Fórum - Zobrazit téma - jak se poznají účinky terapie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jak se poznají účinky terapie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jak se poznají účinky terapie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 1:07 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Zbultran: aha ty jsi vyznavačem hnutí Hare Kršna? Pak chápu tvůj způsob myšlení a není o čem diskutovat, protože tvoje filozofie ti nedává možnost uvažovat jinak.


Nejsou na svete dva lide, kteri by v otazce viry smysleli naprosto stejne. Vira je osobni a jeji chapani take.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Pokud mne něco z té doby negativně ovlivnilo, tak to bylo něco naprosto jiného než pracovní povinnosti.

Mamko, to, že, že jsme měli dva rodiče, dva dědečky a dvě babičky, neznamená, že jsme museli od jednoho každého něco zdědit. Co do podoby jsme podle někoho v rodině, často u sourozenců si každý vezme odněkud něco. Stejné je to s psychikou a emocemi. To, že jsme to měli doma tak, neznamená, že se zrovna nás ten případ, co jsem uvedl, týká.

Tooro a Míšo, děkuji - taky je mi s vámi dobře.


Naposledy upravil Damao dne pá červen 08, 2007 1:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 12:16 am    Předmět: Citovat

Jen taková perlička ještě do debaty terapie/reiki vs. peníze.
Uvědomila jsem si, že nejdražší "věcí" na světě je čas - to je totiž věc, která se nedá nasyslit do špajzu nebo někdy později vybrat. No a každý se rozhoduje, jak svůj čas stráví. Lidi se třeba cukají, že platí za zasvěcení, na které mají "nárok" od Universa stejný jako ten mistr. Jenomže to je dle mě pouze nepochopení, o co doopravdy jde. A jde právě o ten čas. Možná, pokud má někdo problém v tom dávat nebo si brát odměnu za tyhle činnosti, si přebrat v duchu otázku času - do jaké míry si svého času ceníme a vážíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 2:01 am    Předmět: Citovat

Pokud někdo požaduje peníze za pouhé zasvěcení do Reiki, tak to není pěkné.
Je to jakoby kněz chtěl zaplatit za křížek na čelo či jiné požehnání.
Vycházím z toho, že za kurz se platí proto, se zde lidé naučí praktickým postupům a dostanou nejen informace, jak Reiki praktikovat, ale i odpovědi na své otázky. že se skutečně prakticky naučí působit Reiki.
Pokud někdo dělá kurz formou přednáška + zasvěcení a pošle lidi domů, tak by za to měl chtít jen minimální odměnu - možná tak za ten čas, který investoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:42 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
...Uvědomila jsem si, že nejdražší "věcí" na světě je čas - to je totiž věc, která se nedá nasyslit do špajzu nebo někdy později vybrat. No a každý se rozhoduje, jak svůj čas stráví. .... A jde právě o ten čas. Možná, pokud má někdo problém v tom dávat nebo si brát odměnu za tyhle činnosti, si přebrat v duchu otázku času - do jaké míry si svého času ceníme a vážíme.


Alwenko,
tohle jsem si dřív taky myslela. Když jsem čas neustále chytala za ocas.
Nic jsem nestíhala, byla z toho na nervy a pořád žila v obavě, že mi někde něco utíká.
Ani nevím kdy, se to zlomilo a zjistila jsem, že problém je právě v tom přesvědčení, že čas je nejdražší a že ho nikdy není dost. Uvědomila jsem si, že nic není tak důležité, jako prožívat a naplno být v přítomném okamžiku. To ostatní buď uteče (a nic tak tragického se nestane) a nebo mne to potká a já si z toho zase vezmu všechno, co si vzít dokážu.
Přiznávám ale, že to dost lidí kolem mne vytáčí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 9:25 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
že nic není tak důležité, jako prožívat a naplno být v přítomném okamžiku.


Tak to je, Mamko. Idea
Mám vyzkoušeno, že každý plně vědomý výdech je nad všechny představy o čase a jeho "plynutí". Wink
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bobika
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
mamka napsal:
Pokud mne něco z té doby negativně ovlivnilo, tak to bylo něco naprosto jiného než pracovní povinnosti.

.... to, že, že jsme měli dva rodiče, čtyři dědečky a čtyři babičky, ....


Tedy já jsem byla ochuzena - měla jsem jenom po dvou babičkách a dědečcích Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

Bobiko, v tom to právě je. Máš dobrý postřeh - je to tak. Very Happy Very Happy Very Happy
A to jsem si jen cucnul desítky piva. Rolling Eyes Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Pokud někdo požaduje peníze za pouhé zasvěcení do Reiki, tak to není pěkné.
Je to jakoby kněz chtěl zaplatit za křížek na čelo či jiné požehnání.
Vycházím z toho, že za kurz se platí proto, se zde lidé naučí praktickým postupům a dostanou nejen informace, jak Reiki praktikovat, ale i odpovědi na své otázky. že se skutečně prakticky naučí působit Reiki.
Pokud někdo dělá kurz formou přednáška + zasvěcení a pošle lidi domů, tak by za to měl chtít jen minimální odměnu - možná tak za ten čas, který investoval.


nevím zda to jde takto oddělit, co třeba dělník na montáži? Je placenej za odvedenou práci, nebo za čas který strávil v práci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 2:09 pm    Předmět: Citovat

Je-li na montáži je placen hodinově ,tedy za strávený čas,ovšem odvedená práce musí mít jakési buď předem nasmlouvané,nebo jistými technickými normami dané parametry a kvalitu,ty se dají případně reklamovat.........ono v podstatě i toto je zavádějící srovnání,ale v zásadě s tebou souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 10:57 pm    Předmět: Citovat

mamka:

Citace:
Alwenko,
tohle jsem si dřív taky myslela. Když jsem čas neustále chytala za ocas.
Nic jsem nestíhala, byla z toho na nervy a pořád žila v obavě, že mi někde něco utíká.
Ani nevím kdy, se to zlomilo a zjistila jsem, že problém je právě v tom přesvědčení, že čas je nejdražší a že ho nikdy není dost. Uvědomila jsem si, že nic není tak důležité, jako prožívat a naplno být v přítomném okamžiku. To ostatní buď uteče (a nic tak tragického se nestane) a nebo mne to potká a já si z toho zase vezmu všechno, co si vzít dokážu.
Přiznávám ale, že to dost lidí kolem mne vytáčí


Milá mamko, to máš pravdu Smile já jsem k tomuhle poznání přišla taky, ale právě přes tohle uvědomění, že čas je něco, čeho je třeba si vážit a nemrhat tím. A díky poznání, že čas je drahý (nemyslím vyčíslené penězma momentálně) mě navedlo k tomu prožívat daný okamžit tady a teď - stačilo si uvědomit, že tohle nelze odsouvat na "někdy" Wink Buď tento okamžik prožiju nebo neprožiju, moje rozhodnutí. Ale odsouvat tohle prožití okamžiku do budoucna, protože se zrovna strašně moc potřebuju trápit minulostí .. dobrá sebedestrukce Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 1:09 pm    Předmět: x Citovat

Tedy přátelé sorry, ale to by měl architekt dostat zaplaceno jen za ty papíry co mu vylezou z tiskárny s natištěným projektem? A tužku kterou se na ně podepsal??? Co vědci a jiní duševně pracující???
Sakramentsky vám to pokulhává.

šamanka
PS: čas, znalosti a zkušenosti jsou velmi, velmi cenný materiál. Sami víte a nadáváte na jedince, kteří zasvětí, dají instrukce kde si to lidi můžou přečíst, vyúčtují a to je jejich jediná "práce".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 8:12 am    Předmět: Citovat

Jak by měl člověk pracovat s emocemi, které se vyplavují jako následek terapie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

Odpoví mi někdo, pěkně prosím...? Vím, že na kurzu nás učili jenom jak a kam vkládat ruce, jak se uzemňovat, chránit... Ale nikdo už neřekl, co dělat, když se dostaví např. právě projevy účinků terapie v podobě uvolňování emocí. I když mi pak druhý člověk říká, jak se u něho uvolňovaly emoce, tak vůbec nevím, co mu na to mám říct. Jaký k tomu má člověk zaujmout vnitřní postoj, když se to děje, jak se s tím dá v tu chvíli pracovat, jak to zpracovat...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, myslím, že jako reiki terapeutovi se ti vyplatí investovat necelých 500 korun do nákupu krizových kapek Rescue remedy z Bachovy terapie. Je to nejefektivnější a nejrychlejší pomoc při jakémkoli projevu při nebo po terapii. u citlivých osob se ti může stát, že mohou jít o do mdlob - není to obvyklé ale moje kamarádka šla do kolen už když se přiblížil někdo energeticky daleko silnější. Díky reiki a práci na sobě se to hodně upravilo a je to už minulostí, ale při kinezce měla hodně často stavy mdlob při práci s meridiány, při reiki u čištění čaker se spustily hodně velké zablokované emoce. Vždy stačilo 2-4 kapky Rescue pod jazyk a během několika sekund se reakce zklidnila. Rescue používám i při kinzce , když jsou hodně prudké reakce na odblok, aby klient neměl trauma že se mu emoce takhle spustily, i když lidi na to předem upozorňuju. Hlavně ženy jsou citlivější a i když přicházejí jako železné lady, tak jakmile se zakopne o jejich bolístky, hodně často nastává emocionálně silná reakce. Díky Rescue mohou o svých traumatech hovořit klidněji a neají pocit trapky. Emoce a bloky jdou ven a zároveň se díky esencím čistí, tedy nepotlačují zpět do aury. Rescue r. můžeš použít i u náhlých traumat, šoků, u miminek stačí potřít spánky nebo zápěstí. Krizovky jsem vyzkoušela úspěšně i na "záchvaty" na těle.
Jinak pokud při předtestech u kinezky zjsitím, že klient patří k hodně citlivým lidem, použiju u něj mnou jinde zmiňovaný pomender č. 3 z Aurasomy. Vytvoří báječnou ochranu aury, posílí spodní čakry, dodá pocit přílivu energie, vnímavější lidi zaznamenávají znatelný pocit tepla. Tento pomander taky používám v kurzech reiki při práci s reikisymboly, je dobrý při meditacích. Suprově uzemňuje.
Pokud se stane, že někdo jde do mdlob, vycvičená jsem od vlastních dětí -
obě mají nízký tlak a v době puberty nebylo neobvyklé, že šly do mdlob. Stačí položit a dát nohy nahoru. (TeĎ je to ok). Pak posilovat reiki přes chodidla a dlaně. A vodu. I když jsem to tady vypsala, takové projevy jsou opravdu výjimečné, ale je důležité aby terapeut nebyl vyveden z míry, dokázal rychle reagovat a hlavně v klidu, musíš mít pořád všechno pod kontrolou.Taky je velice účinné klienta zklidnit tím, že mu položíš ruku na čelo,překryješ dlaní čelní hrbolky....Trvá to asi minutu, zkus to sama an sobě a ucítíš jak se zklidnuješ. Lze druhou ruku položit na týl, tomu se říká frontálně okcipitální držení. Člověk ve stresu se dostane velice rychle do teD´a tady, zklidní se. Hodně to pomáhá i u uplakaných a nebo u vztelejších dětí. Ale u nich to není vždy univerzální recept. Ty vždy musíš být klidná, být nad věcí.
Hlavně se důležité zeptat klienta předem najeho zdravotní stav, s čím se léčí a nehrát si na všeznalce. U některých potíží nebo nemocí budeš muset zvolit speciální postupy.Taky je potřeba počítat i s takovou reakcí organizmu, že se může přechodně zvýšit bolestivost, teplota....
U sebe i u rodiny (cizí lidi reikuju jen výjimečně)mám tu zkušenost, že až druhý den je citelně znát úleva. Například hexenšus, záda, klouby. Řezné rány se hojí velice rychle, téměř před očima.

U terapie klienta neustále sleduju a jakmile se jeví jen byť malilinkaté známky jakékoli nepohody, tak následuje pauza, voda, prodýchávání, posilování aury, nohy nahoru....

To jsou moje zkušenosti, ty vyplývají spíš z kineziologie, při kurzech reiki jsem je byla nucena použít minimálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.31 sekund