše přímé spojení s Božským, se Zdrojem, s Pravdou a Moudrostí. Spousta lidí jí ale začne brzy blokovat, protože jim rodiče nepotvrdí, že něco takového je možné, odpojí se od Božského a zapomenou kdo jsou a odkud přišli. U většiny lidí je tedy dynamicky uzavřená, čili vydává energii místo toho, aby jí přijímala a lidé popírají své božství (sebe jako zdroj veškeré lásky, soucitu, moudrosti nebo osvícení) místo toho, aby ho prožívali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 12:12 am    Předmět: Re: Prekrizovani nohou Citovat

ilumauir napsal:

V mnou používaném systému existuje korunní čakra od narození, u novorozenců je dokonce nejaktivnější a je nejsilnějším zdrojem jejich energie. Je to naše přímé spojení s Božským, se Zdrojem, s Pravdou a Moudrostí. Spousta lidí jí ale začne brzy blokovat, protože jim rodiče nepotvrdí, že něco takového je možné, odpojí se od Božského a zapomenou kdo jsou a odkud přišli. U většiny lidí je tedy dynamicky uzavřená, čili vydává energii místo toho, aby jí přijímala a lidé popírají své božství (sebe jako zdroj veškeré lásky, soucitu, moudrosti nebo osvícení) místo toho, aby ho prožívali.

Cítím, že do toho je vnášen zmatek. Sedmá čakra je vytvářena společně s první jako prázdný prostor, ohraničení naší jedinečnostl - a tento prostor potom postupně naplňujeme jak zpracováváme témata dolních čaker (pokud vnímáme 7 hlavních vč. Sahasráry, tak těch dolních šesti). Korunujeme tak svůj osobní - duchovní růst. proto je tato čakra korunou.
Sedmou ani jinou čakru nám nezavírá nikdo zvenčí, ani rodiče, ani andělé, ani Pánbůh. Je to náš "job".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

Zbultrane,
věřím, jak ti hemoroidy znepříjemňují život, protože můj příbuzný si to dost "užil".
Hledat příčinu je sice důležité, ale ve stádiu, kdy je už máš, je nejlepší nechat si je odstranit. Pokud se s tím moc dlouho neotálí, je zákrok "kroužkování" rychlý a prý bezbolestný. Pak už záleží na tobě, jestli dovolíš, aby se vytvořili znovu.
Spousta lidí se bojí zákroku a zkouší alternativní způsoby, zbytečně prodlužují svoje trápení tak dlouho, až nakonec většinou skončí pod kudlou. Znám dva pány, jeden se trápil spousty let při mastičkách, koupelích a nakonec strávil ve špitále 14dní. Druhý se nechal přesvědčit a absolvoval kroužkování a od té doby každému doporučuje nečekat a jít.

Ráda používám rady našich babiček a tak ji použiju i teď. Dávej pozor na čem a jak dlouho sedíš. Tzv. zapaření a nebo naopak sezení třeba na studeném kameni, udělá svoje. Jednou sice nevadí, ale když si nedáš pozor, tak 100x nic......

Určitě znáš stránky http://www.hemeroidy.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 12:59 pm    Předmět: Mamce Citovat

Mamko:

- dik, ja jdu na nejake vysetreni za mesic a kdyz reknou, ze operace, pujdu na ni.

- ty priciny mne zajimaji ze dvou duvodu, abych predesel do budoucna obnoveni a taky protoze mam kamarada a ten na to taky trpel a tak chci vyzkoumat, zda je v tom nejaka souvislost, protoze se domnivam, ze jsme si povahove dost podobni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 9:55 pm    Předmět: Re: Prekrizovani nohou Citovat

Damao napsal:

Cítím, že do toho je vnášen zmatek. Sedmá čakra je vytvářena společně s první jako prázdný prostor, ohraničení naší jedinečnostl - a tento prostor potom postupně naplňujeme jak zpracováváme témata dolních čaker (pokud vnímáme 7 hlavních vč. Sahasráry, tak těch dolních šesti). Korunujeme tak svůj osobní - duchovní růst. proto je tato čakra korunou.
Sedmou ani jinou čakru nám nezavírá nikdo zvenčí, ani rodiče, ani andělé, ani Pánbůh. Je to náš "job".


Mě hodně inspiruje Barbara Brennan a její systém, jak je popsaný v Rukou světla a Zjevení světla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

To jistě, mě také, hned jak jsem si ji přečetl, začal jsem praktikovat, co doporučuje a to, co teď píšu, je výsledek - zkušenosti z těch cvičení.
Uvaž, že jednak slovy se nedá vše vyjádřit a pak, že tu knížku někdo překládal - a překládal ji adekvátně svým znalostem a zkušenostem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

A co zkusit hydro-colon-terapii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
A co zkusit hydro-colon-terapii?


No nevim, proc by to pomohlo na hemoroidy. Mas s tim zkusenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

S hydro colon zkušenost mám, s hemeroidy naštěstí ne, ale třeba by to taky trochu pomohlo. Co vím, tak hemeroidy znamenají zlobu z minulosti a zároveň strach zbavit se minulosti. No a při té proceduře to aspoň odplaví voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 4:19 pm    Předmět: x Citovat

No nápad zajímavý, ale hemeroidy jsou trochu jinde. Mám takovou nedávnou zkušenost, kdy se mi tahle nepříjemnost objevila v souvislosti
s mimořádně hektickým obdobím - stíhání termínů, pocitem nic nestíhám, uhnaná, uštvaná. Koukla jsem se do mé oblíbené paní Hayové, která mi dala za pravdu a začala brzdit. Změna stylu, klídek atd. a bylo po problému. Musím říct, že jako prevenci těchto a dalších problémů v pánevní oblasti (mám sedavé zaměstnání) pravidelně cvičím svaly této oblasti a mám dojem, že cviky jsou jako pomocná metoda dost dobrý.
Četla jsem, že je dobrá podpora prokrvení a zlepšování stavu cévních a žilních systému. Mám teď čerstvě dobré zkušenosti s ginkem od Herba Vitalis. Sice jsem ho původně chtěla brát na paměť, ale má výborné účinky na prokrvování, začínám se zbavovat problémů se studenýma nohama atd. Speciálně na hemodoidy, trombozy, křečáky se doporučuje jírovec maďal. Působí ostatně i jako prevence sklerozy, což se může taky hodit. Tyhle výtažky z rostlin testuju po zkušenosti mé kamarádky, můžu s čistým svědomím doporučit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 11:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Mne řekli kdysi dávno,že hemeroidy jsou vlastně křečové žíly.S čím to souvisí jste napsali dost.Já to vemu ryze prakticky.Většina nás mužů si čte na záchodě,a záchod je dobrý základ na hemeroidy,Taky mněké podušky...Předně nechce to mít žádnou zácpu a nebo tvrdou stolici.Na zácpu a úpravu stolice je dobrý cvik z jógy(Udjá banha).Je to jednoduché.Vydýcháš se,pak lehce pokrčíš nohy a ruce si opřeš pevně o stehna s prstama dovnitř a ústy prudce vydýchneš.Nedýcháš a začbeš roztahovat hrudník a nadzvedávat ramena a ruce stále pevně spočívají na stehnech.Tím dojde k podtlaku v břiše a břicho se ti vtahuje smněrem k páteři a nahoru.Vydrž tři vteřiny a povol ramena a hrudník a po třech vteřinách to zopakuj dokud ti vystačí dech.Poté se narovnéj a nadýchni.Když budeš vydýchaný, tak znovu zopakuj cvik aspoň to opakuj třikrát,na lačno nebo tři hod. po jídle.Břišní svaly musí být povoleny a vtahuješ břicho jen rozpínáním hrudníku a zvedáním ramen.Perfektně po ránu prokrvíš vnitřní orgány a podpoříš peristaĺtiku střev.V praxi to znamená, že budeš chodit pravidelně na stolici jednou až dvakrát denně.Ženy při menstruaci necvičí v době velkého krvácení.Upravuje stolici do kašovitého stavu,upravuje nervozitu žaludku,chodíš pravidelně 1x až 2x denně na záchod.
Taky je důležité hodně pít aby stolice nebyla vysušená.Když nejdeš hned čůrat když potřebuješ, tak část tekutin odchází i konečníkem a navlhčí ti stolici.
Jak jsem psal, jsou to křečovky, doporučil bych jinan dvoulaločný(gingo bilboa), ale od lékaře.Ty volně prodejný jsou jen slabé koncentráty bez léčivého účinku a stojí kol.400 kč.A neodkládal bych operaci.Proč trpět zbytečně.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 1:44 pm    Předmět: x Citovat

PS: zapoměla jsem na jeden z nejdůležitějších prvků při problémech s žílami - rutin, tedy nejlíp starou známou a opravdu dobrou pohanku.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Zrovna jsem to chtěl napsat šamanko.Ten rutin a pohanka mne napadli dodatečně.Doporučuji a stojím při tobě.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund