Fórum - Zobrazit téma - Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způsob - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způsob
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způsob
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 12:03 pm    Předmět: Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způsob Citovat

No v poslední době kdy poctivě cvičím a na požádání zašlu reiki na konkrétní problém jsem si všimla, že pokud nejdu do konkrétního datailu reiki si najde svou úplně jinou překvapivou cestu a taky bych jen znala názory ostatních - je správně jen poslat reiki do daného problému, přání, potíží, aby se projevila změna v realitě jak "nahoře" chtějí nebo je lepší konkretizovat poslání ??? Shocked
Dám příklad :
Kamarádka měla mít hodinu zpěvu, byla hrozně vynervovaná, protože jí měla přijet profesorka za 2 hodiny a ona noc předtím šla s kamarádma na bar, kde pila vínko a zpívali až do 4-5 do rána. Takže ona byla nevyspaná, ochraptělá a hlavně kvůli tomu vynervovaná a prosila mě jestli bych jí nemohla poslat na odblokování tý nervozity. Takže já jsem poslala na situaci poslala jsem na to, aby to tahle situace dopadla pro kamarádku co nejlépe, aby z ní opadla ta nrvozita, cítila se příjemně a dobře to dopadlo. No stalo se to, že volalal ta profesorka, že to bohužel překládá na pozítří.
Tak jsem přemýšlwela zda to dopadlo nejlíp, že se kamarádka vyspí a bude pozítří ok...nebo jsem to špatně poslala.... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 1:03 pm    Předmět: Re: Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způso Citovat

Srdce napsal:
Tak jsem přemýšlwela zda to dopadlo nejlíp, že se kamarádka vyspí a bude pozítří ok...nebo jsem to špatně poslala.... Question


Tvoje přání a snaha je jen takovou jednou žárovičkou, co tím, že bliká dává o sobě takhle vědět. Tou jednou bylo například i to kamarádčino přání.
To, co se stalo, událo se v Řádu.

Asi jako když si představíš vánoční řetěz z jednotlivých žároviček,
co ta jedna a její správné zapojení do řetězu umožní, aby se v jednu danou chvíli rozsvíil celý řetěz. Idea Arrow Idea Arrow Idea
No, tak to "svoje" působení není třeba ani přeceňovat, ale na druhou stranu ani podceňovat.

Vždy mnohem víc naslouchat než něco někam hned hrnout. Wink
A poděkovat, stále jen děkovat, to ano.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 11:38 pm    Předmět: Re: Síla myšlenky->konkretizace nebo nechat vlastní způso Citovat

Srdce napsal:

Tak jsem přemýšlwela zda to dopadlo nejlíp, že se kamarádka vyspí a bude pozítří ok...nebo jsem to špatně poslala.... Question

Přemýšlela jsi dobře a taky jsi to dobře udělala. Nesnaž se představovat si, jak to či ono má dopadnout.
Jen se zklidni ve svém srdci, působ Reiki a čekej, co se stane. Uvidíš mnoho velkých i malých zázraků.
Když je mysl neklidná, říkej si jen "jsem s Tebou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 12:16 pm    Předmět: x Citovat

Nemá smysl řešit, jak by měl výsledek vypadat. Správně jsi uhodla, že si stejně "existence" udělá co chce. Je těžký ustát, že nemáme všechno pod kontrolou....
Snad jen útěcha - jak praví klasika: vždycky přijde to, co je v danné chvíli a pro danného jedince nejlepší. Byť na první pohled to tak nevypadá.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 1:44 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Nemá smysl řešit, jak by měl výsledek vypadat. Správně jsi uhodla, že si stejně "existence" udělá co chce. Je těžký ustát, že nemáme všechno pod kontrolou....


Zaplať Pánbůh za ty dary, že nemáme pod kontrolou.
Třeba to, že je za nás dýcháno (teda většinou si myslíme,
že dýcháme Wink )
..si představ, že budeme mít to "naše" dýchání na starost,
no to by to dopadlo! (a nejen to) Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Na prvních kurzech Reiki jsme se učili, že při poslání je třeba říct celé jméno, příjmení, adresu, případně popsat člověka, aby bylo jasné, kam člověk posílá. Taky konkretizovat, na co. Velice rychle jsem od těchto věcí upustila, při práci s Reiki mi už ani nešly přes rty. Spíš jsem se zaměřila, abych své myšlenky před posláním a při poslání sladila s Universem. Vymýšlela jsem formulace, aby vyjádření mých myšlenek bylo co nejpřesnější. V současnosti si představím daného člověka, zklidním se, napojím na Universum a mlčím - protože už vím, že nám dává přesně to, co potřebujem .. ne to, co chceme. A to cítím jako důležité. Nerada bych někoho ochudila o něco pro něj potřebného jen protože mám nějaké svoje osobní představy o výsledku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Srdce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
Na prvních kurzech Reiki jsme se učili, že při poslání je třeba říct celé jméno, příjmení, adresu, případně popsat člověka, aby bylo jasné, kam člověk posílá. Taky konkretizovat, na co. Velice rychle jsem od těchto věcí upustila, při práci s Reiki mi už ani nešly přes rty. Spíš jsem se zaměřila, abych své myšlenky před posláním a při poslání sladila s Universem. Vymýšlela jsem formulace, aby vyjádření mých myšlenek bylo co nejpřesnější. V současnosti si představím daného člověka, zklidním se, napojím na Universum a mlčím - protože už vím, že nám dává přesně to, co potřebujem .. ne to, co chceme. A to cítím jako důležité. Nerada bych někoho ochudila o něco pro něj potřebného jen protože mám nějaké svoje osobní představy o výsledku Wink



Děkuji...tohle mě krásně oslovilo...tohle jsem přesně potřebovala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

vesmír je stroj na záměry, co chceme to udělá. Ale po svým, čili tak, aby to bylo v souladu se záměry co nejvíc lidí. Srdce, posílala jsi kamarádce skvěle, zaměřila jsi se na výsledek. To je důležité, na vesmíru je, jak tohoto výsledku dosáhne. Vesmír má vždycky připravenou cestu, jak realizovat to, co si přejeme. Ale pokud čekáme jen určitý druh zpětné reakce, nevšimneme si třeba, že už se výsledek dostavil, nebo se nestane nic, protože svým jiným záměrem jsme reralizaci zablokovali.

S tímhle jsem měl pěknou příhodu. Jeli jsme do Prahy autem a kamarád-řidič, kouřil. Vždycky po půlhodince nevydržel a prý si musí zapálit. Bylo mě to krajně nepříjemné, ale vím, že radit druhým lidem, co by měli nebo neměli, nefunguje. Proto jsem se zaměřil na to, co opravdu chci a to taky nahlas několikrát řekl: "Chci čistý vzduch". "To chvíli vytržíš," přesvědčoval mě a hulil dál. Já byl klidný a jistý si tím, že vesmír mé přání splní, jen jsem zvědavě vyhlížel, jak. Když jsme jeli nocí nazpátek, kamarád opět nevydržel a chtěl si zapálit. Ale ouha, přestal mu fungovat zapalovač, žadonil, jestli nemáme sirky. Neměli jsme. Pak vymýšlel, že zastaví u benzinky a zapalovač si koupí, ani jediná už neměla otevřeno. Měl jsem čistý vzduch až domů. Když vystoupil, zkusil ten rozbitý zapalovač a ten normálně chytnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 7:34 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
vesmír je stroj na záměry, co chceme to udělá. Ale po svým, čili tak, aby to bylo v souladu se záměry co nejvíc lidí. Srdce, posílala jsi kamarádce skvěle, zaměřila jsi se na výsledek. To je důležité, na vesmíru je, jak tohoto výsledku dosáhne. Vesmír má vždycky připravenou cestu, jak realizovat to, co si přejeme. Ale pokud čekáme jen určitý druh zpětné reakce, nevšimneme si třeba, že už se výsledek dostavil, nebo se nestane nic, protože svým jiným záměrem jsme reralizaci zablokovali.


No to je slovo do pranice. A co když je to tak, že si udělá co chce sám, protože je to tak pro nás lepší (aniž bychom to v daný okamžik dohlíželi). Můžu mít záměr, ale jak říká Damao (omlouvám se pokud cituji nepřesně): ne má ale tvá vůle se staň. Já jsem slyšel obojí: 'celý vesmír se spojí, aby splnil má přání' i 'ne má, ale tvá vůle se staň'. Ať to obracím na kterou chci stranu, vðdím v tom rozpor.

ilumauir napsal:
S tímhle jsem měl pěknou příhodu. Jeli jsme do Prahy autem a kamarád-řidič, kouřil. Vždycky po půlhodince nevydržel a prý si musí zapálit. Bylo mě to krajně nepříjemné, ale vím, že radit druhým lidem, co by měli nebo neměli, nefunguje. Proto jsem se zaměřil na to, co opravdu chci a to taky nahlas několikrát řekl: "Chci čistý vzduch". "To chvíli vytržíš," přesvědčoval mě a hulil dál. Já byl klidný a jistý si tím, že vesmír mé přání splní, jen jsem zvědavě vyhlížel, jak. Když jsme jeli nocí nazpátek, kamarád opět nevydržel a chtěl si zapálit. Ale ouha, přestal mu fungovat zapalovač, žadonil, jestli nemáme sirky. Neměli jsme. Pak vymýšlel, že zastaví u benzinky a zapalovač si koupí, ani jediná už neměla otevřeno. Měl jsem čistý vzduch až domů. Když vystoupil, zkusil ten rozbitý zapalovač a ten normálně chytnul...


Jo, to je dobrý. Mám pár podobných kousků s parkováním a taky jsem jednou uvíznul v noci mezi poli s dvoutunovou příšerou jedním kolem v příkopě (pro techničtější reikisty: bez uzávěrky diferenciálu). Jako zázrakem jsem se dostal ven. Ale vyloučit, že šlo o náhodu, to bych si netroufal. Stejně jako potvrdit, že šlo o pouhou náhodu. Každý ať si vybere. Mimochodem, co to má za auto, že tam, zvlášť jako kuřák, nemá elektrický zapalovač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

to Bootlog: a tuhle afirmaci jsi slyšel? "Má vůle staň se tvou vůlí, tvá vůle staň se mou vůlí" - to, co popisuju nefunguje, pokud si myslíš že jsi od Něho oddělen, nefunguje to, dokud si myslíš, že je rozpor mezi tím co píšu já a co Damao. Tohle je o jednotě, o smyslu života, o tom, kým skutečně jsme. Kdo jsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
to Bootlog: a tuhle afirmaci jsi slyšel? "Má vůle staň se tvou vůlí, tvá vůle staň se mou vůlí" - to, co popisuju nefunguje, pokud si myslíš že jsi od Něho oddělen


To co není odděleneno nemá ani formu,
avšak osoba a samotný projev je sám o sobě (sám sebe) omezujícím.

Není rozdíl v tom, jestli si myslíš, že jsi oddělen, nebo že si myslíš, že nejsi oddělen. Obojí je pouze koncept. Ten druhý se snaží pouze posvětit jakýkoli projev osoby.
Ani jeden nemůže vystihout Skutečnost.

Čím více ustupuje do pozadí osoba, tedy i různá přání, chtění, žádosti, sny a obavy, tím víc se otevírá prostor prostému Bytí , životu v Řádu (tedy tzv. Boží vůli).

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
ilumauir
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.3. 2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

Jsem. Žiju. Tvořím. Zpívám. Tancuju. Píšu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

ilumauir napsal:
Jsem. Žiju. Tvořím. Zpívám. Tancuju. Píšu.....


Ještě aby ne! Wink
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 3:54 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


Čím více ustupuje do pozadí osoba, tedy i různá přání, chtění, žádosti, sny a obavy, tím víc se otevírá prostor prostému Bytí , životu v Řádu (tedy tzv. Boží vůli).


Tooro mě to připadá jako šílenej blábol Wink .

Chceš žít na stromě a utírat si zadeček do lopuchu? Nechat se unášet proudem bytí bez směru a cíle? To není pokrok díky kterému dnes jezdíme v autech a víme že země je kulatá.

Díky Bohu za lidi typu Jan Hus kteří si šli tvrdě za svým pro lepší zítřky budoucích generací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:


Díky Bohu za lidi typu Jan Hus kteří si šli tvrdě za svým pro lepší zítřky budoucích generací.


I za cenu postupného zničení planety??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund