Fórum - Zobrazit téma - Aisha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Aisha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Aisha
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 8:27 am    Předmět: Citovat

Tak koukám, že se to tu pěkně rozjelo...

Jen za sebe ještě přidávám, abych vyjasnila svou reakci. Mě vytočil tento příspěvek.

ilumauir napsal:
Alwen, nejsem zodpovědný za tvé pocity
jsem upřímný a otevřený...když mi je smutno, sdílím to...stejně tak, když mám radost. Teď mám radost...
Ano, ráno jsem šel a utopil jí její děti. Jsem zodpovědný za to, co dělám. Jsem, který jsem.


Možná jsem tě špatně pochopila, možná jsi neměl radost z toho, že jsi koťata utopil. Prostě mě nadzvedla ta radost. I já jsem z venkova a máme neustále psa, kočky, kocoury. Takže opravdu vím, o čem je řeč.
Že se občas koťata musí usmrtit, to vím taky (mimochodem- topení je fakt asi nejkrutější způsob ). Jenže chlapi to vždy zapíjeli, jak pohřeb příbuzného a nebyla s nimi řeč ještě dva dny.

Naprosto souhlasím s Naryou, že příliš zasahujeme do života zvířat a pak jsme divocí z toho, když se musíme vypořádat s následky těchto zásahů.
Bráníme přirozené regulaci zvířat a pak jsme nuceni regulovat jejich počet sami. My se chováme nepřirozeně a říkáme tomu láska ke zvířatům.
Zaděláváme si na problémy, které se pak snažíme "duchovně" a na jakési "úrovni" řešit. To není problém těch zvířátek, ale náš.

Asi neřeknu nic nového, když tu připomenu jedno proroctví jisté dámy z Xtého století (ach ta paměť), která prý údajně řekla něco v tom smyslu, že konec dnešních věků nastane, až ženy budou namísto dětí chovat psy a kočky.
Mimochodem, taky mám svého kočičího a psího mazlíčka, takže nekritizuji, jen konstatuji.

Zapojovat se do debaty o tom, na co kdokoli má nebo nemá právo, to je asi momentálně nad mé časové možnosti. Jen bych chtěla podotknout, že zastávám přesvědčení nejen o právu jednoho říci svůj názor, ale také o právu druhého, říci, že s jeho názorem nesouhlasím. Že jeho chování považuji třeba za špatné,kruté, ubohé atd..
Omílat dokola, že každý ať si dělá co chce, že já nejsem bůh, abych kritizovala nebo soudila, to mi přijde občas docela scestné (a klidně se podřizujeme civilním soudům, ačkoli oni soudí ve jménu čeho?). Schovávat se za druhé, kteří jdou a klidně to neřádstvo potřou (teď nemyslím zrovna topení koťat), mi připadá docela zbabělé. Život občas žádá, abychom kromě řečí občas uplatnili svou filozofii i svými činy.
Ale to už jsem asi trochu odbočila od původního tématu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 11:21 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Možná jsem tě špatně pochopila, možná jsi neměl radost z toho, že jsi koťata utopil. Prostě mě nadzvedla ta radost. .....


Díky, že máš alespoň pochybnosti, jak souvisí to topení koťat s mou radostí. Nikdy jsem nenapsal, že mi usmrcení koťátek činilo radost. Znáš Čtyři dohody od Miguela Ruize? Jedna z nich zní: "nevytvářím si žádné doměnky o tom, co si myslí nebo co cítí druzí lidé. Když to chci vědět, zeptám se jich." Ale v téhle diskusi se málokdo na cokoliv ptá a těch falešných doměnek je tu tedy nepřeberně. A pak se ještě nad těmito svými falešnými doměnkami rozčilujete.

Byl jsem smutný. Rozhodl jsem se takový pocit prožívat, protože... Ale já jsem chtěl cítit radost. Co se musí stát, abych tu radost mohl prožívat? Koťátka byla mrtvá, poslední soud o mém činu byl vynesen... Minulost nelze změnit, nelze jí odčinit, nelze jí napravit, lze jí jedině přimout takovou jaká je.

To, že jsem svrchovaně zodpovědný za své pocity, znamená, že jsem se ROZHODL být smutný a jedině já se můžu ROZHODNOUT mít radost. A nepřesouvám tohle rozhodnutí na nějakou vnější událost nebo jiného člověka, nečekám až mi někdo udělí milost nebo vynese rozsudek a vykoná trest. Chci radost, mám radost...

Techniku topení koťátek tady rozebírat nebudu, ale umíme to rychle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

"falešných doměnek je tu tedy nepřeberně."
to taky, ale ty první reakce na tebe nebyly domněnky jak se cítíš Ty, ale spontánní reakce jak se cítí oni nad Tvým přízpěvkem. OK nejsi za to odpovědný ( opakuji: s tím souhlasím) - ale znamená to, že Tě to ani nezajímá? Pokud nezajímá, pak proč mluvíš o sdílení? Pokud něco veřejně prezentuješ a přitom Tě nezajímá zpětná vazba, pak myslím jde spíš o exhibici, než sdílení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

Tomáši, abych předešel vytváření dalších falešných doměnek: co mě především zajímá, jsou mé vlastní pocity a zpětná vazba od druhých lidí mi pomáhá si je uvědomovat. Nikoho z Vás jsem neobviňoval nebo nevelebil za to, že jsem se cítil mizerně nebo radostně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

Mám štěstí, poznám, kdo píše od srdce a kdo si hraje s emocemi. Neodsuzuji, jenom vnímám. Namaste, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi zdá, že ten pocit, že kočička nastavila zrcadlo našim závislostem byl tuším správný. Děkujeme kočičko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 7:10 am    Předmět: x Citovat

Jaké závislosti máš na mysli?
Já spíš mám dojem, že jde o to, jak se různě vyrovnáváme s odpovědností za svoje činy. Nebo jak vůbec vnímáme co je příčina a následek našeho jednání a jestli nad ním někdy přemýšlíme.
A taky co uděláme s tím výsledkem ať už je jakýkoliv.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 7:58 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Tak se mi zdá, že ten pocit, že kočička nastavila zrcadlo našim závislostem byl tuším správný. Děkujeme kočičko.


spíš nastavila zrdcadlo naší lidskosti....někdo tu bránil lidství a projevil nesouhlas s tím, že člověk, který tvrdí, že je na duchovní cestě by němal dělat takovýhle věci....měl by chránit život zvířete stejně jako lidský..ale né protože má některý větší cenu, ale protože jde o princip..a taky nastavila zrdcadlo pro mě tím, že vidím, jak lehké je využít keců o kontrole a učení k omluvení krutosti e nelidskosti a že mezi všemi skupina, které tvoří lidské bytosti se nacházejí "ocásci".... a nechápun pasivní přístup třeba Tebe...protože být laskavý neznemená dovolit ostatním všechno... Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 8:33 am    Předmět: Citovat

Někdy mne trochu pobaví naivní představy o tzv. správném duchovnu.
Vize jakési bukolické krajinky mlékem a strdím oplývající, kde spolu v hřejivých paprscích dovádí u bublajícího potůčku maličké děti s divokými tygry a opodál, v bujném pažitu, se pase stádo buclatých krav - to celé jako vystřižené z brožurky Svědků jehovových.
Srdce, možná by občas nebylo marné zabalit ten plakát armády spásy s lacinými hesly, číst pozorněji všechny příspěvky a třeba objevit nějakou širší kontinuitu konkrétního problému.

Pak by se mohlo přijít na to, že někdy je zachování života za každou cenu tím v důsledcích nejnešťastnějším řešením.

Jednostranným pohledem vycházejícím z idealismu a sentimentu tohle obsáhnout nelze.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pajina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 9:00 am    Předmět: Citovat

když má někdo kočku a nechce koťata,tak místo topení,nebo nechat kotátka živořit se může dát kočka vykastrovat.To samé se dá udělat i s kocourem (vykastrovat).Měla jsem kočku,dvakrát měla kotata,rozdala jsem je,pak šla na kastraci a byl klid.Ted mam kocoura,taky vykastrovanýho.Je to bez problémů a né se obhajovat,že naše kočka má furt kotata a nikdo je nechce,tak se utopí.Někdo může říct,že kastrace je proti přírodě,ale topení ne?To je daleko,daleko horší,zabít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 9:23 am    Předmět: Příroda Citovat

Můj cíl je splynout s přírodou. A myslím si, že v momentě, kdy člověk opustil přírodu s tím, že jí bude vládnout, začal do ní zasahovat. Momentálně jsme v situaci, kdy je příroda zásahem člověka poznamenaná, takže momentálně není dobře ani příliš zasahovat, ale ani druhý extrém - nezasahovat vůbec. Je třeba domýšlet své činy do důsledků a volit to "nejmenší zlo" - zásah takový, který bude co nejvíc s přírodou a všemi vlivy, důsledky.
Dostali jsme mozek, tak bychom měli přemýšlet.
A ne jen využívat a zneužívat. Žít přírodou vnímám jako užívání a ctění.
Takto bych řekla že vnímám duchovno. Vnímat sebe a okolí jako celek a ne jako oddělené části - např. "já a ....." (dosaďte si každý co chcete) .. místo toho "my".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Pajinko,
máš pravdu v případě koček, které mají své majitele, přesto nežijí jen v izolaci uvnitř příbytku (jako např. na vesnici) to jistým řešením je, ale tady se jedná o kočky toulavé, bezprizorní.
Vím, že např. někde v Americe to takhle řeší u zdivočelých koček ve velkém, protože vzhledem k dobrým podmínkám (i klimatickým) by jim tenhle problém brzy přerostl přes hlavu.
My to ale v téhle diskusi asi těžko nějak uspokojivě vyřešíme. Wink
~~~~~

Alwen, souhlas. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Někdy mne trochu pobaví naivní představy o tzv. správném duchovnu.
Vize jakési bukolické krajinky mlékem a strdím oplývající, kde spolu v hřejivých paprscích dovádí u bublajícího potůčku maličké děti s divokými tygry a opodál, v bujném pažitu, se pase stádo buclatých krav - to celé jako vystřižené z brožurky Svědků jehovových.
Srdce, možná by občas nebylo marné zabalit ten plakát armády spásy s lacinými hesly, číst pozorněji všechny příspěvky a třeba objevit nějakou širší kontinuitu konkrétního problému.

Pak by se mohlo přijít na to, že někdy je zachování života za každou cenu tím v důsledcích nejnešťastnějším řešením.

Jednostranným pohledem vycházejícím z idealismu a sentimentu tohle obsáhnout nelze.
Smile


No tohle není žádná naivní představa....žít život a jít cestu Reiki sebou nese zodpovědnost a přemýšelt nad svými činy a to, že jsem línej přemýšelt a línej najít lepší řešení a vymlouvat se že prostě to tak je lepší a že jsem zodpovědný a učím se pracovat s emocema a prožívat smutky..tohle jsou duchovní kecy...a já si neivně nemyslím, že kdo dělá reiki bude slušnej člověk, ale omlouvat si takový činy prací na emocích a tím, že nikdo nemá právo řešit jeho emoce je ubohý.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

Srdce,
nejen Reiki, ale každý za sebe nese plnou odpovědost, ale není to něco, kdo někde někdo nalajnoval jako zaručeně správné. To, co je vhodné v jedné situaci, není dobré v jiné. Universální řešení, nějaký mustr neexistuje.

Takže snad jen...když píšeš:
" přemýšelt nad svými činy..." a
"... jsem zodpovědný a učím se pracovat s emocema a prožívat smutky."

Zkrátka vždy hledat ta nejvhodnější řešení, ať už jsou jakákoli, na tom bychom se snad shodnout mohli. Wink
Ahoj.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st květen 16, 2007 12:16 pm    Předmět: Citovat

Tooro,
mohla bys mi alespoň nastínit, co si představuješ pod slovy "nést plnou odpovědnost za své činny"? Třeba právě v případě těch zamordovaných koťat?
To opravdu nemyslím nijak ironicky. Prostě jen o tom přemýšlím a nějak si to nedovedu představit.
Chápu, co obnáší nést odpovědnost za to, co způsobím třeba druhému člověku. Moje akce vyvolá reakci a s tou se musím nějak vypořádat. Odpovědnost chápu tak, že si dopředu uvědomuji, k čemu může dojít a počítám s tím, že následky mi mohou být nepříjemné. A ponesu je.
Ale jak chápat odpovědnost za to, když neudělám nic zrovna v případě, kdy se nějaký můj čin očekává. Nebo neočekává, ale já vím, že bych něco udělat měla? Takové to - "když není nikdo jiný, kdo by to mohl udělat, tak já to prostě udělat musím".
A nebo jak chápat odpovědnost v případě bezbranných zvířat, stromů, vod atd.? Tam zbývají výčitky svědomí tak dlouho, dokud se neuchlácholím tím, že sama sebe přesvědčím, že se vlastně nic nestalo a že na mínění druhých vlastně nesejde?Prostě jsem, jaký jsem....a navíc se to třeba nikdo ani nedozví, co jsem provedla....(to mi silně připomíná odpovědnost např. našich politiků Crying or Very sad )

Jasně,že mít donekonečna výčitky, to nemá smysl. Já odpovědnost chápu tak, že prostě neudělám nic, kvůli čemu bych je měla mít. Ne, že je vytěsním, ale výčitky nebudou muset vzniknout ani na okamžik.
Proto asi opravdu odpovědný nejsme nikdo, jen se o to více či méně snažíme...
Tak nějak to chápu já a zajímal by mne názor i ostatních.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund