Fórum - Zobrazit téma - Hudba a filmy, které mě v poslední době oslovily - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hudba a filmy, které mě v poslední době oslovily
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hudba a filmy, které mě v poslední době oslovily
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 4:09 am    Předmět: Citovat

Nedávno jsem viděla film The Sekret a moc se mi líbilo,jak polopatě a srozumitelně vysvětlují cestu tvoření našeho života a že každý může být spokojený tvůrce.
Sama za sebe doporučuji,pokud vám teda nevadí amerikanizmus a Neal Donald Walsh Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ,chvilku tam vystupuje a povídá v podstatě to,co najdete v Hovorech s Bohem.

Přeji pěkné pokoukání

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 11:29 am    Předmět: x Citovat

Včera byl na dvojce velice zajímavý dokument o nemocných AIDS. Nebyla tam jen tradiční Afrika, ale i Ukrajina, kde tento problém nabírá slušných obrátek.
Film byl pochopitelně dost emotivní, bylo tam nějaké zařízení, kde se nemocní snad léčí, spíš přežívají a dožívají, jací jsou chudáčci. Velmi si stěžovali na to, jak se stát o ně nezajímá a nechává je, aby si poradili jak umí.
Když jsem nad tím přemýšlela, došla mi ta druhá strana mince, o kterou tam nikdo ani nezavadil. Jejich mluvčí řekl, že tam žije sbírka lidí, kteří dřív byli kriminálníci, příživníci, narkomani, povaleči. Vlastně parazitovali na ostatních a jen brali. Ted nechápou, proč se zase o ně někdo nepostará, když už nemůžou provozovat svůj obvyklý způsob života! Nechápou to, vždyt je povinností ostatních se postarat.
Pochopitelně je takový osud smutný, ale dal jim i šanci naučit se pomoci jeden druhému (tedy ne až tak z dobrého srdce nebo zcela dobrovolně, spíš z nutnosti) a lecos se naučit.
Nic není jen černé nebo bílé.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 9:47 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Včera byl na dvojce velice zajímavý dokument o nemocných AIDS.
Když jsem nad tím přemýšlela, došla mi ta druhá strana mince, o kterou tam nikdo ani nezavadil. Jejich mluvčí řekl, že tam žije sbírka lidí, kteří dřív byli kriminálníci, příživníci, narkomani, povaleči. Vlastně parazitovali na ostatních a jen brali.

Pochopitelně je takový osud smutný, ale dal jim i šanci naučit se pomoci jeden druhému (tedy ne až tak z dobrého srdce nebo zcela dobrovolně, spíš z nutnosti) a lecos se naučit.
Nic není jen černé nebo bílé.


šamanka


Ahoj Šamanko, dokument jsem neviděla , ale téma je zajímavé. Dotýká se mě proto, že syn mé kolegyně byl drogově závislý. Hodně jsem o tom přemýšlela.

Já vnímám problém mladých narkomanů spíš jako problém rodičů. Nikdo přece nemá na čele napsáno,, stanu se narkomanem , stanu se alkoholikem ..."
U dětí to beru jako únik od něčeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 11:02 am    Předmět: x Citovat

Evik: no to byly dospělí jedinci. Připadalo mi to jako šance cosi se naučit i když to bylo podáno ve stylu - chudáci, nikdo se o ně nepostará. Což v tak problematickém a nebohatém státě jako Ukrajina je, není žádná sranda.

Děti - problém rodičů. No nevím, nevím. Do dětí něco vložíš a do určitého věku je můžeš ovlivnovat. Jakmile začnou vylítávat z hnízda, už můžeš jenom doufat, že budou v pořádku. Pokud vím, tak výzkumy na téma závislostí prokázaly, že žádná skupina obyvatel - rodin, nemá jisté, jestli se právě jejich děti nedostatnou do problémů. I zvědavost, vyrovnat se kamarádům může být první krůček a nemusí to být děti jednou nohou v pastáku...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 11:59 am    Předmět: Citovat

Hm přesně tak.Mam s tím nějakou tu zkušenost Embarassed a mohu potvrdit,že mladí a nejen mladí,berou drogy docela nezávisle na rodinách.Potkala jsem lidi beroucí drogy z bohatých,moudrých rodin,jak z chudých a nevzdělaných rodin.
Já to vidím jako únik sám od sebe,druh nesebelásky.
Rodina nám může dávat lásky spousty,ale to neznamená,že ji jako děti musíme rozumět a mít pro ní otevřené srdce.
Mě se takové věci děly z důvodu,že jsem chtěla patřit mezi ostatní a vše znát,vědět a taky zažít nějaký to vzrůšo,když můj život byl tak smutný a nenaplněný a byla jsem neoblíbená a ošklivá a hloupá a nijaká.........
Naštěstí mě došlo velice brzy,že to není ta pravá cesta,jak získat prestiž a přátelé....myslím,že na to si musí přijít každý sám,to je to.Člověk musí hluboce porozumět tomu,že tam kde jsou tvrdé drogy,tam není moc místa na lásku,vše tam je věnováno prožitku a užitku z požitku. Confused
Kde se bere to vnitřní porozumění?Bolí srdce,bolí ještě víc,než když drogy člověk nebere a to nám hlásí,že něco není v pořádku. Crying or Very sad
Takže bych to viděla na cestu bezpodmínečné lásky,hlavně od rodičů a důvěry ve své děti,že začnou poslouchat své srdce a začnou se milovat a oceňovat svou individualitu.Žít sami sebe a nebýt jen reakcí na okolí.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Pokud jde o drogy a alkohol, řekl bych, že hledat souvislost mezi sociálním prostředím a sklonem k těmto závislostem je cestou do slepé uličky. Tak, jak to říká Džarmi, nezáleží na tom, zda rodiče jsou intelektuálové, podnikatelé nebo jen námezdně manuálně pracující lidé.
Doporučil bych všem, koho to zajímá, aby si početl v knížce Chritiny Grofové, která se jmenuje Žízeň po celistvosti. Hledala odpověď a poukázala jako první (myslím) na to, že v těch rodinách, kde se projevila - často opakovaně - závislost na drogách nebo alkoholu, je silně rozvinutá schopnost a touha dosahovat změněných stavů vědomí, prožívat vědomí jednoty s ostatními lidmi a Vesmírem.
Pokud se člověk, který takové potřeby má, nesetká v době zrání s někým, kdo by mu pomohl duchovnost rozvíjet, často si najde "náhradní" (rychlou nebo zkratkovitou) cestu díky drogám či alkoholu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych doporučila film Mamma mia. Wow - muzikál na hudbu ABBA a vlastně nádherná rodinná konstelace s Meryl Streep a bývalým Jamesem Bondem a krásnou přírodou Řecka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 3:36 pm    Předmět: Citovat

To je velice zajímavý názor.Já si myslím,že jen není droga jako droga.Je veliký rozdíl,když člověk požije lysohlávky nebo marihuanu a jde do přírody,tam dochází ke spojení s jednotou a zažívá změněné stavy vědomí na velice příjemné úrovni (nemusí tomu tak být vždycky,dá se po tom pěkně zbláznit)
a nebo si píchá pervitin pod schody v paneláku nebo v non stop baru na záchodě za získáním energie a chutě do života na pár hodin.Je rozdíl si rostlinky a houbičky vypěstovat a žít s nimi a nebo krást peníze na chemické kouzelné prášky po kterých vám je po pár hodinách na zvracení.Po houbičkách namalujete krásný obraz a při jointu složíte úžasnou skladbu.Po gramu pervitinu nebo heroinu ztrácíte jakoukoliv kontrolu nad životem.Škola?Práce?Hmm ani omylem.....
Touha po jednom,ale tak rozdílné cesty.A že by dnešní mládež byla plná letců?Mam pocit,že 90% mladých (nejen mladých) kouří jointa denně a k tomu dvě piva a jsou to největší králové.Přijde mi to i jako určitá forma protestu,která je pro mladé tak přirozená.

Džarmi


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Džarmi, jistě - účinky jsou jiné, ale věř mi, že to nutkání "setkat se" s drogami a látkami navozující jistý změněný stav vědomí., to nutkání má stejnou příčinu. Alespoň ve všech případech kdy jsem pracoval s lidmi, co něco takového měli, vždycky ta příčina "vyplula" na povrch při odkrývání vztahů s rodiči - samozřejmě ještě výrazněji ze synchronicity do hloubky rodů.
To co píšeš o mládeži dnes - není také tato doba plná dezorientace vůči duchovním hodnotám? Koukni se jen na diskuzi Reiki a křesťanství, zeptej se mladých, jaký mají vztah k Bohu, nebo jak si Ho představují....?!
Jo, anděly, ty honí kde kdo, ale meditovat pro spojení s božskou podstatou - to je pro mnohé ztráta času. Někdy i pocit zdánlivé ztráty identity.
Přesto je někdy v hloubi potřeba zažívat to - zažívat JEJ - proto vzniká ten rozpor a je stále silnější, s každou další generací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 7:38 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Džarmí - lysohlávky mohou pomoci, když je vše dobře připraveno. Konec konců právě zmíněný Grof popisuje jejich terapeutické využití a to například i při léčení právě zmíněného alkoholismu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:04 pm    Předmět: Citovat

Prosím, pokud vlastníte cédéčko s hudbou polynézského sdružení Te Vaka, ozvěte se mi.
Hledám také CD s nahrávkami maďarských rómských skupin.
Pro seminář Vnitřního dítěte sháním dále CD Inner child od Mike Oldfielda (jedná se o starší nahrávku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 12:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj Damao,jestli ti neva,že budu trošku pirátit,tak se po tom podívám...

Džarmí

Jinak mam Rumunský cikány jenom myslím a pak ještě Kusturicovu filmovou hudbu,myslím,že budeš znát......


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

Jj, díky, Kusturicovu muziku i rumunské Rómy znám a rád poslouchám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Peter0M
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.3. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

rád bych doporučil film Kundun ( o 14. dalajlámovi) nebo dokument AnděléSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Ahojenky, prosím Vás, víte, kde sehnat české titulky s filmu Secret?Máme jej pouze v anglickém jazyce. Díky, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund