Fórum - Zobrazit téma - jak se poznají účinky terapie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jak se poznají účinky terapie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jak se poznají účinky terapie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Džarmi, můžeš mi prosím napsat, jaké měla ta tvoje paní reakce na celkové ReiKi ? Dělala jsi je 1x týdně ?

Včera jsem dávala celkovou R té paní cukrovkářce, a požádala jsem jí, aby mi napsala druhý den, jak jí bylo. Bylo to podobné jako poprvé. Pořád si na ty reakce nemůžu zvyknout.

Psala mi ráno:
Včera hrozná únava, bolel mě celý člověk včetně hlavy a hlavně jsem nemohla udržet víčka, jak se mi chtělo spát. V 9 jsem nevěděla o světě, já která chodím spát o půlnoci.Dnes už jsem fit.

Citace:
Potom bych byla ráda, aby jen pasivně nepřijímala, ale aby spolupracovala, tzn. dodržovala trochu stravovací návyky, omezila se v jídle , aby pochopila, že musí především sama chtít, že já jsem pouze nástroj k jejímu uzdravení.


Odepsala jsem jí:
To, že jsi usnula znamená, že už nemáš jíst po 9 hodině .

Ona:
Přesně to jsem si řekla ráno a těšila se na snídani, fakt jsem měla hlad.

Takže přiznávám, že z těch reakcí jsem pořád trochu vyklepaná.Na druhou stranu takhle si představuju přístup toho, kdo se rozhodne ReiKi přijmout.

Krásný večer všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

Eviku nějak nevím jak jí bylo druhý den,ale po večerní terapii měla spousty energie.Reiki jsem jí dávala jak jsme se sešli,nic organizovaného.Při terapii se cítila příjemně,asi jako každý.To se mi na reiki moc líbí,jak lidé,kteří jsou normálně v depresi nebo jakékoliv ustarané náladě,tak během reiki se rozsvítěj a uvolněj.
Reiki therapy jsem jí dala asi tak pětkrát,nepravidelně za sebou následující a pak to začalo - přestalo s těmi léky.
Pak už se naše cesty rozdělily.Asi jsem splnila vůči ní,co jsem měla,bylo tam toho v našem setkání více.Netuším tedy jak se jí daří v tuto chvíli.

Je mi líto,ale podrobnější report nemohu dát. Smile

Až příště proběhne něco podobného,budu to bedlivěji sledovat. Wink

Papáček Džarmi Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 11:31 am    Předmět: Citovat

Je kladný účinek terapie to, že někdo řeší např. hmotnou stránku svého života - v minulosti spojenou s emocemi jako strach, úzkost, panika atd. - a další den po terapii ty emoce znovu prožívá, navíc v kombinaci s fyzickým třesení se? Jsou takové reakce v pořádku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

Kladný účinek terapie obecně je KAŽDÝ posun v životních postojích.
Vyléčen je ten, kdo pochopil, proč ne-moc přišla, v jakém jednání či postojích ho zastavila. Uzdraven je ten, kdo takové poznání dokáže využít ke změně životních postojů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se ale ptala na tu reakci... Je v pořádku, když člověk reaguje takto? Prosím, proč nedostanu odpovědi na otázku, na kterou se ptám, ale mnoho různého kolem? Nemám zatím mnoho zkušeností s reakcemi na léčení, proto se ptám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:09 pm    Předmět: Citovat

Protože ti na ní odpoví třeba někdo jiný.
Mě zrovna Damaova odpověď nyní pomohla, neodklání se od tématu...jak je zde zvykem. Nezlob se Rendyy, ale proč jsi tak netrpělivá ? Buď ráda za každou odpověď Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:17 pm    Předmět: Citovat

Evíku, spíš než netrpělivostí to bude tím, že si neuvědomuji, že jsem v internetové diskuzi, kde neprobíhá dialog, ale všechno nějakým podivným způsobem nabízené pro všechny a všem. Když napíšu otázku, tak očekávám, že mi na ní někdo odpoví a mluví ke mě. Pak je mi ještě divnější, že je tam spousta jiného a to, co jsem chtěla vědět, ne. Smile
I když, když by Damao mluvil ke mě, oslovil by mě jménem. Jelikož to neudělal, znamená to, že jsem se rozčilovala zbytečně...


Naposledy upravil rendyy dne po srpen 25, 2008 2:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Já jsem se ale ptala na tu reakci... Je v pořádku, když člověk reaguje takto? Prosím, proč nedostanu odpovědi na otázku, na kterou se ptám, ale mnoho různého kolem? Nemám zatím mnoho zkušeností s reakcemi na léčení, proto se ptám...

Ono je totiž těžké z toho, co jsi napsala, rozhodnout, zda je to tak v pořádku nebo ne. Tak, jak jsi to popsala, to může znamenat obojí.
Může jít o doznívání emocí - tím, že se vyřešila hmotná podstata, nemusí být vyčištěné emoční pole - může to ale také být ale i tak, že se sice řešilo něco hmotného, ale nezměnil se postoj toho člověka, to znamená, že v podobné situaci by se zachoval stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Damao, těžko říct. Děkuji za reakci. Mě šlo jen o to, jestli se toto dá počítat mezi projevy toho, že se něco hýbe, jako projev účinku terapie v kladném smyslu. Chtěla jsem vyloučit to, že probíhá u toho člověka něco, co by mu mohlo nějak ublížit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 9:51 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Když napíšu otázku, tak očekávám, že mi na ní někdo odpoví a mluví ke mě.ak je mi ještě divnější, že je tam spousta jiného a to, co jsem chtěla vědět, ne. Smile
I když, když by Damao mluvil ke mě, oslovil by mě jménem. Jelikož to neudělal, znamená to, že jsem se rozčilovala zbytečně...


Poznala jsem, že jsi rozčílená Very Happy .

Nikdo a nic mě nemůže rozčílit, to mohu udělat jenom já sama a jedině já se mohu rozhodnout, že to neudělám.
K. Tepperwein - Duchovní zákony

Rendy, říkám si to v práci, doma, kdykoliv. Zkus to, pomáhá to. Někdy na to ovšem také zapomenu Very Happy .

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 10:12 am    Předmět: Citovat

Evíku, rozčilovat se není nic špatného... Za to, že mě Damao v lecčems rozčiluje, se nestydím. Naopak mě to naučilo mít vlastní názory a uvědomit si, že je v pořádku nesouhlasit s tím, co mi nevyhovuje a né někoho brát naprosto vážně jenom proto, že má v něčem víc zkušeností, což někdy probouzí dojem neomylnosti... Wink

Včera zrovna k nám přijel jeden milý host až z Ameriky, biblický učitel. Původně jsem si říkala, že si jeho kázání nevyslechnu, ale nakonec jsem změnila názor. Očekávala jsem, že bude kázat o zaručených pravdách, tak, jak to bibličtí učitelé dělají. Ale on se v jednu chvíli tak vysvlékl z toho, že je autoritou, z toho, že je ředitelem biblické školy, z toho, že učí v tolika státech... A stál tam jenom on, naprosto otevřený a říkal, že pokud je v něm nebo v jeho Duchu něco, co může komukoliv z nás jakkoliv prospět, že je rád a vděčný, že tomu tak je a rád to udělá... To mě dojalo...
A v tu chvíli šlo stranou, že máme jiné názory, že nesouhlasím se vším, co učí a on by nesouhlasil s tím, co se učím já... Ale já jsem v tu chvíli věděla, že od tohoto člověka si přeji požehnání a On mi skrze něho požehnal... Bylo to nádherné. V tu chvíli jsme byli sourozenci v Boží lásce... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 7:21 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Kladný účinek terapie obecně je KAŽDÝ posun v životních postojích.
Vyléčen je ten, kdo pochopil, proč ne-moc přišla, v jakém jednání či postojích ho zastavila. Uzdraven je ten, kdo takové poznání dokáže využít ke změně životních postojů.


Děkuji, Damao. Zpětně jsem si uvědomila, jak hluboké toto je, a že je to více, než odpověď na moji otázku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
chci se zeptat, jestli účinky terapie se mohou projevit např. až za dvě až čtyři hodiny? Ty reakce trvají různě dlouhou dobu, potom jako když utne.
Dnes se mě paní ptala, jestli to může souviset. Dvacetiminutovka na loktech asi v 17.30 a potom až ve 22 měla silné svědění na rukách, říkala, jako když jí kouše tisíc blech Laughing . Trvalo to prý jen několik minut. Já bych řekla že to souvisí, akorát si neumím vysvětlit ty reakce. Měly by mi ty reakce něco napovědět? Např. zimnice, únava, otoky, časté močení, ztuhlost končetin atd. Nebo nemá cenu po tom pátrat a nechat to tak, jak to je?

Děkuju za případné odpovědi Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st září 24, 2008 11:25 pm    Předmět: Citovat

Ano, Evi, určitě jsou to všechno intuitivní vjemy. Jde o to jim porozumět. A to není zas až tak jednoduché. Pokud si v tom chceš sjednat jasno sama, bez seminářů, tak doporučuji knížky Kurtza Tepperweina. Nenajdeš tam všechny odpovědi, ale většinu. Ostatní Ti snad napovím sám. Srdečně zdravím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Jsou tady tedy dvě témata.
1) Na kom nebo na čem závisí úspěšnost léčení.
2) Jak zajistit rovnováhu mezi braním a dáváním - nebo dáváním a braním.

Ad 1) Léčit dokážeme pouze sami sebe - výsledek je tedy závislý především na rozhodnutí toho, kdo se léčí (je léčen). Role terapeuta podle mne spočívá v tom, aby podle svých nejlepších schopností dovedl člověka, který se má léčit, k pozitivnímu rozhodnutí, že se vyléčit chce a abychom mu dokázali pomoci najít cestu k realizaci tohoto rozhodnutí.

Ad 2) Peníze jsou ve společnosti jako krev v těle. Je pozoruhodné, že lidé, kteří mají nevyrovnaný vztah k penězům, mají za svého života potřebu zabývat se krví (třeba jen dávají krev) a naopak, nemocní s krví, krvetvorbou atp. mají problémy s penězi. Peníze nejsou jediným způsobem, jak zajistit rovnováhu mezi dáváním a braním.
Ježíš neměl stanoveny taxy za léčení, avšak ti, kdo ho následovali, mu poskytovali vše, co potřeboval ke svému životu. Byl od řešení této otázky osvobozen, právě proto, že téma srdečního centra - dávání a braní, bylo v jeho životě zcela vyrovnané. Ne tak je to s námi. Čím větší rozpory v nás vznikají, když dáváme nebo máme přijímat, tím častěji se nám tato otázka v životě objevuje.
Jakmile máme problémy buď přijímat, nebo dávat - a to tak, že přijímání a dávání vnímáme jako od sebe oddělené akty, měli bychom se tím zabývat a vnitřní rozpor řešit. Protože ten, kdo dává současně dostává příležitost dávat -a to je velké požehnání. Ten kdo přijímá, tuto příležitost tomu kdo dává poskytuje. Pokud vše proběhne v lásce, vděčnosti a pokoře, vládne v srdci obou radost nad tím, co prožili.

Do takto vnímané výměny radosti a štěstí nespadá kupčení, čili obchodování, kde cena není stanovena srdcem, ale "trhem". Myslím, že i tady je často kémen úrazu, když se podobná otázka posuzuje.
Pro obchodování prostě platí jiné principy, než pro pro dávání a braní.
Jistě se shodnem na tom, že je rozdíl mezi prvým - dáváním-braním a druhým - obchodováním a myslím, že není třeba rozebírat proč a v čem.

A pak je tu něco, co stojí v pozadí. Když pomáháme a nevnímáme to jako dávání, třeba proto, že jsme rádi, když jsou nám lidé vděční za pomoc, že o nás hezky mluví, nebo nás vyhledávají a tráví s námi svůj čas - máme svoji odměnu v tom, že si tím řešíme svoji potřebu. Potřebu být vidět a přijímán, být chválen. Výměna proběhla. Není co řešit.
Jen bych řekl, že stojí za to uvědomit si, proč děláme terapie jaký k tomu máme motiv - tady asi stojí za to se nad tím motivem zamyslet. Jde o sebepoznání, ne hledání, co je špatně.... Very Happy


znamená to, že pokud se jedná o obchodování nemá tam srdíčko co dělat? že rozhodnutí za jakou cenu prodat se má řídit jinými pravidly, spíše teda trhem a daným ziskem? a co když by byl problém, že je potřeba mít tu cenu takovou či makovou a někdy se to lidem nelíbí a zde právě do toho začne zacházet srdce. co potom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund