Fórum - Zobrazit téma - Aisha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Aisha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Aisha
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Možná by neškodilo občas podumat o sobě samém, než soudit toho,
kdo je otevřený, leč stejně nedokonalý jako je vetšina z nás.

Jako námět na zamyšlení všem zde kamenujícím:

Jestliže nejsem (alespoň) vegetarián, podílím se na utrpení zvířat.
Dokonce ještě hůř, protože sám bych přece komárovi neublížil. Rolling Eyes
Navíc je toto chování z humánního hlediska mnohem méně smysluplné
(kvůli masoužroutství) než smrt koťat, kterých jsou plné útulky díky
těm, kteří odsuzují kde co, jen ne vlastní něvědomost a nezdpovědnost.

Pravda, někdo měří míru svojí lásky a pozornosti ke zvířatům na základě toho, jestli jsou víc vhodní tzv. k jídlu, nebo k šmajchlování.

Myslím si, že pokud někdo opravdu hodnodit může, tak to je zkušený a činný ochránce zvířat, který vyvíjí, dle mého mínění, smysluplnou činnost k nápravě toho, co člověk svojí nezpovědností napáchá.

Sad


Naposledy upravil toora dne ne květen 13, 2007 10:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 7:03 pm    Předmět: Citovat

JUPIIIIIII, všichni ji hledali, vy jste poslali a Ashinka si mě přivolala pod stromečkem . Nemohu tomu uvěřit, jsem Vám, sobě a všemu tak vděčná. Krásný víkend, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 7:26 pm    Předmět: Citovat

Tobě i Aishince hezký víkend.

Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Díky Vám všem. Za energii pro Aishinku i pro mě. Chci žít na planetě, kde můžou svobodně žít všechna koťátka, která se narodí.

Neměl jsem radost z toho topení koťat. A já chci prožívat radost. Neměl jsem radost, když se majitelé přestali o Mícu starat a neměl jsem radost, když jsem jí viděl každý den hladovou před našima dveřma. Neměl jsem radost, když jí loni všechna čtyři koťata přejela postupně auta.Nemám radost z plných útulků. Proto máme kocoura, toho nejrozmazlenějšího na světě. Proto jsou naše misky plné. Proto obdivuju okénko s jakou láskou se stará o dva nalezence Aishinku a Bruna.

Díky tooro, ale nepotřebuju obhájce, protože tohle není soud. Přijímám svou energii smutku a rozhoduju se pro radost (dnes mi to moc nejde:-) Ale zítra zase vyjde Slunce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Díky tooro, ale nepotřebuju obhájce, protože tohle není soud. Přijímám svou energii smutku a rozhoduju se pro radost (dnes mi to moc nejde:-) Ale zítra zase vyjde Slunce...


Ilume,
nepotřebuješ obhajovat a ani tak z principu nečiním. To musí nakonec každý jen sám před sebou. Nabízím jen trochu jiný pohled.
Jistě... jen tomu, kdo o to stojí.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pajina
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 17.4. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

Nezabiješ!Že se nestydíš,zabít bezbraný zvíře,ještě to zveřejňovat.A do toho to tu někdo omlouvá,,stalo se".To je fakt dobrý přístup.Tak budem vesele zabíjet ještě takovýmhle způsobem zvířata,třeba je i týrat a říkat tomu třeba ,,pujdou si zaplavat".No bohužel takovýhle lidi se najdou všude,i na reiki,což mě překvapuje,ale doufám,že ty lidi jednou prohlédnou.A když už chceš zabít,tak aspoň nějak bezbolestně,třeba injekcí na veterině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 7:45 pm    Předmět: Citovat

Pajino,
jíš maso? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Mě spíše trápí jak sám sebe ničím a zabíjím když vědomě jím to co mě fyzicky ničí....... holt nemám se ještě dost rád na to abych si vědomě či nevědomě neubližoval.

Zločin a trest, odjeďte si 500 km na jakoukoliv světovou stranu a váš pohled na svět nabere úplně jiný směr, odjeďte 5000 km ještě dál a setkáte se s jiným světem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 11:24 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
kdyby se reinkarnovali jako včely.


jenže Damao to by pak nebyl žádný trest. Pokud je někdo za něco komárem, tak je to proto že má pít někomu krev a tudíž mu za to může hrozit zaplácnutí - což pak můžeme považovat za jeho vykoupení Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 8:01 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
JUPIIIIIII, všichni ji hledali, vy jste poslali a Ashinka si mě přivolala pod stromečkem . Nemohu tomu uvěřit, jsem Vám, sobě a všemu tak vděčná. Krásný víkend, M.


jééé no tak to jsem ráda....vím, že pres reiki se dá najít vše ..my si takhle našli auto...

K těm ostatním řečem, že člověk nemá právo soudit...soudit to ne, ale distancovat se od něčeho co já mám ve své škále emocí pod šuplíkem krutost, bezprácí, pýchy lidí, že jsou víxc než zvíře...na to právo mám a naopak jak říkával Paul Brunton : "Zlo se musí zastavit...kdyt to nelze dobrem, alespoň odmítnutím, protože když zlo nezastaváíme stáváme se spoluzodpovědní na následcích...." a myslím, že v tom je pravda, které se držím...
K Tooře...jsem téměř vegetarián...ale to co ty říkáš nebo naznačuješ,že právo na soucit a projev zděšení můžou mít jen lidi co nejí maso je demagogie...právo na soucit i právo zabít má každý...a kyždý si ponese následky pokud nenalezne odpuštění...sobě, druhému, od deruhého...a to jak kdo bude odměněn - to je to co nemáme soudit...právo na názor není odsouzuení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 8:03 am    Předmět: Damao má pravdu... Citovat

Je to tak... Neměli bysme soudit, od toho je tu Bůh...
A také proto reagovala má nedokonalost, tak, jak reagovala...
Zkrátka mě to přijde kruté, jen tak sprovodit ze světa nějakou bytost, vždyť nejsme Bozi... Ale zamyslím-li se, co jsem prováděl jako dítě s nejrůznějšími tvorečky, měl bych sám co nejvíce pomlčet... Confused

Reakce Damaa mi připoměla jednu z mnoha moudrých odpovědí Jeho Svátosti Dalai-lamy: Když přiletí první komár, nechám ho sednout a dosyta nakrmit, když letí druhý, snažím se ho odehnat, ale když se blíží třetí, začínám být nervózní a snad bych ho i plácl... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 9:27 am    Předmět: AHOJ SRDCE Citovat

Srdce napsal:
K Tooře...jsem téměř vegetarián...ale to co ty říkáš nebo naznačuješ,že právo na soucit a projev zděšení můžou mít jen lidi co nejí maso je demagogie...právo na soucit i právo zabít má každý...a kyždý si ponese následky pokud nenalezne odpuštění...sobě, druhému, od deruhého...a to jak kdo bude odměněn - to je to co nemáme soudit...právo na názor není odsouzuení...



Srdce,
hřímaš hezky, ale zbytečně. Wink
Kdyby jsi si pozorněji četla, co píšu, stojí tam "právo hodnotit", tedy soudit, nikoli právo soucítit. Opravdový soucit je věcí empatie a pochopení, rovnováha rozumu a citu, a to máme vskutku každý jiné.
V opačném případě nejsou naše názory daleky té zmiňované demagogie, nebo fanatismu.
Právo na názor bývá často vykládáno jako něco, co ospravedlňuje veškeré souzení, jakýsi neprůstřelný štít, co se jím rád obhájí jak ten demagog, tak i ten fanatik. Právo na názor je ale v první řadě závazek, tedy odpovědnost za to, co a jak hlásám.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 10:56 am    Předmět: dovětek Citovat

P.S.
Ta otázka na vegetariánsví není jakýmsi mentorováním, ale námět
k hlubšímu zamyšlení namísto rychlých a laciných soudů.
Jinak je mi úplně jedno, kdo si co jí, nebo nejí.
Smile

Bylo by zajímavé, v případě, že někdo najde divokou kočku před slehnutím, přemístnit je k těm různým mravokárcům, protože útulky kapacitně nestačí. Ale od nich takováto nabídka zatím nepřišla. Wink
Bylo by to myslím docela dobré řešení, jak pro potencionálního topitele,
co takto nemusí hřešit, tak šance pro tyhle ochánce, dokázat svoje slova v praxi. Řečí, těch je všude už tak habaděj. Třeba by se nakonec fakt něco k lepšímu pohnulo.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

Toora, Damao a spol.:

Nedalo mi to a reaguju na tvé příspěvky:
Posuzování a souzení je každého věc, vyjádření svého názoru taktéž, každý má na to právo a každý ať si sám přebere, co vlastně dělá. Nemyslím, že je třeba dělat na to téma přednášky.

Sama za sebe - ty nevíš, čím se zabývám ve svém volném čase a když by to mělo být dle tvého příspěvku o tom, že soudit mohou pouze aktivní ochránci práv zvířat, případně ti, co se o ně starají - nevíte, kam svůj volný čas investují.

Tooro, k tvému poslednímu příspěvku - asi tři čtyři měsíce na naší zahradě "bydlí" toulavá černá kočička (krom jiného mě teda naučila, že člověk může milovat aniž by vlastnil .. jen tak mimochodem). O víkendu se přišla najíst a všimla jsem si jejího bříška, pravděpodobně bude mít koťata. Nehrozí, abych je šla topit. To se předtím budu alespoň dotazovat, jestli by přeci jen někdo nechtěl koťátko .. Ale i tak si myslím, že u nás na vesnici s x polema plné myší se uživí snadno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 12:14 pm    Předmět: Kotata Citovat

Alwen,

vsak taky proc bys je taky topila Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund