Fórum - Zobrazit téma - Aisha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Aisha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Aisha
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
... Já odpovědnost chápu tak, že prostě neudělám nic, kvůli čemu bych je měla mít. Ne, že je vytěsním, ale výčitky nebudou muset vzniknout ani na okamžik.
Proto asi opravdu odpovědný nejsme nikdo, jen se o to více či méně snažíme...
Tak nějak to chápu já a zajímal by mne názor i ostatních.


To se snadno poví, ale co s tím, když něco uděláš v dobré víře, později změníš názor a to, co se předtím jevilo jako jako správné je najednou námět na výčitky. Tolik jen provokativní námět k zamyšlení. Výčitkám se prostě úplně vyhnout nelze.

Dobrá technika je pomyslet si: "Ten, kvůli komu bych měl(a) mít výčitky potřeboval přesně takovou životní lekci, kterou jsem mu uštědřil(a). Takže jsem mu vlastně prokázal(a) službu, i když to tak sám nemusí vnímat."

Pokud to takhle člověk opravdu cítí, pak je to spíš námět k poklepání si na rameno, než na výčitky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 2:50 pm    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:

To se snadno poví, ale co s tím, když něco uděláš v dobré víře, později změníš názor a to, co se předtím jevilo jako jako správné je najednou námět na výčitky. Tolik jen provokativní námět k zamyšlení. Výčitkám se prostě úplně vyhnout nelze
.

Být zodpovědný, znamená napravit i omyly, které vzniknou z výše uvedeného případu, aby sis poté mohl říci, že výčitky už nemusíš mít. Myslím, že výčitka svědomí je vlastně takový barometr zodpovědnosti.


Citace:
Dobrá technika je pomyslet si: "Ten, kvůli komu bych měl(a) mít výčitky potřeboval přesně takovou životní lekci, kterou jsem mu uštědřil(a). Takže jsem mu vlastně prokázal(a) službu, i když to tak sám nemusí vnímat."
Pokud to takhle člověk opravdu cítí, pak je to spíš námět k poklepání si na rameno, než na výčitky.


Tak tohle mi připadá jako naprostý alibizmus, kterým sami sobě lidi omlouvají své podrazy vůči druhým. Půjdu, ukradnu ti peněženku s výplatou a poplácám se po rameni, protože jsem ti dala lekci, kterou jsi potřeboval, protože tak aspoň pochopíš, že peníze nejsou všechno. Hlavně že tě bude hřát pocit, jak mi tvoje peníze udělají radost. Já naopak dám sama sobě lekci, že okrást člověka je naprosto O.K., zejména Bootloga Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 3:19 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych tu, ve vazbě na to, co tu mamka píše, parafrázovat podobenství o tužce, Paula Coelha:

Buďme si vědomi toho, že jako u tužky není důležité dřevo okolo, ale tuha uvnitř, i u nás jde více o to, co je uvnitř, než to, co se děje navenek.

Buďme si vědomi toho, že jako tužka zanechává stopu na papíře, i my zanecháváme svým životem stopu ve Vesmíru.

Buďme si vědomi toho, že napíšeme-li něco tužkou špatně, pak můžeme její stopu vygumovat a opravit. Cokoliv se stalo v našem životě špatně - a jde to opravit - měli bychom opravit.

Tak jako tužka musí být čas od času naostřena ořezávátkem, tak také nás Vesmír občas upraví, abychom "lépe psali".

A konečně, nezapomínejme, že tak jako tužka nepíše sama, ale je vedena něčí rukou, tak i my sami jsme jako nástroj Vyšší moci vedeni životem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 4:48 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Tooro,
mohla bys mi alespoň nastínit, co si představuješ pod slovy "nést plnou odpovědnost za své činny"? Třeba právě v případě těch zamordovaných koťat?


Mamko,
odpovědnost každého z nás je přímo úměrná naší zralosti.
Ta je u každého jiná. Jinými slovy, když koukneš na tu svojí v proměnnách času, byla dána vždy jakýmsi tvým "vnitřním prostředím".
A taky nelze něco přeskočit, houby platné, když někdo někomu říká, tohle nedělej, tohle udělej. K těm správným činům ve správný čas musíme dospět. Tenhle proces je buď nevědomý - bolestivější, nebo naopak vědomý. Když víme, že vše je k něčemu, nic se neděje nadarmo a pokud jsme se opravdu z každé situace poučili, jsou jakékoli výčitky bezpředmětné.
Žádoucí bod obratu k vědomé existenci přinese pochopení nutnosti otočení každého našeho hrozícího, či ukazujícího prstíku o 180 stupňů. To, co se (mimo jiné) z tohohle otočení časem zrodí, je plná odpovědnost za své činy. Pouze tím, ničím jiným. Wink
V praxi je to umění naslouchání sama sobě - hnutím mysli, všem pocitům, od těch silnějších, až po ty nejjemnější záchvěvy.
Pak taky to, co řekneme, nebo uděláme, zcela ladí s oním vnitřním prostředím. Víme proč jsme to udělali a proč právě tohle. Už se nesoudíme, ani se nepotřebujeme před nikým obhajovat, není zde pocit provinění, tedy ani spekulace o tom "kdyby" "coby" "jakby".

Každý okamžik dne nám k tomu dává novou příležitost.
Jednou z nich je právě sebereflexe - přehodnocení a změny toho, co cítíme, že bychom změnit mohli a měli.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Tooro i Damao, díky vám oběma. Napsali jste moc hezky to, jak já to cítím. Vždycinky mám rádost, když někdo dokáže nacpat do písmenek to, co já mám v hrudi Very Happy Wink .
Díky, díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

Díky, Mamko,
i já cítím, že si rozumíme a tohleto sdílení je vždycky poměrně vzácné.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 6:52 pm    Předmět: Citovat

vždycky posílám vrahům. Když vidím ty hrůzy v televizi nebo o nich čtu, říkám si, jakou bolest to měli v srdci, že se rozhodli, zabít druhého člověka. Hodně jsem posílal tomu šílenýmu Korejci, těm třem mladíkům, co ubodali svou kamarádku, často do Iráku. Vím, že spousta lidí posílá obětem, ale v mém srdci jsou i ti pachatelé.

Říkám jim: "Miluju Tě. Odpouštím Ti." to je tak jediné, co s tou jejich/svou bolestí můžu dělat. Možná že všechny ty vraždy mají ve mě vyvolat nenávist, ale já se rozhoduju pro lásku v mém srdci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 7:12 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
vždycky posílám vrahům. Když vidím ty hrůzy v televizi nebo o nich čtu, říkám si, jakou bolest to měli v srdci, že se rozhodli, zabít druhého člověka. Hodně jsem posílal tomu šílenýmu Korejci, těm třem mladíkům, co ubodali svou kamarádku, často do Iráku. Vím, že spousta lidí posílá obětem, ale v mém srdci jsou i ti pachatelé.

Říkám jim: "Miluju Tě. Odpouštím Ti." to je tak jediné, co s tou jejich/svou bolestí můžu dělat. Možná že všechny ty vraždy mají ve mě vyvolat nenávist, ale já se rozhoduju pro lásku v mém srdci.


Jak můžeš odpouštět někomu něco, co se Tě přímo nedotýká? Respektive, u tebe vzniká nějaká křivda, kterou způsobí někdo někomu na druhém konci světa? A ty máš potřebu mu odpouštět?

Nevím nevím, ale hádám že to je spasitelskej komplex jak swiň.....a.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

zeto napsal:
hádám že to je spasitelskej komplex jak swiň.....a.......


chci spasit hlavně sám sebe. Jak víš, Zeto, co se mě dotýká a co ne? Všechno, co ve mě vyvolá nenávist, hněv, smutek, radost nebo smích se mě dotýká, proto jim odpouštím, protože tím rozpouštím ty emoce v sobě a nahrazuju je láskou, proto je miluju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Stejně je to tanec na velmi, velmi tenkém ledu....... velmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Tooro i Damao, díky vám oběma. Napsali jste moc hezky to, jak já to cítím. Vždycinky mám rádost, když někdo dokáže nacpat do písmenek to, co já mám v hrudi Very Happy Wink .
Díky, díky.

Děkuji, Mamko, také to tak cítím. Děkuji Tooro, otevřená srdce si rozumí. Moc rád bych se s Vámi setkal osobně. Takže další setkání Reiki uděláme někde v Jižních Čechách? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 9:42 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Takže další setkání Reiki uděláme někde v Jižních Čechách?


Tak to by bylo opravdu fajn. Damao,ty si ještě pamatuješ, že jsem z JČ? A že jsem líná cestovat? Very Happy
Jen pořád nemůžu vymyslet, kde. Tady u nás je problém sehnat nějaké prostory, které by nebyly cenově přemrštěné...nevýhoda blízkosti hranic a turistického ruchu. Že by o něčem věděl Zetík?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 9:54 pm    Předmět: Citovat

No v Budějicích by se dalo sehnat nějaké mateřské centrum, nebo jiný prostor, pokud bude zájem mohu se po něčem takovém podívat. Mohlo by jít i o čajovnu v případě že nebude toliko zájemců, máme tu docela hezky prostornou:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 10:00 pm    Předmět: Citovat

Zetíku, nejlepší je nějaký prostor, kde se dá nejen klábosit, ale také třeba cvičit, meditovat, reikovat se a tak. Navíc - zatím, kde se srazy plánují, se platíá jen za energii, ne nájem. Takže je to skoro zadara.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Moc rád bych se s Vámi setkal osobně. Takže další setkání Reiki uděláme někde v Jižních Čechách? Confused


Damao, to já taky, dokonce to mám stále na vědomí, osobně to vidím spíš na tu Prahu. Jen mám teď záda v kalupu a tak to vidím až tak nejdřív na podzim. Když se sejdete jindy a jinde, nevadí, tak vám tam třeba aspoň pěkně zamávám. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund