Fórum - Zobrazit téma - Reiki sprchy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki sprchy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki sprchy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

Citace:
žádná energie neteče, to je zcela mylná a zcestná představa

Citace:
Šamanko, chápu Tě, ale mám jiné zkušenosti


jestli energie teče nebo neteče - takovou zkušenost nemá nikdo.
i když někdo dostane ránu elektrickým proudem - ví potom, že působí, ale absolutně neví, jestli teče.

to co máš Damao jiné (než Šamanka), je model, skrz který vnímáš svět i sebe.
na základě těch modelů pak jistě můžete mít i rozdílné zkušenosti.

ale žádný model, který funguje, není zcestný.
zdá se, že to funguje Vám oběma k spokojenosti Vaší a lidí kolem Vás. pak je myslím lepší si o těch modelech vzájemně povídat, než zaujímat stanoviska, který je dobrý a který zcestný.

ostatně, ač to zní iracionálně, správné mohou být oba.
jako by někdo počítal ve dvojkové soustavě a někdo v desítkové. potom číslo vypadá jinak, ale představuje stejné množství (číslo 3 v desítkové je totéž, co 11 ve dvojkové např.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 7:28 am    Předmět: x Citovat

TomasKl: holt jsme lidi a abychom mohli o něčem komunikovat, potřebujeme to pojmenovat a shodnout se na stejných výrazech.
Proč by třeba nemohla energie téct, proudit, nebo vůbec proces toho co se děje nějak pojmenovat? Nevím jestli děláš někdy dechová cvičení, chi-kung, tantru nebo jinou práci s energií, ale v těchto systémech se vždycky začíná právě od píky. Tedy způsobem: představte si jak vámi energie prochází, prodýcháváte páteř a podobné techniky. A člověk postupným cvičením je schopen se dopracovat k tomu, že se skutečně něco začne dít a hýbat. Nejsem technický typ, ale tuším, že v tak klasických disciplínách jako je fyzika se s podobnými popisy běžně pracuje. A moje teorie je, že energie je jen jedna, jen má různé formy.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 9:45 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
.... tak představa nějaké "prýštící energie", jak píšeš, neodpopvídá tomu, jak Reiki vnímám.
Ostatně - žádná energie neteče, to je zcela mylná a zcestná představa. Však to víš, vždyť to sem píšu stále stejně.


Damao, mám příliš málo zkušeností, abych se k tomu vyjadřovala. Já jen, že jsme se vždycinky učili, že energie = pohyb. V běžném materiálním světě to tak funguje a údajně i ve vesmíru.
Když budu z této teorie vycházet, pak reiki znamená pohyb a nebo to není energie.

Jinak to, jak o reiki mluvíme, určitě vyplývá čistě a jen z pocitů, jak její působení každý individuálně vnímáme. S tím naprosto souhlasím.
Já ji například někdy vnímám jako určitý proud, který cítím jako pohyb a jindy zase jako teplíčko, podobné tomu, když přistoupíš k ohni. Nebo taky jako vánek, který mne zvenku hladí....
To mne vede k tomu, že budu muset dávat větší pozor na to, v jakých situacích se moje vnímání mění. Zatím jsem to neřešila .. Wink

Hezký, sluníčkový den přeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Je to pochopitelné, mamko. Také duchovní nebo osobní růst je pohybem.
Energie je potenciální možnost pohyboivat se, měnit se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Damao, že tě teď tady vidím...

na první stránce tohoto vlákna jsem se tě zeptala na to, co jsi napsal
o veškeré energii:

"Ostatně - žádná energie neteče, to je zcela mylná a zcestná
představa."

Dovolím se tedy optat ještě jednou:

Můžeš napsat něco trochu víc o tom jaký je tvůj poznatek s neprouděním energie?
Díky.

toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 1:55 pm    Předmět: Citovat

Mám Ti popsat své pocity jimiž to intuitivně vnímám? Není na to lehké odpovědět slovy.
To co vnímám, je až následek působení Reiki - při vložení dlaní vnímám například, co se začne odehrávat v pránickém poli (člověka, zvířete, stromu atp.). Pohyb, teplo, ale i projevy (někdy hodně nepříjemné) rozpouštění blokád. Jsou to intuitivní vjemy - někdy je vidím, většinou cítím hmatem, někdy i čichem, snad jen sluchové vjemy jsou výjimečné. . Podle těchto pocitů vím, že Reiki (léčivý princip) působí a také - ale až v posledních letech - vnímám jak působí.
Je to jako bych vnímal, co se děje, když začne působit určitá informace. Vnímám, v jaké míře působí a pokud nepůsobí, tak často vnímám blok (intenzitu a umístění), který si lidé vytváří, aby stav, ve kterém se nachází zůstal zakonzervován. Podle toho třeba lze usoudit, jestli je čas na skutečně účinnou terapii, anebo ne. Někdy mi to přijde, jako když lidé slyší (a někdy dělají, že neslyší), jak určitou situaci zvládnout. Jedni se do toho dají hned, jiní to odkládají na jindy a také se stane, že začnou vysvětlovat, proč to, co je, nemohou vlastně změnit. Je to stejný princip.
Je to odpověď na Tvou otázku?

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

Damao,
není to to, na co se ptám, ale nijak mi to nevadí. Wink
Mluvíš pěkně o tom, co pociťuješ v souvislosti s Reiki.
A za to dík.
Tvoje věta:
žádná energie neteče - ta mi přišla dosti zavádějící, ale protože jsem tě nemusela dobře pochopit, tak jsem se raději zeptala.

Tedy dobrá, myslím, že jistému nasměrování myšlenky, udání směru pohybu této energii by se snad dal přiznat jakýsi tok, neboli proudění. Wink Smile

Damao - tak, nebo onak, v každém případě díky za tvůj hezký příspěvek.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 8:28 pm    Předmět: Citovat

Tooro, nemýlém-li se, tak energie je definována jako potenciál ke změně stavu. Tam fakt nemá co kam téct. Vjem o "tečení" je intuitivním vjemem, tedy "něco jako"....
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

Damao,
jak bys definoval tu právě uskutečňovanou změnu stavu?
Je myšlenka energie? Je enerie informace? Za předpokladu, že ano, je zaměření na bod, napření pozornosti jistým, konkrétním směrem jen potence, nebo už je to něco víc?
Co se děje, co probíhá, či proudí mezi tím kdo myšlenku vysílá a objektem ke kterému myšlenka míří?

Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Damao,
jak bys definoval tu právě uskutečňovanou změnu stavu? Shocked

Ne právě uskutečňovanou..! Potenciál ke změně stavu. To je něco jiného.

toora napsal:
Je myšlenka energie? Je enerie informace? Za předpokladu, že ano, je zaměření na bod, napření pozornosti jistým, konkrétním směrem jen potence, nebo už je to něco víc?
Co se děje, co probíhá, či proudí mezi tím kdo myšlenku vysílá a objektem ke kterému myšlenka míří?

Na to asi nelze ani dnes zcela určitě odpovědět, asi ano, jsou energií. Přesto - máš pocit že tady něco odněkud někam teče? Já ne.
Teď by asi bylo třeba mluvit o holografickém modelu Vesmíru - informace neteče, ale jakmile se objeví na jednom místě Vesmíru, je v tomže momentě přítomna současně všude atp.
Vysvětlil jsem jak jsem to nejlíp uměl, co vnímám pokud jde o Reiki. Zdůrazňuji, že je to popis intuitivních vjemů - jimiž je jakékoliv smysly zachycované vnímání životní energie, prány či aury. Ano, tady je možné také vnímat proudění - hovoříme o proudění životní energie. Zaznamenáváme tak nějakou proudící energii, nebo jsou to změny, které se odehrávají v těle? Určitě spíše ty změny.
Je totéž možné ztotožňovat s Reiki - pak by Reiki byla další formou pránické energie. Necítím, že by to tak bylo.
PS: Samozřejmě - děkuji za to, že mě vedeš k zamyšlení, jak sám se slovy zacházím (jako Střelec ne moc promyšleně). To je ale jiné téma - o rétorice.


Naposledy upravil Damao dne ne květen 06, 2007 11:59 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Na to asi nelze ani dnes zcela určitě odpovědět, asi ano, jsou energií. Přesto - máš pocit že tady něco odněkud někam teče? Já ne.


Damao,
nebavíme se jen o energii nazývanou Reiki, že ne?

Suma sumárum, řekla bych, že je to spíš nedokonalostí slovního vyjádření, resp. tím, co si pod jakým pojmem představit a naopak zase jak pojmenovat to, co vnímáme a pociťujeme.

Když si vezmemeš pránu - energii spojenou s každým nádechem a výdechem, který určuje naši existenci a neexistenci v těle - vše co vnímáme během vědomého dýchání, to jen jako jeden z příkladů.

Energie v meridiánech - jin-jang. I staří Číňané použili termínu "dráha" a "proudění".

I když vím, že to co cítím je čistě subjektivní, přeci jen například těm moudrým dávnověkým Mistrům Tao naprosto důvěřuji, tak jako tak.
Wink

Takhle asi nějak. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:29 pm    Předmět: Citovat

Tooro, rozumím, mezitím jsem trochu upravoval, co jsem psal.
Těžko se o tom takto píše. Fakt by to asi chtělo sejít se někde v užším kruhu těch, kdo si v tom chtějí udělat víc jasno, zkoušet a pojmenovávat - shodnout se na pojmenování. Určitě by to stálo za to.
Vnímám to zatím tak, že mluví-li se o energii, měli bychom mít na paměti fyzikální definici energie - to je dobře převzít od fyziků ne od laických léčitelů.
Jiná věc je potom využití energie. Možná, že to nedorozumění je v tomto bodě.
Apropós: jsou to překlady. Navíc, čínština je hodně intuitivní jazyk. Užívá intuitivních pojmů, t.j. podobenství. Za taková považuji i slova "dráha" a "proudit"


Naposledy upravil Damao dne ne květen 06, 2007 11:57 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:42 pm    Předmět: Citovat

Tak, Damao, energie v mé hlavě je pro dnešek vyčerpána,
nabízím Laughing tedy takový prozatimní lehký slovní prtotyp:

Energie je život, život je energií - neustále se měnící, s ndefinovatelnou potencí, síla která tvoří i ničí a projevuje se bezustání ve veškerém Stvoření.

Dobrou noc.
Smile


Naposledy upravil toora dne po květen 07, 2007 8:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

Damao,
vrátila jsem se k tomu tvému textu.
Snad...více-méně rozumím tomu, co jsi chtěl říct.
Děkuji za tvoji vstřícnost a otevřenost.
Ahoj.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2007 7:24 am    Předmět: x Citovat

Jak tak sleduju vaši debatu, tak přece jen zůstanu u svých jednoduchých a pro můj mozek srozumitelných termínů a definic.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund