Fórum - Zobrazit téma - Obrana - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Obrana
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Obrana

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 10:27 am    Předmět: Obrana Citovat

Jak se bránit lidem, kteří vědomě překrucují skutečnost, za zády škodí, ubližují, vytváří si vlastní scénáře a dál je předávají, čímž člověka šíleně poškozují? Mám kolegyni. Teda je jich víc, ale tahle momentálně šílí. Když se poškozeného zastanu, obrací se proti mně. Jak se proti tomu můžeme bránit? Využívá momentu překvapení, tak se nemůžem připravit.

Ve své podstatě je to chudák, ale tolerovat to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

klofi: Je to pomluva, jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu.

Je to lekce jako každá jiná situace, řízená provokace. Chce ti jen ukázat to co je v tobě, nic jiného v tom není. Ale věřím že ta forma nemusí být vůbec příjemná.

Řešením je promluvit si co ti chce ukázat, zkus si jí virtuálně pozvat k sobě a promluv si s ní, nebo zkus konstelace, nebo cokoliv jiného.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

klofi,
moc dobře tě chápu, taky jsme měli takovou roztomilou kolegyni. Jeden klad to přecejen má. Víš co od ní můžeš očekávat.
Vlastně to je nešťastný člověk, který si neví se svým trápením rady.
Já se té dámy jednou přímo zeptala, co ji trápí, když musí svou bolest tímto způsobem vykřikovat do světa. Že si jen hraje na zlou, ale ve skutečnosti je úžasná ženská, že se to nemusí bát ukázat ostatním. To vše s vysíláním lásky a "otvíráním" srdeční čakry. Holka se rozplakala, řekla o svém trápení a (alespoň přede mnou) se už tak hnusně neprojevovala.
P.S.
To víš, že mi trvalo dost dlouho, než jsem byla schopna ten rozhovor absolvovat a přitom k ní cítit lásku. To bylo asi na všem to nejtěžší Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

no jo, když ale ona bezdůvodně ubližuje ostatním. co já, já se o sebe postarám, ale shazuje lidi, kteří nám pomáhají. A navíc opravdu nemá důvod, vše si vymyslela a udělala z toho příběh. Já se k tomu připletla, tak mi taky jeden vymyslela. Navíc mám problém s tím, že kdysi učila i mě, tak nejsem tak úplně otevřená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

Klofi,
nejsem absolutně proti se v pravou chvíli někoho zastat.

Ale ten pravý okamžik je důležitý. Rozhodně to není o vnitřním permanentním nastavení k boji za práva všech kolegů, kteří si to v tvých očích zasluhují.
To, že se stáváme terčem něčí agrese je něco v nás, co k tomu dává agresorovi souhlas. Ať už je to vnitřní nastavení k boji, nebo dřímající pasivita, kterou je třeba takto probudit k akci. Tím, že "spasuješ" svým "spravedlivým"zastáváním svéprávné kolegy bereš jim vlastně tuto možnost, v tvých očích jsou neschopni zastat se sami sebe, obhájit se a obstát. Bereš jim tím právo na vlastní, jakkoli nepříjemnou zkušenost.
Vypadá to ušlechtile, ale pohnutky jsou hlubší a nevypadají zase tak moc líbivě, jako ta zjevná chrabrost a neohroženost pravdobijce za utiskované kolegy.
Zkus to v sobě trochu víc prozkoumat. Např. sleduj co za emoci přichází před tím než se někoho v konkrétní situaci zastaneš. Je to pochopení a rozvaha, tedy vnitřní klid a vědomí jistoty právě v tuto chvíli právě toto učinit? Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
klofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

Tooro, asi vím, kam míříš. Zkusím být konkrétnější. Jedna má známá u nás před dvěma týdny dočasně nastoupila na zástup. Je to solidní a maximálně klidný člověk. Nemá potřebu si cokoli vymýšlet. V jedné hodině slyšela, jak o ní jedna slečna pronesla nelichotivou poznámku. Po hodině jí řekla, ať si dá příště pozor na pusu, že ji slyšela. A dál to neřešila. Ta slečna tvrdí, že to neřekla. Její třídní (ta, které se celá tato diskuze týká), si to vztáhla osobně a nejen,že tu zastupující před děckama zdrbala, ale ještě celou situaci popisuje naprosto naopak, s tím, že té holce vyhrožovala trestem atd, že dělala hysterické scény. A teď - jde o mou známou, že jo. Je tam vlastně proto, že jsem ji dohodila. Dotyčná paní ji viděla všehovšudy jednou a najednou jí dělá peklo. Nikdo z nás nechápe proč, celou aféru si přizpůsobila, vymyslela si reakce zúčastněných atd. Má známá absolutně nemůže tušit, proč po ní tak jede, natož že by to něčím vyprovokovala. Já jsem se do toho nechtěla vměšovat, ale ta paní agresorka mě do toho vtáhla, chtěla po mně souhlas s tím, jaká je to potvora a jak ubližuje dětem, ačkoli ví, že je to moje známá. A když jsem s ní nesouhlasila, tak tvrdí, že jsem proti ní a dokonce že nemám ráda její třídu a takové dřísty. A když se to s ní snažím probrat, třískne mi s telefonem. Takže není to tak, že bych se postavila a vlastním tělem bránila chudáka utlačovaného. Jsem z toho unavená a otrávená. Osobně si myslím, že ta paní potřebuje odborný zásah a nejlépe odejít ze školství. Nicméně s těmi energiemi, co na mě valí se srovnat neumím. Docela chápu, proč mi takové situace přicházejí (mám jednu podobně milou paní v kabinetě), musím se naučit pracovat s agresí a zároveň bezmocí, kterou to ve mně vyvolává. A dokud to nezvládnu, budu to mít každou chvilu, ale jak?

Jo a navíc - má neuvěřitelnou přesvědčovací schopnost, takže kdo s ní takovou zkušenost nemá, tak jí celou situaci uvěří. Mě to nebaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 4:43 pm    Předmět: Citovat

klofi, jsou dva kroky, které můžeš udělat teď hned a sama. Nejdříve se zaměř na své pocity, procházej si ty situace a sleduj, co opravdu cítíš. Tohle se děje a takový pocit to v tobě vyvolává (zlost, strach, tíseň atd.). V druhém kroku si ujasni, čeho chceš vlastně dosáhnout, jak se chceš cítit (např.klidně, harmonicky...), co a jak se má stát, aby ses cítila pohodlně. Pokud máš přátele, kterým se můžeš svěřit, zkus to probrat s nimi, mohou ti pomoci, ale řešení je na tobě.

Další fáze je náročnější. Až zase dojde ke konfliktu s tou agresivní kolegyní, řekni jí jak se právě cítíš a čeho chceš dosáhnout. Ale naprosto klíčové je mluvit jen a pouze o svých vlastních pocitech, neobviňovat za ně druhou stranu a mluvit o svých vlastních záměrech, nikoliv o tom, co by měla nebo neměla dělat protistrana. Je fungující zkusit si to s přáteli nanečisto, takové konstelace, ty hraješ sama sebe, někdo jiný hraje tu agresorku. Případně můžete postupovat synchronně s tou napadanou kolegyní, i ona řekne, jak se cítí a co chce, pak dejte prostor i té agresorce.

Tohle, co popisuju, mi hodně pomohlo při mých vlastních problémech, podobně jsem si ty nepříjemné situace modeloval a zkusmo je řešil s přáteli. Teď už to zaměření na své pocity a záměry zvládám mnohem rychleji a prakticky jsem si to zkusil třeba dneska, když jsem stál tři hodiny frontu u doktora. Řekl jsem mu: "cítím se ponížen a nerespektován a cítím zlost, chci respekt," koukal na mě jak vejr a něco blekotal, ta moje zlost už byla venku a mě se báječně ulevilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 7:06 pm    Předmět: Citovat

Klaudie, neber si odpovědnost za jiné. Když jsem svědkem něčeho takového, jak popisuješ, tak mohou nastat dvě možnosti. Buď je možné si s takovým člověkem promluvit - pak mu řeknu, co si o tom myslím přímou řečí: t.j.:
- stalo se to a to
- cítil jsem se (třeba jako svědek) tak a tak
- přál bych si, aby příště to bylo tak a tak
Nebo vycítím, že je každá rada marná, že bych jen roztočil další kolo konfliktu - pak je dobré zůstat nad věcí, samozřejmě, pokud se mě to přímo osobně také nedotýká (pokud se to mé osoby dotýká, postupuju, jak jsem popsal výše).
Ještě přidám jeden citát, co mi pomohl podobné situace řešit:

Nehledejte chyby na jiných lidech. Jestli se chovají nesprávně, není potřeba, abyste tím trpěli vy.
Ukážete-li jim, co je správné, a oni podle toho nejednají, nechte to tak. …
Jakmile jste udělali, co jste udělat mohli, můžete nechat věci, které samy přicházejí, působení přirozenosti, síle vlastní nahromaděné karmy. To ale neznamená, že máte přestat vynakládat úsilí. Ať už ovoce moudrosti přijde rychle nebo pomalu, nemůžete si to vynutit, stejně jako si nemůžete vynutit růst stromu, který jste zasadili. Strom má svůj vlastní vývoj. Vaší prací je zalévat, hnojit a chránit ho před hmyzem. Nechte práci rostliny na ní a převezměte odpovědnost za tu svou.
Adžáma Ča
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
Docela chápu, proč mi takové situace přicházejí (mám jednu podobně milou paní v kabinetě), musím se naučit pracovat s agresí a zároveň bezmocí, kterou to ve mně vyvolává. A dokud to nezvládnu, budu to mít každou chvilu, ale jak?


Ano, skutečně jsme stavěni před situace, které nám nastavují zrcadlo.
Uvědomit si, že ta emoce při pocitu vzájemného neporozumění je jen jedna a je dána tím, že stejnou věc vnímáme zcela jinak než někdo jiný. Jenže...a v tom je to jádro pudla - není tu agresor a jeho oběť, ale dva agresoři. Jen to může být na tom jednom ze zúčatněných trochu víc vidět. Evil or Very Mad
Pokud ale nenaskočíš na tuhle vlnu, nevezeš se. Je to reflex okamžitého vypnutí zapojeného "obvodu". Odpadne to okamžité vnitřní naježení.
Jde o to nechtít delklarovat tu svoji pravdu všude a za každou cenu. Stejně ani nikdy neznáme všechny souvislosti.
Technika pouštění, spojená s odvedením pozornosti od zdánlivého "epicentra" k tomu opravdovému, tedy k vlastnímu způsobu prožívání konkrétní situace - např. a nejlépe směrem k nádechu a výdechu. V časovém úseku krátkém, avšak plně dostačujícím na to, aby naše hlava rychle zchladla. Tohle je velmi nápomocná technika, tedy přímý návod co si s tím počít v praxi.

Co se týká chápání jistých souvislostí, jsou tu tyto situace k prověření naší vnitřní stability. Zvlášť velké "kroupy" rády padají, když si o sobě myslíme, že se zabýváme s tzv. duchovnem. Ono totiž skutečně platní můžeme být sobě i svému okolí pouze v případě pokud jsme opravdu klidní.
Jen z vnitřního klidu se rodí harmonie - jak uvnitř, tak i ta zjevná.

Smile


Naposledy upravil toora dne út květen 29, 2007 11:54 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:53 pm    Předmět: Damaovi. Citovat

Díky Damao za citaci Adžana Čá, potěšilo mně ji tady uvidět.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund