Fórum - Zobrazit téma - Působení přikládáním rukou - koncentrace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Působení přikládáním rukou - koncentrace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Působení přikládáním rukou - koncentrace

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 3:32 pm    Předmět: Působení přikládáním rukou - koncentrace Citovat

Ahojky, ahojky, tak další můj dotázek se týká koncentrace při působění přikládáním rukou. Opět mám na mysli působení, na které je klid a čas.

Pro mne je koncentrace na působení naprosto nezbytná. Bez ní se nedostanu k té empatii či naladění na klienta, kdy např. vnímám, kam pokládat ruce - už jsem tu o tom víckrát psal.

Nicméně ještě nikdy se mi nepovedlo zůstat koncentrovaný celou dobu působění, vždycky se mi více či méně krát rozběhnou myšlenky někam pryč. Zkoušel jsem s tím různě pracovat, ale nakonec jsem se pokorně vrátil k tomu, že se párkrát zhluboka nadechnu a vydechnu, zopakuju si úvodní rituál a pokračuju.

Slyšel jsem ale i názory, že stačí položit ruce, začít a dál jde všechno samo ("dodělá to univerzum" apod.). Jak jsem jinak docela tolerantní vůči různým nuancím metody a postojům k ní, s tímhle teda fakt nesouhlasím. Působit přikládáním rukou a přitom si v duchu plánovat, co mne čeká další den nebo přemýšlet kdo mne naštval nebo dokonce s někým telefonovat mobilem (!) , to je podle mne opravdu špatně.

Takže otázka na Vás - jak to máte? Potřebujete koncentraci, pokud jo, jak si pomáháte, když ji ztrácíte, pokud ne, proč ne?

Díkes za rozdělení se, kdo dává, vždy i dostává, mějte se krásně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 7:07 pm    Předmět: Citovat

Tomáši, jsem hluboce přesvědčen, že právě stav mysli je při působení Reiki nejdůležitějším faktorem. Tak to také vyučuju a myslím, že je to dobře. Rád vidím, jak krásně se mohou lidé přirozeně koncentrovat, když ví, že je to potřebné a má to svůj smysl.
Pokud s koncentrací ještě někdy zápasíš - a kdo občas nezápasí? - pak doporučuji cvičit pránajámu, spojovat koncentraci mysli s dechovými cvičeními. Indové tvrdí - a myslím, že správně - že dech je jednou stránkou prány a myšlenka tou druhou. Když chcí zklidnit myšlenky, zklidňuji dech a ono mi to tak funguje. Doporučuji!


Naposledy upravil Damao dne čt květen 03, 2007 2:08 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 7:17 am    Předmět: x Citovat

Jak už bylo několikrát psáno, taky nejsem zastáncem stylu posílám a abych se nenudila tak dělám další věci.
Pokud ujíždím v soustředění, tak z toho nedělám vědu, prostě se vědomě zase zklidním a vrátím v myšlenkách hezky zpátky. Nic nepřerušuju, pokračuju. Souhlasím s Damaem: na jedné straně nejsme ten, kdo reiki řídí, ale role posílajícího má svůj význam.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

Nám naše mistryně popisovala fukčnost takto:
Universum je benzín, my jsme hadice ( trubka ) a klient je auto. Takže my jsme jen průtokem energie a universum je inteligentní a ví, kam má přijít. A vždycky se dostane správně. Účelem je vzdát se svého ega.

Takže Reiki pomáhá ( zdravotně - přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži ), nicméně z Reiki nejsem nijak " odvařená", neboť jsem jen "trubka", od které se nic nečeká, snad jen, že bude držet ruce.

Jinak jsem dělala 4 lidi a ti byli nadšeni, cítili to a já v rukou také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 9:41 pm    Předmět: Citovat

To, že jsi jen trubka nemusí ukazovat Tvoji méněcennost, podívej se na systém reiki jako na celek, vše do sebe tak překrásně zapadá, a nebýt jednoho článku nemohl by fungovat další článek.A tím se zhroutil celý systém.Stejně jako u čaker.Našla jsi již svoji důležitost?Své místo?Myslím. že ano, nebo ne?

Filio
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 1:15 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Nám naše mistryně popisovala fukčnost takto:
Universum je benzín, my jsme hadice ( trubka ) a klient je auto. Takže my jsme jen průtokem energie a universum je inteligentní a ví, kam má přijít. A vždycky se dostane správně. Účelem je vzdát se svého ega.

Takže Reiki pomáhá ( zdravotně - přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži ), nicméně z Reiki nejsem nijak " odvařená", neboť jsem jen "trubka", od které se nic nečeká, snad jen, že bude držet ruce.

Jinak jsem dělala 4 lidi a ti byli nadšeni, cítili to a já v rukou také.

To přirovnání Tvé mistryně je hodně nešikovné a ani neodpovídá skutečnosti. Takže, jestli si někdo chce představovat, že je trubka nebo kanál, ať si to myslí - co má v mysli, to pak žije.
Osobně pokládám za moudřejší být zajedno s Vesmírem (Universem, Bohem) a díky Reiki nalézat stav harmonie.
Nevím, proč by měl být ten, kdo působí Reiki degradován na pouhopouhé přenosové zařízení. Když působíme Reiki, harmonizujeme nejen klienta, nebo toho, na koho působíme, ale především také sami sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 7:37 am    Předmět: x Citovat

Sice přirovnání aspoň naznačuje co a jak by mohlo fungovat, ale myslím, že není smyslem práce s reiki "být jakási figurka - tupá trubka" co nastrčí ruce kam se dá a lidi budou spokojeni. Nebudou. Člověk by se taky měl zamýšlet proč a co dělá a když se časem dokáže napojit a podiskutovat (jak já říkám s vyšším velením) a začne být víc hravý, pokorný a vědomý - dostane se mu větší odměny a radosti. A možná většího pochopení jak pro lidi, tak pro dar, který dostal. Ona pravidelná práce je taky o osobním růstu.
Zaplatit za kurz a nacpat někam ruce, to podle mě není smysl práce
s reiki, můj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 10:57 am    Předmět: Citovat

Jo,jo naprosto souhlsím se šamankou,kolem mně se taky traduje trubkový systém,ale nikdy stylem bezduchého vodiče,možná jestli si z toho rčení nebereš jen něco.....?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 11:45 am    Předmět: Citovat

No trubka je nestastne prirovnani, ale chapu proc a jak asi vzniklo. Chudaci mistri reiki se snazili nam tupym zapadakum vysvetlit pojem otevrenosti a nezasahovani. Byt jako nezcerena hladina jezera, ktera odrazi dokonale svit Mesice. Nic nepridava ani neubira. Jen je. A tento stav mysli pak sdili s prijemcem pomoci dotyku rukou. No a ted to zkuste vysvetlit zene americkeho farmare, ktera je hodna a chce pomahat, ale na tu asijkooo filozofiju moc nejni. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

Ankure, safra, já měl za to, že mluvíme o výuce Reiki u nás, ne mezi ženami amerických farmářů. I "tetám z hor" bychom měli věci vysvětlovat tak jak jsou - třeba víckrát, ale pravdivě. Ne jak nejsou s odůvodněním, že by to "někdo nemusel pochopit".
Někdy se mi zdá, že tu chybí pokora a cítím nabubřelost, když se tvrdí, že Ti, co jsou teprve na Reiki 1 nemusí všemu rozumět. Od toho je tu učitel, aby to vysvětlit dokázal a popravdě, nepomáhal si zavádějícími přirovnáními.
Právě Ti prostí lidé ocení nejvíc, když se s nimi jedná poctivě a pravdivě. Když cítí vůči sobě úctu, tak se třeba desetkrát i víckrát zeptají - a to je lepší, než kdyby šli z kurzu s tím, že jsou "trubky" nebo "kanálové".


Naposledy upravil Damao dne pá červen 22, 2007 9:58 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 7:38 am    Předmět: Citovat

Opravdu se považujete za tupé zápaďáky????????Nejsme náhodou jen duše co se v tomto životě narodili na takzvaný"západ"......Proč jste na sebe tak tvrdí Ankure, vždyť se všichni učíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

gzam napsal:
Jo,jo naprosto souhlsím se šamankou,kolem mně se taky traduje trubkový systém,ale nikdy stylem bezduchého vodiče,možná jestli si z toho rčení nebereš jen něco.....?


I tak to může být.
Také nám říkala, jaký nádherný dar je nám dán. Jak máme hezky poprosit, bude nám dána energie a je úplně báječné, že přiložíme a ruce a ono se nám hezky bude harmonizovat a léčit tělo a současně i naše ostatní obaly - duševní, atd....

Takže já prostě potřebuju fakt jen ty ruce .....

Moje mistryně je myslím opravdu dobrá, ale už si možná nepamatuje, jaké je to na začátku, když člověk tápe. Na některé otázky nám odpovídala - to není důležité vědět, nestarejte se o to, jak to funguje, hlavně že to funguje.

Může být i problém ve mě. Když mi někdo řekne - skoč z mostu, tak se nejdřív zeptám proč? Potřebuji infirmace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

I já vím, jak to je - je zajímavé, že právě na téma různících se informací a hledání "své" pravdy teď je na RW tolik polemizováno.
Nakonec si to stejně budeš muset rozhodnout sama, jak to chceš vnímat. Reiki lkoneckonců bude "nějak" působit, i když se přitom budeš koukat na televizi - na zprávy třeba.
Připomínám jenom, co prokázal japonský badatel Emoto, že každá naše myšlenka, jakož i slova, která vnímáme (posloucháme), nebo myslíme, ovlivňují velmi důležitou složku našeho bytí - tou je voda. Když to domyslíš, tak asi není tak úplně jedno, jestli při jeikování myslíme na cokoliv, nebo jsme v lásce, v niterném tichu, v srdci. Stačí se podívat na fotografie v knihách o vodě - a uvidíš, jak krásné krystaly vznikají z vody, která je v lahvičce, na níž je nakreslené srdíčko - a co se naopak děje, když voda byla vystavena zvukům z akčního filmu. Takže - asi je rozdíl, zdas myslíme na to, že jsme trubka, nebo vnímáme, že jsme Láska, přítomnost Boží.
Když tedy pro tuto chvíli odmyslím samu podstatu (klidně vyjdi z hypotézy, kterou Ti předala Tvá mistryně, ale udělej si časem vlastní zkušenost) i na našem naladění, duševní pohodě, uvnitřnění - záleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund