Fórum - Zobrazit téma - Děti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Děti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Děti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:

Ilumauire, precetl jsem si na pismakovi tvoji povidku "Poutnik" a byla moc pekna. Mimo jine se v ni pise, ze k "jezyrku" vede mnoho ruznych cest. Pak mne trochu zarazi tva odpoved tady, zacinajici: "Jediným fungujícím řešením je ...."


Sorry, omlouvám se, občas mi ulítne něco ze starých časů...možná by tam mohlo být "Jediným fungujícím řešením, které znám,...." Samozřejmě je spousta řešení, ale málokterými dosáhne člověk toho, co opravdu chce.
Nebo jinak...Láska v srdci je pro mě tím jedinečným jezírkem, ke kterému vedou miliony cest, některé cesty pak vypadají jako bloudění nebo pochod smrti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 9:56 am    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
"hodní" se možná chovají podle požadavků svých rodičů a tím potlačují to, kým opravdu jsou, ale tohle potlačování je i u "zlobilů". Oni jen mají jiný způsob jak si vynutit lásku druhých, ale ani v jejich případě to není bezpodmínečná láska, i oni používají masku, za kterou skrývají svou skutečnou tvář.

Jediným fungujícím řešením je být sám sobě zdrojem lásky nezávislým na druhých lidech. Pro dospělé řečeno: jediná láska kterou máte, je ta, kterou dáváte. Jediná láska kterou cítíte v srdci je vaše láska. Jedině, když milujete sami sebe, můžete cítit,že druzí milují vás.


Já osobně považuji zlobení za nehomogenní jev, má různé příčiny. Osobně vidím dvě základní:
- zlobím, protože zkouším, co si mohu dovolit - nejčastěji u velmi malých dětí, řádově 2-3 roky, kdy si hledají svoje místo ve společnosti a zkouší mantinely
- zlobím, protože vzdoruji - zlobení je typ vzdoru, například proti tomu, že už nejsem jedináček, ale mám sourozence a tím pádem menší pozornost okolí, tak zlobím a vynucuji si "ztracenou" přízeň. Nebo zlobím ve škole, což je protest proti tomu, že mě to tam nebaví. Zlobím všude, protože jsem se narodil do společnosti, kde se mi nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

mrjohn888 napsal:

Já osobně považuji zlobení za nehomogenní jev, má různé příčiny. Osobně vidím dvě základní:
- zlobím, protože zkouším, co si mohu dovolit - nejčastěji u velmi malých dětí, řádově 2-3 roky, kdy si hledají svoje místo ve společnosti a zkouší mantinely
- zlobím, protože vzdoruji - zlobení je typ vzdoru, například proti tomu, že už nejsem jedináček, ale mám sourozence a tím pádem menší pozornost okolí, tak zlobím a vynucuji si "ztracenou" přízeň. Nebo zlobím ve škole, což je protest proti tomu, že mě to tam nebaví. Zlobím všude, protože jsem se narodil do společnosti, kde se mi nelíbí.


Globálně řečeno jsou těmi, kdo tvoří "zlobivé" dítě, rodiče a ostatní lidé v jeho okolí. Dítě se nějak chová a někdo toto chování ohodnotí jako "zlobivé" a pak následuje obvinění, souzení a trest, který je následně vykonán. Dítě se ale cítí nevinné, takže trest chápe jako nespravedlivý. Problém vzniká hodnocením chování dítěte jako dobrého nebo zlého. Metodou cukru a biče dítě poznává, jaké chování od něho okolí očekává a tvoří si masky, které zakrývají jeho pravou osobnost a tak dostává to, co chce-lásku nebo pozornost. Miguel Ruiz tomu ve Čtyřech dohodách říká "ochočování" a vlídného slova pro tento proces nemá.

Pozitivní reakcí rodičů na chování dítěte je, že mu říkají, co cítí, když se tak chová, místo toho, aby mu vnucovali, co má nebo nemá dělat. Děti vnímají energie (reiki) velice dobře, akorát že nevědí, co znamenají tyhle energie pro druhé lidi a pokud jim to oni neřeknou, cítí se v nejistotě a oslabuje to jejich citlivost na druhé. Pokud jim ale rodiče potvrzují sdílením svých pocitu jejich vlastní vnímání, dokážou své chování změnit sami, beze strachu, že přijdou o lásku rodičů, beze strachu projevit to, kým skutečně jsou. A nemusí si tvořit žádné masky "hodného" nebo "zlobivého" dítěte.

Usměrnit "zlobivé" dítě je práce pro celou rodinu, protože usměrnit potřebují hlavně a především jeho rodiče. A stav našeho školství se zlepší až si rodiče, učitelé a celá společnost uvědomí, že musí začít u sebe, naše dětičky jsou jen zdrcadlo bordelu, který máme v sobě. A že je to práce opravdu těžká, vidím i na reikiwebu, kde dostat z někoho emoce místo posudků nebo myšlenek, je skoro nemožné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 2:37 pm    Předmět: x Citovat

Svatá pravda, děcka protivný reikiwebový, víte co já se tu s váma nadřu a emoce z vás ne a ne dostat! Místo abyste si vážili, že se k vám snížil spolek "Moudrých, vylečených a vyučených", tak otravujete a odmítáte otevřít své nitro a nechat se poučit.
Styďte se!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 3:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

xxx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 6:58 am    Předmět: Citovat

No myslim ze minimálně z některých se ti emoce dostat podařilo,otázka je jestli se ti to líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 7:39 am    Předmět: x Citovat

qzam: otázka je co si kdo pod pojmem emoce představuje a co očekává.
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund