Fórum - Zobrazit téma - Děti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Děti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Děti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 2:57 pm    Předmět: Citovat

klofi napsal:
A zajímá mě, od kterého momentu je člověk zodpovědný za svou budoucnost.

Nezvládám příliv negativní energie ve velkém.
Wink


klofi, dokážeš přijmout, že co se stalo, to se stalo, že už to teď nezměníš? že to, jak jsi reagovala, nebylo ani dobře ani špatně? Příště se můžeš rozhodnout jednat jinak, bez ohledu na minulost, na budoucnost, na karmu, prostě tak, jak ti poradí tvoje srdce. Svobodně. To je zvládnutí přílivu negativní energie...

Odpovědnost za budoucnost: žádný člověk není zodpovědný za svou budoucnost, ale každý (i novorozeně) je zodpovědný za svou přítomnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

hm, ovšem být odpovědný za svou přítomnost nejde bez reflexe minulosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 3:36 pm    Předmět: Citovat

Tome, jak nás tak čtu, vysílám záměr, ať se setkáme- my místní, nějak se mi zdá, že ten ´´papír´´ nemá tu intenzitu. Vono mi někdy přijde, že jenom na ´´člověčině´´ lze cítit. Krásný den přeje M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tomek
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.11. 2003
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 5:10 pm    Předmět: Citovat

To ilumauir: moc pěkný příspěvek o dětech a jejich snaze žít v lásce. Já to vidím dobře u své švagrové a jejích dvouletých dětí. Přesně jak píšeš - rodiče se nasnaží vcítit se do nich a ptát se jich, co cítí. Ukázat jim, že je berou jako sobě rovné. Chtějí je prostě "vychovat" k obrazu svému, aby byly hlavně hodné, nezlobily, nebyla s nimi práce.. a návaly vzteku, které nyní tím pádem nastávají, se snaží řešit ještě ráznějším umlčením jejich "zofalého volání", přesně jak se tady píše, ve stylu: "Jsi zlobivá, buď už ticho"... atd.

Ale zajímavé je ještě něco: jak se tady píše o 2.čakře- předevčírem zjistil tchán, že ta jedna malá holka usíná tak, že má velkého plyšového psa mezi nožičkama a přitisknutého k bříšku. A dokonce jednou, když byla taky k neuklidnění a měla spát, tak snad tchánovi řekla: pipinka.. A tchán (netuše, že to bude mít efeket) jí dal ruku na podbříško- a v tu ránu byla klidná a hned usnula... asi to dítě podvědomě ví, co potřebuje umí ještě slyšet volání svého tělíčka a dušičky....[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 9:32 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
ovšem být odpovědný za svou přítomnost nejde bez reflexe minulosti.


co cítíš? Ptám se na pocity, které máš právě teď v těle, neptám se na pocity, které jsi měl včera nebo které budeš mít zítra. Neptám se na příběh, jak ty pocity vznikly, nehodnotím je, nezajímá mě, jestli je někdo v tobě vyvolal. Ptám se jen na to, za co jsi zodpovědný a co jediné můžeš změnit, co cítíš, co prožíváš tady a teď. A jak se chceš cítit? Co chceš prožívat? Co se musí stát, aby ses cítit tak, jak chceš? Ta změna může nastat jedině v přítomnosti, nikdy jindy. Mou zodpovědností je, jak se ptám, co teď píšu, co dělám. Tvou zodpovědností je, co odpovíš. Co cítíš?

a co cítím já? klid, pobavenost, netrpělivost. A chci radost. - tohle jsou jediné věci, za které se cítím zodpovědný.

Znáš mě, Okénko, raději píšu, ale mým záměrem je zářit na živo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 11:30 am    Předmět: Vychova deti Citovat

Ja nevim, jestli to sem uplne patri, ale vybavilo se mi to pri cteni tech prizpevku.

Jedine, jak se daji deti vychovavat, je vlastni priklad. A to ten "dobry" i ten "spatny".

Ta postizena divka treba ani netrpela a ty deti to nejspis prejde. Kdyz nemaji odezvu, prestane je to bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

Citace:
každý (i novorozeně) je zodpovědný za svou přítomnost


Záleží na definici odpovědnosti. Každopádně pokud je mimino prochladlé a hladové a cítí se špatně, tak to asi bude odpovědnost někoho jiného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
Citace:
každý (i novorozeně) je zodpovědný za svou přítomnost


Záleží na definici odpovědnosti. Každopádně pokud je mimino prochladlé a hladové a cítí se špatně, tak to asi bude odpovědnost někoho jiného


Každý novorozeně ví, co má dělat, když se cítí prochladle a hladově: řve jako tur. Nečeká, že za něj bude křičet někdo jiný nebo že bude křičet až zítra nebo nepřemýšlí, že mělo křičet včera. Je zodpovědné za to, že právě teď světu sdělí, jak se cítí a co chce. A to děti dělají mnohem zodpovědněji než dospělí. Co cítí a co chce matka toho řvoucího dítěte? Říká to světu? Nebo to v sobě dusí, svaluje vinu za své pocity na všechny kolem, vymýšlí si příběhy na svou obhajobu? Zbavuje se zodpovědnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

no jednak řve jako tur poprvé a pak ještě několikrát, pokud to ovšem nezabere, tak rezignuje a už neřve.
ale jinak máš pravdu, nikdo to za něj nezkusí a pokud je v Tvém pohledu na svět odpovědnost to, že nasloucháme vlastním instinktům, ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 2:03 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
pokud je v Tvém pohledu na svět odpovědnost to, že nasloucháme vlastním instinktům, ok.


cítím, že zodpovědný jsem jen za to, co můžu změnit. Nemůžu změnit nic v minulosti, nic z toho, co jsem udělal. Co se stalo, stalo se, nemám stroj času, abych to změnit. Poslední soud o mém činu byl vynesen. A nemůžu změnit ani to, co udělám zítra, zítřek přeci ještě nenastal. Jediné, co můžu změnit, je to, co se děje právě teď. Stále se sám sebe ptám, jak se cítím a jak se chci cítit, co chci právě teď prožívat. Pokud vnímám rozpor mezi tím, co cítím a jak se chci cítit, ptám se, co můžu změnit ve svém chování, ve svých myšlenkách, záměrech nebo pocitech, abych se cítil přesně tak, jak chci. Jsem zodpovědný za ty pocity, za to, jak je otevřeně sdílím a je na mé zodpovědnosti, abych je případně změnil, pokud se mi nelíbí.

Tohle je pojetí zodpovědnosti na nejvyšší úrovni, kam dohlédnu, a v naprosto čistém vyjádření. Samozřejmě dokážu vyprodukovat tisíce obezliček ze života, které takové pojetí zodpovědnosti obcházejí. "Rodiče jsou zodpovědní za štěstí svých dětí." "Jsme zodpovědní za budoucnost planety Země." "Každý je trestně zodpovědný za vše, co kdy spáchal." Ve vztazích házíme zodpovědnost za své pocity na ty druhé: "kvůli tobě se cítím špatně" "nemůžu být šťastný, dokud jsi nemocná" atd. Tohle všechno jsou přesuny zodpovědnosti z okamžiku tady a teď někam jinam, braní zodpovědnosti za něco, za co odpovědnost nemáme nebo přesouvání naší zodpovědnosti na někoho jiného.

Tomáši, co pod pojmem zodpovědnost vidíš ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

Odpovědnost jak to mám já – teoretická úvaha
Úvod
odpovědnost není instinkt, nenarodil jsem se s ní, můj smysl pro odpovědnost se rozvíjí v souladu s mým osobním rozvojem a taky s působením společnosti, ve které žiju, stále a celý život se učím a pro sebe si zpřesňuji poznání, za co jsem odpovědný a za co ne v praktickém životě

Odpovědnost znamená
- udělám vše co je v mých silách, aby to, za co jsem odpovědný (situace, úkol) dopadlo dobře resp. úkol byl splněn dobře
- nebudu nikoho jiného obviňovat, pokud to nezvládnu
- když vidím, že to nezvládám, přiznám si to a hledám řešení, či pomoc, ale tak, abych nebyl v rozporu s výše uvedenými body (čili hledaná pomoc NESPOČÍVÁ v tom, že "horkou bramboru" hodím někomu jinému, ani v tom, že obviňuji jiné)

Odpovědnost mám / nemám
- pokud mám volbu (= možnost rozhodnout se z více možností) a vím to, jsem odpovědný za to, co zvolím (= za to, pro co se rozhodnu) stejně tak případně za to, že jsem volbu neudělal a nechal jsem se "vléci okolnostmi"
- pokud nemám volbu nebo o ní nevím, nenesu odpovědnost
- pokud volbu má někdo jiný a ne já, nese odpovědnost on
- zda mám / nemám odpovědnost mi říká jednak rozum, jednak to jak se cítím (emoce).

Z toho plyne
- pokud jsem si uvědomil, že mám volbu pracovat sám na sobě, mám podle výše uvedeného také za to odpovědnost
- pokud jsem si uvědomil, že mám volbu být odpovědným dle výše uvedeného, mám odpovědnost za to, že s tím pracuju a svůj vztah k odpovědnosti zpřesňuju, čímž jsme opět u úvodu
- musím občas pozorovat a analyzovat minulost, abych chápal, proč mi rozum napovídá, že jsem / nejsem za něco odpovědný. Musím se snažit co nejvíc poznat sám sebe, abych chápal proč mi emoce napovídají, že za něco jsem / nejsem odpovědný. Ideální stav – rozum i emoce se shodují a vím proč
- dostát veškeré odpovědnosti je ideál, kterému se snažím blížit a pomáhá mi to v životě. 100procent odpovědnosti ale nikdy nenaplním – cokoli totiž můžu udělat líp, když tomu věnuju víc času, ale bude to na úkor něčeho jiného, čemu pak věnuju méně času. Toto se nesmí stát důvodem, kterým si omlouvám, když něco udělám špatně nebo odfláknu, mělo by mne to ale vést k tomu, že občas uvažuju jak si organizuju čas a proč

Závěr
Takhle to mám já a pomáhá mi to. Plyne to z mého způsobu života. Kdybych byl vědec, který bádá v Antarktidě, měl bych to jinak, kdybych byl duchovní, měl bych to jinak, kdybych byl pasáček ovcí, měl bych to jinak.
Podstatné je, že mi to přináší osobní růst (ne strach, nerozhodnost či vnitřní roztříštěnost), že to mé vztahy činí konstruktivními nikoli destruktivními.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:50 am    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:


cítím, že zodpovědný jsem jen za to, co můžu změnit. Nemůžu změnit nic v minulosti, nic z toho, co jsem udělal. Co se stalo, stalo se, nemám stroj času, abych to změnit. Poslední soud o mém činu byl vynesen. A nemůžu změnit ani to, co udělám zítra, zítřek přeci ještě nenastal. Jediné, co můžu změnit, je to, co se děje právě teď. Stále se sám sebe ptám, jak se cítím a jak se chci cítit, co chci právě teď prožívat. Pokud vnímám rozpor mezi tím, co cítím a jak se chci cítit, ptám se, co můžu změnit ve svém chování, ve svých myšlenkách, záměrech nebo pocitech, abych se cítil přesně tak, jak chci. Jsem zodpovědný za ty pocity, za to, jak je otevřeně sdílím a je na mé zodpovědnosti, abych je případně změnil, pokud se mi nelíbí.


To jsi hezky napsal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 9:59 pm    Předmět: Citovat

Wink co se týče dětí, tak se naučí to, v čem žijí. Ne to, co jim dospělí vtloukají do hlavy. A pokud je rozdíl v tom co dělají dospělí a následně dětem vykládají něco jiného než jaký příklad dávají sami, pak nastává v hlavě dětí zmatek, nějak jim nejde v hlavičce zpracovat vjemy které dostávají pomocí svých čaker a zároveň úplně odlišné řeči rodičů.
Tehdy začínají jejich první systémy přesvědčení a úniková chování.

Psalo se tu o tom, že malé díte si dokáže velice dobře zabezpečit pozornost. Řve. To je ještě malinké a většinou to je tak, že okolí kolem něho skáče. jenže pak roste a rodiče začínají "modelovat" někoho - na omluvu budiž naspáno že v dobrém mínění-koho by chtěli mít. Ačkoli výchovné metoedy svýh rodíčů přímo nesnášeli, tak sami je uplatňují. Víc nebo méně. A nejlepší na tom celém snažení vychovat potomka co nejlíp je, že výsledek se dozví, pokud přežijí pubertu svého potomka a následně vidí na dospělém "dítěti", jak se umí postavit životu.

A další věc: pokud budete mít vedle sebe dvě děti- pro lepší příkald přímo v rodině jako sourozence-jedno dítě bude hodné, poslušné, nebude dělat problémy, bude takové, že jak říkají rodiče"ani o něm nevíte",to druhé bude pěkné oprsklo, bude si dělat věci po svém, na nějaké "být hodný" bude kašlat, při rodičáku rodiče budou zalézat pod lavici, poslouchat co ten jejich zas dělal, že byl za školou, že nepíše úkoly,...Kdo myslíte že na sebe strhne v rodině více pozornosti? Ten svatoušek, co se chová podle toho jak si přejí rodiče? Nenene! Ten druhý. A pozornost to se rovná v očích dítěte láska. Takže dřív nebo později těm hodným začíná docházet, bohužel většinou až v dospělém věku, že byli nekonfliktní ale bohužel blbí že byli hodní. Mohli se strhat, aby udělali všechno co rodičům na očích viděli, tohle přesvědčení si přitáhli pak do partnerského života, do zaměstnání do přístupu ke kolegům. A co za to? Pochvala? Uznání? Ale kedpák! Víc práce, přehlížení, mnohdy zneužívání. A tiše se mohli s povzdechem koukat na to, že když přijde k rodičům ten druhý "konfliktní" typ po tom co dozrál, tak pozornost má i nadále daleko větší. "Podívejte na něj, už se zklidnil a jak dokáže jít za svým, jaké si vybudoval postavení, a on je vlstně hvězda".
MIlé děti a vážení dospělí, pokud tedy opravdu chcete mít pozornost a lásku, dokázat si prosadit taky svou a být sami sebou,poznatco je repekt vůči svým názorům a osobě, začněte konečně sakra zlobit! Pokud chcete zůstat těmi hodnými a nekonfliktními typy, tak pak pochopte, že okolí vám ukazuje jak vás má rádo nejlíp jak se to naučilo od svých rodičů. Pokud se nenaučili chválit, pohladit, povzbudit a naučili si všímat si nedostatků, nepovedených věcí a svoje děti vychovávat hlavně že řekli: Vídíš že jsi hloupej? Jsi nemožná! Všechno zkazíš! Nic nedokážeš!apod, vězte, dělali to jen prot, že se to jinak nenaučili, tuhle normu vzali jako nejlepší, protože oni byly taky tak vychováváni a kam to dotáhli! Vězte, že líp vám láska nebude prokázána. Myslíte že je to málo? Ale kdež! Kdo se o vás postaral, nasytil vás, ošatil, poskytl střechu nad hlavou, dal vám to nejlepší co mohl, sám se v něčem omezil aby vy jste mohli něco dokázat, něčím být. To že vás řezali hlava nehlava anebo nadávky byly na denním pořádku? Jenže jak jinak vás vychovat, abyste neskončili v polepšovně? Tohle je přece taky dost velký důkaz lásky, nemyslíte?

Tenhle příspěvek byl napsán s nadsázkou, do jaké míry se dokáže každý zařadit do skupiny hodný nebo zlobil, je na každém z nás. Je dobré pochopit, že tím že budeme hodní, budeme se chovat podle očekávání druhých, zapomeneme kdo vlastně jsme. Budeme každým jiným jen ne sami sebou. Což přináší dříve nebo později nemalé problémy. Čím pozdějí nám dojde, že bude potřeba "zazlobit", tím to je horší, tím se v okolí stkáváme s daleko větší protireakcí a nepochopením , tím je taky naše zkouška sebeuvědomění těžší. Ne každý to pak dokáže ustát a vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

"hodní" se možná chovají podle požadavků svých rodičů a tím potlačují to, kým opravdu jsou, ale tohle potlačování je i u "zlobilů". Oni jen mají jiný způsob jak si vynutit lásku druhých, ale ani v jejich případě to není bezpodmínečná láska, i oni používají masku, za kterou skrývají svou skutečnou tvář.

Jediným fungujícím řešením je být sám sobě zdrojem lásky nezávislým na druhých lidech. Pro dospělé řečeno: jediná láska kterou máte, je ta, kterou dáváte. Jediná láska kterou cítíte v srdci je vaše láska. Jedině, když milujete sami sebe, můžete cítit,že druzí milují vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 2:39 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
"
Jediným fungujícím řešením je být sám sobě zdrojem lásky nezávislým na druhých lidech. Pro dospělé řečeno: jediná láska kterou máte, je ta, kterou dáváte. Jediná láska kterou cítíte v srdci je vaše láska. Jedině, když milujete sami sebe, můžete cítit,že druzí milují vás.


Ilumauire, precetl jsem si na pismakovi tvoji povidku "Poutnik" a byla moc pekna. Mimo jine se v ni pise, ze k "jezyrku" vede mnoho ruznych cest. Pak mne trochu zarazi tva odpoved tady, zacinajici: "Jediným fungujícím řešením je ...."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund