Fórum - Zobrazit téma - Webové zajímavosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Webové zajímavosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Webové zajímavosti
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 7:21 pm    Předmět: Webové zajímavosti Citovat

http://poradny.abecedazdravi.cz/prirodni-lecitel/reiki

Zdeněk Zapletal, 13.4.2007 19:06
Reiky provadim a lecim zasveceni nedelam delam kurz lecitelstvi kde ucim vsechno, diagnostiku,leceni a spoustu dalsich veci,proste lecim rukama a klidne tomu rikejte reiky ja tomu rikam lecba pranou,chi,ki a neuznavam n.......................


Naposledy upravil zeto dne st duben 18, 2007 10:38 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 11:30 pm    Předmět: Citovat

Nj, no, dojmy a pojmy - a bez zasvěcení! A léčí všechno...!
Škoda, že neudělá, čím vyhrožuje a nejde dělat něco jiného. S takovým krásně vyvinutým egem by mohl být i politikem, myslím. A potom by mohl prospět lidstvu a Reiki úředně zakázat. Hi hi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:51 am    Předmět: x Citovat

Milý Zetíku,
o panu Zapletalovi jsem tu už několikrát psala. Jeho názory byly pro mě šok a bylo mi z nich mdlo. Nováčka se zeptá: U koho jste byli zasvěceni? Pak je vyděsí slovy: tak to nemáte to pravé reiki. To mám jen já a pan Čapek v Praze. Je autorem myšlenek jako: když máte reiki, nemůžete už nikdy být nemocní a jiné blafy. A léčitelé, kteří někdy onemocněli, jsou důkazem toho, že léčili jen svojí vlastní energií...Protože sám je po operaci kyčelního kloubu, pak nemá ani on tu pravou reiki - viz jeho vlastní teorie. Nemá smysl tady rozebírat co všechno je v tomto směru špatně, mám ještě dost informací, ale nebudu je zvěřejňovat, protože se týkají i soukromých aktivit a spousty lží a negací. Není to pro mě novinka.

Nejsem žádný andílek a mám spoustu negativních vlastností, ale byla jsem časem překvapená, kolik skutečně zlých lidí se na reiki scéně pohybuje. Tahle poslední poznámka nikoho konkrétního nejmenuje,
aby to nevypadalo jako pomluva nebo lživé osočení. Ať si to přebere každý sám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:25 pm    Předmět: Citovat

Každý si svoji setbu sklidí - dříve nebo později - sám. Nemá smysl vyhrabávat semínka jeho setby ze zvědavosti, nebo abychom posuzovali, co to bude. Lépe je starat se o setbu vlastní. Howgh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:40 pm    Předmět: SETBA Citovat

Damao napsal:
Lépe je starat se o setbu vlastní. Howgh!


Ano, staráním se o onen pomyslný sousedův trávník - to bylo náplní
po spoustu životů. Kupodivu se tím ten "náš" nestal o nic šťavnatější.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Každý si svoji setbu sklidí - dříve nebo později - sám. Nemá smysl vyhrabávat semínka jeho setby ze zvědavosti, nebo abychom posuzovali, co to bude. Lépe je starat se o setbu vlastní. Howgh!


Kdo si co zaseje, to mu vyroste. Každý může vytrhávat nežáoucí plevel, ale vede mě to k otázce - existuje vůbec nežádoucí plevel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:11 pm    Předmět: Re: SETBA Citovat

toora napsal:
Damao napsal:
Lépe je starat se o setbu vlastní. Howgh!


Ano, staráním se o onen pomyslný sousedův trávník - to bylo náplní
po spoustu životů. Kupodivu se tím ten "náš" nestal o nic šťavnatější.
Smile


Smile))))))))

Mám otázky. Můj trávník co jsem zasel, jak moc je důležitý můj záměr? Když jsem chtěl mít anglický trávník (krátce sečený, hustý a bez jakékoiv jiné rostliny - pampelišky, sedmikrásky), co když mi na něj vítr zanese semínka těchto rostlin....... je to tedy nežádoucí jev, který jde proti mému záměru a který ničí můj cíl a je třeba ty rostliny eliminovat, nebo ho to nějakým způsobem obohacuje, zkrášluje a vylepšuje?

Mám tedy nějaký záměr a cíl -> do něho přijde neznámá veličina která naruší můj koncept -> je nutno udělat vše pro původní koncept, nebo akceptovat nově příchozí elementy?

I když mám jeden velký cíl a vedou k němu menší cíle, nikdy nevím jaký je můj skutečný cíl a tak na mé cestě potkávám elementy které zasahují do mého života takovým způsobem že nikdy nevím zda je mám eliminovat či asimilovat.

Napadá mě zpětně vícero odpovědí a rád bych slyšel váš názor..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:20 pm    Předmět: Různé to bejlí. Citovat

zeto napsal:
ale vede mě to k otázce - existuje vůbec nežádoucí plevel?


Záleží na tom, Zeto... k čemu a jak horoucně tvé srdce pne.

Jestli je to čistota, pak je třeba nejprve poznat co je tím kýženým
"zrnem" a co tím plevelem. To neznamená, že existence plevle
je nežádoucí a že tady není plevel k tomu, abychom zrno mohli
vůbec uvidět. Cool Shocked

Je to jednoduché. Tak například, když budeš moc toužit zahrát čistě Bachovu sonátu, tak co?
Jistě nebudeš hrát různé jiné tóny, které do ní vůbec nepatří.
A tak je to se vším.
Maximální soustředění do středu terče.
Stát se tím terčem, být s ním jedno.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:34 pm    Předmět: Citovat

Mám za to, že se máme starat předevfším o kvalitu své setby. Pokud Vesmír (Pánbůh) něco přidá, vnímám to stále více jako dar, ne plevel. Jako milost Boží. Proč bych si měl myslet, že Bůh=Láska mi do toho, co seju, přisypává semena plevele? A kdyby i to tak bylo, vnímal bych to v tom smyslu, jak to výše popsala Toora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Zeto když máš svojí kvalitní setbu, tak ta zahubí všechen odjinud nanesený bordel. Záleží jen na tobě, jak moc kvalitní trávník (víra, vůle, rozhodnutí) sis zasel.

Ber ty občasné závany plevelu jenom jako zkoušku, zkoušku kvality. Převažující vyhrává. A vítr bude pořád foukat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:10 pm    Předmět: Re: Různé to bejlí. Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
ale vede mě to k otázce - existuje vůbec nežádoucí plevel?

Je to jednoduché. Tak například, když budeš moc toužit zahrát čistě Bachovu sonátu, tak co?
Jistě nebudeš hrát různé jiné tóny, které do ní vůbec nepatří.
A tak je to se vším.
Maximální soustředění do středu terče.
Stát se tím terčem, být s ním jedno.
Smile


Tooro, píšeš to hezky, ale já nechci hrát sonátu někoho jiného. Chci hrát Zetíkovo sonátu ke které jsou možná noty již napsány, možná se teprve píšou, ale já je neznám. Jak poznám které tóny do ní nepatří když sám vybírám které v sonátě budou a které nikoliv?

Ta odpověd je pro mne tak nadosah, jen tomu uvěřit.........ach.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:11 pm    Předmět: Citovat

Neodpustím si jeden moudrý článeček na téma trávník a plevel Laughing .
Myslím, že se dokážeme dost těžko vymanit z jednoho úhlu pohledu na krásu zeleného trávníku bez plevele. Kdo má právo rozhodovat, co plevel je a co není? Co do trávníku patří nebo co ho hyzdí?
Pořád jen žasnu, jak by byl ten svět dokonalej, kdybychom si nenamlouvali, že víme všechno líp než jeho tvůrce....



Jednoho dne se Bůh zeptal Sv. Františka...
Autor: Od čtenáře <(at)>, Téma: Moudra, Zdroj: www.ekozahrady.com, Vydáno dne: 12. 04. 2007

--------------------------------------------------------------------------------

Bůh: Franto, ty víš všechno o zahradách a přírodě, co se to děje tam dole v USA? Co se to stalo pampeliškám, fialkám, sedmikráskám a těm dalším věcem, které jsem před věky vysázel? Měl jsem perfektní bezúdržbovej zahradní plán. Ty rostliny rostly v jakékoliv půdě, vydržely sucho a hojně se samy množily. Nektar z dlouhotrvajících květů přitahoval motýly, včely a hejna zpěvných ptáků. Očekával jsem tedy, že už uvidím krásné zahrady plné barev a květů. Ale všechno co vidím jsou zelené fleky...


Sv. František: To všechno ten kmen, který se tam usadil, Pane. Říkají si Příměšťáci. Začali říkat tvým květinám „plevel“, ze všech sil je hubí a nahrazují trávou.


Bůh: Trávou? Ale to je tak nudné! Není to barevné. Nepřitahuje to včely, motýly, ani ptáky, jenom ponravy a žížaly. Je to citlivé na teplotní změny. Chtějí tihle Příměšťáci opravdu aby tam rostla tráva?


Sv. František: Očividně, Pane. Podstupují při jejím pěstování velké utrpení. Začnou každé jaro hnojit a hubí všechny ostatní rostliny, které se v trávníku objeví.


Bůh: Jarní deště a teplé počasí pravděpodobně způsobuje, že tráva roste opravdu rychle. To musí být Příměšťáci velice štastní.


Sv. František: Vypadá to, že ne, Pane. Jakmile trochu povyroste, sekají jí někdy i dvakrát do týdne.

Bůh: Oni jí sekají? Suší jí jako seno?

Sv. František: Nikoliv, Pane. Většina z nich jí hrabe a dává do pytlů.

Bůh: Do pytlů? Proč? Je to cenné? Prodávají to?


Sv. František: Ne Pane, právě naopak. Platí za odvoz.

Bůh: Tak počkej chvilku: Oni to hnojí aby to rostlo, a když to roste, tak to sekají a platí za to, aby se toho zbavili?

Sv. František: Ano Pane.

Bůh: Tihle Příměšťáci musí cítit velkou úlevu v létě, když vypínáme déšť a zapínáme horko. To dozajista zpomalí růst trávy a ušetří jim to hodně práce.

Sv. František: Tomu nebudete věřit, Pane! Když tráva přestane růst tak rychle, vytáhnou hadice a platí ještě více peněz za zalévání, aby mohli pokračovat v sekání a odvážení.

Bůh: Děsnej nesmysl! Alespoň že si nechali nějaké stromy. To bylo ode mne geniální, musím se pochválit. Stromům narostou na jaře listy pro krásu a letní stín. Na podzim opadají a vytvoří přirozenou pokrývku, aby zadržely vláhu v půdě a chránily tak stromy a keře. Navíc se rozloží na kompost aby obohatily půdu. Je to přirozený cyklus života.


Sv. František: Raději si sedněte, Pane. Místo toho je Příměšťáci hrabou na velké hromady a platí za jejich odvoz.

Bůh: To není možné!! A co dělají aby chránili kořeny stromů a keřů před mrazem, a aby udrželi půdu vlhkou a nespečenou?

Sv. František: Po tom co vyhodí listy kupují něco v igelitových pytlích, co se nazývá mulč. Přivážejí to domů a rozsypávají to na místo listů.

Bůh: A odkud tento mulč berou?

Sv. František: Oni kácí stromy a rozemelou je, aby tento mulč vyrobili.

Bůh: Dóóóst!!! Už na to raději nechci myslet. Svatá Kateřino, ty máš na starosti kulturu. Jaký film je na programu dnes večer?

Sv.Kateřina: „Blbý a blbější“ Pane. Je to opravdu hloupý film o ...

Bůh: To je OK, klidně to pusť. Myslím že jsem o tom už slyšel od Františka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 11:22 pm    Předmět: Citovat

mamko: Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 12:07 am    Předmět: Re: Různé to bejlí. Citovat

zeto napsal:
Tooro, píšeš to hezky, ale já nechci hrát sonátu někoho jiného. Chci hrát Zetíkovo sonátu ke které jsou možná noty již napsány, možná se teprve píšou, ale já je neznám. Jak poznám které tóny do ní nepatří když sám vybírám které v sonátě budou a které nikoliv?


Ale Zetiku, vždy hrajeme jen tu "svoji" sonátu.
Bach je byl taky jen jeden.
Byl to jen příměr, k tomu, co doopravdy, ale doopravdy chceš
např. tou svojí písní vyjádřit. Chceš hrát do smrti falešné tóny?
Třeba jo. Třeba ne. Třeba jen nevíš....

To já přece nemám ponětí - co ty, právě jen ty, milý Zeto.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2007 12:26 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Kdo má právo rozhodovat, co plevel je a co není? Co do trávníku patří nebo co ho hyzdí?


Za sebe Mamko říkám - každý jen o tom svém trávníku.
Taky o tom, že plevel zde má své nezastupitelné místo.

Ty příměry proto, že když nasloucháme svému vnitřnímu vedení,
není možné toto směřování ignorovat.
Podmínkou však je dobré rozlišování (ne rozdělování).
Dalo by se to třeba i nazvat rozpoznáním zrna od plev.

Například, když takový zloděj dospěje k tomu, že nečinil dobře a rozhodne se k nápravě
- tedy přestat krást, není pro něj jeho ruka v cizí kapse zrovna tím nejlepším vykročením.
Těžko lze argumentovat tím, že je vlastně jedno čí ta kapsa je.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund