Fórum - Zobrazit téma - Reiki sprchy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki sprchy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki sprchy
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasvasicek
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 2:08 pm    Předmět: Reiki sprchy Citovat

Ahoj. Jaké máte zkušenosti s reiki sprchama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 2:16 pm    Předmět: x Citovat

super - vidíš, zrovna jsi mě inspiroval před jednou návštěvou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

Záleží na tom k čemu. Nemá cenu dělat ji jen tak obecně. Pak je možná lépe působit na konkrétní situaci.
Není nic špatného ani na tom, když si ji uděláš někde, kde hodně přebýváš. Určitě to ale spoj s modlitbou a s předsevzetím, co Ty sám uděláš pro to, aby ses tam cítil lépe.
Doporučuji spíše působit do konkrétních situací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
tomasvasicek
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 9:03 pm    Předmět: Citovat

Damao,napíšeš mi prosím, jak děláš reiki sprchu pro posílání do určitých událostí a situací.Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Nedělám klasickou Reiki-sprchu. Naladím se na určitou událost, procítím si její vibrace, koncentruji se pomocí symbolů 1.,2. a 3., jdu do meditace a působím Reiki - nakonec asi po 20 minutách (+-) si znovu procítím, jak se vibrace té události nebo okamžiku změnila. Vždycky jde koneckonců o můj vztah k tomu, na co jsem působil - změna nastává v mých postojích. To je důležité vědět. Vždycky jde především o nás, naši mysl, naše motivy, postoje a představy.
Stejně můžeš postupovat při tzv. "vyčištění" místnosti - tady je dobré vědět a procítit si, jak proudí prána (čchi) v místnosti - působení je jinak stejné - důležit´je zvýraznění koncentrace vědomí v místech, kde se prána málo pohybuje 1. symbolem a tam, kde se hromadí a nebo výrazně proudí (kouty, místnosti, okna, dveře) 2. symbolem. Pak doporučuji koncentraci opakováním všech tří symbolů a to 3x - jako rituál koncentrace. Je zajímavé, že stejný postup (s 2. symbolem) působí jako ochrana - např. proti vloupání.
Není to prosím čarování 2. symbolem, jak se to někdy líčí. Je to vytvoření silné mentální a emocionální ochrany místa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 7:28 am    Předmět: x Citovat

Damao: To co popisuješ je něco jiného než sprcha.
Sprcha je vlastně vizualizace, kdy si představíš sprchu nad hlavou ze které prýští energie a omývá celého člověka, smývá negace a nesoulad. Postavím si k tomu všechny tři symboly. Zvlášť po návštěvě nějakého nepříjemného místa nebo třeba po jízdě MHD apod. Nebo se staví sprcha na delší dobu, dobrý je dát tomu časové omezení, aby to nevyznělo do ztracena: tedy dnešní dopoledne do 12 hod se nechám hýčkat a omývat. Nejde o posílání do situací, ale spíš krásný relax a prevence, harmonizace.
Je to krásná a příjemná záležitost!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2007 10:24 pm    Předmět: Citovat

Jasně, Šamanko, právě proto říkám, že klasickou Reiki-sprchu nepoužívám. Ani nedoporučuji používat, protože pokud jde o Reiki tak představa nějaké "prýštící energie", jak píšeš, neodpopvídá tomu, jak Reiki vnímám.
Ostatně - žádná energie neteče, to je zcela mylná a zcestná představa. Však to víš, vždyť to sem píšu stále stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 7:37 am    Předmět: x Citovat

Damao: a ty zase víš, že tyhle termíny ráda používám, protože jsou srozumitelné většině lidí. Já zase naopak reiki sprchu vřele doporučuju. Dělám si jí jak potřebuju a přímo si v ní lebedím. Mňam, mňam...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 12:01 am    Předmět: Citovat

No, když jde o to, aby tomu každý rozuměl.... Nezapomínej ale, že když něco děláme, je rozhodující naše představa o tom, co děláme, bez ohledu na to, že je to jenom "jako", "aby tomu každý rozuměl".
Osobně nikomu jeho oblíbenou techniku nemíním vymlouvat. Zvlášť, když je to, jak píšeš, "mňam mňam" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 7:35 am    Předmět: x Citovat

Damao: podle mě je důležité vzít ohled na rozdíl v možnostech člověka umět si něco vizualizovat (zvlášť abstraktní pojmy je těžké pochopit, představit si pod tím něco srozumitelného), předchozí znalosti a vědomosti, zaměření (např. ty jsi prošel pro mě nepřežvýkatelnými a těžkými teoriemi jóginských směrů...). Málokdy jsem se setkala s ženami, které dokážou rozvádět filozofické teorie na hranici (nebo za ní) srozumitelnosti, zatímco muži jsou v tom přímo mistři. V literatuře s buddhistickou, jóginskou, vlastně i křesťanskou a podobnou filozogicko-nábožensko-teoretickou tématikou a diskuzích na tato témata najdeš hlavně muže. Možná proto je i tobě mnohem bližší morfologické pole a mě energie s jejím tokem a sprchou...Spousta teorií byla vykládána v praktických obrazech a přirovnáních, aby si člověk-nefilozof mohl něco jednoduchého představit a porozumět tomu o čem je řeč. Zbytek je v pocitech a něčem nevyslovitelném v čem "jsme ponoření nebo v čem žijeme, jsme s tím spojeni, v souladu" a na co se musíme naladit nebo to procítit...Těžko se to popisuje slovy, ale je nutné si pro společné porozumění dát jednoduché a pro většinu jasné termíny.
Pro mě není špatně vyjít od popisu tekoucí energie a dodnes ji ve vlastní představivost používám a pomáhá mi to v praxi. Pro mě to není jen "jako", podle potřeby si hraju s různými verzemi.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 9:09 am    Předmět: Citovat

Šamanko, chápu Tě, ale mám jiné zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 9:37 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Ostatně - žádná energie neteče, to je zcela mylná a zcestná představa.


Ahoj Damao.

Tohle mne zaujalo. Můžeš napsat něco víc o tom jak je to s těmi
energiemi?
Díky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 11:52 am    Předmět: x Citovat

Idea

Aby tohle velmi důležité a jistě zajímavé téma nezapadlo, otevřela jsem téma znovu jinde, snad se připojí se svou troškou do mlýna i ostatní.
Těším se

Idea

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 8:03 pm    Předmět: Citovat

Reiki sprchy používám občas, když potřebuju. Jak chodící (nosím ji nad hlavou) tak statické (zůstávají vázané na místo). Je fajn si dát sprchu třeba nad pracovní židli v práci, když se člověk potřebuje soustředit a nemá možnost se tlapkat, pomáhá třeba na stres, na soustředění, na harmonizaci a uvolnění.. Nemám nejlepší zkušenost si ji dávat nad postel do ložnice, už jsem to zkusila několikrát a pokaždé to dopadlo stejně - vibrace mi po chvíli nedaly spát Wink Lepší je samozřejmě dotek ruky, to žádná sprcha nenahradí Wink Přesto jsou fajn např. v práci jak jsem uvedla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 10:33 am    Předmět: Reakce na Alwen Citovat

Alwen: Proto je taky možná lepší dát si "statickou sprchu" po ránu ,an rozproudění energie, probuzení... Pokud nejsem vysloveně unaven, k usnutí je výborná sestava, nebo jen Ráma se zemnícím 1.symbolem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund